صفحه 10 از 83 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tdcd;

پیش فرض پاسخ : حداکثر مهلت خروج از کشور پس از فارغ التحصیلی

با سلام
    من دانشجوی کارشناسی ام و این ترم ترم اخرمه و دارم برای fall 2013 اپلای میکنم واسه ارشد.در ضمن مشکل سربازی هم دارم یعنی نه معافم و نه هیچی.میخواستم بدونم که اگه اخر این ترم فارق التحصیل بشم یعنی تا اسفند واسه کارای خروج از کشور و گذرنامه و وثیقه مشکلی پیش نمیاد یا یه ترم دیگه درسم طول بدم و ترم بعدیش فارغ التحصیل شم یعنی تیر ماه؟
    با تشکر

Junior Member

سلام

طی تماسی که خودم با شماره 09680 داشتم گفتن که تا 9 ماه پس از فارق التحصیلی، به نظرمن خودتم یه تماس بگیر، البته من با تلفن ثابت هرچی گرفتم اشغال میزد ولی با موبایل سریع گرفت

موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط federer نمایش پست ها
    دوستان اطلاعی دارن که تا چقدر بعد از فارغ التحصیلی (در مهلت یکساله) میشه برای خروج از کشور به هر عنوانی (زیارت یا تفریحی...) اقدام کرد؟ بخش نامه های که در اینترنت هست نوشته تا 3 ماه بعد از فارغ التحصیلی ولی خوب مال زمانی بود که مشمولان شش ماه مهلت معرفی داشتن. الان با مهلت یکساله شرایط چطوریه؟ کسی تجربه ای داره؟
    با تشکر
    سلام

طی تماسی که خودم با شماره 09680 داشتم گفتن که تا 9 ماه پس از فارق التحصیلی، به نظرمن خودتم یه تماس بگیر، البته من با تلفن ثابت هرچی گرفتم اشغال میزد ولی با موبایل سریع گرفت

موفق باشی

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

دو تا سوال دارم
    1) برای تمدید مهلت 6 ماهه خروج از کشور به چه مدارکی نیاز هست؟
    2) آیا بعد از گذشت 1 سال از فارغ التحصیلی مهلت خروج از کشور رو تمدید می کنند؟
    من 6 دی پرواز دارم ولی چند روز دیگه سالگرد فارغ التحصیلیمه. باید چکار کنم؟
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    دو تا سوال دارم
    1) برای تمدید مهلت 6 ماهه خروج از کشور به چه مدارکی نیاز هست؟
    2) آیا بعد از گذشت 1 سال از فارغ التحصیلی مهلت خروج از کشور رو تمدید می کنند؟
    من 6 دی پرواز دارم ولی چند روز دیگه سالگرد فارغ التحصیلیمه. باید چکار کنم؟
    خودم جواب می دم
    1) آپلود نامه پذیرش جدید در سایت نشا + به همراه داشتن یک کپی از نامه پذیرش + پاسپورت + کارت ملی و شناسنامه
    2) بله. ولی در این مورد نظام وظیفه تصمیم نهایی را می گیرد و از جانب وزارت علوم مشکلی نیست.

Junior Member

دوستان عزیز سلام
    یک سوال دارم که برام خیلی خیلی مهمه.ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره کمکم کنه.
    همسر من پذیرش گرفته برای آمریکا و داره برا اسپرینگ میره.منم تا آخر آبان بالاجبار دانشگاه باید در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل بشم.یعنی وقتی ایشون رفته من دیگه دانشجو نیستم.میخواستم بپرسم بعد از فارغ التحصیلی به چه بهانه ای من میتونم یکبار از کشور با سپردن وثیقه خارج شم و برم یکی از کشورهای اطراف برای دریافت ویزای F2 و اونجا بمونم تا کارام درست شه و کلا برم.از یکی شنیدم به بهانه سفر زیارتی عراق میتونم خارج شم.درسته؟کسی اطلاعی داره که چه مراحلی هست؟آیا من به بهانه مقاله و کنفرانس می تونم خارج شم؟ ممنون میشم کمکم کنین.

Junior Member

با سلام به شما دوستان
    من به تازگی برای دوره دکترا از یک دانشگاه خارجی پذیرش گرفته ام، فرجه فراغت از تحصیل من تا 11 اسفند 91 هستش اما نامه پذیرشم برای شروع به تحصیل در فروردین 91. وقتی برای تشکیل پرونده در وزارت علوم رفتم تا معافیت دوره دکترا بگیرم و بتونم اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو آزاد کنم خانم خسروی بهم گفت که نظام وظیفه قبول نمی کنه چون زمان شروع به تحصیلم برای دکترا بیش از 1 سال از فارغ التحصیلی ارشدم گذشته!
    به نظر شما دوستان من باید چیکار کنم؟
    با تشکر

رشته و دانشگاه

فکر کنم ایشون اشتباه بهتون گفتند.
    شما الان که برای معافیت تحصیلی اقدام می کنید یک فرجه شش ماهه برای خروج از کشور بهتون می دند که شروعش از تاریخ مراجعه به نظام وظیفه و سپردن وثیقه هستش. مثلا اگر امروز برید نظام وظیفه و وثیقه رو بسپارید تا 21 اردیبهشت می تونید از کشور خارج بشید. ربطی هم به تاریخ فارغ التحصیلیتون نداره. اینو وزارت علوم در قالب یک نامه آ 3 بهتون می ده. دقت کنید که گاهی اوقات دیده شده این نامه رو پنج ماهه صادر کرده اند. پس به تاریخ ها دقت کنید.
    حالا اگر خدایی نکرده ویزاتون دیر اومد می تونید اونو تمدید کنید. بعد از این به هیچ وجه قابل تمدید نیست. برای من که فقط دو ماه تمدید کردند.

سلام

قانون مهلت خروج قانونش عوض شده؟ یعنی من با اینکه دیفر کردم ولی هنوز از 6 ماهم مونده میتونم از کشور خارج بشم؟ گویا گفتن جدیدا 2 ماه یک بار اجازه خروج شده؟ درسته؟
    کمک کنید لطفا.
    نگران نباش، درست میشه.....

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط faramarz_s نمایش پست ها
    سلام

قانون مهلت خروج قانونش عوض شده؟ یعنی من با اینکه دیفر کردم ولی هنوز از 6 ماهم مونده میتونم از کشور خارج بشم؟ گویا گفتن جدیدا 2 ماه یک بار اجازه خروج شده؟ درسته؟
    کمک کنید لطفا.
    والا من شخصا مراجعه کردم. به خانم خسروی گفتم که ویزام اومده و می خوام تمدید کنم. اونم براحتی برای دو ماه دیگه (با مجوز فقط یک بار خروج) واسم تمدید کرد.
    شاید اشتباهم این بود که گفتم ویزام اومده. چون بغل دستیم یواشکی در گوشم گفت بگو شش ماه تمدید کنه نه دو ماه. اون دیده بود که بعضیا تونسته بودند شش ماه دیگه نیز تمدید کنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)