صفحه 7 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 122

موضوع: حجاب در دانشگاه های امریکا

پیش فرض پاسخ : حجاب در دانشگاه های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze66 نمایش پست ها
    اینکه ایرانی ها ارتباط خوبی با هم ندارن ارتباط چندانی با مذهبی بودن نداره چون معمولا کم رنگ بودن روابط هم بین مذهبی ها و هم بین غیر مدهبی ها دیده میشه. بیشتر به یه سری خصوصیات اخلاقی ما ایرانی ها ارتباط داره!
    آره فائزه جان اما گفتم"
    بخشی از اون مذهبیه، پست قبل تری ، اما ریشه خیلی از این خصوصیات هم به مذهب بر می گرده داشتم چند وقت قبل روی مبحث فولکلور یک منطقه کار می کردم در فارس تمام اسمها کربلایی علی مشهدی محمد و همین ها بوده در قاجاریه اصلا افتخار و هنر در این بوده زمانی که در خارج از ایران مردم سوار تایتانیک شدن در آن زمان اجداد ما در آرزوی رسیدن به کربلا بودن با چهارپا یا اگه خدا بطلبه پیاده ، اصلا و ابدا نمیشه ایران را خارج از دین بررسیش کرد اونقدر فرهنگ و دین درهم تنیده شدن که باور نکردنیه

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marynirvana نمایش پست ها
    و یادم رفت در جواب سیمون ،من از دیدن آدمهای محجبه اذیت می شم ، نمی دونم از چی ترسیدن خودشون را که ما هم مثل اونها هستیم پنهان کردند چرا نگاهشان مهربان نیست چرا سرتاسر سیاهند یا چرا هزارتا کار بد می کنند ولی نماز می خونند ولی طوری رفتار می کنند که یعنی فرق دارند هر کار می کنند می گند برای خدا ، من اینجا دل من را نگه دار بگو برای تو ،تو زنده رو در رو اصلا هزم نمیشه فکرشون و بدتر دخالتهاشون اون که کفریم می کنه..........دلم می خواد جایی برم که اصلا هیچی از این حرفها و آدمها نباشه یا اگر هست بی آزار باشند نه در صدد دفن فتنه یا.......... خوب این هم یک آرزوهست دیگه.. اما ظاهرا این آمریکا دل همه را برده
    اونجا كه بري مشكلاتي خواهي داشت كه اين پيشش هيچ خواهد بود. اول برو بعد دلهره به خودت راه بده. ضمنا من خودم تو زندگي ياد گرفتم به هر طرز فكري احترام بزارو و اعتقاداته خودم رو داشته باشم. اگر جدي هستي در امر رفتم ايالاتي هستند كه ايراني توشون خيلي كمه. اگر رفتي بعدا نگي سيمون منو اشتباه راهنمايي كرد. چون ايراني ها با همين خصوصيات بدشون گاهي بودشون از نبودشون بهتره و اينو چند تا از دوستانم ميگن كه خيلي تنها هستند. راستي يه چيز ديگه ونجا همه به علت شرايط كمي متعادل تر ميشن هم شما هم مذهبي ها پس همگرايي به نقطه مشترك كمي بيشتر خواهد بود. و يك نكته رو هم در نظر داشته باش . من اكثر كساني رو كه ميبينم دارن ميرن كساني هستند كه سرشون به كار خودشونه. به قول معروف تا حالا از اون قشري كه شما رو زياد ارشاد ميكنن نديدم كسي بخواد بره پس خيلي هم به اينا فكر نكن. موفق باشي و tolerable - مريم خانوم اونجا جا به اندازه ي كافي هست فقط بايد بگردي يه جايي پيدا كني كه چشمت تو چشم هيچ ايراني نيوفته
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Senior Member aida8404 آواتار ها

