صفحه 75 از 83 نخستنخست ... 2565666768697071727374757677787980818283 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط danrah نمایش پست ها
    سلام. اگه کسی توی بازه ی یکساله از کشور خارج بشه و برنگرده، سرباز فراری محسوب میشه یا مشمول غایب؟

به نظرم هر جفتش یک چیز هست و از نظر نظام وظیفه شما سر وقت نرفتی خدمت ! فکر می کنم مشمول غایب بعدها اختراع شد که بتونند اون جریمه رو بگیرند.
    تو سایت نظام وظیفه تعاریف متفاوتی ندارند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid23 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازگی فارغ التحصیل ارشد شدم و مشمولم. الان برای مصاحبه حضوری برای دکتری دعوت شدم آلمان. میخاستم بدونم برای این اجازه خروج میدن یا نه؟؟
    سلام شما باید :
    1- از دانشگاه نامه معرفی به نظام وظیفه را بگیری(یعنی کاملا کارهای فارغ التحصیلی و تسویه حساب رو انجام بدی)
    2- مدارک مورد نیاز برای اعظام به خدمت رو به پلیس+10 بدی(شامل نامه معرفی به نظام وظیفه از دانشگاه+کپی شناسنامه و کارت ملی و عکس و...)
    3-بعد از مرحله فوق یک برگه سبز (تاریخ اعظام به خدمت)به همراه کد سخا به شما داده میشه که مثلا میگن شما باید فلان تاریخ بری آموزشی
    4-شما با نام کاربری(شماره ملی) و پسورد (کد سخا) وارد سایت evazifeh.epolice.ir میشین و اونجا وضعیت شما از مشغول به تحصیل باید به اعزام به خدمت تغییر کنه که ممکنه دو سه روز بعد از دریافت برگ سبز از پلیس+10 این اتفاق بیفته
    5- زمانی که وضعیت شما اعزام به خدمت شد، با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز سایت و مشخص کردن تاریخ خروج و بازگشت با واریز 15 میلیون از طریق همین سایت به شما مجوز خروج به مدت ماکزیمم 21 روز داده میشه(تعداد روز دقیق رو برای محکم کاری باز بپرسین) و حتما باید تا یکماه قبل از تاریخ اعظام به ایران برگردین
    6- بعد از چند روز از واریز ودیعه15 میلیون مجوز خروج شما صادر میشه که بعدش میرین پلیس+10 و پاسپورت میگیرین و بقیه کارای ویزارو میکنین
    نکات مهم
    :1-موارد فوق برای دوستانی هست که در بازه یک ساله بعد از فارغ لتحصیلی قرار دارند
    2- اگر مبخواین که تاریخ اعظام شما ماکزیمم زمان مجاز بعد از فارغ التحصیلیبخوره به پلیس +10 میدان هفت تیر بالاتر از فروشگاه یاس مراجعه کنید

Junior Member

سلام من سال ۹۴ دانشجوی پیام نور شدم ک سرباز نشم و اصلا تاحالا واحدی پاس نکردم و فقط پول هرترمو دوساله دارم میدم.الان اپلای از دوره پریمدیکال یا همون کالج زیر نظر دانشگاه مورد تایید گرفتم ایا میتونم با همین اپلای بصورت دانشجویی از کشور خارج بشم و برام معافیت تحصیلی صادر میشه یا باید بصورت توریستی با اشتغال ب تحصیل پیام نورم از کشور خارج شمو دگ برنگردم؟ مرسی

Junior Member

دوستان، با گذرنامه‌ای که در حین تحصیل به بهانه سفر زیارتی (مثلا عراق برای وثیقه کمنر) بگیرم و یک بازه‌ی یک ماهه که تو فرم درخواست از دانشگاه به نظام وظیفه داره. آیا فقط به همون کشور و فقط در همون محدوده زمانی میشه سفر کرد. و یا برای رفتن به سفارت میشه ترکیه، قبرس با دوبی رفت؟

لطفا اکه کسی تجربه یا اطلاعی داره راهنمایی کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    به نظرم هر جفتش یک چیز هست و از نظر نظام وظیفه شما سر وقت نرفتی خدمت ! فکر می کنم مشمول غایب بعدها اختراع شد که بتونند اون جریمه رو بگیرند.
    تو سایت نظام وظیفه تعاریف متفاوتی ندارند
    خیر، اینطور نیست. مشمول غایب کسی هست که اصلا به پلیس +10 مراجعه نکرده و تعیین تکلیف نشده. این فرد میتونه به هر دلیلی مشمول معافیت باشه. سرباز فراری کسی هست که تعیین تکلیف شده و سرباز محسوب میشه اما برای خدمت خودش رو معرفی نکرده.

