صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 122

موضوع: حجاب در دانشگاه های امریکا

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : حجاب در دانشگاه های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    تو دنیای اکادمیک به این چیزا فک نکنید. اخه داشتن حجاب یا نداشتن هم شد مسئله؟ اصلا به این چیزا فک نمیکنن
    محمود جان. این مساله اهمیت داشتن و نداشتنش یه کم شخصی هست. به نطرم نه شما و نه این خانم نباید این مساله ی اهمیت و اینا را به بجث بذارید. خوب شاید یکی براش اهمیت داره. همون قدر که قبول شدنش براش اهمیت داره.
    با ارادت
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    محمود جان. این مساله اهمیت داشتن و نداشتنش یه کم شخصی هست. به نطرم نه شما و نه این خانم نباید این مساله ی اهمیت و اینا را به بجث بذارید. خوب شاید یکی براش اهمیت داره. همون قدر که قبول شدنش براش اهمیت داره.
    با ارادت
    آقا من نفهمیدم چرا اینقدر گیر هست تو این موضوع؟!
    این مسایل کاملا شخصیه و نه شما خانم Hasti... اجباری هست حجابتون رو بردارین
    باید به تفاوت های یکدیگر تو دین مذهب فرهنگ و ... احترام بذاریم و بدونیم که اونجا این مسایل خیلی وقته حل شده!
    بسیاری از اساتید خانم که محجبه هستن و در عین حال موفق هم هستن و برعکسش هم هست
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

بقیه کشورها رونمیدونم- ولی تو امریکا اینقدر international communityزیاده که کسی نه واسش مهمه نه عجیب---------------تنها چیزیکه هست ممکنه مثلا محجبه ها با هم بپرند و با العکس-------------اگه هرکسی دین واعتقادات خودش رو داشته و هیچ یک از دیگری خود را مفروض به ارجحیت و از ما بهترون بودن جلو دسته مقابل یا مخالف نکنه هیچ اتفاقی نمیفته............

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    هیچ یک از دیگری خود را مفروض به ارجحیت و از ما بهترون بودن جلو دسته مقابل یا مخالف نکنه هیچ اتفاقی نمیفته............
    مهدی جان دقیقا منظورم از پست قبلیم همین بود. انشالله که دوستان جز این دسته نباشن ولی افرادی که معمولا این قضیه خیلی براشون مهمه جز این دسته هستن و خوذشون رو برتر از بقیه میدونن

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

با سلام خدمت دوستاي خوبم

باتوجه به اينكه كه ذهن برخي درگير اين مساله هست كه در امريكا با حفظ حجاب آيا امكان برقراري روابط سالم اجتماعي وجود داره يا نه، چند نكته كوچك:

1- شما مي تونيد به راحتي حجابتونو تو دانشگاه، خيابون، محل كار و .. داشته باشيد و كسي معترض شما نخواهد شد، همچنين باتوجه به كثرت مسلمانان در امريكا، داشتن حجاب چه در محيط آكادميك و چه در اجتماع يك مساله كاملا بديهي براي همگان هست و كسي به صورت عجيب و غريبي به شما نگاه نخواهد كرد.

2- روابط استاد و دانشجو و به طور كلي روابط افراد با يكديگر در محيط آكادميك روابط كاملا سالم و عادي هست است و مسايلي مثل تيكه انداختن يا نگاه خاص داشتن كه متاسفانه در محيطهاي آكادميك ايران رايج هست در اينجا بسيار نادر است يا اصلا ديده نمي شود ( حداقل من نديدم و نشنيدم).