من تو شهری که درس میخوندم حدود 12 یا 13 تا ایرانی بود که تقریبا نصفشون دانشجو بودن. همه جوون بودیم ولی با سن های متفاوت و اعتقادات متفاوت. محجبه داشتیم. م.ش..روب خور داشتیم. نماز خوان و ... هم داشتیم. هیچ وقت هیچ کس به اعتقادات دیگری حمله نکرد حتی در موردشون صحبتم نکرد. هرکه هرجور دوست داشت بود و هیچکس اما و چرا و ... نمی گفت. اخه ما کی هستیم که بخواییم همش بهم گیر بدیم. خدا شاهده تمام مدتی که باهم بودیم احساس کردیم کنار فامیل هامون هستیم و هرچی بیشتر باهم بودیم بیشتر از حس غربت دور میشدیم. ارزش ها برامون قابل احترام بود و صرف نظر از همه تفاوتها واقعا همدیگرو دوست داشتیم و هوای همدیگر را هم حسابی داشتیم. با اینکه دوستای خارجیم واقعا ماه بودن ولی حسی را که به دوستان ایرانیم داشتم هیچوقت نسبت به خارجیا نداشتم. فقط کافیه تمام زندگیمون را صرف دخالت و پشت هم اندازی نکنیم. به امید روزی که همه یکپارچه و مهربان باشیم....
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

آره فائزه جان اما گفتم"
    بخشی از اون مذهبیه، پست قبل تری ، اما ریشه خیلی از این خصوصیات هم به مذهب بر می گرده داشتم چند وقت قبل روی مبحث فولکلور یک منطقه کار می کردم در فارس تمام اسمها کربلایی علی مشهدی محمد و همین ها بوده در قاجاریه اصلا افتخار و هنر در این بوده زمانی که در خارج از ایران مردم سوار تایتانیک شدن در آن زمان اجداد ما در آرزوی رسیدن به کربلا بودن با چهارپا یا اگه خدا بطلبه پیاده ، اصلا و ابدا نمیشه ایران را خارج از دین بررسیش کرد اونقدر فرهنگ و دین درهم تنیده شدن که باور نکردنیه

درود.
    من فکر کنم با توجه به آواتارم حرفی در مورد مذهب نزنم بهتره.
    در مورد اخلاق ایرانیان یه کتاب معرفی میکنم، بخونینش یه ذره دیدتون نسبت به این ملت باز میشه. البته هر کتابی که میخونین باید نقدش هم بخونین تا در موردش داوری کنین در کل این کتاب حرفای جالبی زده...
    جامعه شناسی خودمانی.
    اگه باز هم بخواین میتونم معرفی کنم:
    چرا عقب مانده ایم اثر دکتر علیمحمد ایزدی
    چرا ایران عقب ماند و غرب پیش رفت اثر کاظم علمداری
    خلقیات ما ایرانیان اثر سید محمد علی جمالزاده
    غرب زدگی اثر جلال آل احمد...
    ویرایش توسط salazar716 : July 2nd, 2012 در ساعت 09:58 PM

به نظر من هم حرف ایدا به واقعیت نزدیکتره. درسته که ممکنه مذهبی ها با خودشون و غیر مذهبی ها هم با خودشون بیشتر تعامل کنن، اما اینجا یک چیزی که باید اول از همه یاد بگیری و خیلی افراد (به خصوص قشر دانشجو) بهش میرسن اینه که به همدیگه و به اعتقادات هم احترام بذاریم و در تعامل هامون مذهب، رنگ پوست و نژاد تاثیر منفی نداشته باشه. وقتی وارد محیط اکادمیک اینجا میشی، می بینی که برای امریکایی ها (حد اقل تو دانشگاه) این که تو از کجا اومدی و نژاد یا مذهبت چیه کمترین اهمیتی نداره. اون چه مهمه تلاش و کار مستمر و ارتباط برقرار کردن صحیح با دیگر دانشجوها، اساتید و کارکنان هستش! به همین خاطر اکثر ایرانی ها بعداز مدتی به این رشد میرسن و معمولا مثل جامعه داخل ایران بین ادم مذهبی و غیر مذهبی ایرانی درگیری یا بحث خاصی پیش نمیاد!
    به نظرم این دغدغه ها و مسایل رو کنار بذارین و به هدفتون فکر کنید. اون ادمای مذهبی که (به قول شما) سیاه هستن توی جامعه امریکا کمترین اسیب و ضرری نخواهند تونست به شما بزنن!

