صفحه 5 از 44 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه و اخد معافیت تحصیلی پس از خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط Werner.Melzer
    دوست عزيزم سلام

من هم مشکلي مشابه با مشکل شما رو دارم- مي تونيد در عنوان:" استفاده از گذرنامه کانادا جهت رفتن به کشور ديگري" مشاهده کنيد.- سؤالي که من از شما دارم اينه که اصلا فهميدن نظام وظيفه که ما براي ادامه تحصيل کجا رفتيم به چه دردش مي خوره، آدم مي تونه بهشون بگه دانشگاهش خوب نبود عوض کردم.
    نظر شما چيست؟
    خیلی از اینکه اینقدر دیر این پست رو پاسخ میدم عذر میخوام.
    در واقع تا مرحله باز پس گزفتن وثیقه، نظام وظیفه نیازی به دانستن تغییر دانشگاه نداره و مشکلی پش نمیاد. اما در مرحله بازپس گیری وثیقه نظام وظیفه مشکل ایجاد خواهد کرد. به همین خاطر باید هرنوع تغییر مقطعه، رشته و دانشگاه و کشور را اطلاع داد. این در قانون نظام وظیفه هم آمده است.
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

Junior Member

حالا اګر دانشګاه مقصد قبول نکرد نصف واحد ها رو قبول کنه چی ؟

سلام،

هفته ی پیش من نامه ی درخواست صدور معافبت تحصیلی از وزارت علوم به نظام وظیفه را گرفتم، در ادامه بند چهار ارسال قبلی، نکات زیر را اضافه می کنم.

در نامه ی فوق الذکر، نام رشته، دانشگاه، کشور و تاریخ شروع به تحصیل ذکر شده است. نظام وظیفه طبق یک توافق نامه قبلی و با توجه به تاریخ شروع به تحصیل، حداکثر تاریخ مراجعت به کشور را حساب می کند. در مورد من، تاریخ شروع دوره ی مستر فروردین 88 بود که حداکثر تاریخ برخورداری از معافیت تحصیلی دی ماه 91 شد (سه سال و نه ماه).

در همین نامه در دو قسمت مختلف موارد زیر قید شده اند (هر چند این موارد به نتیجه گیری قبلی من درباره عدم لزوم اطلاع نظام وظیفه چیزی نمی افزاید، اما همین جا به خاطر متهم کردن آن کارمند وزارت علوم به نادانی معذرت خواهی می کنم):

"در صورت انتقال و یا تغییر رشته و مقطع تحصیلی مراتب تایید ادامه تحصیل از سازمان وظیفه عمومه درخواست گردد" و باز هم "هرگونه تغییر کشور محل تحصیل، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی با هماهنگی سازمان وظیفه عمومی صورت پذیرد".

اگرچه این موارد بر خلاف گفته ی قبلی من به نظر می آیند، اما از آنجایی که خود وزارت علوم مسئول تایید رشته و دانشگاه است، این تایید فقط یه نمونه ی بوروکراتیک دیگر است و هیچ تغییری ایجاد نمی کند. تنها موردی که می تواند اتفاق بیافتد زمانی است که بین وزارت علوم و نظام وظیفه در مورد یک کشور خاص اختلاف نظر پیش بیاید.

من نفهمیدم چی شد. میشه یه خورده بیشپر توضیح بدید؟
    در دایره قسمت ما نقطه پرگاریم/لطف آنچه تو اندیشی، حکم آنچه تو فرمایی

یعنی چیز جدیدی وجود ندارد. به پست قبلی مراجعه کنید.

من در ابتدا معافیت تحصیل و مجوز خروج برای کانادا گرفتم. ولی سفارت کانادا بهم ویزا نداد. برای همین آمدم سوئد. حالا می‌‌خوام بدونم برای تغییر کشور و دانشگاه چه کارهایی رو باید انجام بدم؟‌ کسی تا حالا این کار رو کرده؟‌ چه مدارکی نیاز هست؟‌ چقدر طول می‌کشه؟

(حدودا ۵ ماه میشه که از ایران خارج شدم)

Junior Member

من هم همین مشکل رو دارم
    مجوزم واسه آمریکاست آمدم کانادا
    لطفا دوستان راهنمایی کنند

فعلا که به من گفتن ریز نمرات و گواهی اشتغال به تحصیل براشون بفرستم. نمی‌دونم بعدا نیازی به وکالت‌ نامه هم هست یا نه.

اصولا بهتره به سفارت ایران در کشوری که ساکن هستید مراجعه کنید و پرونده دانشجویی تشکیل بدین.... در این موارد معمولا کپی مدارک اقامتی و مدارک تحصیلی شما مثل کارت دانشجویی و کارنامه و پاسپورت و بعضا کارت ملی کفایت می کنه.
    Life salutes you when you make others happy

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

من این سوال دارم. از آمریکا چطور می شه یه کشور دیگه رفت من مشکل سربازی ندارم ولی احتمال اینکه من پذیرش خارج آمریکا درست بشه می خواستم بدوم اگه ویزا آمریکا رو داشته باشم می تونم نرم آمریکا؟چه عوابقی داره اگه ویزا آمریکا را داشته باشی و نری؟
    What Goes Around...Comes Around

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)