صفحه 31 از 83 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حداکثر مهلت خروج از کشور پس از فارغ التحصیلی

سلام
    دوستان من توو موقعیت خیلی حساسی هستم اگه کسی واقعاً تجربشو داشته ممنون میشم کمکم کنه!
    من علاوه بر اینکه یک سال فرجۀ تحصیلیم تموم شده تا چند روز دیگه مهلت یکسال خروج از کشورم (معافیت تحصیلی که برای پوزیشن دکتری داده بودن) هم تموم میشه ولی هنوز ویزام نیومده!!
    کسی میدونه که بازم این معافیت تحصیلیو تمدید میکنند یا نه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط CnaApply نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من توو موقعیت خیلی حساسی هستم اگه کسی واقعاً تجربشو داشته ممنون میشم کمکم کنه!
    من علاوه بر اینکه یک سال فرجۀ تحصیلیم تموم شده تا چند روز دیگه مهلت یکسال خروج از کشورم (معافیت تحصیلی که برای پوزیشن دکتری داده بودن) هم تموم میشه ولی هنوز ویزام نیومده!!
    کسی میدونه که بازم این معافیت تحصیلیو تمدید میکنند یا نه؟
    ذوست عزیز یه بخشی از سوالتون رو متوجه نشدم. "علاوه بر اینکه یک سال فرجۀ تحصیلیم تموم شده تا چند روز دیگه مهلت یکسال خروج از کشورم هم نموم میشه".
    - این بخش رو اشتباه نوشتید درسته؟
    - تاریخ فارغ التحصیلیتون کی بوده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    ذوست عزیز یه بخشی از سوالتون رو متوجه نشدم. "علاوه بر اینکه یک سال فرجۀ تحصیلیم تموم شده تا چند روز دیگه مهلت یکسال خروج از کشورم هم نموم میشه".
    - این بخش رو اشتباه نوشتید درسته؟
    - تاریخ فارغ التحصیلیتون کی بوده؟
    نه درسته! من 7 اسفند 90 فارغ التحصیل شدم که تا 7 اسفند 91 مهلت یکسال فرجۀ فارغ التحصیلیم بوده وسطِ این فرجه یعنی 7 آبان با دریافت پذیرش و گذاشتن وثیقه، اول یه معافیت و خروج از کشور 6 ماهِ دادند و بعد چون ویزام ریجکت شده بود و پوزیشن جدید داشتم دوباره یه 6 ماه دیگه تمدیدش کردن ولی بدون اجازه خروج از کشور! آقای پاداشی گفت هروقت ویزات اومد بیا نامه بدم برو اداره گدرنامه خروجی بگیر. حالا هنوز ویزام نیومده و احتمالاً تا 2 ماه دیگه هم نمی یاد! میخواستم ببینم بازم جایه تمدید هست یا نه؟!!

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط CnaApply نمایش پست ها
    نه درسته! من 7 اسفند 90 فارغ التحصیل شدم که تا 7 اسفند 91 مهلت یکسال فرجۀ فارغ التحصیلیم بوده وسطِ این فرجه یعنی 7 آبان با دریافت پذیرش و گذاشتن وثیقه، اول یه معافیت و خروج از کشور 6 ماهِ دادند و بعد چون ویزام ریجکت شده بود و پوزیشن جدید داشتم دوباره یه 6 ماه دیگه تمدیدش کردن ولی بدون اجازه خروج از کشور! آقای پاداشی گفت هروقت ویزات اومد بیا نامه بدم برو اداره گدرنامه خروجی بگیر. حالا هنوز ویزام نیومده و احتمالاً تا 2 ماه دیگه هم نمی یاد! میخواستم ببینم بازم جایه تمدید هست یا نه؟!!
    خیلی سوال سختی شد.
    واقعا امیدوارم تو همین بازه ویزاتون بیاد. در غیر این صورت باید کمی با مدارا برخورد کنید چون قانونی برای تمدید مجدد فکر کنم که وجود نداره ولی اصلا نا امید نباشید چون حتی در صورت لغو معافیت (که امیدوارم لغو نشه) باز هم با رسیدن ویزا (به شرطی که کارهای سربازی رو سر موقع انجام داده باشین) میشه از آقای پاداشی نامه ی درخواست مهر خروج رو گرفت.
    ولی صرفا به حرف من اعتماد نکنید قوانینی که من میدونم مال 6 ماه قبله حتما در اولین فرصت سری به اداره اعزام بزنید و از خانم خسروی یا نظم ده پرس و جو کنید.

