صفحه 14 از 83 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حداکثر مهلت خروج از کشور پس از فارغ التحصیلی

سلام دوستان خواهش میکنم به سوال من جواب بدید!ممنونم از تک به تکتون
    بنده 6 ماهه که فارغ التحصیل شدم از دانشگاه آزاد کارت پایان خدمت هم ندارم میخوام خروج کنم از کشور , چون من نامزدم شهروند آمریکاست و میخواهم در هر کشوری که سفارت آمریکا دارد بروم و از آنجا اقدام کنیم برای ویزای نامزدی.
    آیا باید برای نظام وظیفه بهانه جور کنم که برای چی میخوام خروج کنم؟!!!یا به آنها ربطی ندارد و فقط وثیقه میگیرند
    چه مقدار هزینه باید بگذارم برای خروج ؟!!
    تا کی(چند ماه) پاسپورت من جهت ورود دوباره به ایران اعتبار دارد؟
    آیا هنگام بازگشت میتوان مبلغ وثیقه را دریافت و دوباره بعد از چند ماه(به شرطی اینکه مشمول نشده باشم) با گذاشتن وثیقه خروج کنم؟!!
    از دید نظام وظیفه این مدل خروج ، خروج غیر تحصیلی محسوب میشود؟

من هم شرایط شما رو داشتم و اصل مدارکمو بهم نمی دادن.بهترین راهش این بوده که قبل فارغ التحصیلی یک فرم شماره سه می گرفتی و بعد از فارغ التحصیلی هم فقط یک نامه ابطال معا فیت که برات صادر کردن در حکم مدرکت می تونه باشه چون توش معدلتو نوشتن.باید این مدارک رو ترجمه کنی و به دانشگاه بفرستی و بهشون بگی گه این دیو ها اصل مدرکتو به دلیل خدمت اجباری نمی دن.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط kamal_s نمایش پست ها
    سلام دوستان،یک سوال داشتم!
    بنده فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد مکانیک هستم 6 ماه است درسم تمام شده است.
    برای گرفتن پذیرش از دانشگاه اتریش خواستم اقدام کنم که دیدم در مشخصاتی که میخواهند اصل مدرک (دانشنامه)و ریز نمرات را از من میخواهند!
    بنده چون کارت پایان خدمت ندارم و همچنین در حین خدمت هم نیستم!دانشگاه به من اصل مدارکم را نمیدهد.رفتم سازمان مرکزی اداره فارغ التحصیلان (آقای صامت)ایشان هم گفتند نمیتوانیم اصل مدرک شما را بدهیم به دلایل مشابه که ذکر کردم.
    من چی کار میتونم بکنم که اصل مدارم رو بگیرم از چنگال این دیو صفتان!!
    خواهش و تمنا دارم منو راهنمایی کنین!!
    آیا از وزارت علوم باید اقدام کنم؟!!!یا...
    لطفا به من راهنمایی بدهید .ممنونم
    من هم شرایط شما رو داشتم و اصل مدارکمو بهم نمی دادن.بهترین راهش این بوده که قبل فارغ التحصیلی یک فرم شماره سه می گرفتی و بعد از فارغ التحصیلی هم فقط یک نامه ابطال معا فیت که برات صادر کردن در حکم مدرکت می تونه باشه چون توش معدلتو نوشتن.باید این مدارک رو ترجمه کنی و به دانشگاه بفرستی و بهشون بگی گه این دیو ها اصل مدرکتو به دلیل خدمت اجباری نمی دن.
    موفق باشی

سلام به همه دوستان. من هم مشکلی مشابه دوستمون kamal_s دارم. یه سوال داشتم. آیا میشه اقدام کرد برای سربازی و برگ سبز گرفت تا مدارک آزاد شه؟چقد طول میکشه تا برگ سبز بدن؟ خیلی ممنون.

بچه ها من چند صفحه ی آخر رو خوندم اما درست نفهميدم بايد چی کار کنم؟

بگذاريد شرايط ام رو بگم و اگه کسی راه حلی می دونه بگه:
    1- من انتهای اسفند 91 فرجه يک سال بعد از فارغ التحصيليم تموم می شه
    2- برا سپتامبر admission داشتم، ويزام هنوز نيومده و defer کردم به january 2013
    3- همون اول يه 6 ماه اجازه خروج گرفتم که البته استفاده نکردم چون ويزا نداشتم

خوب حالا که همچنان ويزا نيومده ميخوام به may 2013 ديفر کنم اما تا اون موقع تموم شده يک سال بعد از فارغ التحصيليم. آيا راه حلی هست؟

