صفحه 82 از 83 نخستنخست ... 32727374757677787980818283 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

با سلام.
    من برای فارغ التحصیل ارشد هستم و 6 ترمه تموم کرده ام و امسال تا 31 شهریور فرصت یک ساله ام باقی مانده است. من میخواستم برای ویزای کانادا برم ترکیه که مرزا بسته بودن. من 3 ماه پیش پرسیده بودم که اگه مثلا امروز برگه سبز رو ارسال کنی تاریخ اعزام برای شهریور یا آبان میافته ولی مثل اینکه جدیدا قانون رو عوض کردند و میگن که چون هر ماه اعزام هست اگه مثلا امروز بفرستم یا مرداد اعزام میشم یا شهریور یعنی حداکثر 34-34 روز فرصت هست برای خروج از کشور.(تا جایی که من میدونم مجوز درخواست خروج از کشور تا یک ماه قبل اعزام صادر خواهد شد) کسی میدونه که من چطوری میتونم خارج بشم و برای ویزا اقدام کنم؟ یعنی راهی هست که مثلا من اعزامم رو بندازم مهر ماه.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط amiray نمایش پست ها
    با سلام.
    من برای فارغ التحصیل ارشد هستم و 6 ترمه تموم کرده ام و امسال تا 31 شهریور فرصت یک ساله ام باقی مانده است. من میخواستم برای ویزای کانادا برم ترکیه که مرزا بسته بودن. من 3 ماه پیش پرسیده بودم که اگه مثلا امروز برگه سبز رو ارسال کنی تاریخ اعزام برای شهریور یا آبان میافته ولی مثل اینکه جدیدا قانون رو عوض کردند و میگن که چون هر ماه اعزام هست اگه مثلا امروز بفرستم یا مرداد اعزام میشم یا شهریور یعنی حداکثر 34-34 روز فرصت هست برای خروج از کشور.(تا جایی که من میدونم مجوز درخواست خروج از کشور تا یک ماه قبل اعزام صادر خواهد شد) کسی میدونه که من چطوری میتونم خارج بشم و برای ویزا اقدام کنم؟ یعنی راهی هست که مثلا من اعزامم رو بندازم مهر ماه.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    سلام. بله درست هست. اعزام ها رو، بخصوص برای افرادی که کاملا از فرجه ی یک ساله شون استفاده کرده اند، زودترین زمان ممکن میزنند و معمولا با درخواست تعویق هم موافقت نمیکنند مگر به دلایل خاص مثل بیماری شدید یا علایم کرونا یا مرگ اعضای خانواده.
    مرزهای ترکیه برای سفر توریستی بسته هست پس شما نمیتونید الان و احتمالا طی ماه های پیش رو به ترکیه سفر کنید تا کار مربوط به کانادا رو انجام بدید.
    مرز امارات متحده ی عربی گویا برای سفر توریستی باز هست. حداقل دبی باز هست. ابوظبی رو مطمئن نیستم. ولی مشکل امارات اینه که نمیتونید مثل ترکیه پاسپورت رو بذارید بمونه تو سفارت و خودتون برگردید ایران.

در کل وضعیت زیاد برای دوستانی که میخوان برن مساعد نیست. به نظرم صبر کنید ببینید خبری از بازگشایی مرزها میشه. و همچنین شما میتونید دفترچه ی اعزام به خدمت رو 31 شهریور پست کنید و امیدوار باشید که اعزام تون رو 1 آبان نزنند و در مهر ماه بتونید کارهاتون رو در یکی از کشورهای همسایه انجام بدید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام. بله درست هست. اعزام ها رو، بخصوص برای افرادی که کاملا از فرجه ی یک ساله شون استفاده کرده اند، زودترین زمان ممکن میزنند و معمولا با درخواست تعویق هم موافقت نمیکنند مگر به دلایل خاص مثل بیماری شدید یا علایم کرونا یا مرگ اعضای خانواده.
    مرزهای ترکیه برای سفر توریستی بسته هست پس شما نمیتونید الان و احتمالا طی ماه های پیش رو به ترکیه سفر کنید تا کار مربوط به کانادا رو انجام بدید.
    مرز امارات متحده ی عربی گویا برای سفر توریستی باز هست. حداقل دبی باز هست. ابوظبی رو مطمئن نیستم. ولی مشکل امارات اینه که نمیتونید مثل ترکیه پاسپورت رو بذارید بمونه تو سفارت و خودتون برگردید ایران.

