صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: ars- ordibehesht-vahid1982

پیش فرض ars- ordibehesht-vahid1982

سلام به همه، به اونایی که اسمشون رو در تاپیک گفتم و به بابک،

خیلی متاسف شدم از اینکه دیدم وضیعیت تاپیک نظرسنجی به اونجا رسید که...

من فقط می خوام یه چیزی رو بگم و اون اینکه بحث کردن در تاپیک های محدود و به صورت غیر مستقیم، یک گفتمان صحیح و روشن تلقی نمیشه. از این چهار نفر خواهش می کنم که با هم چهار تایی صحبت کنن و مطمئنم که به یه نتیجه خوب می رسن و همه چیز حل میشه. مگه میشه آدمهایی که با حسن نیت ثابت شده دارن برای دوستانشون بزرگواری می کنن و وقت میذارن، نتوونن به یه نتیجه گیری منطقی و مناسب برسن؟

من همیشه احساسم از فروم این بود و هست که یه خانواده بزرگه و من هم عضوی از اون خانواده هستم. وجود این چهار نفر همیشه برای من مایه دلگرمی بوده!! با اینکه هیچ شناختی ازشون ندارم. شاید حتی باورتون نشه، خیلی وقتا بدون اینکه برم سر تاپیکهای جدید، اول میرفتم پایین صفحه ببینم کیا هستن؟ این چهار نفر هستن؟

از خداحافظی اردیبهشت.. احساس سرما کردم.... بودن همه این افراد در کنار هم جدا برای من مایه آرامش بود.... خواهش میکنم مشکلتون رو یه جوری با مسالمت و گفتگو حل کنید و بمونید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ars- ordibehesht-vahid1982

سلام

دیروز به یکی که تازه می خواست apply رو شروع کنه این فورم رو معرفی کردم، باهاش چند صفحه رو مرور کردم و ... نمی دونم چرا ولی احساس مالکیت عجیبی نسبت به گروه داشتم. اون دوستم که از دیدن اون صفحه ها و مشارکت بچه ها کلی ذوق کرده بود، این احساس به من دست می داد که داره از فورم من تعریف می کنه ...
    این روزا applyabroad یه جزئی از خانواده ما شده، شبا که میایم خونه حتما باید راجع بهش حرف بزنیم، راجع به بچه ها و این 4 نفر ...

یه خواهش کوچک: برای یه بار هم که شده تلاش کنیم نشون بدیم که می تونیم یه بحث این قدر جنجالی رو با گفتگو خوب تموم کنیم. (بذارین حداقل ما ها که داریم از ایران می ریم فکر نکنیم که ایرانیا نمی تونن با صحبت مسائل رو حل کنن)

بحث داشت خوب پیش می رفت، ایده donate نتیجه یک brain storming بسیار عالی (که اسما از ایرانی ها بعیده) بود.

خواهش می کتم پست های اون تاپیک رو از ذهنتون و از فروم پاک کنید و دو باره با دید + باهم حرف بزنیم. باور کنید اگر دید منفی داشته باشید از هر چیزی می شه برداشت منفی کرد. می شه از "سلاااام" برداشت کرد که یارو چه خودش رو گرفته صداش رو می بره بالا، می شه هم برداشت کرد که چقدر گرم و پر انرژیه.