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط utee_student نمایش پست ها
    بچه ها من چند صفحه ی آخر رو خوندم اما درست نفهميدم بايد چی کار کنم؟

بگذاريد شرايط ام رو بگم و اگه کسی راه حلی می دونه بگه:
    1- من انتهای اسفند 91 فرجه يک سال بعد از فارغ التحصيليم تموم می شه
    2- برا سپتامبر admission داشتم، ويزام هنوز نيومده و defer کردم به january 2013
    3- همون اول يه 6 ماه اجازه خروج گرفتم که البته استفاده نکردم چون ويزا نداشتم

خوب حالا که همچنان ويزا نيومده ميخوام به may 2013 ديفر کنم اما تا اون موقع تموم شده يک سال بعد از فارغ التحصيليم. آيا راه حلی هست؟
    دو حالت زیر پیش می آید:
    1) ویزاتون میاد و به ترم ژانویه می رسید: که در این صورت با مراجعه به وزارت علوم و گرفتن یک نامه خطاب به اداره گذرنامه، مدت خروج شما را تمدید می کنند.
    2) خدایی ناکرده ویزاتون تا ترم ژانویه نمیاد : شما تا آخرین روزهای فرجه یک سالتون صبر می کنید. چند روز مانده به اتمام فرجه به وزارت علوم مراجعه می کنید و مانند مرحله اول، مدت زمان خروجی شما را تمدید می کنند.

توجه:
    1) برای تمدید خروجی نباید غیبت داشته باشید.
    2) قبل از مراجعه به وزارت علوم، نامه پذیرش جدید را آپلود کرده باشید.
    3) همراه داشتن مدارک شناسایی و پاسپورت الزامی است.
    4) کپی نامه پذیرش نیز قابل قبول است.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    دو حالت زیر پیش می آید:
    1) ویزاتون میاد و به ترم ژانویه می رسید: که در این صورت با مراجعه به وزارت علوم و گرفتن یک نامه خطاب به اداره گذرنامه، مدت خروج شما را تمدید می کنند.
    2) خدایی ناکرده ویزاتون تا ترم ژانویه نمیاد : شما تا آخرین روزهای فرجه یک سالتون صبر می کنید. چند روز مانده به اتمام فرجه به وزارت علوم مراجعه می کنید و مانند مرحله اول، مدت زمان خروجی شما را تمدید می کنند.

توجه:
    1) برای تمدید خروجی نباید غیبت داشته باشید.
    2) قبل از مراجعه به وزارت علوم، نامه پذیرش جدید را آپلود کرده باشید.
    3) همراه داشتن مدارک شناسایی و پاسپورت الزامی است.
    4) کپی نامه پذیرش نیز قابل قبول است.

سلام! اما اگر حالت شماره 2 پيش بياد، مدت خروج من رو به اندازه ی همون چند روز باقی مانده تا يک سال پس از فارغ التحصيلی تمديد می کنن در صورتی که من چند ماه تا ترم May فاصله دارم.
    يکی از دوستان يک صحبتی درباره 6 ماه اضافه بر يک سال ميزدن تو پست های قبلی اما من درست نفهميدم! اگر کسی ميدونه شرايطش چطور هست لطف ميکنه راهنمايی کنه؟

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط utee_student نمایش پست ها
    سلام! اما اگر حالت شماره 2 پيش بياد، مدت خروج من رو به اندازه ی همون چند روز باقی مانده تا يک سال پس از فارغ التحصيلی تمديد می کنن در صورتی که من چند ماه تا ترم May فاصله دارم.
    يکی از دوستان يک صحبتی درباره 6 ماه اضافه بر يک سال ميزدن تو پست های قبلی اما من درست نفهميدم! اگر کسی ميدونه شرايطش چطور هست لطف ميکنه راهنمايی کنه؟
    نخیر اینطور نیست. من خودم چند روز مونده به اتمام فرجه یکسالم مدت خروجم رو تمدید کردم. البته واسه من دو ماه تمدید کردند. (بنابراین من دو ماه بعد از فرجه یکساله نیز قابلیت خروج داشتم). من حساب کردم اواخر اسفند (مثلا شنبه 26 اسفند) مصادف با اواسط مارچ هست و اگر شما حتی دوماهه نیز تمدید کنید به ترم می می رسید (15 می). ولی سعی کنید شرایط ویزا رو براشون توضیح بدید تا شش ماهه تمدید کنند.
    البته اگر تهرانید، یه سر به وزارت علوم بزنید و بپرسید که آیا الان واستون شش ماهه تمدید می کنند یا خیر. چون هنوز خیلی تا اتمام فرجه یکساله دارید ممکنه شش ماهه نیز تمدید کنند که این خیلی بهتره.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

