صفحه 2 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 122

موضوع: حجاب در دانشگاه های امریکا

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

پیش فرض پاسخ : حجاب در دانشگاه های امریکا

Thanks (If the congrats was addressed to me!!) l
    I have to disagree here though... You have to distinguish being popular and being restricted to work and live in the US. Muslims, in general, are not the most favorite minority in the US but it does not mean that they're not an accepted and free population. One of my friends study in Princeton, another friend is a TA in Rutgers. They wear hijab and work just like anybody else. An American, too, can be popular or unpopular but nobody has the right to disturb or discriminate based on your religion, color or ethnicity. These things are very seriously observed and enforced by law.

Another thing to keep in mind is that we go abroad to study, and potentially work and live. I've seen many people living here for decades and they are still Iranian (or as they say: Persian!) As some people are Indian or Chinese or Swedish, and they all stay that way throughout their entire lives. I know that for people who have lived under oppression and ignorance of the governors in Iran for centuries, it's impossible to develop such an attitude but people in the US have magically learned to live together. We all like or dislike certain types of people, not everyone has to like you but all are obliged to respect your school of faith. The interesting thing is that you don't see this attitude among non-Iranian Muslims. I have American, Indian, Pakistani, Bangladeshi, Egyptian and Moroccan friends. They wear hijab with confidence and ease but Iranians tend to worry all the time whether others will like it or not! Sometimes the lady would like to wear hijab but removes it only to go with the stream. Believe me, the stream does include Muslim women too! I'm sorry to say that in my opinion, Iranians are more likely to disrespect and ridicule you if you wear Hijab than the native Americans even in the US.

Just be confident in yourself and don't forget to respect other people's points of view, as you expect them to do the same
    ویرایش توسط sabz1983 : November 29th, 2010 در ساعت 05:47 AM
    لا حول و لا قوه الا بالله

Member Seabird آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST-Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohhhamad نمایش پست ها
    بحث استاد شدن رو من ندیدم تاحالا.برای خودم هم جالبه اگه دوستان دیدند ممنون میشم بگند.
    یه نمونه اش:
    http://sie.engr.arizona.edu/template...ndex.php?ID=61

این مورد رو هم نگاه کنید، البته ربطی به حجاب نداره! اما به خوبی گویای این صحبت دوستمون sabz1983 هست:
    We all like or dislike certain types of people, not everyone has to like you but all are obliged to respect your school of faith.
    http://www.engr.utk.edu/ie/people/ra...y/default.html
    دقت بفرمایید که ایشون علاوه بر استاد، department head و director of graduate program نیز هستند!

می خواستم تشکر کنم ار همه ی دوستا نبه خاطر راهنمایی ها و نظراتشون
    من منظورم فقط این بود که محدودیتی واسه ادم نمی زارن توی درس خوندن و کار
    نظر مردم برا م مهم نیست
    می خوان تحویل بگیرن یا نگیرن ادم باید اعتقاد خودشو داشته باشه
    فقط محدودیت های قانونی رو گفتم که ظاهرا طبق گفته ی دوستان وجود نداره
    بازم ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

با سلام
    من خیلی نمی دونم تو آمریکا چه خبره ولی می خوام بگم که خیلی خیلی خوبه که شما به کاری که می کنید (حجاب) اعتقاد دارین.
    بهتون تبریک میگم . . .
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

چه با حجاب چه بی حجاب شما به اهدافتون فکر کنید

استاد با حجاب لبنانی در دانشگاه کلگری:

http://schulich.ucalgary.ca/civil/linakattan

من وقتی ایشون رو دیدم به این نتیجه رسیدم که این موضوع بیشتر از اینکه واقعا وجود داشته باشه، فکر ایرانی ها رو مشغول کرده. برای اتباع کشورهای دیگه مثل اینکه موضوع این قدرها هم بزرگ نیست.

Junior Member Hasti_Arosha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات / کامپیوتر

ببخشید من یک سوال مهمتری دارم از کجا معلوم می شه که استادی که انتخاب می کنیم ادم با اخلاقی باشه تو همین ایرانشم ادم می ترسه و با هر استادی نمی تونه راحت باشه چطور می شه ادم مطمئن باشه وقتی با استادی اونجا اشنا می شه ادم متعهد و مقیدی باشه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasti_Arosha نمایش پست ها
    ببخشید من یک سوال مهمتری دارم از کجا معلوم می شه که استادی که انتخاب می کنیم ادم با اخلاقی باشه تو همین ایرانشم ادم می ترسه و با هر استادی نمی تونه راحت باشه چطور می شه ادم مطمئن باشه وقتی با استادی اونجا اشنا می شه ادم متعهد و مقیدی باشه
    منظورت از با اخلاق چیه؟ یعنی با حجاب بری پیشش؟

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasti_Arosha نمایش پست ها
    منم اولش در مورد این نگران بودم ولی با برخوردهام متوجه شدم که اونا یه نمه خیلی زیاد با ماها فرق دارند. این مسائل توی اونا کم تر دیده می شه و به علاوه شما می تونید ختی از دستش شکایت کنید اگر آدم خاصی باشه. ولی حتی اگر آدم فلانی هم باشه، مطمئنم قوانینشون تا حدی هست که جلوی این مسائل رو می گیره. درسته آزاد تر از ماها هستند، ولی کلا فرهنکشون با ماها فرق داره تو این مسائل.
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Junior Member Hasti_Arosha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات / کامپیوتر

خوب حالا حجاب که اره یعنی پوشیده باشم اون که هیچ تازه نخواد بهم دست بده یا مثلا روابط محبت امیز خاص داشته باشه چه می دونم از این کارا دیکه مثلا حتی بخواد زیاد تو صورتم نگاه کنه !!! بهم نزدیک بشه زیادی خوب بلاخره خوشگلی هست و هزارتا بلا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)