صفحه 6 از 44 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه و اخد معافیت تحصیلی پس از خروج

it's almost like the first time you got "Mojavez Khoruj" U need to send a family member to vezarat olum/nezam vazife....... be careful that u can do this just once .....z
    Read, Think, then Talk....z

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang.82
    من این سوال دارم. از آمریکا چطور می شه یه کشور دیگه رفت من مشکل سربازی ندارم ولی احتمال اینکه من پذیرش خارج آمریکا درست بشه می خواستم بدوم اگه ویزا آمریکا رو داشته باشم می تونم نرم آمریکا؟چه عوابقی داره اگه ویزا آمریکا را داشته باشی و نری؟
    اصولا کسی ویزای کشوری را داشته باشه و نره اون کشور مشکلی پیش می یاد؟! من که فکر نمی کنم مشکلی باشه..... دوستان نظر دیگه ای دارند؟ البته اگر در آینده یکبار دیگه برای ویزای درخواست بدیم چطور؟ اون وقت می تونه سوال باشه که چرا قبلا نرفتیم؟!
    Life salutes you when you make others happy

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 2009
    اصولا بهتره به سفارت ایران در کشوری که ساکن هستید مراجعه کنید و پرونده دانشجویی تشکیل بدین.... در این موارد معمولا کپی مدارک اقامتی و مدارک تحصیلی شما مثل کارت دانشجویی و کارنامه و پاسپورت و بعضا کارت ملی کفایت می کنه.
    مزیت این کاری که گفتین چیه؟ سفارت می تونه به من مجوز خروج بده تا باهاش برم ایران برگردم؟
    یا اصولا همچین کاری می کنن؟
    من مشکل وثیقه ندارم چون با نخبه ای بدون وثیقه خارج شدمو فقط میخوام بتونم برم ایران برگردم
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

پیش فرض وثیقه گذاشتم ویزا ندادن، تا یه مدت موندگار شدم، باید به نظام وظیفه اطلاع بدم؟

سلام،
    Info:
    1- فرجه 6 ماهه از فارغ التحصیلی من 25 بهمن تموم خواهد شد.
    2- من 2.5 ماه قبل با نامه پذیرشم از کانادا وثیقه (سند) گذاشتم.
    3- شروع کلاسا January 2009 بود که متاسفانه ویزا ندادن بهم و منم الان بیخیال اون دانشگاه شدم و منتظر نتایج جاهای دیگه هستم. احتمالا واسه دور و بر MAY یه جا جور شه و اونوقت برم وگرنه میمونه واسه September.
    4- یه اجازه خروج هم تو پاسپورتم زدن تا آخرای ژانویه.

Question:
    1- الان که وثیقه گذاشتم دیگه کاری به فرجه 6 ماهه نداریم نه؟
    2- از اونجایی که معافیت با وثیقه از نوع تحصیلی هست و من نرفتم اون دانشگاه و الان دانشجو نیستم، آیا من فعلا می تونم از معافیتی که با وثیقه گرفتم استفاده کنم ؟ اگه بله، چه مدت؟
    3- آیا باید به نظام وظیفه اطلاع بدم که از کشور خارج نشدم؟ اونوقت اونا چی کار میکنن؟ بهم فرصت میدن تا یکی دو ترم بعد برم یه جا یا اینکه میگن چون الان نرفتی دیگه معافیت وثیقه باطل میشه؟ یا اینکه میگن مثلا فلان مدت وقت داری از یه جای دیگه جور کنی و بری؟

من چون تهران نیستم نمیتونم برم نظام وظیفه، خیلی ممنون از کمک دوستان.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : وثیقه گذاشتم ویزا ندادن، تا یه مدت موندگار شدم، باید به نظام وظیفه اطلاع بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fark
    سلام،
    Info:
    1- فرجه 6 ماهه از فارغ التحصیلی من 25 بهمن تموم خواهد شد.
    2- من 2.5 ماه قبل با نامه پذیرشم از کانادا وثیقه (سند) گذاشتم.
    3- شروع کلاسا January 2009 بود که متاسفانه ویزا ندادن بهم و منم الان بیخیال اون دانشگاه شدم و منتظر نتایج جاهای دیگه هستم. احتمالا واسه دور و بر MAY یه جا جور شه و اونوقت برم وگرنه میمونه واسه September.
    4- یه اجازه خروج هم تو پاسپورتم زدن تا آخرای ژانویه.

