صفحه 40 از 44 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

سلام دوستان
    اگر دانشگاه و کشوری که میخوایم درس بخونیم رو بعد از اینکه وثیقه گذاشتیم و معافیت تحصیلی صادر شد، قبل از رفتن (از الان برای ترم فال) بخوایم تغییر بدیم، برای سازمان امور دانشجویان چه مراحلی رو باید انجام داد؟ باید دوباره بریم نظام وظیفه؟ کسی تجربه ای داشته باشه ممنون میشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان

من نکردم این کار رو ولی توی سایت نشا، وارد سیستم بشید، وارد قسمت مدیریت درخواست ها بشید، یه گزینه داره به اسم تغییر پذیرش، اونجا کاملا مشخصه که چی می خواد.
    این متن رو هم از منوی خود سایت کپی کردم:

درخواست تغییر پذیرش شامل موارد زیر می باشدتغییر مقطع
    تغییر کشور
    تغییر دانشگاه
    تغییر رشته
    تغيير يا تعويق تاريخ شروع به تحصيل
    انصراف از تحصیل
    فراغت از تحصیل
    "
    تغییر مقطع یکم داستان داره.
    شما که بحثتون تغییر مقطع نیست، نگران نباشید. فکر می کنم تو قسمت مدرک اول باید نامه ی پذیرش جدید رو آپلود کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان

قانونا شماوقتی یه مقطع رو فارغ شدید، نمی تونید تو همون مقطع معافیت تحصیلی بگیرید برای خارج. (نمیشه اینجا لیسانس گرفت و رفت اون ور از صفر دکترای عمومی خوند.)
    کاری که خیلی ها انجام دادن اینه که ادمیشن مقطع تحصیلی بالاتر رو گرفتن، با اون از کشور خارج شدن و اونجا رشته اشون رو تغییر دادن، ولی نمی دونم که وثیقه ی خروجشون چی شده. احتمال زیاد ضبط شده. چون شما باید گواهی اشتغال به تحصیل رو شش ماه یک بار در سفارت تایید کنی و آپلود کنی رو سیستم. شما رشته و مقطعت که عوض شه قطعا نمی تونی این کار رو تکرار کنی. بررسی درخواست تغییر مقطع تو همین سامانه ی نشا هم گواهی اشتغال به تحصیلی که در مقطع بالاتر باشه نه پایین تر رو لازم داره.

اگر قید وثیقه رو بزنی، با ادمیشن فوق لیسانس می تونی اونجا تغییر رشته بدی و پزشکی یا دندون بخونی.

Junior Member Reza2kn آواتار ها

سلام به همه دوستان.
    برای من یه چندتا سوال پیش اومده که ممنون میشم دوستان اگه میتونن بهشون جواب بدن:

1. برای مثال، من الان دانشجوی ارشد هستم و بعد از تموم شدن درسم، میخوام برای دکتری تو یه کشور دیگه پذیرش بگیرم. (قبلا هم 6 ماه سابقه خدمتی دارم، ولی بقیش مونده) وقتی که اون پذیرش رو گرفتم، 15 میلیون رو دادم، معافیت تحصیلی رو گرفتم و رفتم، دانشگاه من چه مدرکی رو به دانشگاه کشور خارجی میده؟ اصل دانشنامه یا فقط ریزنمرات؟ اگر اصل دانشنامه هست، اینو به خودمون تحویل میدن یا فقط یک راست میفرستن واسه اون دانشگاه؟

2. مگه بعد از پذیرش گرفتن از یه دانشگاه، ویزایی که به عنوان ویزای دانشجویی به ما تعلق میگیره، شرط و شروطی نداره که شما داری برای خوندن این رشته تو این مقطع واسه این مدت میای اینجا، و باید همین رو ادامه بدی؟ پس چطوری افراد میتونن بعد از گرفتن پذیرش و رفتن به اون کشور، رشته یا مقطع تحصیلی شون رو عوض کنن؟

اینا مشخص بشه میتونم به سوالای بعدیمم فکر کنم

ممنونم.

موفق باشید

سلام

وقت بخیر

من در تاریخ 1395/03/31 در دانشگاه ازاد اسلامی در مقطع لیسانس فازغ التحصیل شدم و در بهمن 95 در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی گرفتم.
    الان از یکی از دانشگاه های استرلیا که مورد تایید وزارت علوم هستش در مقطع ارشد پذیرش گرفتم. ایا میتونم از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و معافیت تحصیلی را برای این دانشگاه استرالیایی بگیرم؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

دوستان اگر من برای یک دانشگاه قبول بشم و کارهای معافیت تحصیلی رو با پذیرش همون دانشگاه انجام بدم و معافیت تحصیلی رو بگیرم و قبل از رفتن از دانشگاه دیگه از همون کشور پذیرش بیاد و پذیرش رو تغییر بدم آیا انصراف محسوب می شود ؟ یا تغییر دانشگاه در همون کشور قبل رفتن انصراف حساب نمیشه ؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    U of Sheffield