Junior Member

بنظر من اگه مسئله رو دینی بررسی نکنیم بهتره ببینید احترام یه چیزی نیست یک طرفه باشه اگه شما به بنده احترام نذاری چیزی که با اون مواجه میشی بی احترامیه حالا هر موقعیتی که داشته باشید
    در مورد مسایل جنسی هم باید بگم که شما باید جنبه اینو داشته باشید که بتونید با یه هم.جنس باز هم رفتار مناسبی رو داشته باشید و در نهایت اینکه حالا هر جای دنیا هم که باشید یا برید
    باید یاد بگیرید که رفتار و تعاملتون با دیگران چه جوری باشه اینکه یه نفر عکس عقیده منو داره دلیل نمیشه بهش بی احترامی کنم.
    امیدوارم سعی کنیم منطقی تر رفتار کنیم
    ببخشید که حرفام بوی نصیحت میده

Junior Member

من یک سوال دارم چون در این تاپیک دوستان مقید به مذهب زیاد کامنت دارند، این یک سوال شخصیه و خیلی دوست دارم جوابشو بدونم"" خیلی دوستان هستند که خیلی مومن و محجبه هستند و تمام شروط دین را به جا می آورند چرا می روند آمریکا؟ چرا آمریکا؟ مگر نه اینکه آنجا بلاد کفار هست آدمها آنطوری می گردند که خوشایند مذهب و دین نیست مشروب می خوردن و.... مثلا چرا به یک کشور اسلامی با سطح علمی بالا نمی روید و این کشور را انتخاب می کنید چرا پسرهایی که مومنند و خیلی مذهبی که حتی توی چشم آدم نگاه نمی کنند خود را به دامن گناه می اندازند مگر شرط جامعه اسلامی و حجاب این نیست که تمام انگیزه های گناه پوشیده باشند و تو این سایت با آقایان و خانمهایی برخورد دارم که بدون اینکه فیلم بازی کنند واقعا مقید بودند و این برام سوال شده وقتی گزینه ای تا این حد مهم هست براشون چرا خودشان را در شرایط ناجوری می اندازند ، مگر نه اینکه حکم روزه خواری زندان و شلاقه چون روزه دار عذاب می بیند پس شما در آمریکا یا اروپا چطور می تونید تاب بیاورید ، آیا تا به حال به این مسائل فکر کردید اگر آره خواهشا سوال من رو هم جواب بدید ممنونم
    از کامنت بسیار خوبتان ممنونم. حرف دل ما را زدید. این پارادوکسی است که نه من نه شما و نه خود این دوستان مذهبی هرگز قادر به جواب دادن به آن نخواهند بود. جالب تر از اون اینه که این دوستان از شرایط داخل ایران نیز همواره شاکی اند در صورتی که وضعیت کنونی این کشور نتیجه مستقیم همان عقاید است

