صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 122 , از مجموع 122

موضوع: حجاب در دانشگاه های امریکا

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض پاسخ : حجاب در دانشگاه های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط termehh نمایش پست ها
    ما باید به باور قلبی در مورد ضرورت حجاب برسیم تا بتونیم هر جا که هستیم با اطمینان حجاب داشته باشیم. در غیر این صورت با کوچکترین واکنش و حرف دلسرد می شیم. مهم نیست دیگران ما رو تو جمع خودشون راه می دن یا نه.مهم اینه که کسی که به اعتقادات و باور هاش ایمان داره و حاضر نیست با هر جماعتی هم رنگ بشه درنظر دیگران قابل احترامه. من در عجبم که چرا مردم هند با لباس محلی کشورشون تو هر کشوری میرن ولی ما هر جا میریم مثل مردم همونجا میشیم از ترس اینکه اونها ما رو تو جمع خودشون راه ندن. این لینک مربوط به یک خانم دانشمند مسلمانه که تو ناسا فعالیت می کنه:http://women.nasa.gov/tahani-amer/
    البته فیدبکی که من از اکثر دوستانم در کشورهای مختلف گرفته در مورد هندی ها چیز دیگری است و هندیها فقط تو کامیونیتی خودشون هستن و خیلی تو جامعه مقصد قاطی نمی شن. اکثر سفیدها هم سیک ها را با ظاهر متفاوتشون مسخره می کنن یا شاید بشه گفت خیلی تو چشم می زنن. این چیزی که من از دوستانم در آلمان و کانادا و انگلیس شنیدم.

و موضوع دیگه این که به لحاظ قانونی به فرد محجبه کاری ندارن اما اگر کسی بخواد تو اون کشور بمونه و زندگی کنه عملا زندگی براش سخت میشه. چون مثلا کارفرما تو شرایط مساوی وحتی شرایط کمی بهتر ترجیح می ده یک بی حجاب و استخدام کنه تا همگونی محیط کارش به هم نخوره.اما به شما نمی گه به خاطر حجابت استخدامت نکردم که براش مشکل قانونی پیش نیاد. حتی در مورد اسمهای عربی هم این حساسیت هست. من چند تا از دوستانم در استرالیا برای رزومه خودشون نیک نیم گذاشتن. جالبه تا قبل از عوض کردن اسمشون آفر کم می گرفتن. اما بلافاصله بعد عوض کردن اسمشون تعداد جاب آفرها به طرز محسوسی زیاد شد! بنابراین اگر کسی قصد داره در کشوری مثل امریکا زندگی کنه, باید عرف اونجا را رعایت کنه تا زندگی راحتی داشته باشه. اما اگر کسی واقعا تا این حد مسائل مذهبی براش مهمه, قاعدتا در جامعه ای با اکثریت مسیحی و بی دین نمی تونه راحت زندگی کنه.
    تمام اینها تحقیقاتی است که طی این چند سال داشتم.
    ویرایش توسط amirfriendship : December 10th, 2016 در ساعت 08:47 PM

Junior Member polarstar29 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : حجاب در دانشگاه های امریکا

چقدر عجیب. بعد پنج سال سر به این موضوع زدم ببینم مطالب جدید چی گذاشته اند. گویا دیگه حجاب دغدغه ی کسی نیست. نسل جدید خیلی فرق کرده اند. آخرین پست را آقای امیر گذاشته اند که مال ۲۰۱۶ هست و راجع به اروپا. من تجربه ی خودم بعد ۶ سال زندگی در امریکا می گویم. اصلا برمی گردم می بینم اون موقع من نگران چه چیزهایی بودم خنده ام می گیره. آمریکا سرزمین مهاجر پذیری هه. در شهرهای بزرگ مسلمان زیاده و خیلی عادی هه. دانشگاه های معتبر دانشجو و پست داک اینترنشنال زیاد دارند و زنان ترک و عرب یا سیاه مسلمان باحجابند. چیز عجیبی نیست. اگر شهری بسیار کوچک و به دور از خارجی ها و ملت های دیگه بروید بله احتمالا عجیبه. ولی تا به الان دیگه در اینترنت و رسانه ها این چیزها رو دیده اند. خلاصه که واقعا جا افتاده. نمی دونم و نمی تونم صد درصد بگم اگر اسم ات یا ضاهرت مثل سفید امریکایی ها باشه خیلی موقعیت بهتره...ولی کلا در مقامات بالا و پوزیشن های عالی و در شغل دولتی رده بالا دوستان باحجاب دیده ام. اتفاقا این تنوع برایشان جالب هست. در خیلی جاها حالا شاید بعضی هاش به دروغ ولی جاهایی به حقیقت از minority حمایت می کنند و خوششون میاد که موسسه اشون نشان دهنده ی variety باشه چون بهشون بودجه می دهند و براشون قانون گذاشته اند. اینکه ته دل هرکدومشون چیه نمی دونم و حتما خیلی هاشون فقط ظاهر هست. برای اینکه سفید امریکایی ها بسیار ادمهای مزخرف و fake ای هستند (نه همه، خودم صدتا مثال سفیدهای خوب دارم که بدون هیچ مسیولیت یا وظیفه ای در جاهای مختلف حمایت کرده اند). همچنین هندی ها لباس هندی نمی پوشند. در مراسم هندی خودشون بله، همون جور که ما در مجلس ایرانی خانمهای با چادر داریم که در روز و محل کار باحجاب هستند ولی چادر نمی پوشند. خلاصه اینکه آمریکا بسیار متفاوت از اروپاست و این تنوع پذیرفته شده است. دوستان مسلمان متولد ارمیکا به مراتب از ما ها مذهبی تر و معتقد تر و رعایت کن تر هستند. خیلی متاسفم ولی باید بگم مرد سنی بهتر از شیعه رعایت مسایل را می کند و از اعتقادشون پایین نمی ایند. یک سری ایرانی های سلطنت طلب یا دین گریز و دین ستیز سعی می کنند از خود آمریکایی ها خیلی امریکایی تر شوند و موجب تعجب بالای دیگران در مقایسه با ایرانی مسلمان می شود که ایا اینها هم کشوری تو هستند؟ پس چرا اینقدر متفاوتند؟
    What we do for ourselves dies with us. What we do for others and the world remains and is immortal." Albert Pine"
    A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you

Nine things Happy, Successful People Choose to Ignore

صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)