صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 122

موضوع: حجاب در دانشگاه های امریکا

پیش فرض پاسخ : حجاب در دانشگاه های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasti_Arosha نمایش پست ها
    خوب حالا حجاب که اره یعنی پوشیده باشم اون که هیچ تازه نخواد بهم دست بده یا مثلا روابط محبت امیز خاص داشته باشه چه می دونم از این کارا دیکه مثلا حتی بخواد زیاد تو صورتم نگاه کنه !!! بهم نزدیک بشه زیادی خوب بلاخره خوشگلی هست و هزارتا بلا
    اگه شما به یکی از کشور های "غیر مسلمان" تا بحال سری زده باشید (این مساله حتی در یک ملاقات چند روزه هم فاحشه چه رسد به اقامت طولانی مدت تر) کمک میکنه خیلی از نگرانیهاتون باید برطرف بشه. به نظر من خیلی از مشکلاتی که ما در ایران باهاشون مواجهیم اونجا خیلی کمتر بچشم میاد. در یکسری از کشورهای اروپایی مثل انگلیس و فرانسه اینقدر مسلمون هست که جو خیلی عادی شده. در آمریکا هم که دوستان گفتن جو مشابه برقراره.
    ضمن اینکه دوست گرامی برای اونها نگاه و رابطه صمیمانه و غرض ورزانه خیلی خیلی تعریف شده تر از داخل ایران هست. شما به مراتب کمتر متوجه نگاههای آزار دهنده خواهید شد حتی اگه حجاب داشته باشید (البته به شرطیکه این حجاب معقول باشه و چیزی شبیه چادر و برقع نباشه!) و اگه کسی بخواد به حریم شخصی شما وارد بشه (با تعاریف خودتون در بالا) باید با اجازه و رضایت خود شما باشه. خصوصا در محیط آکادمیک که اسمش روشه..
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

Junior Member

بر خلاف آن چیزی که شما ممکن است فکر کنید امنیت جنسی در اروپا و آمریکا بسیار بالاتر از ایران است. مشکلاتی که در دست دادن و این طور جاها ممکن است پیش بیاید خیلی کمتر از ایران است البته پیش میآید که معمولا مربوط به وقتی است که طرف روی حساب خودش دستش را دراز میکند که دست بدهد و شما نمیکنید که هر دو طرف کمی شوکه میشوند. همین موضوع در ایران هم پیش میآید. مثلا وقتی که یک مرد با مرد دیگری که دو دستی دست میدهد دست میدهد کمی قاطی میشود.
    البته کلا دست دادن خیلی مرسوم نیست اینجا حتی بین خود غربیها و حتی بین مردها. ضمنا اینها دیگر میدانند که زنان مسلمان نسبت به این مسئله حساس هستند و اقدام به دست دادن یا بغل کردن نمیکنند.

خلاصه خیلی نگران نباشید. چیزی که من دیده ام اتفاق میافتد بیشتر این است که خیلی مسلمانان دوآتشه اینجا کم کم متوجه میشوند که امنیت و آرامش جنسی بیشتری اینجا هست و چشم چرانی و متلک و ... خیلی کمتر وجود دارد. این آرامش سبب میشود که خیلی نسبت به حجاب خود سخت نگیرند و حتی آن را کنار بگذارند.

ناراحت نباشین اونجا امنیت دارین

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasti_Arosha نمایش پست ها
    اول از همه از شما اقای hossein2266 تشکر می کنم ممنون به خاطر توضیحاتتون !

دوم اینکه نشد من تو سایتی چیزی بنویسم و این همه کل کل نباشه واقعا از بعضی پست ها شاکی هستم !

و سوم اینکه من صرفا حجاب و دست دادن را نگفتم کلا می خواستم بدونم می تونم راحت باشم یا نه یعنی اخه چطوری بگم تو روابط کلا وقتی همه چیز بر طبق محبت و دوستی باشه حتی همه قوانین به ظاهر خیلی سخت هم از بین می ره ! خیلی ها شده به خاطر علاقه و محبت و انسانیت تونستند خواسته هاشون را با هزینه کمتر با اطلاعات بیشتر و... بدست بیارند به خاطر داشتن روابط گرم و صمیمی ..........
    خوب بگذریم فکر می کنم نمی تونم منظورم را درست بیان کنم به هر حال تصمیم گرفتم دنبال یک استاد خانم باشم فکر کنم این مشکلم اینطوری حل می شه.
    سلام دوست عزیز

من هم مثل شما حفظ حجاب برام مهمه و دانشگاه های آمریکا هم رو در اولویت اول قرار دادم. اوایل هم مثل شما نگران بودم ولی در پروسه بررسی 60 تا دانشگاه -به طور اتفاقی- توی سایتای خیلیاشون افراد محجبه دیدم که بعضی ها جز دانشگاه های تاپ هم بودن! خب به نظر من این نشون میده که با حجاب مشکل خاصی ندارن. از نظر اینکه خودتون رو به استاد خانم محدود کنید هم من فکر میکنم کار اشتباهیه چون اینجوری فقط گزینه هاتون کم میشه و شانستونو از دست میدین. به نظر من بالاخره هنر اینه که آدم رفتار متعادل( نه غیر اخلاقی نه خصمانه) با آقایون داشته باشه و اگه بلد نیست سعی کنه یاد بگیره. چون بالاخره اگه حتی استادتون هم خانم باشه همکلاسیاتون که همه نمیتونن زن باشن! در ضمن در آینده که همکار مرد خواهین داشت. کلا توصیه من اینه که آینده تونو فدای این سخت گیریا نکنین. این نتیجه ایه که خودم بهش رسیدم.
    موفق باشید

