صفحه 41 از 41 نخستنخست ... 3132333435363738394041
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

دوستان سلام.
    یه سوال داشتم.

من آبان 98 از یه دانشگاه استرالیا پذیرش گرفتم و معافیت تحصیلیم رو با استرالیا گرفتم. بعد از مدتی که ویزای استرالیام نیومد، از کانادا پذیرش و ویزا گرفتم و رفتم نظام وظیفه و از استرالیا به کانادا تغییر کشور دادم و رفتم کانادا.

میخواستم ببینم این تغییر کشور، انصراف حساب میشه؟

ممنون

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

راستش من دارم همزمان برای امریکا و مالزی اپلای میکنم که جواباش امریکا سال دیگه تو اردیبهشت و خرداد میاد و مالزی همین امسال اذر و بهمن .
    من اخر برج 10 دفترچه سربازیمو پست میکنم که احتمالا همون اردیبهشت خرداد (همزمان با پذیرش امریکا) میرم سربازی!!!
    ولی جوابای مالزی نهایتا دیگه اذر امده و احتمال پذیرشم از مالزی هم خوبه ،

اگر من برم مالزی بعد پذیرشم از امریکا بیاد میتونم راحت کشورمو تغییر بدم مشکلی از لحاظ نظام وظیفه پیدا نمیکنم؟
    ایا لازمه که دوباره برگردم ایران ؟ مثلا برای وزات علوم و نظام وظیفه کاری انجام بدم یا نه/؟
    میشه از همون مالزی برم امریکا؟
    ممنون
    ویرایش توسط qwerty123456 : October 25th, 2010 در ساعت 11:23 PM

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m4057 نمایش پست ها
    راستش من دارم همزمان برای امریکا و مالزی اپلای میکنم که جواباش امریکا سال دیگه تو اردیبهشت و خرداد میاد و مالزی همین امسال اذر و بهمن .
    من اخر برج 10 دفترچه سربازیمو پست میکنم که احتمالا همون اردیبهشت خرداد (همزمان با پذیرش امریکا) میرم سربازی!!!
    ولی جوابای مالزی نهایتا دیگه اذر امده و احتمال پذیرشم از مالزی هم خوبه ،

اگر من برم مالزی بعد پذیرشم از امریکا بیاد میتونم راحت کشورمو تغییر بدم مشکلی از لحاظ نظام وظیفه پیدا نمیکنم؟
    ایا لازمه که دوباره برگردم ایران ؟ مثلا برای وزات علوم و نظام وظیفه کاری انجام بدم یا نه/؟
    میشه از همون مالزی برم امریکا؟
    ممنون
    سلام
    مشکلی‌ نیست! میتونید مستقیماً به آمریکا‌ برید. اما باید نامهٔ پذیرشتون رو بفرستید ایران و کسی‌ از خانواده یا بستگان ببرن وزارت علوم و اعلام کنن که محل تحصیل شما عوض شده. بعد نامهٔ وزارت علوم رو دوباره ببرن نظام وظیفه و به اونها هم بگن!!

Junior Member

سلام دوستان

سوال من کمی پیچیده اس واسه همین توضیحشون در زیر میارم:

من واسه پاییز 2010با پذیرشی به صورت دکترای پیوسته یه دانشگاه آمریکایی مجوز خروج گرفتم. اما خوب ویزام به موقعکلیرنشد و من مجبور شدم که به یه دانشگاه کانادایی که در اون واسه مستر پذیرش داشتم برم، تا بعدن تغییردانشگاه رو در پرونده وزارت علومم انجام بدم. در اواسط ترم اول درکانادا ویزای امریکای من آماده میشه و من با انصراف از دانشگاه کانادایی به امریکا می رم. (بنابراین من امتحانی هم ندادم که ریز نمره داشته باشم). بعد اینکه 1 ماه در امریکا وارد شدم به دلایل مختلف که حالا بدی شهر ، آب و هواش ، جو آدماش و غیره دچار مشکلات روحی شدم لذا تصمیم به برگشتن به کانادا رو گرفتم. بنابراین در این ورهم با ترک و انصراف دانشگاه در اواسط ترم به کانادا رفتم تا در صورت امکان پرونده قبلی رو باز فعال سازی کنن. حالا دانشگاه کانادایی من این احتمال رو میده که مجبور شه فعال سازی مجدد پروندمو در قالب یک پدیرش مجدد برای تابستان 2011 بهم بده. حالا من می خوام بدونم آیا من این چند ماه تا تابستون رو می تونم به ایران برگردم. آیا از نظر وزارت علوم و نظام وظیفه این جابجایی های من در نهایت بازگشت به ایران مشکلی نداره. یاحداقل می تونم وثیفه ام رو پس بگیرم ؟ (من نگرانم که در صورت برگشتم وثیقه ضبط بشه )

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین . تو بد مخمصه ای گیر کردم

Junior Member

سلام.
    وزارت علوم دكتراي پيوسته رشته های مهندسی را قبول می کند؟ یا داشتن فوق لیسانس اجباری هست؟
    امکان تغییر کشور و دوره تحصیلی هستش؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)