Junior Member عمو سهیل آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مخابرات، مایکرویو

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    سلام
    دوست گل من
    منم شرایط شما رو تقریبا دارم و بعد از اتمام مستر در کانادا به ایتالیا اومدم و در حال حاضر دارم دکترا میخونم و منتظر پذیرشم از آمریکا هستم
    پیشنهاد من به شما اینه که همون سوئد بمونید و هیچ اشکالی نداره از همون جا تبدیل به دکترا کنید و از معافیت دکترا استفاده کنید شما بعد از اتمام تحصیل 6 ماه وقت دارید برا یمقطع بعدی اقدام کنید

ممنون از پاسختون، ولی اینجا به دلیل رقابتی که سر دکتری هست (به خاطر پول خوبی که میدن) یه مقداری گرفتن پذیرش دکتری از سوئد سخته. ولی دنبالش هستم اگه بشه بگیرم/
    One life, Live it

Junior Member

سلام دوستان
    من 31 هریور فرجه یکسالم تموم شد و گذرنامم تا 4 آبان گفته بودن که یک بار از مرزهای کشور خارج بشم اعتبار گذرنامم دو ماه بود . رفتم پیش آقای پاداشی گفت وقتی ویزات اومد بیا نامه بهت میدیم برای نظام وظیفه دیگه اونا تصمیم میگیرن که اجازه بهم بدن یا نه که از کشور خارج بشم. برادر کوچیک من سربازه و فروردین 93 سربازیشو تموم می کنه طبق قانون من تا زمانی که اون سربازیه من می تونم از معافیت موقت استفاده کنم . آیا اگه ویزام بیاد برام تمدید می کنن . آیا اینکه برادرم الان سربازه مزیتی می شه برام که بتونم ادامه تحصیل بدم. ممنون می شم اگه جوابمو بدید ویزام شاید 2 ماه دیگه بیاد که کلا 4 ماه از تاریخ فارغ تحصیلیم بیشتر می شه. ولی برادرم تا 6 ماه دیگه سربازه

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط jba نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 31 هریور فرجه یکسالم تموم شد و گذرنامم تا 4 آبان گفته بودن که یک بار از مرزهای کشور خارج بشم اعتبار گذرنامم دو ماه بود . رفتم پیش آقای پاداشی گفت وقتی ویزات اومد بیا نامه بهت میدیم برای نظام وظیفه دیگه اونا تصمیم میگیرن که اجازه بهم بدن یا نه که از کشور خارج بشم. برادر کوچیک من سربازه و فروردین 93 سربازیشو تموم می کنه طبق قانون من تا زمانی که اون سربازیه من می تونم از معافیت موقت استفاده کنم . آیا اگه ویزام بیاد برام تمدید می کنن . آیا اینکه برادرم الان سربازه مزیتی می شه برام که بتونم ادامه تحصیل بدم. ممنون می شم اگه جوابمو بدید ویزام شاید 2 ماه دیگه بیاد که کلا 4 ماه از تاریخ فارغ تحصیلیم بیشتر می شه. ولی برادرم تا 6 ماه دیگه سربازه
    من مواردی رو دیدم که تا 18 ماه یا 24 ماه بعد از فارغ التحصیلی هم مجوز خروج رو گرفتند. در این مرحله معمولا اذیت نمیکنن.

* وقتی ویزا اومد، بهتره که سعی کنید از آقای پاداشی مجوز خروجتون رو بگیرید (امکان پذیره).

Member shm2008 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام دوستان
    من 11 تیر فارغ التحصیل شدم. حداکثر مهلت من برای خروج از کشور و گرفتن بلیت تا دقیقا شش ماه پس از این تاریخه (یعنی 11 دی)؟
    من ویزامو گرفتم اما نکته ای که هست اینه که میخوام ببینم بعد از این تاریخ (11 دی) می تونم بلیت هواپیما رو بگیرم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shm2008 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 11 تیر فارغ التحصیل شدم. حداکثر مهلت من برای خروج از کشور و گرفتن بلیت تا دقیقا شش ماه پس از این تاریخه (یعنی 11 دی)؟
    من ویزامو گرفتم اما نکته ای که هست اینه که میخوام ببینم بعد از این تاریخ (11 دی) می تونم بلیت هواپیما رو بگیرم یا نه؟
    فکر می کنم اگر برای شما معافبت تحصیلی صادر شده باشه 1 سال وقت دارید که از کشور خارج بشید

دوستان ، شوهرم واسه ويزای کانادا اقدام كرده به صورت آنلاین (پذیرش دکترا داره) و الان منتظره و هنوز ويزاش نيومده، وثیقه گذاشته و معافيت تحصيليشو واسه دكترا گرفته، كسي ميدونه كه آيا الان ميتونه از كشور خارج بشه واسه چند روز يا نه? آيا كسايي كه واسه مصاحبه يا وقت سفارت از كشور خارج ميشن بايد مدرك خاصي ارايه بدن كه اجازه خروج بگيرن? منظورم اينه كه آيا ازين طريق ميتونه خارج بشه?
    تا اسفند هم فرصت داره، پاسپورت شم گرفته، لطفا اگه راهی داره برای خارج شدن واسه چند روز، راهنماييم كنين، مرسي،

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)