صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 122

موضوع: حجاب در دانشگاه های امریکا

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : حجاب در دانشگاه های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    این تاپیک چی رو میخواد دنبال کنه starter عزیز؟!!!!!!

من بگم؟ اينجا براي دوستانيه كه ميخوان برن اما نگراني هاي مذهبي دارن. كه بيان و بپرسن تا دوستاني كه رفتن جوابشونو بدن. حالا اگر يكي مياد اعتقادات ديگران و زير سوال ميبره و بدون اينكه اطلاعي از آمريكا و پيشرفتش داشته باشه جاي ديگه به اين دوستان توصيه ميكنه كه مبادا به گناه بيوفتن حس نوعدوستي ما ايرانيها رو نشون ميده. فقط به دوستاني كه ميخوان برن بگم نگراني در مورد حجاب براي آمريكا بي مورده در مورد اروپا شايد كمي جاي تامل داشته باشه اما امريكا 72 ملته و گاوپرست كارشو ميكنه بودا بتش و ميپرسته و به اندازه ي ما ايرانيها به هم ديگه كار ندارن ماداميكه براي مملكتشون خطر محسوب نشه. هر فرقه اي هستيد نگران نباشيد اونجا حتي كلوب هايي هست كه ميتونيد عضو بشيد. خانم ها هم اگر اصرار دارن روبنده يا چادر ممكنه بيشتر جلب نظر كنه تا دفع نظر . بهتره جين و تي شرت و روسري هاي رنگي استفاده كنند مثل اكثر مسلمونهاي فيليپيني يا هندي. دوستمون هم كه گفت. من خودم اخيرا در چند سايت دانشگاهي عكس دختران محجبه رو ديدم كه حجابشون هم قشنگ بوده هم كامل. به نظرم اين دانشگاه ها به نوعي دارن تبليغ ميكنن كه اينجا محيط دانشگاهه و اين حرفها ذره اي ارزش نداره كه از چه رنگي هستيد يا فرقه اي.. به هر حال آرزو دارم همه به خواستمون برسيم و فكر نكنيم هموطن ما به علت داشتن عقايد متفاوت بايد از شرايطي كه براي خودمون ميپسنديم محروم شه.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

سعی نکنین عقاید دیگران رو تغییر بدین یا زیر سوال ببرین...اونارو بپذیرین.
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    سعی نکنین عقاید دیگران رو تغییر بدین یا زیر سوال ببرین...اونارو بپذیرین.
    زیر سئوال بردن عقاید دیگران بخشی از آزادی بیان است. احترام به افراد لازم است ولی احترام به عقاید بعضی وقتها مضر هم هست.