Senior Member

راستش منم از اتفاقات ناگهاني و سريع اين چند روز کاملا شوکه شدم.
    فقط اينو بگم که اين دوستان گرچه مالکين اصلي فروم نبودن، ولي زحماتشون قابل ارج واسه همه ماهاست.
    پيشنهاد تبليغ توسط يکي از کاربران مطرح شد و واسه همين ars يک نظر سنجي ايجاد کرد که نظر همه رو بدونيم و مثل خيلي از نظر سنجي هاي ديگه داشت مسائل مختلف مطرح و مورد ارزيابي واقع ميشد. اگه ايجاد تبليغ در فروم توسط خود مديران و مالکين مطرح و يا انجام ميشد، هيچکي نظر شديدا مخالفي نميتونست داشته باشه. راستش من تمام پستهاي اون تاپيک رو خوندم و فقط متاسفانه ميتونم بگم که ماها بعضي اوقات ،حرفي که به زبون مادريمون داره بيان ميشه رو به اشتباه برداشت ميکنيم. بيام حرفهاي هم رو کمي با عينک خوشبيني نگاه کنيم.( به خودمم دارم ميگم)
    من صحبت ارديبهشت رو خوندم و از حرفاش چيز بدي برداشت نکردم. ايشون فقط ميخواست ارزش نيروي انساني و ... رو بيان و تاکيد کنه.
    در نهايت شايد اينطور به نظر برسه که ماها مهمان چند روزه اين فروم و مالکين صاحب خانه آن باشن. ولي من هميشه فکر ميکردم که خوشبختانه صاحب خانه ها دارن بيشتر ميشن.
    (من اين دوستان رو از نزديک نميشناسم ولي از بودنشون در فروم به عنوان افرادي که از مدتها پيش حضور داشتن لذت ميبرم و هميشه اگه مشکلي داشتم با اونا مطرح ميکردم و خوشحالم که اين دوستاي خوب رو اينجا پيدا کردم)

ApplyAbroad Champion

من از هر سه این افراد فوق‌العاده سپاس‌گزارم و اصلا دوست نداشتم کار به این‌جا کشیده بشه.
    بدترین فرم بهم ریختن فروم اینه که کسی بخواهد فضا رو از نظر روانی خراب کنه، سایر مسایل با چند کلیک و حذف و جابجایی حل می‌شه. کاری که این دوستان کردند، بهم زدن جو روانی فروم بود. ars و vahid1982 نظرشون رو در مورد تبلیغات گفتند و بلافاصله تهدید به استعفا کردند. اگر بنابر اظهار نظر و نظرخواهی باشه، دیگه تهدید کردن معنی نداره. بعد از اون هم که ars با پیش کشیدن بحث‌های بی‌اساس، بچگانه و کاملا غیرکارشناسی شروع کرد به دلیل آوردن برای این که این فروم از جای دیگه کپی شده، که اصلا من نمی‌فهمم چه هدفی جز برهم زدن جو روانی فروم داشت. بعد هم که ordibehesht اون پست عجیب رو ارسال کرد و البته ظاهرا نظرش رو طور بدی عنوان کرد و منظورش واقعا صادر کردن صورت حساب برای فروم نبود.
    به هر حال هر سه نفر این دوستان در روزهای اخیر فعالیت مدیریتی نداشتند و به نوعی در اعتصاب بودند، در حالی که عملا ما نظرشون رو پذیرفتیم. همه‌ی این مسایل باعث شد که اون تصمیم گرفته بشه و من واقعا از این اتفاق ناراحت هستم، به خصوص برای vahid1982 که زحمت زیادی کشیده.
    من خوشحال می‌شم که وحید مایل باشه، به سمت قبلیش برش گردونم.

ApplyAbroad Champion

من آدم اهل مشاجره و به هم زدن فضا نيستم و دلم نمي خواد دائم در اين مورد پست بفرستم.
    ولي يه چيزي ديدم كه دلم نيومد چيزي نگم :
    من تا ديروز تمام كارهايي كه وظيفه ام بود رو انجام دادم . بابك جان مگه ديروز با هم بخش مربوط به وقت سفارت رو مرتب نكرديم ؟ تا وقتي كه Mod بودم به ذهنم هم نمي رسيد كه بخوام اعتصاب كنم !

من هميشه از مديران اين سايت ممنونم و دلم مي خواد اينجا فضاي خوبش رو براي كاربران امروز و فرداش حفظ كنه.

من تمام سعي ام رو كردم كه چيزي كه در توانم بود رو انجام بدم. اگه نرسيدم جواب pm بدم و در تواناييم نبوده اصلا به قصد توهين به كسي نبوده و صرفا دليلش شلوغي برنامه زندگيم بوده .