برخورد با سرباز فراری شدید تر و سخت تر از مشمول غایب هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPC-Geotechnical Engineering

نه دوست عزیز
    نمیشه .. امکانش نیست
    نو سیستم ثبت میشه و شما فقط به برای کشوری که اجازه گرفتین (عراق) اجازه خروج خواهید داشت

نقل قول نوشته اصلی توسط kiantamar نمایش پست ها
    دوستان، با گذرنامه‌ای که در حین تحصیل به بهانه سفر زیارتی (مثلا عراق برای وثیقه کمنر) بگیرم و یک بازه‌ی یک ماهه که تو فرم درخواست از دانشگاه به نظام وظیفه داره. آیا فقط به همون کشور و فقط در همون محدوده زمانی میشه سفر کرد. و یا برای رفتن به سفارت میشه ترکیه، قبرس با دوبی رفت؟

لطفا اکه کسی تجربه یا اطلاعی داره راهنمایی کنه.

با سلام خدمت دوستان عزیز
    پیشاپیش به خاطر سوال تکراری ای که میپرسم عذرخواهی میکنم. ولی واقعا گیج شدم و ممنون میشم اگر بتونید جواب سوالم رو بدید.
    من ۲۹ شهریور پارسال تو مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم و الان تو فرجه ی یکساله ام هستم.
    تو این مدت موفق شدم برای دکترا از یکی از اساتید دانشگاه delft هلند اوکی بگیرم و الان از من برای apply کپی پاسپورت خواسته شده. از اونجایی که من پاسپورت ندارم می خواستم بدونم بهترین راه برای من چی هستش ؟
    اگر برم مثلا برای مسافرت زیارتی یا تفریحی درخواست پاسپورت بدم باید حتما برگه سبز بگیرم ؟ نمیشه کار دیگه ای کرد ؟ اگر اینکار رو کردم با توجه به اینکه تا ۲۹ شهریور امسال مهلت دارم زمان اعزامم رو ماکزیمم تا کی میزنن ؟ اینجوری که تا اینجا متوجه شدم برای اینکه زمان اعزامم دیرتر بیفته حتما باید برم پلیس + ۱۰ تو هفت تیر. درسته ؟
    من
    از دانشگاه نامه معرفی به نظام وظیفه رو گرفتم. اگر برای گرفتن پاسپورت به این طریق اقدام کنم چقدر زمان میبره تا پاسپورتم رو بگیرم ؟
    اگر کمکم کنید واقعا ممنون میشم

Junior Member

سلام دوستان
    خواستم بدونم توو فرجه یک ساله بعد از فارغ التحصیلی چند بار میشه مجوز خروج گرفت؟؟؟
    من یک بار وثیقه گذاشتم فقط واسه صدور پاسپورت که خب اونجا هم به اجبار واسم مجوز خروج صادر کردن. حالا به احتمال زیاد اواخر خرداد برای مصاحبه باید از کشور خارج بشم. مشکلی که پیش نمیاد؟؟راحت میتونم وثیقه بزارم و خارج بشم؟؟یا چون قبلا همین امسال یه بار مجوز خروج گرفتم الان ممکنه دیگه بهم ندن؟؟؟ دفترچه هم فرستادم واسه اعزام شهریور

سلام،

من 31 تیر 95 فارغ التحصیل شدم، بعد تو آذر 95 برای اینکه بتونم مدرکم رو آزاد کنم (به دلیل اپلای) دفترچه پست کردم و تاریخ اعزامم 1 اردیبهشت شد.
    ابتدای فروردین پذیرشم اومد (برای سپتامبر/شهریور 96) و برای اینکه بتونم به کارام برسم تاریخ اعزامو تمدید کردم که افتاد 1 تیر.
    حالا اگه من برم (برای اردیبهشت یا خرداد 96) و تو سامانه نشا ثبت نام کنم و کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم، اعزامم کنسل میشه یا باید برم خدمت و بعد از خدمت ترخصی شم؟ به عبارتی آیا تو مرحله وزارت علوم یا نظام وظیفه به مشکلی بر می خورم؟
    در ضمن کشور مقصد من ایتالیاست و آیا معافیت اولیه برای ایتالیا هم همون 6 ماه است؟

پ.ن: در جایی از قانون گفته شده مشمولین که برگه آماده به خدمت دارن اگر پذیرش بگیرن بنا به مورد تا 6 ماه هم تاریخ اعزام تمدید میشه (البته من یکبارم اونطور که گفتم قبل تر تمدید کردم)---این درسته؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

سلام؛

من الآن دانشجوی ترم آخر دانشگاهم، و میخوام تو تابستون برم برای یکی از دانشگاه‌های ایرلند و اپلیکیشن و پاسپورت و ویزا اینا حله، فقط یه مسئله ای دارم:

من میتونم قبل از اینکه فارق التحصیلیمو بگیرم، یه نامه از دانشگاه برای سفر علمی بگیرم برای شهریور، شهریور که خواستم برم از اون نامه استفاده کنم و با وثیقه‌ی ۵ تومنی برم؟
    یا اصلن میشه من رسما فارغ التحصیل نشم، ولی مدرک و ریز نمراتم رو آزاد کنم؟
    و اینکه اگر میتونم، کسی نمونه‌ی نامه‌ی سفر علمی رو داره که بفرسته؟ چون من از دانشگاهمون پرسیدم گفتن ما تاحالا همچین چیزی نداشتیم! خودت نمونشو بیار که ما چاپ و امضا کنیم!

خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)