Junior Member

متاسفانه تاپیک مرتبط تری نبود.دخترای مجردی که خودشون و خانوادشون اعتقادات مذهبی اسلامی دارن لطفا پیام خصوصی بزنن در مورد روند راضی کردن خانواده چندتا سوال داشتم.تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    من بگم؟ اينجا براي دوستانيه كه ميخوان برن اما نگراني هاي مذهبي دارن. كه بيان و بپرسن تا دوستاني كه رفتن جوابشونو بدن. حالا اگر يكي مياد اعتقادات ديگران و زير سوال ميبره و بدون اينكه اطلاعي از آمريكا و پيشرفتش داشته باشه جاي ديگه به اين دوستان توصيه ميكنه كه مبادا به گناه بيوفتن حس نوعدوستي ما ايرانيها رو نشون ميده. فقط به دوستاني كه ميخوان برن بگم نگراني در مورد حجاب براي آمريكا بي مورده در مورد اروپا شايد كمي جاي تامل داشته باشه اما امريكا 72 ملته و گاوپرست كارشو ميكنه بودا بتش و ميپرسته و به اندازه ي ما ايرانيها به هم ديگه كار ندارن ماداميكه براي مملكتشون خطر محسوب نشه. هر فرقه اي هستيد نگران نباشيد اونجا حتي كلوب هايي هست كه ميتونيد عضو بشيد. خانم ها هم اگر اصرار دارن روبنده يا چادر ممكنه بيشتر جلب نظر كنه تا دفع نظر . بهتره جين و تي شرت و روسري هاي رنگي استفاده كنند مثل اكثر مسلمونهاي فيليپيني يا هندي. دوستمون هم كه گفت. من خودم اخيرا در چند سايت دانشگاهي عكس دختران محجبه رو ديدم كه حجابشون هم قشنگ بوده هم كامل. به نظرم اين دانشگاه ها به نوعي دارن تبليغ ميكنن كه اينجا محيط دانشگاهه و اين حرفها ذره اي ارزش نداره كه از چه رنگي هستيد يا فرقه اي.. به هر حال آرزو دارم همه به خواستمون برسيم و فكر نكنيم هموطن ما به علت داشتن عقايد متفاوت بايد از شرايطي كه براي خودمون ميپسنديم محروم شه.
    ممنون از پاسختون، اون چیزی که سوال من هست در واقع اینه که افرادی که خیلی مذهبی هستند اونجا اذیت نمی شوند؟ و خیلی سطح روابطشون محدود نمی شه البته نه همه، من آدم مذهبی نیستم اما می بینم دوستانم که مذهبی اند مدام درگیر این سوالات هستند به این خاطر این بحث را اینجا آوردم در مورد پوششان در مورد نگاه اطرافیان به حجابشان آزادی های آنجا و هزاران مطلب اگر هدف کسی رفتن و تجربه و درک مسائل جدید هست که فبها و الا چرا خودشان را آزار می دهند سوال من اینه ، اگر هدف آموختن علم هست مگر سر و ته دنیا آمریکاست هزاران دانشگاه آمریکایی در مصر در قطر و خیلی کشورهای عربی هست برای استفاده با استادهای آمریکایی، من واقعا دوست دارم یک فرد صادقانه بدون اینکه احساس کنه دارم زیر سوال می برمش یا هرچیزی پاسخ منو بده ما که همدیگر را نمی شناسیم پاسخ واقعی می خوام همین سوال شده برام"""" خیلی از ما داریم می ریم چون اینجا محدودیت داریم یا مذهب متفاوتی داریم یا مجبورمون کردن جور دیگه ای که نیستیم باشیم اما برای آدمی که مومن هست شرایط اینجا خیلی مطلوبه شاید صد در صد نباشه اما هشتاد درصد که هست و در همین شرایطی که براش مطلوبه می تونه در دانشگاههای آمریکایی در کشورهای مسلمان درس بخواند اصلا تا حالا فکر کردید چرا این دانشگاهها را منتقل کردند به این نواحی چون بسیاری از اعراب نمی روند به دلایل مذهبی پس چرا ایرانیها می روند آمریکا و مدام از فساد و هزاران مورد غر غر می کنند و گاهی هم می مانند سوال من اینه""""""سوالات من بر اساس تجربیاتی هست که از دوستان مومنم دارم کلی نیست صد درصد اما دلیل این چی می تونه باشه .. خیلی ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marynirvana نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون، اون چیزی که سوال من هست در واقع اینه که افرادی که خیلی مذهبی هستند اونجا اذیت نمی شوند؟ و خیلی سطح روابطشون محدود نمی شه البته نه همه، من آدم مذهبی نیستم اما می بینم دوستانم که مذهبی اند مدام درگیر این سوالات هستند به این خاطر این بحث را اینجا آوردم در مورد پوششان در مورد نگاه اطرافیان به حجابشان آزادی های آنجا و هزاران مطلب اگر هدف کسی رفتن و تجربه و درک مسائل جدید هست که فبها و الا چرا خودشان را آزار می دهند سوال من اینه ، اگر هدف آموختن علم هست مگر سر و ته دنیا آمریکاست هزاران دانشگاه آمریکایی در مصر در قطر و خیلی کشورهای عربی هست برای استفاده با استادهای آمریکایی، من واقعا دوست دارم یک فرد صادقانه بدون اینکه احساس کنه دارم زیر سوال می برمش یا هرچیزی پاسخ منو بده ما که همدیگر را نمی شناسیم پاسخ واقعی می خوام همین سوال شده برام"""" خیلی از ما داریم می ریم چون اینجا محدودیت داریم یا مذهب متفاوتی داریم یا مجبورمون کردن جور دیگه ای که نیستیم باشیم اما برای آدمی که مومن هست شرایط اینجا خیلی مطلوبه شاید صد در صد نباشه اما هشتاد درصد که هست و در همین شرایطی که براش مطلوبه می تونه در دانشگاههای آمریکایی در کشورهای مسلمان درس بخواند اصلا تا حالا فکر کردید چرا این دانشگاهها را منتقل کردند به این نواحی چون بسیاری از اعراب نمی روند به دلایل مذهبی پس چرا ایرانیها می روند آمریکا و مدام از فساد و هزاران مورد غر غر می کنند و گاهی هم می مانند سوال من اینه""""""سوالات من بر اساس تجربیاتی هست که از دوستان مومنم دارم کلی نیست صد درصد اما دلیل این چی می تونه باشه .. خیلی ممنون