3- همون طور كه برخي دوستان به درستي اشاره كردند، اينجا برخي آداب اجتماعي مثل دست دادن يا در آغوش كشيدن دوستان وجود داره اما هر كدوم شرايط خاص خودشو داره. مثلا در مورد دست دادن، شما فقط بار اول آشنايي و يا زماني كه خواستيد به يك مسافرت طولاني بريد با ديگران دست مي دين، يا مساله در آغوش كشيدن فقط بين دوستان صميمي وجود داره ( نه اينكه دفعه اول كه كسيو مي بينيد شما رو در آغوش بكشه) اما در اين مورد خاص يعني براي افراد باحجاب، ديگران متوجه اين قضيه هستند و به طور معمول از تماس بدني با ايشان خودداري مي كنند ( نه به جهت بي احترامي بلكه در جهت حفظ عقايد طرف مقابل) در صورتي كه طرف مقابل سهوا متوجه اين قضيه نبود و دستشو براي دست دادن به سمت شما آورد در صورتي كه نمي خواهيد دست بدين مي تونيد خيلي مودبانه با بدنتون سلام كنيد و حتي اگر بخواهيد كمي بيشتر ادبو رعايت كنيد مي تونيد بابت اين قضيه عذرخواهي كنيد و دليلشو بگيد كه در اين صورت طرف مقابل هم بابت ندونستن موضوع و آوردن دستش به سمت شما احتمالا از شما عذرخواهي مي كند و هيچ مساله خاصي اتفاق نخواهد افتاد، بنابراين نگران نباشيد. اما يه نكته كه حتما بهش توجه كنيد اينه كه در هنگام صحبت حتما به طرف مقابل نگاه كنيد. نگاه كردن به زمين يا دور و بر، مودبانه نيست و باعث ميشه كه طرف مقابل حس كنه كه شما بهش بي توجهي مي كنيد. اين نكته رو به خصوص هنگام صحبت با استادتون فراموش نكنيد.

4- اين مورد ديدگاه منه كه شايد باهاش موافق نباشيد، به نظر من، دست دادن و به طور كلي مواردي از اين دست، زماني براي يك خانم ايجاد حساسيت مي كنه كه تصور كنه شما مي خواهيد به حريم خصوصي ايشون ( چه حريم عقايد و چه حريم بدني) وارد بشيد، بنابراين زماني كه ايشون ببينه روابط اجتماعي افراد بر مبناي احترام متقابل هست و كسي قصد شكستن احترام ايشونو نخواهد داشت، خيلي راحت با اين قضايا برخورد مي كنه، به عنوان مثال خانم دكتر (دكتراي برق) ايراني محجبه اي رو ميشناسم كه 5 سال در امريكا هستند، من يكي دو مورد ديدم كه وقتي آقايون سهوا موقع خداحافظي دستشونو ميارن جلو ، ايشون دست ميدن و يا خانم ايراني محجبه ديگه اي رو همينجا ميشناسم كه هرگز با آقايون دست نميدن و هيچ وقت هم مشكلي نداشتن، ايشون در عين حال بسيار خونگرم هستند و با آقايون هم خيلي راحت و صميمي برخورد مي كنند. همونطور كه گفتم زماني كه خانمها اخساس امنيت كنند و ببينند ديگران به حريم ايشان احترام كامل مي گذارند، از اين بابت نگراني نخواهند داشت. به طور كلي كسي در امريكا نگران اين جور مسايل نيست و خيالتون از اين بابت راحت باشه.

5- نكته آخر بيشتر جنبه طنز داره، به شخصه فكر مي كنم اين مساله دست دادن براي آقايوني كه نمي خوان دست بدن سخت تر از خانمهاست، دوست مسلموني دارم كه با توجه به عقايدش از دست دادن با خانمها پرهيز مي كنه، وقتي ايشون با ما وارد جمعي ميشه گاهي وقتا كه خانمها دستشونو ميارن جلو، ايشون با بدن سلام مي كنه و دست طرف مقابل براي دقايقي رو هوا مي مونه خوب گاهي وقتا توي يك مهموني چندين بار اين قضيه براش اتفاق ميفته، حالا تصور كنيد كه اگر ايشون يك خانم محجبه بود قاعدتا اين مساله خيلي خيلي كمتر براش اتفاق ميفتاد و خودش راحت تر بود!

