صفحه 9 از 41 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Johor

پیش فرض پاسخ : کمک فوووووووووری: تغییر دانشگاه و اخد معافیت تحصیلی پس از خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_modir2000 نمایش پست ها
    میشه یه جورای هم گفت گرایش فرق کرده تو افر قبلیم نوشته شده Master of Science (information Technology - Management) تو این جدیده نوشته Master of Science(Computer Science) تحت دانشگاه و دانشکده و دپارتمان یکسان.
    لطفا تو تحقیقتون این مسائلم در نظر بگیرید
    بازم ممنون
    سلام
    امید وارم مطلبی که الان میخام بیان کنم بتونه به کسانی که مشکلی مثل مشکل من براشون پیش اومده، کمک کنه:

من چند روز پیش رفتم وزارت علوم. چون کشور و دانشگاه عوض نشده بود، دیگ0 لازم نبود به نظام وظیفه مراجعه کنم. فکر میکنم اگه حتی دانشگاهم عوض میشد، ولی کشور و رشته تغییر نمی کرد، بازم احتیاج نبود برم نظام وظیفه چون که در نامه ای که نظام وظیفه به وزارت علوم داده بود، برای من نوشته بود که ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر و در کشور مالزی مجاز است. البته این نظر منه

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
    با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان

Banned

پیش فرض پاسخ : رفتن به کشوری غیر از کشوری که اجازه خروج داریم؟

سلام
    من برای چند تا دانشگاه اقدام کردم ولی بیشتر نظرم روی سوئد متمرکز شده است
    2 ماه پیش فارغ التحصیل شده ام و تا آخر این هفته نامه دانشگاه به نظام وظیفه رو میگیرم و اینکه مشمول هستم و راهی برای معافی ندارم
    طبق توضیحاتی که یکی از دوستان با نام کاربری Delft در مورد نحوه گرفتن پاس بعد از گرفتن پذیرش دادند گرفتن پاس بعد از اومدن پذیرش به گفته ایشون 5 روز کار میبره که من میگم حتما در مورد من 10 روز طول میکشه و همونطور که میدونید جواب پذیرش سوئد در اردیبهشت ماه میاد و بخاطر تنگ بودن وقت و برای اینکه زمان گرفتن کارهای پاس رو ذخیره کنم بنظرتون برم با پذیرش کشورهای دیگه مثل هلند و ایتالیا که هردو شنگن هستند و پذیرششون تا قبل از عید میاد پاس بگیرم و وقتی پذیرش سوئد اومد (اگه فرض کنیم که پذیرش بده) با پاسی که قبلا گرفتم یکسره برم سفارت سوئد ؟
    دوم اینکه مراحل تغییر کشور و شهر دانشگاه انتخابی در وزارت علوم و نظام وظیفه چقدر زمان میبره و چه روندی داره؟ این سوال رو قبلا هم یکی از دوستان پرسیده بود ولی من جوابی از دوستان ندیدم
    خلاصه کلا به دردسرش میارزه که اینطوری پاس بگیرم یا صبرکنم جواب همه ی پذیرش ها بیاد بعد برم دنبال پاس و بعدشم ویزا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط ali-composite : February 23rd, 2010 در ساعت 10:19 AM دلیل: به دلیل ارتباط بیشتر با این تاپیک پستتون رو به اینجا انتقال دادم.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : رفتن به کشوری غیر از کشوری که اجازه خروج داریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomanco101 نمایش پست ها
    سلام
    من برای چند تا دانشگاه اقدام کردم ولی بیشتر نظرم روی سوئد متمرکز شده است
    2 ماه پیش فارغ التحصیل شده ام و تا آخر این هفته نامه دانشگاه به نظام وظیفه رو میگیرم و اینکه مشمول هستم و راهی برای معافی ندارم
    طبق توضیحاتی که یکی از دوستان با نام کاربری Delft در مورد نحوه گرفتن پاس بعد از گرفتن پذیرش دادند گرفتن پاس بعد از اومدن پذیرش به گفته ایشون 5 روز کار میبره که من میگم حتما در مورد من 10 روز طول میکشه و همونطور که میدونید جواب پذیرش سوئد در اردیبهشت ماه میاد و بخاطر تنگ بودن وقت و برای اینکه زمان گرفتن کارهای پاس رو ذخیره کنم بنظرتون برم با پذیرش کشورهای دیگه مثل هلند و ایتالیا که هردو شنگن هستند و پذیرششون تا قبل از عید میاد پاس بگیرم و وقتی پذیرش سوئد اومد (اگه فرض کنیم که پذیرش بده) با پاسی که قبلا گرفتم یکسره برم سفارت سوئد ؟
    دوم اینکه مراحل تغییر کشور و شهر دانشگاه انتخابی در وزارت علوم و نظام وظیفه چقدر زمان میبره و چه روندی داره؟ این سوال رو قبلا هم یکی از دوستان پرسیده بود ولی من جوابی از دوستان ندیدم
    خلاصه کلا به دردسرش میارزه که اینطوری پاس بگیرم یا صبرکنم جواب همه ی پذیرش ها بیاد بعد برم دنبال پاس و بعدشم ویزا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    با سلام، شرمنده یکم تا حدودی دیر جواب میدم فامیدوارم مفید باشه

