صفحه 12 از 83 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

پیش فرض پاسخ : حداکثر مهلت خروج از کشور پس از فارغ التحصیلی

با سلام
    من امروز رفتم وزارت علوم و برگه معرفی به نظام وظیفه برای تحصیل در خارج کشور رو گرفتم...البته آقای پاداشی دوره زبان در دانشگاه رو حساب نکرد و شروع کلاس منو بجای 1 فروردین زد 1 مهر...هر چی هم خواهش و التماس کردم قبول نکرد...با اون نامه رفتم نظام وظیفه و همینجا بود که بزرگترین ضدحال عمرم رو خوردم...خانومی که اونجا پشت باجه بود گفت 1 اسفند فرجت تموم میشه و اینجا نوشته که 1مهر 92 کلاست توی آلمان شروع میشه و متاسفانه چون این فاصله زیاده ما نمیتونیم معافیت تحصیلی صادر کنیم...هرچیم بهش گفتم که 11 فروردین 92 شروع کلاس زبان آلمانی دانشگاه هست،گفت دوره زبان به ما ربطی نداره....بچه ها تورو بخدا کمکم کنید...دارم از افسردگی میمیرم.دغ کردم.

دوستان من میخوام خروجم رو 2 ماه تمدید کنم چون دیفر کردم به ترم زانویه و 6 ماه خروجم تمام شده. نامه پذیرش برای ترم جدید (از همون دانشگاه قبلی) رو توی کدوم قسمت سایت باید آپلود کنم. در قسمت نامه به اداره کل گذرنامه (خروجی) یا در قسمت تغییر پذیرش؟

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط haami_h نمایش پست ها
    دوستان من میخوام خروجم رو 2 ماه تمدید کنم چون دیفر کردم به ترم زانویه و 6 ماه خروجم تمام شده. نامه پذیرش برای ترم جدید (از همون دانشگاه قبلی) رو توی کدوم قسمت سایت باید آپلود کنم. در قسمت نامه به اداره کل گذرنامه (خروجی) یا در قسمت تغییر پذیرش؟
    درخواست تغییر پذیرش

درخواست تغییر پذیرش شامل موارد زیر می باشد

• تغییر مقطع
    • تغییر کشور
    • تغییر دانشگاه
    • تغییر رشته
    • تغيير يا تعويق تاريخ شروع به تحصيل

اگر ویزاتون اومده که هیچ. ولی اگر منتظر ویزا هستید توجه داشته باشید که از هر تاریخی که به وزارت علوم مراجعه می کنید، از همون تاریخ تمدید می کنند. بنابراین اگر مهلت یک ساله پس از فارغ التحصیلیتون تمام نشده است، کمی صبر کنید و وقتی که ویزاتون اومد، اونوقت مراجعه کنید.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

ممنونم از جوابتون. ویزام نیومده هنوز و 13 دی اتمام 1ساله فارغ التحصیلیم هست. اگر اوایل دی ماه مراجعه کنم مشکلی ندارند ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    درخواست تغییر پذیرش

درخواست تغییر پذیرش شامل موارد زیر می باشد

• تغییر مقطع
    • تغییر کشور
    • تغییر دانشگاه
    • تغییر رشته
    • تغيير يا تعويق تاريخ شروع به تحصيل

اگر ویزاتون اومده که هیچ. ولی اگر منتظر ویزا هستید توجه داشته باشید که از هر تاریخی که به وزارت علوم مراجعه می کنید، از همون تاریخ تمدید می کنند. بنابراین اگر مهلت یک ساله پس از فارغ التحصیلیتون تمام نشده است، کمی صبر کنید و وقتی که ویزاتون اومد، اونوقت مراجعه کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط haami_h نمایش پست ها
    ممنونم از جوابتون. ویزام نیومده هنوز و 13 دی اتمام 1ساله فارغ التحصیلیم هست. اگر اوایل دی ماه مراجعه کنم مشکلی ندارند ؟
    صبر کنید همون نزدیکای 13 دی مراجعه کنید. حواستون به تعطیلات هم باشه.