سلام! می خواستم بگم اینکه همیشه تو کل می افتین به خاطر اینکه از جو دوستانه خارج می شین و مودبانه با طرف روبرو برخورد نمی کنین! بعد هم میخواستم از دیگران خواهش کنم یه طرفه به قاضی نرن و همه رو با یه چوب نرونن!مرسی

Senior Member aida8404 آواتار ها

نگران روابط عاطفی نباشید تو دانشگاه از این خبرا نیس. مگه ایرانه . بپا رفتارشون را حمل بر بی توجه ای نذاری که زود دپرس میشی. مخصوصا اگر بقول خودتون اینجا خیلی بهتون توجه میشده. اونجا همه حریم ها را خیلی بهتر از کشورای مسلمون میشناسن

من یک سوال دارم چون در این تاپیک دوستان مقید به مذهب زیاد کامنت دارند، این یک سوال شخصیه و خیلی دوست دارم جوابشو بدونم"" خیلی دوستان هستند که خیلی مومن و محجبه هستند و تمام شروط دین را به جا می آورند چرا می روند آمریکا؟ چرا آمریکا؟ مگر نه اینکه آنجا بلاد کفار هست آدمها آنطوری می گردند که خوشایند مذهب و دین نیست مشروب می خوردن و.... مثلا چرا به یک کشور اسلامی با سطح علمی بالا نمی روید و این کشور را انتخاب می کنید چرا پسرهایی که مومنند و خیلی مذهبی که حتی توی چشم آدم نگاه نمی کنند خود را به دامن گناه می اندازند مگر شرط جامعه اسلامی و حجاب این نیست که تمام انگیزه های گناه پوشیده باشند و تو این سایت با آقایان و خانمهایی برخورد دارم که بدون اینکه فیلم بازی کنند واقعا مقید بودند و این برام سوال شده وقتی گزینه ای تا این حد مهم هست براشون چرا خودشان را در شرایط ناجوری می اندازند ، مگر نه اینکه حکم روزه خواری زندان و شلاقه چون روزه دار عذاب می بیند پس شما در آمریکا یا اروپا چطور می تونید تاب بیاورید ، آیا تا به حال به این مسائل فکر کردید اگر آره خواهشا سوال من رو هم جواب بدید ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics ,Razi University

همیشه وقتی مسایل درست ونادرست با هم مخلوط بشه جواب دادن سخت میشه. فکر کنم شما یه سری مسایل نا مربوط به هم ( از نظر من ) با هم قاطی کرده اید.
    ...چرا آمریکا؟ مگر نه اینکه آنجا بلاد کفار هست...:آمریکا جامعه ای به مراتب مذهبی تر از اروپاست.با یه خورده سرچ کردن متوجه این موضوع میشید.سطح علمی دانشگاههای آمریکا بسیار بالاتر از تمام دیگر نقاط جهان است . وبسیاری مزایای دیگر..
    چرا پسرهایی که.... : ایمان یک انسان مساله ای قلبی است وتابع ندای درونی انسانونه جغرافیا.
    ...چرا خودشان را در شرایط ناجوری می اندازند... : از نظر شما شاید ناجور باشه ومسلما از نظر خیلی هایی دیگه نباشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط marynirvana نمایش پست ها
    من یک سوال دارم چون در این تاپیک دوستان مقید به مذهب زیاد کامنت دارند، این یک سوال شخصیه و خیلی دوست دارم جوابشو بدونم"" خیلی دوستان هستند که خیلی مومن و محجبه هستند و تمام شروط دین را به جا می آورند چرا می روند آمریکا؟ چرا آمریکا؟ مگر نه اینکه آنجا بلاد کفار هست آدمها آنطوری می گردند که خوشایند مذهب و دین نیست مشروب می خوردن و.... مثلا چرا به یک کشور اسلامی با سطح علمی بالا نمی روید و این کشور را انتخاب می کنید چرا پسرهایی که مومنند و خیلی مذهبی که حتی توی چشم آدم نگاه نمی کنند خود را به دامن گناه می اندازند مگر شرط جامعه اسلامی و حجاب این نیست که تمام انگیزه های گناه پوشیده باشند و تو این سایت با آقایان و خانمهایی برخورد دارم که بدون اینکه فیلم بازی کنند واقعا مقید بودند و این برام سوال شده وقتی گزینه ای تا این حد مهم هست براشون چرا خودشان را در شرایط ناجوری می اندازند ، مگر نه اینکه حکم روزه خواری زندان و شلاقه چون روزه دار عذاب می بیند پس شما در آمریکا یا اروپا چطور می تونید تاب بیاورید ، آیا تا به حال به این مسائل فکر کردید اگر آره خواهشا سوال من رو هم جواب بدید ممنونم
    کسانی که Fall 2012 از university of Arkansas پذیرش گرفته اند واسه هماهنگی و همسفر شدن به من پیام بدهند

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marynirvana نمایش پست ها
    برای کسی که گناه میخاد بکنه کویر لوت و لوس آنجلس براش فرقی نمیکنه. در همین جا هم مردم مشروب....و گناه میکنند مگر اینکه شما منکرش باشید. جامعه ما فقط ظاهر مذهبی داره و نمیتونید خودتون رو گول بزنید. انگیزه های گناه در جامعه ما هم پوشیده نیست. حکم روزه خواری هم شلاقه ولی نه برای یک غیر مسلمان و در جامعه غیر اسلامی. مسایل رو با هم قاطی نکنید.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

این تاپیک چی رو میخواد دنبال کنه starter عزیز؟!!!!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)