صفحه 15 از 83 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران (سازه) - دانشگاه شیراز

پیش فرض پاسخ : حداکثر مهلت خروج از کشور پس از فارغ التحصیلی

سلام،
    من از amin25m واقعاً ممنونم چون شرایط هر کسی رو به دقت می خونه و به درستی پاسخ میده.
    من هم همین سه شنیه و چهارشنبه رفتم وزارت علوم و نظام وظیفه، معافیت تحصیلی ام رو گرفتم. 20 آبان فارغ التحصیل شدم. یه فرجه 6 ماهه به من دادن. از خانم خسروی پرسیدم که اگه توی این 6 ماه به هر دلیل خارج نشدیم باز هم تمدید میشه؟ گفت 2 ماه براتون تمدید می کنیم ولی با داشتن ویزا.
    - ولی یه سؤال دارم. اگه به هر دلیلی ما موفق به خروج از کشور توی این 6 ماه اولیه و اون 2 ماه بعدی نشدیم، چه کار باید بکنیم؟ دیگه هیچ شانسی برای ادامه تحصیل خارج نداریم تا بعد از سربازی؟
    - اگه کسی که یک بار برای معافیت تحصیلی اقدام کرده (مثل من) تنونه خارج بشه و مجبور بشه یره سربازی، بعد در حین خدمت دوباره می تونه برای معافیت تحصیلی اقدام کنه؟

خوب کانادا که تو ايران سفارت نداره چی؟ ما خوب اول بايد از کشور خارج شيم تا بتونيم ويزا بگيريم که!
    نقل قول نوشته اصلی توسط PianoMan نمایش پست ها
    گفت 2 ماه براتون تمدید می کنیم ولی با داشتن ویزا.

Junior Member Rezaee_86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Montreal-Canada

سلام دوستان
    دوستم همین امروز (15 دسامبر) رفته بود نظام وظیفه واسه این قضیه معافیت و بحث خروج از کشور: من اسفند 91 معافیت 6 ماهه بعد از سپردن وثیقه م تموم میشه که گفته بودن تا یه 6 ماهه دیگه هم (که میشه فال 2013) تمدید میشه ولی خوب طبیعتا قبلش باید تاییدیه وزارت علوم و تهیه کنیم که خودش مستلزم اینه که از حالت ".تغییر پذیرش" (در مورد من تغییر کشور+تغییر پذیرش) تو سایت نشا مدارک لازم و آپلود کنیم. حالا باید ببینیم وزارت علوم تمدید در این رابطه (تمدید 6 ماهه) مشکلی داره یا نه!
    راستش من خودم قبلا پذیرش م (فال 2012) واسه کانادا بود که به خاطر مسائل ویزا افتاد May 2013 ولی تو همین فاصله از آمریکا یه پذیرش خوب اومد و الانم احتمالا وایمیستم واسه فال 2013 که برم آمریکا. دوستان اگه نکته ای به ذهنشون میرسه لطف کنن در میون بذارن.
    با تشکر
    چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد - من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

Junior Member Rezaee_86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Montreal-Canada

سلام
    این سوال: "اگه کسی که یک بار برای معافیت تحصیلی اقدام کرده (مثل من) تنونه خارج بشه و مجبور بشه یره سربازی، بعد در حین خدمت دوباره می تونه برای معافیت تحصیلی اقدام کنه؟"
    دقیقا سوال منم هست، اگه کسی اطلاعات معتبر داره بگه لطفا
    ممنون
    چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد - من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

خب یکی مثل من که میخواد بره ویزای امریکاشو از ترکیه پیک آپ کنه چی؟!!!

گفت 2 ماه براتون تمدید می کنیم ولی با داشتن ویزا.
    - ولی یه سؤال دارم. اگه به هر دلیلی ما موفق به خروج از کشور توی این 6 ماه اولیه و اون 2 ماه بعدی نشدیم، چه کار باید بکنیم؟ دیگه هیچ شانسی برای ادامه تحصیل خارج نداریم تا بعد از سربازی؟
    - اگه کسی که یک بار برای معافیت تحصیلی اقدام کرده (مثل من) تنونه خارج بشه و مجبور بشه یره سربازی، بعد در حین خدمت دوباره می تونه برای معافیت تحصیلی اقدام کنه؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط utee_student نمایش پست ها
    خوب کانادا که تو ايران سفارت نداره چی؟ ما خوب اول بايد از کشور خارج شيم تا بتونيم ويزا بگيريم که!
    نقل قول نوشته اصلی توسط haami_h نمایش پست ها
    خب یکی مثل من که میخواد بره ویزای امریکاشو از ترکیه پیک آپ کنه چی؟!!!
    همون دفعه اول برای 6 ماه به دفعات و بدون محدودیت و حتی معاف از پرداخت عوارض، اجازه خروج بهتون میدن. که شما از همین استفاده می کنید و میرید برای ویزا. اون 2 ماه اضافه تر (تمدید) دیگه با داشتن ویزا هست.