این قانونی که نظام وظیفه برای صدور معافیت تحصیلی (خارج کشور) بهش استناد میکنه،کجا نوشته شده که من این همه گشتم پیدا نکردم...امروز توی نظام وظیفه بودم و اون آقایی که مسول بود گفت فقط در صورتی معافیت تحصیلی صادر میشه که تاریخ شروع تحصیل در خارج کشور در طول فرجه 1ساله باشد.یعنی رسما بمن گفت هیچ راهی نداری و برو خدمت ((

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedfard نمایش پست ها
    این قانونی که نظام وظیفه برای صدور معافیت تحصیلی (خارج کشور) بهش استناد میکنه،کجا نوشته شده که من این همه گشتم پیدا نکردم...امروز توی نظام وظیفه بودم و اون آقایی که مسول بود گفت فقط در صورتی معافیت تحصیلی صادر میشه که تاریخ شروع تحصیل در خارج کشور در طول فرجه 1ساله باشد.یعنی رسما بمن گفت هیچ راهی نداری و برو خدمت ((
    خب. پس تکلیف اونایی که در حین خدمت پذیرش می گیرن و از خدمت انصراف می دن چی می شه؟
    شما اگر دفترچه پست کنی و بری خدمت، می تونی با اخذ پذیرش از خدمت انصراف بدی و کارهای مربوط به وثیقه و ... رو انجام بدی و بری. اینو برو از دوستانی که تا حالا انجام دادند بپرس بهتر می تونن راهنماییت کنن. فوقش می ری خدمت یکی دوماه، بعد اقدام می کنی.

Junior Member

سلام دوستان،یک سوال داشتم!
    بنده فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد مکانیک هستم 6 ماه است درسم تمام شده است.
    برای گرفتن پذیرش از دانشگاه اتریش خواستم اقدام کنم که دیدم در مشخصاتی که میخواهند اصل مدرک (دانشنامه)و ریز نمرات را از من میخواهند!
    بنده چون کارت پایان خدمت ندارم و همچنین در حین خدمت هم نیستم!دانشگاه به من اصل مدارکم را نمیدهد.رفتم سازمان مرکزی اداره فارغ التحصیلان (آقای صامت)ایشان هم گفتند نمیتوانیم اصل مدرک شما را بدهیم به دلایل مشابه که ذکر کردم.
    من چی کار میتونم بکنم که اصل مدارم رو بگیرم از چنگال این دیو صفتان!!
    خواهش و تمنا دارم منو راهنمایی کنین!!
    آیا از وزارت علوم باید اقدام کنم؟!!!یا...
    لطفا به من راهنمایی بدهید .ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    خب. پس تکلیف اونایی که در حین خدمت پذیرش می گیرن و از خدمت انصراف می دن چی می شه؟
    شما اگر دفترچه پست کنی و بری خدمت، می تونی با اخذ پذیرش از خدمت انصراف بدی و کارهای مربوط به وثیقه و ... رو انجام بدی و بری. اینو برو از دوستانی که تا حالا انجام دادند بپرس بهتر می تونن راهنماییت کنن. فوقش می ری خدمت یکی دوماه، بعد اقدام می کنی.
    اینا میگن شما بیا برو خدمت ولی میتونی 1 خرداد برگه اشتغال به خدمتت رو بیاری و ما ترخیصت کنیم تا بتونی 1 مهر بری خارج کشور.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedfard نمایش پست ها
    اینا میگن شما بیا برو خدمت ولی میتونی 1 خرداد برگه اشتغال به خدمتت رو بیاری و ما ترخیصت کنیم تا بتونی 1 مهر بری خارج کشور.
    چرا 1 خرداد؟ شما اگه الان دفترچه پست کنی و بری خدمت چی می شه مگه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)