صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 122

موضوع: حجاب در دانشگاه های امریکا

پیش فرض پاسخ : حجاب در دانشگاه های امریکا

شما در هر دانشگاهی که برید اگر قبلا دانشجوی محجب ندیده باشن با تعجب بهتون نگاه میکنن اولش. ولی خیلی بندرت پیش میاد که رفتار نامناسبی از کسی ببینید مگر از ایرانی ها! من توی افیسی که کار میکنم پنح امریکایی هم هستن. همه شون بامن مهربونن و خیلی هم کمک میکنن. حتی جلوی اونها نماز میخونم. اولین بار با تعجب نگاه کردن ولی بعد عادی شد.
    حتی خیلیهاشون وقتی میبننت درمورد حجابت کامنت خوب هم میدن. مثلا میگن nice scarf یا به رنگی بودنش اشاره میکنن که چقدر قشنگه و بهت میاد!!!! آدم کیف میکنه

Junior Member

سلام
    من هم حجاب دارم.
    به قول دوستمون اولش ممكنه كه فقط از سر تعجب نگاهتون كنن ولي تا حالا خدا رو شكر من رفتار بدي نديدم.
    تازه بخاطر حجاب احترام هم مي گذران.
    كلا بهتون بگم اگر رفتار بد ديدم متاسفانه از هموطن هاي خودم بوده و نه آمريكاييها

دوستان این صفحه رو هم ببینید بد نیست. خوشحال شدم ازینکه نظر غربی ها رو خوندم!

Junior Member polarstar29 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام به خانم های با حجابی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می روند

چون من خودم مقداری نگران این مسئله بودم و قبل از رفتن توی این سایت خیلی دنبال چنین مطالبی بودم و از افراد مختلف پرس و جو می کردم، خواستم زود تجربیات این مدت کوتاه رو با شما در میان بگذارم تا اگر کوچکترین نگرانی دارید برطرف بشه
    حداقل جایی که من هستم بسیار محیط اینترنشنال هست و همه جور آدمی وجود داره همه جور از موی آبی با خال کوبی کل بدن تا مانتویی تا دم مچ پا. هیچ مشکلی وجود نداره یعنی هیچ. همه بسیار مهربان و خوش برخورد هستند و ذره ای حس نکردم که رفتار متفاوتی به خاطر حجاب داشته باشند
    هندی ها هم که همه جا هستند و بعضی هاشون مسلمان هستند و بنابراین دوست دارند کاری از دستشون بربیاد انجام بدهند. توی فرودگاه چون جای نماز خواندن دور بود و ممکن بود جا بمونم، از یک مسئول هندی فقط پرسیدم جهت شمال کدوم وره؟ گفت می خوای نماز بخونی؟ اصلا موندم! بعد رفت برام یک صندلی چرخ دار آورد گفت بیا می خوای رو این بشین بخون و من هم توی نمازت به یاد بیار
    همکلاسی آمریکایی و اروپایی هم خیلی دوست هستند و هیچ براشون اهمیت نداره. همش به خود ما بستگی داره که چقدر جلو بریم و نشون بدیم که اجتماعی هستیم و دلمون می خواد باهاشون ارتباط برقرار کنیم وگرنه اونها بسیار خوش برخورد هستند حتی خودشون دارند می روند ناهار می گن تو هم میای
    یک از پست ها خوانده بودم که مردها ببینند طرف باحجاب هست دست نمی دهند خوب ولی این جور نیست و شاید چون باحجاب های کشورهای دیگر مشکلی ندارند و دست می دهند که این قضیه رو تا حالا ندیدنداین مسئله هم با یک سلام هندی به جای دست مستقیم دادن به سادگی حل می شه. اصلا هم نمی خواهد معذب بشید.(یک از دوستانم می گفت من نمی دونم چی کار کنم در چنین موقعیتی و خیلی بده و ... که بهش این رو گفتم) ولی خوب بعدش با خوش رویی و لبخند اینها اگر جو بدی هم باشه حل می شه. استادهای مرد خواستند دست بدهند و بعد دیدند که من این جوری سلام کردم اونها هم همین جوری کردند. حالا شنیده بودم یکی شون یهودی هست! همه بستگی به رفتار شما داره که نشون بدید من این هستم و خجالت هم نمی کشم شما هم مجبورید که قبول کنید همینه که هست. که اونها هم قبول می کنند
    واکسن آنفولانزا می زدند که در انظار عموم بود، می خواستم بزنم ولی نمی دونستم چی کار کنم! دوستم گفت من از خانم واکسنی خواستم در جایی دیگه برام بزنه که با روی باز این کارو کرد. من هم رفتم خودش اصلا گفت می خوای بریم جایی دیگه! شما هم اگر چنین موقعیت هایی بود به سادگی و مودبانه درخواست تون رو بگید حتما اهمیت می دهند
    موردی هم که برام جالب بود اینه که خانم های ایرانی با حجاب دانشجو زیاد هستند در صورتیکه در ایران اینقدر باحجاب دور و ورم ندیده بودمیک چیزی که خیلی کیف می ده اینه که وقتی باحجاب ها از کنار هم رد می شویم حالا مال هر کجا که باشم حتما به هم سلام می کنیم و لبخند می زنیم
    What we do for ourselves dies with us. What we do for others and the world remains and is immortal." Albert Pine"
    A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you