موفق باشيد
    ویرایش توسط hossein2266 : December 5th, 2011 در ساعت 12:07 AM
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasti_Arosha نمایش پست ها
    eeeeeeeeeeee
    شما صنعتی اصفهان هستید برای کجا اقدام کردید !!! خوب راستش من خیلی حساس هستم دوست ندارم کسی نگاهی غیر از احترام بهم داشته باشه بخصوص چون اونجا تنهام !!! اینطوری بگم همین جا هم تو ایران هرگز جایی را برای اولین بار تنهایی نمی رم خلاصه بلاخره می خوام بدونم می شه روش حساب کرد یا نه !!! حتی کشورهای مسلمون مثل سنگاپور ! حالا اومدیم یک ادمی عوضی در اومد بعد ادم چیکار کنه کلا می شه فهمید یا نه !
    سنگاپور کشور مسلمان نیست

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    مهدی جان دقیقا منظورم از پست قبلیم همین بود. انشالله که دوستان جز این دسته نباشن ولی افرادی که معمولا این قضیه خیلی براشون مهمه جز این دسته هستن و خوذشون رو برتر از بقیه میدونن
    آری محمود جان- ومتاسفانه من هم دیدم که اینگونه هست گاهی--------وکرکره خنده هم هست این جریان-------هر دو گروه منزوی میشند.......یکی از بیرون یکی از درون..........

Junior Member Hasti_Arosha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات / کامپیوتر

اول از همه از شما اقای hossein2266 تشکر می کنم ممنون به خاطر توضیحاتتون !

دوم اینکه نشد من تو سایتی چیزی بنویسم و این همه کل کل نباشه واقعا از بعضی پست ها شاکی هستم !

و سوم اینکه من صرفا حجاب و دست دادن را نگفتم کلا می خواستم بدونم می تونم راحت باشم یا نه یعنی اخه چطوری بگم تو روابط کلا وقتی همه چیز بر طبق محبت و دوستی باشه حتی همه قوانین به ظاهر خیلی سخت هم از بین می ره ! خیلی ها شده به خاطر علاقه و محبت و انسانیت تونستند خواسته هاشون را با هزینه کمتر با اطلاعات بیشتر و... بدست بیارند به خاطر داشتن روابط گرم و صمیمی ..........
    خوب بگذریم فکر می کنم نمی تونم منظورم را درست بیان کنم به هر حال تصمیم گرفتم دنبال یک استاد خانم باشم فکر کنم این مشکلم اینطوری حل می شه.
    ویرایش توسط hossein2266 : December 5th, 2011 در ساعت 01:08 AM
    من ملک بودم و فردوس برین جایم بود آدم آورد در این دیر خراب آبادم
    انتخاب دانشگاه خیلی برام مهمه چون ایلتس یا تافل گرفتن و خیلی چیزای دیگه منوط به این انتخاب می شه !

Junior Member Hasti_Arosha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات / کامپیوتر

بله می دونم ولی مسلمون کلا آسیایی زیاد داره
    من ملک بودم و فردوس برین جایم بود آدم آورد در این دیر خراب آبادم
    انتخاب دانشگاه خیلی برام مهمه چون ایلتس یا تافل گرفتن و خیلی چیزای دیگه منوط به این انتخاب می شه !

Member ماشین لباسشویی آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasti_Arosha نمایش پست ها
    اول از همه از شما اقای hossein2266 تشکر می کنم ممنون به خاطر توضیحاتتون !

دوم اینکه نشد من تو سایتی چیزی بنویسم و این همه کل کل نباشه واقعا از بعضی پست ها شاکی هستم !

و سوم اینکه من صرفا حجاب و دست دادن را نگفتم کلا می خواستم بدونم می تونم راحت باشم یا نه یعنی اخه چطوری بگم تو روابط کلا وقتی همه چیز بر طبق محبت و دوستی باشه حتی همه قوانین به ظاهر خیلی سخت هم از بین می ره ! خیلی ها شده به خاطر علاقه و محبت و انسانیت تونستند خواسته هاشون را با هزینه کمتر با اطلاعات بیشتر و... بدست بیارند به خاطر داشتن روابط گرم و صمیمی ..........
    خوب بگذریم فکر می کنم نمی تونم منظورم را درست بیان کنم به هر حال تصمیم گرفتم دنبال یک استاد خانم باشم فکر کنم این مشکلم اینطوری حل می شه دیگه نبینم تو سایت های اینچنینی کل کل و توهین و از این حرفا !!!!
    من پست های شما رو میخونم روحم شاد میشه
    ان شااله با حجاب کامل بر قله های رفیع آمریکا نائل آیید.

الماشین اللِباسشویی الاُتوماتیک
    الچهارم الدسمابر الدوهزار الیازده
    دنیای زیبای ما!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)