قصدم هم از ارسال پست قبلي نشون دادن ارزش سرمايه انسانيه كه با تمام وجود بهش اعتقاد دارم و به نظرم توي اين دنيا هيچي جاي انسان رو نمي گيره. من حتي لحظه اي به فكرم نرسيد كه بخوام از شما پول بگيرم و صورت حساب بفرستم !!!!!! (چه اصطلاحي ! )
    فكر كنم هستند بچه هايي كه من بهشون پيشنهاد استفاده از كرديت كارت رو كرده باشم و هستند بچه هايي كه با من برخوردهايي داشتند و مي دونند كه براي من ارزش همه بچه هاي اين سايت خيلي خيلي بيشتر از چيزيه كه بخوام با كسي چيزي رو حساب كنم ....

از دوستاني كه به من لطف دارند ممنونم .. اميدوارم كه اين رابطه دو طرفه ادامه پيدا كنه.

من توي هر پيغام خصوصي كه براي بابك زدم ازش بابت زحمتي كه مي كشه تشكر كردم. باز هم از زحمات بابك ، مهرداد و بيتا ممنونم و باز هم هر كمكي كه بتونم به همه دوستهام مي كنم.

ApplyAbroad Champion

اردیبهشت عزیز
    من هم همیشه از زحمات شما ممنون خواهم بود و من کاملا واقفم که شما چه کمک‌های بزرگی به خیلی از بچه‌ها کرده بودی و این مسلما خیلی باارزشه و اثرات خوبش رو مطمئناً در زندگی خواهی دید.
    در مورد اعتصاب هم شاید شما در اعتصاب نبودی ولی حرف خودت در پست قبلی که گفته بودی «بعد از اين بحثها انگيزه ام براي moderator بودن به كل از بين رفت» باعث شد که من فکر کنم شما علاقه‌ای به ادامه‌ی این کار نداری.

به هر حال، من هم امیدوارم که این رابطه ادامه پیدا کنه.

Senior Member maryamf آواتار ها

یا هو

دوستان بزرگوارم، ما شکل کوچکی از جامعه ای هستیم که آینده بزرگی تو دستانشه. پس بیاید ثابت کنیم می تونیم..

قبلا از اینکه وارد این گروه بشم، کلا بریده بودم. اهدافم رو گم کرده بودم، خسته بودم و به قول یکی از دوستان تو همین فروم بیزار از ایران و ایرانی. دلیلم برای رفتن دیگه اون دلیلی نبود که از سالها قبل در سر داشتم، اینجا خیلی چیزا به من برگشت. باور کردم نـــــــــه! دستان ما کم نیست و ما با هم قوی هستیم...
    همه ما با توجه به تجربیاتمون در زندگی حساسیتها و الگوهای فکری خاصی داریم که گاها باعث می شه برداشتهای اشتباهی داشته باشیم. من از صحبتهای ars و اردیبهشت و وحید برداشت ناراحت کننده ای نکردم و حتی از محدود کردن اونها توسط بابک هم احساس بدی نسبت به بابک بهم دست نداد چون فکر می کنم تو اون لحظات شرایط بوده که دوست ما رو تحت تاثیر قرار داده و یه لحظه کنترل امور از دستشون خارج شده. قطعا چون مسئله فـــــــــــــــوق العاده حساس بوده.

برداشت من از صحبتهای این دوستان اینه که: وای خدا جون بچه ها این فروم رو چـقــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــدر دوست دارن! چقدر با عاطفه و با احساسن! من خودم مدتهاست که به هیچی نمی تونم دل ببندم ولی بچه های این فروم را جدا دوست دارم و دوست ندارم دیگه نبینمشون. وقتی سئوال داشتم بی دریغ جواب دادند، وقتی کمکی لازم داشتم بی دریغ کمک کردند، وقتی راهنمایی خواستم سریع و بی دریغ زمان زیادی برام گذاشتند...

این برداشت من بود ، گفتم که بگم..

راستی اینجا از کمک و راهنماییهایی که اردیبهشت بهم کرده بطور ویژه ممنونم..

همگی شاد و پیروز باشید..