جواب من به شما يك چيز بيشتر نيست. بله از نظر من و خيلي هاي ديگه و اين دوستان مومنتون سر و ته دنيا آمريكاست . حتي كساني رو ميشناسم كه دارن با ماهي چند هزار يورو تشريف ميبرن فنلاند اما دلشون پيش آمريكاست. خيلي ها هم كه رفتن جاهاي ديگه هنوز دارن تلاش ميكنن برن آمريكا . حتي دوستانم در كانادا. شما هرگز نميتوني ادعا كني جاي ديگه ي دنيا از نظر درسي و خيلي مسائل ديگه به پاي اونجا ميرسه و اگر همچين ادعايي داري اين جهانبينيه شما رو ميرسونه و نبايد سعي كني ديگران رو متقاعد كني كه از آمريكا بهتر هم هست چون شما اينجوري دنيا رو شناختي.همه چه مومن چه كافر چه ملهد حق دارند دنبال پيشرفت در زندگي باشند و بهاش رو هم حاضرن بپردازن- اينكه ما نگرانشون باشيم كاملا بي مورده اونام كه برن نتونن تحمل كنن قطعا براي خودشون راهي پيدا مي كنن و من و شما رو كه بهشون گوشزد كرديم بابا اين همه كشور عربي ، مقصر نميدونن. ضمنا حجاب هم مثل هزاران مورد فرهنگي ديگه لاينحل نيست . شما ميري چون محدوديت داري و هم از محدوديت خلاص ميشي هم به درست ميرسي. چه بهتر. اوني كه حجاب داشته حجاب رو هيچوقت محدوديت نميدونسته پس اونجا هم اونو حفظ ميكنه و به درسشم ميرسه پس شرايط اونم با شما از نظر رضايت فرق چنداني نداره. چند دهه شما آدم هاي محجبه رو ديدي و اذيت نشدي اونم چند دهه آدم هاي بي حجابو ميبينه و عادت ميكنه اذيت نشه. ضمن اينكه هرجا مطابق با گستردگي كشور و تنوع ملل و خيلي آيتم هايي ديگه معظل اجتماعي به نام فساد اخلاقي وجود داره . از نظر من كشورهاي عربي همچنان جهالت سابق حودشون رو به صورت متمدنانه تري حفظ كردن و هرگز خصوصا به خانوم ها توصيه نميشه به اين كشورها برن. من اين غر زدن ها رو الان هم ميشنوم. حالا شما گوشتو بگير به نظر من توجهي نكن شما به اپلاي خودتون برسيد و وقت براي حل مشكل اونها نزاريد. سوال شما جواب دلخواهتون رو هم اگر داشته باشه فكر نميكنم به رفتن خودتون هيچ كمكي كنه و بعيد ميدونم كه جلوي رفتن هيچ كس ديگه اي رو هم بتونيد بگيري.باور نداريد رو همون دوستانتون كار كنيد ببينيد ميتونيد متقاعدشون كنيد بي خيال شن. با آرزوي پيشرفت براي همه بدون در نظر گرفتن رنگ پوست. مذهب. جنسيت- وضعيت مالي و خيلي چيزاي ديگه
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