Question:
    1- الان که وثیقه گذاشتم دیگه کاری به فرجه 6 ماهه نداریم نه؟
    2- از اونجایی که معافیت با وثیقه از نوع تحصیلی هست و من نرفتم اون دانشگاه و الان دانشجو نیستم، آیا من فعلا می تونم از معافیتی که با وثیقه گرفتم استفاده کنم ؟ اگه بله، چه مدت؟
    3- آیا باید به نظام وظیفه اطلاع بدم که از کشور خارج نشدم؟ اونوقت اونا چی کار میکنن؟ بهم فرصت میدن تا یکی دو ترم بعد برم یه جا یا اینکه میگن چون الان نرفتی دیگه معافیت وثیقه باطل میشه؟ یا اینکه میگن مثلا فلان مدت وقت داری از یه جای دیگه جور کنی و بری؟

من چون تهران نیستم نمیتونم برم نظام وظیفه، خیلی ممنون از کمک دوستان.
    سلام
    1:درسته
    2:خوب ديگه شما الان داريد از معافيت تحصيلي استفاده مي كنيد تا وقتي كه انصراف ندهيد يا اخراج نشيد داريد از اون استفاده مي كنيد
    3:اطلاع دادن نيازي نيست ولي خب اگه نمي توني تا وقتي كه مهر خروجت اعتبار داره خارج شي كه فايده نداره اونوقت ميخواهي چيكار كني
    اگه مطمئني كه به اون دانشگاه نميرسي
    بايد بري اطلاع بدي چون اونجا اسم و رشته مورد نظر اون دانشگاه رو ثبت كردن
    و اگه تغيير بدي مشكل ساز ميشه برات

نقل قول نوشته اصلی توسط silvester
    مزیت این کاری که گفتین چیه؟ سفارت می تونه به من مجوز خروج بده تا باهاش برم ایران برگردم؟
    یا اصولا همچین کاری می کنن؟
    من مشکل وثیقه ندارم چون با نخبه ای بدون وثیقه خارج شدمو فقط میخوام بتونم برم ایران برگردم
    با تشکر
    آره سفارت می تونه کمکت کنه بیای ایران
    هر جا که باشی آسمون همین رنگه مهم دل خودته نه محیط اطرافت

نقل قول نوشته اصلی توسط masr
    it's almost like the first time you got "Mojavez Khoruj" U need to send a family member to vezarat olum/nezam vazife....... be careful that u can do this just once .....z
    My cousin is following this case for me for now. It seems to be going fine for now. Will I need to do anything with Iranian Embassy here?

نقل قول نوشته اصلی توسط of
    My cousin is following this case for me for now. It seems to be going fine for now. Will I need to do anything with Iranian Embassy here?
    No, I think it is enough.... but you won't miss anything if you refer to the embassy too.You may hear some good news for students
    Life salutes you when you make others happy

نقل قول نوشته اصلی توسط 2009
    No, I think it is enough.... but you won't miss anything if you refer to the embassy too.You may hear some good news for students
    That's right. 50% discount on IranAir flights.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

کسی از دوستان جواب این سوال نمی دونه؟
    اگه من ویزا آمریکا م بیاد ولی نرم U.Sو برم جای دیگه چه اتفاقی میافته؟چه مشکلاتی داره؟اگه بخواهم اونوقت یکسال بعد واسه یه سمینار برم اونجا ممکنه بگن یه بار ویزا دانشجویی گرفتی نرفتی حالا هم دیگه بهت ویزا نمی دیم؟؟؟
    مرسی
    What Goes Around...Comes Around

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)