یعنی به من که رفتم سفارت امریکا و برگه زرد دستمه برای پیک آپ کردن ویزام دیگه اجازه خروج نمیدن؟ خیلی احمقانست که! این فانون که شما میگی احتمالا در مورد کشورهایی که تو ایزان سفارت دارن صدق میکنه. چون مجوز خروج ما تو همون 6 ماه هم به دفعات بود نه یکبار.

همون دفعه اول برای 6 ماه به دفعات و بدون محدودیت و حتی معاف از پرداخت عوارض، اجازه خروج بهتون میدن. که شما از همین استفاده می کنید و میرید برای ویزا. اون 2 ماه اضافه تر (تمدید) دیگه با داشتن ویزا هست.

Member
    رشته و دانشگاه

یعنی به من که رفتم سفارت امریکا و برگه زرد دستمه برای پیک آپ کردن ویزام دیگه اجازه خروج نمیدن؟ خیلی احمقانست که! این فانون که شما میگی احتمالا در مورد کشورهایی که تو ایزان سفارت دارن صدق میکنه. چون مجوز خروج ما تو همون 6 ماه هم به دفعات بود نه یکبار.
    مسلماً نقص ها و محدودیت های زیادی توی این قانون ها برای ما که سربازی داریم وجود داره.
    ولی من شرایط شما رو دقیقاً متوجه نشدم. میشه بیشتر توضیح بدید؟
    شما کی فارغ التحصیل شدید؟
    کی به وزارت علوم مراجعه کردید برای معافیت تحصیلی و اجازه خروج؟ فرجه 6 ماهه رو بهتون دادند؟ تاریخش از کی تا کی بوده؟
    چیزی که مسلمه، اینه که توی 6 ماهی که اول (بدون داشتن ویزا و فقط با داشتن نامه پذیرش و نمره زبان) اجازه خروج می دن، میشه به دفعات از کشور خارج شد و برای ویزا توی هر کشوری اقدام کرد.

من امروز رفتم خودم وزارت علوم. 13 دی ماه 1سال معافیت بعد از فارغ التحصیلیم تموم میشه و 15 آبان هم 6ماه خروج اولیه ام تموم شده. ویزای امریکام تو مرحله کلیرنس هستش. 2ماه تاریخ خروجم از امروز تمدید شد و نیازی به نظام وظیفه رفتن نداشت. (شروع تحصیلم هم 20 ژانویه هستش) .برگه زرد سفارت امریکا برای کلیرنس و پیکاپ و پاسپورتمو دیدن . نامه دادن به گذرنامه و خروجم 2ماه برای پیک آپ ویزام تمدید شد (یکبار اجازه خروج). خانم خسروی گفت تو این 2ماه اگر پیک آپ کردی برگشتی دفعه بعد با ویزا بیا اینجا که یه اجازه خروج دیگه بهت بدیم. ولی من اگر ویزام بیاد میرم ترکیه پیک آپ میکنم و دیگه برنمیگردم از همونجا میرم چون به حرف اینا اعتباری نیست هر روز یه قانون میزارن.

Member

من امروز رفتم خودم وزارت علوم. 13 دی ماه 1سال معافیت بعد از فارغ التحصیلیم تموم میشه و 15 آبان هم 6ماه خروج اولیه ام تموم شده. ویزای امریکام تو مرحله کلیرنس هستش. 2ماه تاریخ خروجم از امروز تمدید شد و نیازی به نظام وظیفه رفتن نداشت. (شروع تحصیلم هم 20 ژانویه هستش) .برگه زرد سفارت امریکا برای کلیرنس و پیکاپ و پاسپورتمو دیدن . نامه دادن به گذرنامه و خروجم 2ماه برای پیک آپ ویزام تمدید شد (یکبار اجازه خروج). خانم خسروی گفت تو این 2ماه اگر پیک آپ کردی برگشتی دفعه بعد با ویزا بیا اینجا که یه اجازه خروج دیگه بهت بدیم. ولی من اگر ویزام بیاد میرم ترکیه پیک آپ میکنم و دیگه برنمیگردم از همونجا میرم چون به حرف اینا اعتباری نیست هر روز یه قانون میزارن.
    یعنی شما حتی با اینکه تاریخ شروع تحصیلتون بعد از یک سال از فارغ التحصیلیتونه بازم تونستید تاریخ خروج رو تمدید کنید؟ خیلی خوبه اینطوری. پس من که 31 تیرماه یک سالم تموم میشه و تاریخ شروع ترم اوایل شهریور هست میتونم خروج از کشورمو تمدید کنم؟ من یه بار خروج از کشور گرفتم واسه کانادا

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)