صفحه 42 از 44 نخستنخست ... 32333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط F_O نمایش پست ها
    جسارتا این فقط یک بار تعویض ، تو سامانه نشا قسمت معافیت تحصیلی هستش؟
    چون یه تعویض دانشگاه هم تو قسمت ارز دانشجویی و ... هستش
    فکر کنم همون گزینه ثبت درخواست تغییر پذیرش (تغییر دانشگاه و کشور و ....) هستش . مطمئن نیستم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh7 نمایش پست ها
    شما فقط یک بار میتوانید دانشگاه را تعویض کنید و انصرافم حساب نمیشه
    بله شما میتوانید ابتدا کارهای ویزا را تمام کنید و بعد برید سراغ کارهای معافیت.
    ممنون
    ولی من منظورم تعویض کشور بود نه تعویض دانشگاه در یک کشور، آیا اونم انصراف حساب نمیشه؟(تعویض یکبار کشور بعد از صدور معافیت تحصیلی)
    اگر میشود آخر سر سراغ معافیت تحصیلی رفت، پس برای یکبار مراجعه به سفارت خارجی که خارج از کشور هست، برای من که در فرجه ی یکساله هستم، چگونه باید خارج شوم؟( با داشتن فقط یک نامه ی معرفی به نظام وظیفه پس از تسویه حساب)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط n1396t نمایش پست ها
    ممنون
    ولی من منظورم تعویض کشور بود نه تعویض دانشگاه در یک کشور، آیا اونم انصراف حساب نمیشه؟(تعویض یکبار کشور بعد از صدور معافیت تحصیلی)
    اگر میشود آخر سر سراغ معافیت تحصیلی رفت، پس برای یکبار مراجعه به سفارت خارجی که خارج از کشور هست، برای من که در فرجه ی یکساله هستم، چگونه باید خارج شوم؟( با داشتن فقط یک نامه ی معرفی به نظام وظیفه پس از تسویه حساب)
    1. بله منظورم همون تغییر کشور هم بود
    2. اگر میخواهید قبل ویزا گرفتن از کشور خارج شید پس باید بازم وثیقه را قبلش بگذارید بعد آنها (نظام وظیفه) انگاری یک فرصت 6 ماهه بهتون میدن که برید دنبال کار های ویزا
    برای سفارتی که خارج از کشور هست مطمئن نیستم مراحلش چگونه هست فقط میدونم شدنیه. حتما برید یک سر امور دانشجویی سوالتون را بپرسید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام دوستان وقتتون بخیر باشه و امیدوارم که خوب باشید

من دانشجو کارشناسی در کشور هلند هستم ، پیش از رفتنم دانشجو فردوسی مشهد بودم و انصراف دادم و در اون بازه زمانی کوتاهی که امکان گرفتن معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج کشور در مقطع کارشناسی بود موفق به کسب تاییده از وزارات علوم برای دانشگاهم (Tu Eindhoven - رده الف) در رشته مهندسی نرم افزار شدم و تبعا ثبت به عنوان دانشجو در حال تحصیل در سیستم نظام وظیفه. در نامه ای که به من از سوی نظام وظیفه داده شد به دانشگاهم اشاره نشده و تنها رشته و کشورم درش قید شده.

بعد از 6 ماه بنده به دلایل مختلفی تصمیم گرفتم دانشگاهم رو تغییر بدم و به یک دانشگاه Applied Science سوییچ نمودم و ادامه تحصیلم در چنین دانشگاه در حال ادامه دادن هستم . این دانشگاه رده د هست اما برای کسب مدرک کارشناسی توسط وزارت علوم مورد تایید قرار گرفته. رشته یکسان است و کشور شهر نیز همینطور و بین تغییر نیز هیچگونه تاخیر و و گپ تحصیلی نیز وجود نداشته.

بنده تا پایان شهریور ماه نیاز ندارم که نامه اشتغال به تحصیل که از دانشگاه Eindhoven داشتم رو آپلود کنم اما از سال تحصیلی بعدی برای کسب اجازه رفت آمد دانشجویی نیاز به تایید مدرک توسط وزارت علوم هستش که سفارت مهر عبور دانشجویی روی پاسپورت درج کنه. در سامانه نشا گزینه ای برای تغییر دانشگاه مقطع کشور وجود داره و از اونجایی که من تنها دانشگاه ام عوض شده و رشته شهر کشورم یکسان بوده میخوام بدونم قوانین وزارت علوم به چه صورت هست؟

شرایط و ظوابط استفاده از تغییر دانشگاه چیست؟ آیا در اینجا چون همه چی ثابت بوده و در همون 6 ماه اول دانشگاه تغییر کرده تنها ، با درخواست موافقت میشه؟