با سلام به همه،
    خیلی ممنون می شم از بچه هایی که تجربه دارن راهنمایی بگیرم. به طور خلاصه، من بورس MEXT University Recommendation از دانشگاه Kyushu گرفتم ولی علان خیلی خیلی گیج و نگرانم. ممنون میشم به این سولات جواب بدید:
    1. بعد چندین بار گشت گذار در نت و صحبت با ادمیشن فهمیدم داشگاهای ژاپن در اول 6 ماه دکترا ،دانشجو رو به نام Research student قبول میکنه و نامه اکسپتانسم (Letter of Acceptance) انگار اونجورمیدن. حالا به من این نامه مکس و دانشگاه رو 2-3 هفته میدن. الان من نگرانم که وزارت علوم بگه خوب ما از کجا بدونیم این Research Student رو به مستر یا دکترا دادن؟ می شه کسی که مشمول هست و مثل شرایت من به Japan دانشگاه رفته یا میدونه ،راهنمایی کنه؟
    2. من علان 1 سال حق مطالعه بعد انصراف از دکترا دانشگاه ترکیه داره تمموم میشه June 20 2017 و باید مثل بالا گفتم صبر کنم و هفته بعد برگه سبز پر کنم ، کسی هست که با نامه از استاد در ژاپن نامه گرفته باشه تا برگه سبز پر نکنم و فعلا وزارت علوم اونو قبول کنه؟ ممنونم از راهنماییاتون. Sorry for grammatical mistakes
    نکته:انگار ژاپن بعد از 6 ماه دوره Research Student و قبول شدن در یه Entrance Exam and Oral exam افر دکترا رو میده..... حالا اینقده زحمت و تلاش یک سال ام هیچ شد ؟☹ ببخشید پست رو در چند جا گذاشتم محدودیت زمانی دارم به خاطر اون...

سلام.

من وثیقه نذاشتم چون قبل از هفده سالگی خارج شدم. من مقطع لیسانس رو کلا در خارج از کشور تموم کردم و در سفارت پرونده داشتم و هر ترم برای وزارت علوم و سفارت هم ریزنمرات میبردم و همچنین گواهی اشتغال به تحصیل. در طول اون چهار سال هم سالی دو بار رو راحت میرفتم ایران و میومدم و هیچ مشکلی نبود. یعنی اینکه در کل دوره ی لیسانس معافیت تحصیلیم سر جاش بود.

برای مقطع فوق لیسانس من هم دانشگاه و هم کشور رو تغییر دادم و هم رشته رو.

اما در کشور جدید سفارت ایران برام پرونده اصلا تشکیل نداد چون گفتش باید مدرک لیسانسم رو با مهر سفارت ایران در کشور قبلی براشون بیارم که من در اون وقت هنوز برام مدرک لیسانس صادر نشده بود که بتونم مهرش کنم. از اون موقع تا الان به علت مشغله ی درسی و دور بودن سفارت و همچنین دور بودن کشور قبلی نتونستم مدارک رو برای سفارت در کشور جدید ببرم که بالاخره پرونده تشکیل بشه

الان دقیقا دو سال هستش که من از اتمام لیسانسم میگذره و نزدیک اتمام فوق لیسانس هستم و از زمان لیسانس تا الان من کلا واسه ی وزارت علوم و سفارت ایران اصلا هیچی نبردم. در کشور جدید هم هنوز که هنوزه اصلا پرونده ندارم.

سوالی که دارم اینه که آیا من اسمم الان رد شده واسه ی نظام وظیفه رفته؟
    آیا میتونم هنوز پرونده تشکیل بدم و وزارت علوم رو با خبر کنم و معافیت تحصیلی جدید بگیرم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gomo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان تو سال سوم دکترا خارج کشور هستم. میخواستم بدونم آیا امکان تغییر دانشگاه (انصراف و شروع کردن یک دکترای دیگه)‌ وجود داره؟ آیا این قانون که یکبار میشه تغییر داد محدودیت زمانی خاصی داره؟ ممنون از کمکتون.
    16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
    جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

Junior Member

سلام رفقا

من براي دكتري پذيرش گرفتم و ارشدمم خارج از كشور بودم. براي خروج از كشور چند سال پيش من وثيقه نقدي گذاشتم، ١٦.٩ مليون تو قوامين.

الان سوالم اينه كه براي تمديد معافیت تحصیلی برای مقطع دكتري، بايد دوباره كاراي وزارت علوم و نظام وظيفه رو انجام بدم. و اينكه ايا بايد مبلغ اضافي براي وثيقه بذارم يا همين كافيه.

دمتون گرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)