صفحه 74 از 83 نخستنخست ... 246465666768697071727374757677787980818283 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

سلام . نميدونم سوالم رو جاي درستي مي پرسم يا نه ... پيشاپيش از راهنمايي تمامي دوستان سپاس گذارم...
    من در حال فارغ التحصيلي از مقطع ارشد در ايران هستم ولي مي خوام براي يك مستر ديگه در كانادا اقدام كنم. مشاور تحصيلي به من گفت كه بايد يك پذيرش سوري دكتري بگيرم تا با اون بتونم از وزارت علوم معافيت تحصيلي و اجازه خروج بگيرم و بعد از خروج از كشور بپيچونم و برم براي مستر مجدد. مي خواستم بدونم كسي از دوستان همچين تجربه اي را دارد...؟
    و عواقب اين قضيه غير از ضبط پول وثيقه و عدم امكان بازگشت به وطن تا ٣ سال چي هست..؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aghaghia19 نمایش پست ها
    سلام . نميدونم سوالم رو جاي درستي مي پرسم يا نه ... پيشاپيش از راهنمايي تمامي دوستان سپاس گذارم...
    من در حال فارغ التحصيلي از مقطع ارشد در ايران هستم ولي مي خوام براي يك مستر ديگه در كانادا اقدام كنم. مشاور تحصيلي به من گفت كه بايد يك پذيرش سوري دكتري بگيرم تا با اون بتونم از وزارت علوم معافيت تحصيلي و اجازه خروج بگيرم و بعد از خروج از كشور بپيچونم و برم براي مستر مجدد. مي خواستم بدونم كسي از دوستان همچين تجربه اي را دارد...؟
    و عواقب اين قضيه غير از ضبط پول وثيقه و عدم امكان بازگشت به وطن تا ٣ سال چي هست..؟
    این دقیقا سوال منم هست. ممنون میشم کسایی که میتونن جواب بدن.
    وثیقه بعد از 6 ماه که نتونی گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاهی که به خاطرش از کشور خارج شدی به سامانه نشا بفرستی احتمالا ضبط میشه، و اگه برگردی ایران نمیشه مجددا از کشور خارج شد. درسته ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad68 نمایش پست ها
    این دقیقا سوال منم هست. ممنون میشم کسایی که میتونن جواب بدن.
    وثیقه بعد از 6 ماه که نتونی گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاهی که به خاطرش از کشور خارج شدی به سامانه نشا بفرستی احتمالا ضبط میشه، و اگه برگردی ایران نمیشه مجددا از کشور خارج شد. درسته ؟
    با سلام . بله تا جایی که بنده پیگیری کردم یا باید بعد از 2 سال تحصیل در مقطع ارشد برگردین که دیگه اجازه خروج ندارین و به عنوان مشمول غایب با شما برخورد خواهد شد و یا بعد از گذشت 3 سال حضور در خارج کشور با شرایط غیبت میشه از طریق سفارت ایران در کشور مورد نظر اقدام کرد و سالی 2 بار و نهایتا به مدت 3 ماه به ایران اومد.

Junior Member

سلام

من درحال تحصیل در مقطع لیسانس رشته زیست شناسی هستم و چند ماه دیگ فارغ التحصیل خواهم شد . بعد از فارغ التحصیلی ، قصد دارم یه سفر توریستی به بریتانیا برم . اما مشکل پاسپورت دارم . برای خروج از کشور باید پونزده تومن وثیقه بزارم !!

و اما سوال من :

آیا امکان داره بتونم پاسپورت زیارتی بگیرم (با وثیقه پنج میلیون تومنی) و بعدش با پاسپورت زیارتی ، ایران رو به مقصد عراق ترک کنم و بعد ، از فرودگاه بین المللی بغداد برم لندن ؟ آیا این روش عملی هست ؟ ممکنه تو عراق یا انگلیس بهم گیر بدن ؟

سوال بعدی : آیا برای گرفتن پاسپورت زیارتی ، باید از یه کاروان نامه بگیرم !؟

از کسانی که جوابمو میدن پیشاپیش سپاسگزارم

سلام
    تو يك سال بعد از فارغ التحصيلي چندبار ميشه از كشور خارج شد؟ آيا بي نهايت شده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tdcd;

سلام دوستان
    من تازگی فارغ التحصیل ارشد شدم و مشمولم. الان برای مصاحبه حضوری برای دکتری دعوت شدم آلمان. میخاستم بدونم برای این اجازه خروج میدن یا نه؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    چندتا سوال راجب خروج از کشور داشتم
    ۱-پس از تموم شدن درس و گرفتن پذیرش از دانشگاه برای وثیقه گذاشتن باید چکار کنم؟
    ۲-مشکلی نیست که پس از اتمام درس گرفتن پذیرش بیشتر از ۱ سال طول بکشه؟
    ۳-برای گذاشتن وثیقه و خروج از کشور چه مراحلی رو باید طی کنم؟

سلام دوستان یه سوالی داشتم.. من اگر دوره ی کارشناسیم و به اتمام برسونم و فارغ اتحصیل بشم و بعد....از یک سال فرصت نظام وظیفه استفاده کنم کنکور ارشد بدم و برم دانشگاه ارشد ترم یک و بخونم بعد انصراف بدم...دوباره بعد از این انصراف فرصتی مثل اون یک سال به من داده خواهد شد؟ یا بلافاصله باید دفترچه ارسال کنم و برم خدمت؟ میدونم یک پیچیده شد ولی خواهش میکنم زود جواب بدید

با سلام، من در حال حاضر در مقطع پیش دانشگاهی تحصیل میکنم و قصد دارم قبل ازمشمول شدن از کشور خارج بشم و پیش دانشگاهیم رو در یک مدرسه ایرانی بعنوان دانش آموز اینترنشنال در کانادا بگذرونم و بعد از اون برای دانشگاه در همون کانادا اقدام کنم. سوالم اینه که آیا پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه میتونم به ایران برگردم؟ اولین زمانی که میتونم به ایران برگردم و بتونم دوباره بیام کانادا کی هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

سلام. اگه کسی توی بازه ی یکساله از کشور خارج بشه و برنگرده، سرباز فراری محسوب میشه یا مشمول غایب؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)