در کل وضعیت زیاد برای دوستانی که میخوان برن مساعد نیست. به نظرم صبر کنید ببینید خبری از بازگشایی مرزها میشه. و همچنین شما میتونید دفترچه ی اعزام به خدمت رو 31 شهریور پست کنید و امیدوار باشید که اعزام تون رو 1 آبان نزنند و در مهر ماه بتونید کارهاتون رو در یکی از کشورهای همسایه انجام بدید.
    الان مرزا ترکیه رو از طریق پرواز قطر میشه رفت و مشکلی نداره. ولی من بدلیل عجله میخواستم برم برای بایو. بنظر شما امکان دریافت نامه اشتغال به تحصیل از طریق نامه پذیرش میسره؟ چون باید من ترم اول رو انلاین شروع کنم نامه رو به من میدن؟ و اگه ترم رو شروع کنم با مشکل روبرو میشم اگه بعد از 6 ماه خارج نشم؟

سلام خدمت همگی

یه سوال خیلی مهم دارم دوستان محبت کنند جواب بدن چون فقط یک روز وقت دارم

من مجوز خروج از کشور دارم برای یک شهریور تا 6 شهریور، 17 شهریور هم مهلت یکساله بعد از تحصیلم تمام میشه، حالا با توجه به اینکه مجوز خروج من سفر تفریحی تا 6 شهریور هست (یعنی 6 شهریور قانونن باید تو ایران باشم) اگر 3 شهریور بخوام از ایران خارج بشم، ممکنه گیر بدن که شما 2،3 روزه کجا میخوای بری و از کجا معلوم برگردی و این مدل گیر دادنها پیش بیاد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط emadbahrani نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی

یه سوال خیلی مهم دارم دوستان محبت کنند جواب بدن چون فقط یک روز وقت دارم

من مجوز خروج از کشور دارم برای یک شهریور تا 6 شهریور، 17 شهریور هم مهلت یکساله بعد از تحصیلم تمام میشه، حالا با توجه به اینکه مجوز خروج من سفر تفریحی تا 6 شهریور هست (یعنی 6 شهریور قانونن باید تو ایران باشم) اگر 3 شهریور بخوام از ایران خارج بشم، ممکنه گیر بدن که شما 2،3 روزه کجا میخوای بری و از کجا معلوم برگردی و این مدل گیر دادنها پیش بیاد؟
    ببخشید شما بدون برگ سبز مجوز خروج از کشور گرفتید؟ بدون برگ سبز میشه از کشور خارج شد؟

Junior Member

سلام دوستان.
    من در فرجه ی یکساله ی سربازی بدون برگ سبز مجوز خروج گرفتم. صرفا جهت اصلاع

Junior Member

سلام سوالی داشتم من کارشناسی گرفته بودم و دانشجو ارشد بودم

به علت کرونا و بیماری پیش امده بود فقط مرخصی گرفتم و در اخر انصراف دادم

مجدد کنکور ارشد شرکت کردم ومنتظر نتایج هستم که دوباره ثبت نام کنم ( اولین بار است انصراف دادم و یک سال نشده است )

حال کنکور نتایج نیامده تا بهمن هم انگار از ثبت نام خبری نیست

سوال اصلی این است : وقت سفارت دادم جز مدارک تحویلی باید کارت پایان خدمت یا اشتغال به تحصیل باشد ! ( من که انصراف دادم کدوم یکی از این مدارک باید ببرم و چطور ؟ چون دیگر دانشجو نیستم ) از کی باید مدرک بگیرم ؟

پلیس +10 مدرکی بهم میده که میتونم از کشور خارج شم ؟

پاسپورت زمان دانشجویی گرفته بودم

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudah نمایش پست ها
    سلام سوالی داشتم من کارشناسی گرفته بودم و دانشجو ارشد بودم

به علت کرونا و بیماری پیش امده بود فقط مرخصی گرفتم و در اخر انصراف دادم

مجدد کنکور ارشد شرکت کردم ومنتظر نتایج هستم که دوباره ثبت نام کنم ( اولین بار است انصراف دادم و یک سال نشده است )

حال کنکور نتایج نیامده تا بهمن هم انگار از ثبت نام خبری نیست

سوال اصلی این است : وقت سفارت دادم جز مدارک تحویلی باید کارت پایان خدمت یا اشتغال به تحصیل باشد ! ( من که انصراف دادم کدوم یکی از این مدارک باید ببرم و چطور ؟ چون دیگر دانشجو نیستم ) از کی باید مدرک بگیرم ؟

پلیس +10 مدرکی بهم میده که میتونم از کشور خارج شم ؟

پاسپورت زمان دانشجویی گرفته بودم
    سلام

اگر مشکلتون مدارکی هست که سفارت خواسته، در صورتی که گفتن حتما یکی از این دو مورد باید باشه کاری نمی تونید بکنید. ولی اگر مشکلتون بحث خروج از کشور هست یک بار می تونید خارج بشید تو فرجه یکساله.
    ولی نگران نباشید نتایج ارشد توی این یکی دو هفته میاد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    سلام

اگر مشکلتون مدارکی هست که سفارت خواسته، در صورتی که گفتن حتما یکی از این دو مورد باید باشه کاری نمی تونید بکنید. ولی اگر مشکلتون بحث خروج از کشور هست یک بار می تونید خارج بشید تو فرجه یکساله.
    ولی نگران نباشید نتایج ارشد توی این یکی دو هفته میاد.
    ممنون

تو سایت سنجش و ازمون هم خبری از ارشد نبود نگران بودم

Junior Member

من در فرجه ی یکساله ی سربازی بدون برگ سبز مجوز خروج گرفتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)