ممنون میشم اگر دوستان اطلاع دارند لطف کنند و راهنمایی کنند

Junior Member

با سلام خدمت دوستان،
    من در حال حاضر در ترکیه دانشجوی دکتری هستم. الان از یک کشور دیگه برای دکتری پذیرش گرفتم. میشه لطفا مدارک مورد نیاز و پروسه برای تعویض دانشگاه در معافیت تحصیلی رو بفرمایید؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

دوستان هیچ کس نیست لطف کنه و راهنمایی کنه؟

دوستام
    من امروز رفتم ک تغییر کشور رو ثبت کنم، به یه مشکلی برخوردم!

من دانشجو بودم در یک کشوری، بعلت مشکلات مالی (بورس نبودم) ک مستحضر هستید، مجبور شدم درسمو ول کنم و بیام. انصراف ندادم، همینجوری اومدم.

حالا من از یک دانشگاه بهتر با بورسیه، پذیرش گرفتم. مشکل اینه ک بمن میگن الا و بلا باید شما انصراف بدی از دانشگاهت و ...
    حالا من هرچی توضیح دادم فایده نداشت! بهم برگه دادن ک ببرم وزارت امور خارجه ک استعلام کنه وضعیت من رو ک آیا انصراف دادم، در حال تحصیلم یا فارغ تحصیل.
    منم بهشون گفتم ک من ول کردم اومدم و قانونا من در حال تحصیل حساب میشم. ولی فایده نکرد.
    اینام میگن تا جواب استعلام نیاد ما کاری برات نمیکنیم!

من یه نگرانیم دارم، من سال اول رو استادم گفته بود باید با بچه های سال اخری فوق لیسانس باشی، و من رو برای فوق لیسانس (سال اخر) ثبت نام کرده بودند و داشتم کورس میگذروندم.
    الان وزارت امور خارجه، چ جوری استغعلام میگیره؟ از دانشگاهم میپرسه یا از شهرداری یا امور مهاجران کشور قبلیم؟!
    اگه بهشون بگن من فوق لیسانس بودم دردسر درست میکنن؟
    اگر ک بدونید، خیلی از کشورها شما اول دکتری، دانشجو دکتری نیستید رسما تا یکی دوسال اول رو بگذرونید، بعدش میشید رسما دکتری.
    من از اینجهتم نگرانم.

میشه راهنماییم بفرمایید؟
    Junior Member

سلام دوستان
    من مباحث مربوط به تغيير دانشگاه رو خوندم اما يه سوالي برام پيش اومده
    من پزشك عمومي هستم قصدم مهاجرت به آمريكا هست
    ميخواستم بپرسم اگر از دانشگاهي در امريكا در مقطع فوق ليسانس پذيرش بگيرم اما قبل از ورودبه دانشگاه امتحانات usmle قبول بشم ميتونم اصلا به اون دانشگاه نرم و مستقيم به دانشگاه رزيدنتي برم ؟ ممنون ميشم پايخ بديد

سلام دوستان

من در حال حاضر دانشجوی ارشد در کانادا هستم و حدود یک ماه دیگه یعنی اواخر اکتبر فارغ التحصیل میشم. برای ژانویه همین سال از یه دانشگاه دیگه در کانادا پذیرش دکترا دارم. برای سربازی هم وثیقه گذاشتم دو سال پیش حدود 17 میلیون تومن. سوالم در مورد تغییر مقطع هستش. اول اینکه غیر حضوری میشه انجام داد؟ یا اینکه یکی از اعضای خانواده که وکالت داره میتونه؟
    دوم اینکه بر اساس اطلاعات سایت نشا گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر لازمه یعنی باید بعد از شروع تحصیل افدام کرد؟! و اینکه مبلغ وثیفه تغییر میکنه؟

سوال آخر اینکه من فقط نامه پذیرش که ایمیل شده دارم و دانشگاه نامه دیگه نمیده. همین کفایت میکنه؟

ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام

من ارشد رو اخیراً تو آلمان تموم کردم و بلافاصله تو آمریکا مشغول تحصیل تو مقطع دکترا شدم. به علت اینکه مدراکم کامل نبود (چون هنوز همه مدارک آماده نشده بود) کارای وزارت علوم رو انجام ندادم و وثیقم ضبظ شده.

سوالم اینه که آیا امکانش هست وقتی که مدارکم رو کامل آپلود کردم تو سایت نشا, دوباره از همون وثیقه استفاده کنم برای معافیت تحصیلی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)