من یک سوال دارم چون در این تاپیک دوستان مقید به مذهب زیاد کامنت دارند، این یک .....
    مریم خانم، از قضا من گاها بسیار خوشحال هم میشم که از قشر شدیدا مذهبی ما هم به اینجا میاد. بلکه بیان و ببینن که تسامح و تساهل مذهبی یعنی چه. به این نکته برسنن که این وظیفه روزه دار هست که روزه شو نگه داره نه اینکه به زور شلاق غیر روزه دار رو مرعوب اعتقادات خودش کنه. بلکه ببینن که همانقدر که اونا براشون داشتن حجاب و ... مهمه، نداشتنش و مجبور نشدن به داشتنش هم برای غیر معتقدین به عنوان یک انسان آزاد مهمه. عملا ببینن چه حالی میشن اگه پلیس یا مردم بخاطر ظاهر و پوشش متفاوتشون باهاشون رفتار تبعیض آمیز یا غیر محترمانه ای داشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط yami نمایش پست ها
    مریم خانم، از قضا من گاها بسیار خوشحال هم میشم که از قشر شدیدا مذهبی ما هم به اینجا میاد. بلکه بیان و ببینن که تسامح و تساهل مذهبی یعنی چه. به این نکته برسنن که این وظیفه روزه دار هست که روزه شو نگه داره نه اینکه به زور شلاق غیر روزه دار رو مرعوب اعتقادات خودش کنه. بلکه ببینن که همانقدر که اونا براشون داشتن حجاب و ... مهمه، نداشتنش و مجبور نشدن به داشتنش هم برای غیر معتقدین به عنوان یک انسان آزاد مهمه. عملا ببینن چه حالی میشن اگه پلیس یا مردم بخاطر ظاهر و پوشش متفاوتشون باهاشون رفتار تبعیض آمیز یا غیر محترمانه ای داشته باشه.
    ممنون از وقتی که گذاشتین و نظراتتون همینطور از سیمون ، شاید نباید زیاد سخت گرفت ، اما ایرادی نداره آدم گاهی هم به جز درس به چیزهای دیگه هم فکر کنه اتفاقا لازمه، می دونید شاید دوستانی که رفتند خیلی هاشون می نالند که ایرانی ها اینجا روابط خوبی با هم ندارند و بخشی از اون مذهبیه یعنی وقتی می بینند یک ایرانی اونطور که می خواهند نیست حرف می زنند پشتش ، حالا به انواع مختلف من واقعا آدم های خیلی مومن رو اعصابم هستند آدمهایی که در ایران خیلی بسته بار آمدند و حالا هم که می خواهند روشن فکر باشند مرز همه چیزی رو قاطی می کنند ، شاید ته و سر دنیا آمریکاست و حق دارید نمی شه به یک عده گفت خواهشا نیایید اما یک چیز را می شه گفت و آن این است که حداقل مثل اینجا که با تفکرشون زور می گویند اونجا هم نخواهند به این روش ادامه بدند و از اینکه در اقلیت هستند شاکی باشند و بخواهند دیگران را آزار دهند شاید اگر تحملش سخت هست نیایند هم خودشان راحت ترند هم ما اما اگر کسی اعتقادی داره و برای خودش است و به این رشد رسیده که معمولا کمند آمریکا سهله دعوتشان می کنیم به ما هم سر بزنند .... خیلی ممنون

و یادم رفت در جواب سیمون ،من از دیدن آدمهای محجبه اذیت می شم ، نمی دونم از چی ترسیدن خودشون را که ما هم مثل اونها هستیم پنهان کردند چرا نگاهشان مهربان نیست چرا سرتاسر سیاهند یا چرا هزارتا کار بد می کنند ولی نماز می خونند ولی طوری رفتار می کنند که یعنی فرق دارند هر کار می کنند می گند برای خدا ، من اینجا دل من را نگه دار بگو برای تو ،تو زنده رو در رو اصلا هزم نمیشه فکرشون و بدتر دخالتهاشون اون که کفریم می کنه..........دلم می خواد جایی برم که اصلا هیچی از این حرفها و آدمها نباشه یا اگر هست بی آزار باشند نه در صدد دفن فتنه یا.......... خوب این هم یک آرزوهست دیگه.. اما ظاهرا این آمریکا دل همه را برده

ممنون از وقتی که گذاشتین و نظراتتون همینطور از سیمون ، شاید نباید زیاد سخت گرفت ، اما ایرادی نداره آدم گاهی هم به جز درس به چیزهای دیگه هم فکر کنه اتفاقا لازمه، می دونید شاید دوستانی که رفتند خیلی هاشون می نالند که ایرانی ها اینجا روابط خوبی با هم ندارند و بخشی از اون مذهبیه یعنی وقتی می بینند یک ایرانی اونطور که می خواهند نیست حرف می زنند پشتش ، حالا به انواع مختلف من واقعا آدم های خیلی مومن رو اعصابم هستند آدمهایی که در ایران خیلی بسته بار آمدند و حالا هم که می خواهند روشن فکر باشند مرز همه چیزی رو قاطی می کنند ، شاید ته و سر دنیا آمریکاست و حق دارید نمی شه به یک عده گفت خواهشا نیایید اما یک چیز را می شه گفت و آن این است که حداقل مثل اینجا که با تفکرشون زور می گویند اونجا هم نخواهند به این روش ادامه بدند و از اینکه در اقلیت هستند شاکی باشند و بخواهند دیگران را آزار دهند شاید اگر تحملش سخت هست نیایند هم خودشان راحت ترند هم ما اما اگر کسی اعتقادی داره و برای خودش است و به این رشد رسیده که معمولا کمند آمریکا سهله دعوتشان می کنیم به ما هم سر بزنند .... خیلی ممنون
    اینکه ایرانی ها ارتباط خوبی با هم ندارن ارتباط چندانی با مذهبی بودن نداره چون معمولا کم رنگ بودن روابط هم بین مذهبی ها و هم بین غیر مدهبی ها دیده میشه. بیشتر به یه سری خصوصیات اخلاقی ما ایرانی ها ارتباط داره!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)