Nine things Happy, Successful People Choose to Ignore

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط خانم دکتر نمایش پست ها
    سلام با عرض معذرت از اینکه حرفم رو تو تاپیک بی ربط مینویسم ام هرچی گشتم تاپیک مربوط پیدا نگردم
    می وخاستم ببینم یه دختر ارانی میتونه با حجاببره تو دانشگاهیهای برتر امریکا درس بخونه و حتی استاد بهش
    ایرانی
    حجاب
    میشه؟
    آره میشه هیچ مشکلی هم نیست تو جامعه پیشرفته مثل آمریکا دین را با علم قاطی نمی کنند من لیسانس و ارشدمو دانشگاه صنعتی شیراز خوندم خیلی از هم کلاسی هام رفتن برا ادامه تحصیل آمریکا و کانادا و انگلیس و استرالیا. صمیمی ترین دوستم تو پنسیلوانیا بدانشجو دکتراست با حجاب کامل، چندین قوم خویشمون هم تو ایالتهای میشیگان و کالیفرنیا و می سی سی پی ساکن هستن و بچه هاشون با حجاب کامل میرن دانشگاه. عموی خودم استاد باز نشسته دانشگاه ایالتی جکسون در می سی سی پی هست از ایشونم زیاد پرسیدم هیچ مساله ای نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

سلام به هیچ وجه مشکلی نیست و شما دست خودتونه که حجاب اسلامی داشته باشید یا نهبرای غذاها و گوشت های حلال هم فروشگاه های خاصی هست که میفروشن حالا بسته به تعداد مسلمان ها و موقعیت شهرش کم و زیاد ممکنه داشته باشه اما همه جا هستش

Junior Member

سلام بر همه دوستان
    من هم تجربیات خودم رو میگم
    خانم من هم محجبه است با حجاب کامل. نه تنها توی دانشگاه مشکلی نداره بلکه توی اتوبوس، فروشگاه ها و سایر جاهای اجتماعی هم مشکلی نداره. حتی اگر یک آمریکایی مسلمان ببیندش به اون سلام میکنه (چون میدونه حجاب داره و مسلمونه). حتی یکی دو بار هم توی اتوبوس با خود آمریکایی ها گپ زده و اونا هیچ ابراز تعجب و سوال نکرده بودند (مثل سایر افراد). کلا اینجا اعراب زیاد هستند و اکثرشون حجاب دارن. خود افراد اینجا هم مشکلی با عقاید هم ندارن فقط خودشون عقیده اون طرف رو قبول نمی کنن.
    مسلمونا هم هر وقت هم رو میبینن با خوش رویی سلام می کنن. اینجا حتی نماز جماعت و نماز جمعه هم برای اهل سنت برگذار میشه. گوشت حلال هم به راحتی موجود هست. رستوران های حلال هم هستن.
    آدم بیشتر اینجا از ایرانیایی که از حجاب بدشون میاد اذیت میشه تا آمریکایی ها.
    خانم من فقط یک بار از طرف یک آمریکایی (ناشناس) اظهار نظر منفی راجع به حجابش شنید و اون هم بعد از ماجرای مجله فرانسوی بود.
    به نظر من اینجا شما هر دینی که داشته باشید از نظر فرهنگ اینجا مشکلی ندارید.
    در ضمن، این اطلاعاتی که دادم مربوط به شهر کلیولند و ایالت اوهایو هست ولی تا اونجایی که من میدونم بقیه جاها هم کم و بیش همین طوره.