Junior Member Rezaee_86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Montreal-Canada

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    نخیر اینطور نیست. من خودم چند روز مونده به اتمام فرجه یکسالم مدت خروجم رو تمدید کردم. البته واسه من دو ماه تمدید کردند. (بنابراین من دو ماه بعد از فرجه یکساله نیز قابلیت خروج داشتم). من حساب کردم اواخر اسفند (مثلا شنبه 26 اسفند) مصادف با اواسط مارچ هست و اگر شما حتی دوماهه نیز تمدید کنید به ترم می می رسید (15 می). ولی سعی کنید شرایط ویزا رو براشون توضیح بدید تا شش ماهه تمدید کنند.
    البته اگر تهرانید، یه سر به وزارت علوم بزنید و بپرسید که آیا الان واستون شش ماهه تمدید می کنند یا خیر. چون هنوز خیلی تا اتمام فرجه یکساله دارید ممکنه شش ماهه نیز تمدید کنند که این خیلی بهتره.
    سلام
    شرایط منم تا حدی مثه utee_student هست.
    من همین 1-2 هفته پیش وزارت علوم بودم و سوالم هم دقیقا راجع به همین موضوع بود. به خانم خسروی گفتم: من پذیرشم واسه ژانویه هست و اتمام دوره معافیت تحصیلیم هم اسفند 91. حالا اگه ویزام نیومد و افتاد واسه ترم بعدی (که واسه من میشه May 2013) تمدید میشه یا نه؟ خانم خسروی گفت: اگه تو این فاصله (تا قبل از اتمام دوره معافیت: اسفند 91) ویزاتون بیاد، با ویزا و پذیرش و بقیه مدارک (که amin25m اشاره کرد) میای وزارت علوم و اونام معرفی به وظیفه و بعدشم تمدید. در ضمن گفتش این تمدید تا 2-3 ماه س. یه سوال مهم هم برا خودم پیش اومد: حالا اگه طرف ترم بعدی که میتونه کانادا باشه، fall 2013 باشه، آیا واسه یه دوره 6 ماهه امکانش هست تمدید بشه؟ راستش جواب به این سوال خیلیییییی رو آینده م تاثیر داره، لطفا با اطلاعات دقیق پاسخ بدید

ممنون
    چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد - من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaee_86 نمایش پست ها
    سلام
    شرایط منم تا حدی مثه utee_student هست.
    من همین 1-2 هفته پیش وزارت علوم بودم و سوالم هم دقیقا راجع به همین موضوع بود. به خانم خسروی گفتم: من پذیرشم واسه ژانویه هست و اتمام دوره معافیت تحصیلیم هم اسفند 91. حالا اگه ویزام نیومد و افتاد واسه ترم بعدی (که واسه من میشه May 2013) تمدید میشه یا نه؟ خانم خسروی گفت: اگه تو این فاصله (تا قبل از اتمام دوره معافیت: اسفند 91) ویزاتون بیاد، با ویزا و پذیرش و بقیه مدارک (که amin25m اشاره کرد) میای وزارت علوم و اونام معرفی به وظیفه و بعدشم تمدید. در ضمن گفتش این تمدید تا 2-3 ماه س. یه سوال مهم هم برا خودم پیش اومد: حالا اگه طرف ترم بعدی که میتونه کانادا باشه، fall 2013 باشه، آیا واسه یه دوره 6 ماهه امکانش هست تمدید بشه؟ راستش جواب به این سوال خیلیییییی رو آینده م تاثیر داره، لطفا با اطلاعات دقیق پاسخ بدید

ممنون
    ببین دوست عزیز
    اینا توی قانون یه چیزی نوشتن ولی در عمل چیز دیگری رو اجرا میکنن...این تجربه من هست تا 2هفته پیش...وزارت علوم بیشتر با آدم راه میاد ولی در مورد نظام وظیفه باید بری با خودشون درست وحسابی صحبت کنی...اینجا بچه ها با توجه به قانون یچیزی میگن و بعد میری نظام وظیفه و میبینی داستان چیز دیگست....من هفته پیش رفتم نظام وظیفه و دفترچه رو گذاشتم جلوشون و قانون 6ماه رو نشونشون دادم.اینا جمع شدن رفتن یه گوشه باهم پچ پچ کردن و بعد همون خانوم شهربانو نصیری اومد بمن گفت این اشتباه چاپیه!!!!!!!! 5 خط قانون اشتباه چاپیه!!!!!!!یه لحظه احساس کردم رو پیشونیم نوشته خر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)