سلام،

چقدر برام عجیب بود! من تازه الان فهمیدم چی شده!!! امروز با اردیبهشت هم حرف زدم و بهم گفت که دیگه مدیر نیست اما اینقدر از موضوع پرت بودم که باز نفهمیدم که مشکلی ایجاد شده بوده تو فروم تا اینکه این پیغام را خوندم.
    به نظرم جامعه ما تجربیات خوبی از بیرون اومدن از بحران ها نداشته و این مسئله خودش این روزا به شدت بحران زا شده برای ما! نمیخوام صحبت های سیاسی و اجتماعی و اینا بکنم! فقط همه ماها میدونیم که ما سالها پیش (کلی قبل از ترکیه و این جور کشورا) مشروطیت و مشارکت در تصمیم گیری را پایه گذاشتیم ولی هنوز فهم و تجربه درستی از دموکراسی و مشارکت جمعی نداریم! همینطور در سایر مباحث مشابه مثل انقلاب کردنمون و ... ( که جای بحثاشون اینجا نیست) همیشه نتایج بدی گرفتیم با اینکه قصد بدی نداشتیم در ابتدا!! اما آنچه که مهمه اینه که فرآیند موفق از بحران بیرون آمدن را تجربه کنیم. شاید بهترین جاها برای چنین تجربیاتی فضاهایی مثل همین فروم باشه که هم اعضای آن همشون آدمای تحصیل کرده جامعه هستن و هم تعداد محدودتری دارن و لذا به اجماع رسیدن در آنها آسون تره. به نظرم یک عذر خواهی و یک متأسفم گفتن از هر طرف خیلی راحت مسئله را حل میکنه و اتفاقاً تجربه موفقی به جا میگذاره و نشون میده که قراره که تفاوت بکنیم و اشتباهات گذشتمون را در اشتراک جمعی تکرار نکنیم. در ضمن کسانی که اینقدر فداکارن که بدون اینکه منفعت مادی بهشون برسه، میان و زحمت مدیریت کردن چنین کار پر دردسری را قبول میکنن، حتماً متواضع تر از این حرفان که یک متأسفم گفتن و قبول تأسف طرف مقابل براشون مشکل باشه.
    برای همین خواسته و خواهش من به عنوان یک عضو عادی این فروم اینه که به هر شکلی شده این مسئله را به خوبی تموم کنید و همچی را به روز اولش برگردونید. بگذارید از این لوپ معیوب گیر کردن در بحرانهای رسیدن به اجماع حداقل به عنوان یک نمونه بیرون بیاییم.
    نمیدونم کی نقطه شروع برای حل این مسئله خواهد بود، اما امیدوارم و انتظار و شناختم از طرفین این مسئله اینه که همه (بابک، وحید، ars و اردیبهشت عزیز (که خارج از اینجا دوست خیلی خوبه منم هست)) هرکدومشون یک نقطه شروع باشن برای حل این مسئله.

به امید اینکه روزی جامعمون بتونه از این بحران ها به خوبی بیرون بیاد!
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط vigilantboy
    سلام،

چقدر برام عجیب بود! من تازه الان فهمیدم چی شده!!! امروز با اردیبهشت هم حرف زدم و بهم گفت که دیگه مدیر نیست اما اینقدر از موضوع پرت بودم که باز نفهمیدم که مشکلی ایجاد شده بوده تو فروم تا اینکه این پیغام را خوندم.
    دوست عزیز خوشبختانه دوست عزیزمون اردیبهشت به Global Mod برگشته اند
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

ApplyAbroad Champion

راستش تمام مشکلات بین ما حل شده و وحید و اردیبهشت عزیز دوباره Global Moderatorهای بسیار خوب ما خواهند بود. من و ars هم با هم صحبت کردیم و تمام کدورت‌ها برطرف شده ولی خود ars خیلی درگیر کارهای ویزاشه و می‌خواهد فعلا مدتی به کارهاش برسه و احتمالا نمی‌تونه فعلا خیلی به فروم سر بزنه. من بسیار خوشحال خواهم شد اگر به محض تمام شدن کارهاش برگرده و مثل قبل به ما کمک کنه.

به هر حال پایانِ این بحران برای من شیرین بود و باعث شد که ما قدر همدیگر رو بیشتر بدونیم و در برخوردهامون پخته‌تر عمل کنیم.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)