اگر واقعا مایل هستید که این پنج روز رو ذخیره کنید، برید و با نامه پذیرش فعلی پرونده تشکیل بدید و کارهای نظام وظیفه رو انجام بدید. که در این صورت پاس رو خواهید داشت. بعد از اون این پاس معتبره برای تمام سفارتخانه ها فقط مهر خروج برای هلند ( به مدت دوماه از زمان نامه وزارت به نظام وظیفه) داره. خوب شما با این پاس می تونید براحتی ویزای سوئد رو اقدام کنید، حالا دوتا کار می شه کرد:

اولا وقتی پذیرش اصلی اومد برید و تغییر پرونده بدید، که برای خود من کمتر 6 ساعت طول کشید. بعد دوباره بر می گردید تو وزارت تا نامه خروج اصلی رو بگیرید. ( بهتره اینکار رو بکنید تا پروندتون تکمیل بشه. ) البته با در نظر گرفتن دوماه مدت اون خروج.
    دوما می تونید منتظر بشید تا ویزا صادر بشه و بعد برید دنبال تغییر . ( بنا به دلیل اینکه یکبار می تونید تتغییر بدید، این مورد توصیه خود من هست.)

درده سری نداره.. تجربه شخص یخودم هست.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه و اخد معافیت تحصیلی پس از خروج

با عرض سلام! من هم می خوام پذیرش از دانشگاه مالزی بگیرم و اونجا که رفتم واسه آمریکا Apply کنم.اگه راه حلی واسم پیشنهاد کنید ممنون می شم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

پیش فرض وثیقه گذاشتم ویزا ندادن، تا یه مدت موندگار شدم، باید به نظام وظیفه اطلاع بدم؟

سلام،
    Info:
    1- فرجه 6 ماهه از فارغ التحصیلی من 25 بهمن تموم خواهد شد.
    2- من 2.5 ماه قبل با نامه پذیرشم از کانادا وثیقه (سند) گذاشتم.
    3- شروع کلاسا January 2009 بود که متاسفانه ویزا ندادن بهم و منم الان بیخیال اون دانشگاه شدم و منتظر نتایج جاهای دیگه هستم. احتمالا واسه دور و بر MAY یه جا جور شه و اونوقت برم وگرنه میمونه واسه September.
    4- یه اجازه خروج هم تو پاسپورتم زدن تا آخرای ژانویه.

Question:
    1- الان که وثیقه گذاشتم دیگه کاری به فرجه 6 ماهه نداریم نه؟
    2- از اونجایی که معافیت با وثیقه از نوع تحصیلی هست و من نرفتم اون دانشگاه و الان دانشجو نیستم، آیا من فعلا می تونم از معافیتی که با وثیقه گرفتم استفاده کنم ؟ اگه بله، چه مدت؟
    3- آیا باید به نظام وظیفه اطلاع بدم که از کشور خارج نشدم؟ اونوقت اونا چی کار میکنن؟ بهم فرصت میدن تا یکی دو ترم بعد برم یه جا یا اینکه میگن چون الان نرفتی دیگه معافیت وثیقه باطل میشه؟ یا اینکه میگن مثلا فلان مدت وقت داری از یه جای دیگه جور کنی و بری؟

من چون تهران نیستم نمیتونم برم نظام وظیفه، خیلی ممنون از کمک دوستان.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : وثیقه گذاشتم ویزا ندادن، تا یه مدت موندگار شدم، باید به نظام وظیفه اطلاع بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fark
    سلام،
    Info:
    1- فرجه 6 ماهه از فارغ التحصیلی من 25 بهمن تموم خواهد شد.
    2- من 2.5 ماه قبل با نامه پذیرشم از کانادا وثیقه (سند) گذاشتم.
    3- شروع کلاسا January 2009 بود که متاسفانه ویزا ندادن بهم و منم الان بیخیال اون دانشگاه شدم و منتظر نتایج جاهای دیگه هستم. احتمالا واسه دور و بر MAY یه جا جور شه و اونوقت برم وگرنه میمونه واسه September.
    4- یه اجازه خروج هم تو پاسپورتم زدن تا آخرای ژانویه.