من یک سوال دارم چون در این تاپیک دوستان مقید به مذهب زیاد کامنت دارند، این یک سوال شخصیه و خیلی دوست دارم جوابشو بدونم"" خیلی دوستان هستند که خیلی مومن و محجبه هستند و تمام شروط دین را به جا می آورند چرا می روند آمریکا؟ چرا آمریکا؟ مگر نه اینکه آنجا بلاد کفار هست آدمها آنطوری می گردند که خوشایند مذهب و دین نیست مشروب می خوردن و.... مثلا چرا به یک کشور اسلامی با سطح علمی بالا نمی روید و این کشور را انتخاب می کنید چرا پسرهایی که مومنند و خیلی مذهبی که حتی توی چشم آدم نگاه نمی کنند خود را به دامن گناه می اندازند مگر شرط جامعه اسلامی و حجاب این نیست که تمام انگیزه های گناه پوشیده باشند و تو این سایت با آقایان و خانمهایی برخورد دارم که بدون اینکه فیلم بازی کنند واقعا مقید بودند و این برام سوال شده وقتی گزینه ای تا این حد مهم هست براشون چرا خودشان را در شرایط ناجوری می اندازند ، مگر نه اینکه حکم روزه خواری زندان و شلاقه چون روزه دار عذاب می بیند پس شما در آمریکا یا اروپا چطور می تونید تاب بیاورید ، آیا تا به حال به این مسائل فکر کردید اگر آره خواهشا سوال من رو هم جواب بدید ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mossi86 نمایش پست ها
    از کامنت بسیار خوبتان ممنونم. حرف دل ما را زدید. این پارادوکسی است که نه من نه شما و نه خود این دوستان مذهبی هرگز قادر به جواب دادن به آن نخواهند بود. جالب تر از اون اینه که این دوستان از شرایط داخل ایران نیز همواره شاکی اند در صورتی که وضعیت کنونی این کشور نتیجه مستقیم همان عقاید است
    از چیه این پست شما تشکر میکنی؟!
    من خیلی تلاش کردم جلوی خودم رو بگیرم یه چی به ایشون نگم ولی دیگه:
    نماد کوته فکری، نماد جهان سومی بودن، نماد عقب افتادگی فکری همین کامنت ایشون بوده.
    بلاد کفار؟!!!!...از نظر شما کفر هست نه دیگران! زندگی اونا خوشایند دین نیست...خب نبایدم باشه...حکومت سکولار همینه...دین اونجا کاره ای نیست...درصد آدمای آتئیست اونجا خیلی زیاده حالا سکولار که بماند!
    کشور اسلامی با سطح علمی بالا؟! یه دونه برای نمونه بیارین در حد آمریکا باشه...این حرف شما جوکیه واسه خودش!
    کسی که ایمانش با دیدن یک دختر/پسر یا قرار گرفتن در موقعیتی که بتونه گناه انجام بده بلرزه به درد لای جرز دیوار هم نمیخوره...زمانی ایمان شخص معنی پیدا میکنه که در موقعیت گناه باشه و انجام نده.
    کسی که آب و نبینه و ننوشه روزه اش به درد یکی دیگه میخوره...مسلمان واقعی کسیه که ببینه و انجام نده.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    نماد کوته فکری، نماد جهان سومی بودن، نماد عقب افتادگی فکری همین کامنت ایشون بوده.
    بلاد کفار؟!!!!...از نظر شما کفر هست نه دیگران! زندگی اونا خوشایند دین نیست...خب نبایدم باشه...حکومت سکولار همینه...دین اونجا کاره ای نیست...درصد آدمای آتئیست اونجا خیلی زیاده حالا سکولار که بماند!
    کشور اسلامی با سطح علمی بالا؟! یه دونه برای نمونه بیارین در حد آمریکا باشه...این حرف شما جوکیه واسه خودش!
    کسی که ایمانش با دیدن یک دختر/پسر یا قرار گرفتن در موقعیتی که بتونه گناه انجام بده بلرزه به درد لای جرز دیوار هم نمیخوره...زمانی ایمان شخص معنی پیدا میکنه که در موقعیت گناه باشه و انجام نده.
    کسی که آب و نبینه و ننوشه روزه اش به درد یکی دیگه میخوره...مسلمان واقعی کسیه که ببینه و انجام نده.

دوست خوب ناراحت نشو ما ايراني ها تا بوده ناكامي هاي خودمون رو گردن ديگران انداختيم و هميشه دوست داشتيم با متقاعد كردن گروه ديگه اونها رو در مسيري كه همه در اون حركت ميكنن عقب نگه داريم كه خودمون زودتر برسيم. چرا؟ چون ما توان مقابله و رقابت با خيلي ها رو نداريم به چيزهايي گير ميديم كه از اون طريق اذهان رو منحرف و متوجه مسير ديگه كنيم تا مبادا خودمون عقب بمونيم و به ما نرسه. ما ايرانيها اكثرمون بخيل بوديم در برابر موفقيت همنوعان خودمون و همچنان اين خصيصه رو داريم چه داخل چه خارج كشور. مذهب تنها يك دستاويز خوب براي موجه جلوه دادن حرفهامونه كه نفهمند نيت اصلي ما چي هست. به هر حال اميدوارم چه با حجاب و چه بي حجاب هرگز با چنين جبهه گيريهايي از راه نمونن و باور داشته باشن به خواسته هاشون ميرسن عليرغم ...
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    پست دوستمون marynirvana بنظر من بقول خارجی ها tongue in cheek بود یعنی حالت کنایه و انتقاد، نه اینکه واقعا ایشون خارجی ها رو کافر بدونند یا کشورهای اسلامی رو دارای سطح علمی بالا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)