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hoszam نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان
    من هم تجربیات خودم رو میگم
    خانم من هم محجبه است با حجاب کامل. نه تنها توی دانشگاه مشکلی نداره بلکه توی اتوبوس، فروشگاه ها و سایر جاهای اجتماعی هم مشکلی نداره. حتی اگر یک آمریکایی مسلمان ببیندش به اون سلام میکنه (چون میدونه حجاب داره و مسلمونه). حتی یکی دو بار هم توی اتوبوس با خود آمریکایی ها گپ زده و اونا هیچ ابراز تعجب و سوال نکرده بودند (مثل سایر افراد). کلا اینجا اعراب زیاد هستند و اکثرشون حجاب دارن. خود افراد اینجا هم مشکلی با عقاید هم ندارن فقط خودشون عقیده اون طرف رو قبول نمی کنن.
    مسلمونا هم هر وقت هم رو میبینن با خوش رویی سلام می کنن. اینجا حتی نماز جماعت و نماز جمعه هم برای اهل سنت برگذار میشه. گوشت حلال هم به راحتی موجود هست. رستوران های حلال هم هستن.
    آدم بیشتر اینجا از ایرانیایی که از حجاب بدشون میاد اذیت میشه تا آمریکایی ها.
    خانم من فقط یک بار از طرف یک آمریکایی (ناشناس) اظهار نظر منفی راجع به حجابش شنید و اون هم بعد از ماجرای مجله فرانسوی بود.
    به نظر من اینجا شما هر دینی که داشته باشید از نظر فرهنگ اینجا مشکلی ندارید.
    در ضمن، این اطلاعاتی که دادم مربوط به شهر کلیولند و ایالت اوهایو هست ولی تا اونجایی که من میدونم بقیه جاها هم کم و بیش همین طوره.
    من شهرهای مختلفی رو دیدم و نکته شما (تا جایی که بنده دیدم) در خصوص حجاب کاملا صادق است.

Junior Member

ممنون، این سوال من هم بود، و البته جواب شما بسیار کامل و عالی بود
    طبق تحقیقاتی که خودم از ایرانیان ساکن آمریکا کردم به جز ایالت های خاص که از روی حجاب فکر میکنند که فرد ایرانی یا عرب است و به دلیل همین قومیت کمی حساسترند در بسیاری از نواحی مشکلی از طرف آمریکایی ها برای کار و زندگی وجود ندارد ... و متاسفانه مشکل ساز های اصلی هم وطنان ایرانی خودمان هستند که فرد را به عقب ماندگی متهم میکنند!

Junior Member

کلن این خارجی ها هیچ مشکل ندارند به جز گیر دادن گه گاه توسط افراد رندم نظر من چیزی که اذیت کننده س اینه که در کامیونیتی ایرانی ها خیلی استقبال خوبی عمل نمیاد بر عکس کشور های دیگه که همش باهم تو خوابگاه غذا میپزند هیچکس هم نمیگه مثلن خیلی مسخرس که روسری داری راه حلی که ما با عرب ها اشتباه نگیرند در زمستون کلاه بذارید در تابستان هم تربان یا روسری رو از پشت ببندید کلی مدل بهتر از روتین خودمون هست در اینترنت پیدا کنید
    هميشه رفتن رسيدن نيست ولي براي رسيدن بايد رفت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)