Question:
    1- الان که وثیقه گذاشتم دیگه کاری به فرجه 6 ماهه نداریم نه؟
    2- از اونجایی که معافیت با وثیقه از نوع تحصیلی هست و من نرفتم اون دانشگاه و الان دانشجو نیستم، آیا من فعلا می تونم از معافیتی که با وثیقه گرفتم استفاده کنم ؟ اگه بله، چه مدت؟
    3- آیا باید به نظام وظیفه اطلاع بدم که از کشور خارج نشدم؟ اونوقت اونا چی کار میکنن؟ بهم فرصت میدن تا یکی دو ترم بعد برم یه جا یا اینکه میگن چون الان نرفتی دیگه معافیت وثیقه باطل میشه؟ یا اینکه میگن مثلا فلان مدت وقت داری از یه جای دیگه جور کنی و بری؟

من چون تهران نیستم نمیتونم برم نظام وظیفه، خیلی ممنون از کمک دوستان.
    سلام
    1:درسته
    2:خوب ديگه شما الان داريد از معافيت تحصيلي استفاده مي كنيد تا وقتي كه انصراف ندهيد يا اخراج نشيد داريد از اون استفاده مي كنيد
    3:اطلاع دادن نيازي نيست ولي خب اگه نمي توني تا وقتي كه مهر خروجت اعتبار داره خارج شي كه فايده نداره اونوقت ميخواهي چيكار كني
    اگه مطمئني كه به اون دانشگاه نميرسي
    بايد بري اطلاع بدي چون اونجا اسم و رشته مورد نظر اون دانشگاه رو ثبت كردن
    و اگه تغيير بدي مشكل ساز ميشه برات

پیش فرض پاسخ : وثیقه گذاشتم ویزا ندادن، تا یه مدت موندگار شدم، باید به نظام وظیفه اطلاع بدم؟

Hi
    I am excatly in the same situation :'(
    I don't know what I have to do?
    Can I change my admission?
    Can I go to USA instead of Ca?
    Please help
    گر بدين سان زيست بايد پست................

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

پیش فرض ابطال معافیت وثیقه ای و امکان اقدام دوباره برای معافیت وثیقه ای در همان مقطع؟

سلام دوستان،

من قبلا با نامه پذیرشم معافیت با وثیقه گذاشتم که جور نشد برم. حالا موندم واسه ترم fall 2009. الان تو یه شرایطی گیر کردم که نمیدونم واقعا چیکار میشه کرد. من در مورد پذیرش واسه ترم fall تقریبا مطمئنم ولی با تجربه ای که بدست آوردم واقعا کارای مربوط به apply و پذیرش و ویزا بعضی وقتا حساب کتاب سرشون نمیشه. اینه که الان دنبال ابنم که ببینم میشه امریه جور کرد یا نه، از یکی دو جا هم بهم گفتن فلان وقت بیار مدارکتو ببینیم چی میشه که البته چون آشنا ندارم مشخصا اینهم حساب کتابی نداره ولی حداقلش اینه که اگه امریه نشد میرم سربازی و بعدش دستم خیلی بازتره.
    اما مسئله اینجا است که الان منتظر نتایج چند جا هستم که هنوز نیومده (شاید بیش از 3 ماه طول بکشه). همینطور اگه بخوام به امریه برسم الان باید دفترچه رو پست کنم. حالا سوالم اینه که اگه الان معافیت وثیقه ام رو باطل کنم و دفترچه رو بفرستم اونوقت اگه جواب یکی از apply هام بعد از 3-4 ماه اومد میتونم در حالی که دفترچه فرستادم و اعزام خوردم دوباره وثیقه بذارم و از معافیت استفاده کنم؟ چون استفاده از معافیت واسه هر مقطع فقط یک بار هست و من یه بار از این معافیت استفاده کردم (هر چند نه بیشتر از چند ماه) ولی به نظرم میرسه که نشه اینکارو دوباره انجام داد نه؟ ممنون.

پیش فرض پاسخ : ابطال معافیت وثیقه ای و امکان اقدام دوباره برای معافیت وثیقه ای در همان مقطع؟

نه! نميشه! من پرسيدم! معافيت يه بار صادر ميشه وثيقه رو برندار!
    گر بدين سان زيست بايد پست................

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

یه سوال،
    مثلا کسی الان با پذیرش آمریکا معافیت تحصیلی بگیره و وثیقه بذاره، ظاهرا 3 بار می تونه خارج بشه.
    حالا طرف دفعه اول می ره مصاحبه سفارت آمریکا و رد می شه. بعد اگه تصمیم بگیره که بره یه دانشگاه
    تو کانادا، با توجه به این که واسه کانادا نمی شه بیشتر از یه بار از کشور خارج شد، مشکلی پیش نمیاد؟
    یعنی نمیگن چون شما یه بار به خاطر پذیرش آمریکات از کشور خارج شدی دیگه واسه کانادا نمی تونی بری
    بیرون؟
    طبق گفته دوستان می شه دانشگاه محل پذیرش رو یه بار عوض کرد. مثلا با پذیرش از دانشگاه X از آمریکا
    می شه 3 بار خارج شد. حالا اگه بعد از دفعه دوم خروج طرف بگه نظرم عوض شده و می خوام برم دانشگاه
    Y در آمریکا. باز یه پرونده جدید تشکیل می شه و طرف باز می تونه 3 بار خروج از کشور داشته باشه.
    امیدوارم خودم فهمیده باشم منظورم چیه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)