صفحه 33 از 83 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : حداکثر مهلت خروج از کشور پس از فارغ التحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط padeshah87 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من تازه برگه معافیت از وزارت علوم خطاب به اداره گذرنامه گرفتم و پس از اون رفتم پلیس +10 و پاسپورت گرفتم.
    در نامه معافیت من نوشته شده که مجوز خروج از کشور برای دو ماه هست (تا آخر دی ماه). وزارت علوم گفت اگه تا آخر دی ماه از کشور خارج نشدی، برای تمدید مهلت خروج پاسپورت+ویزا بیار تا دو ماه دیگه برات تمدید کنیم.

چند تا سوال دارم:
    یک) با توجه به اینکه مهلت خروج دوماهه صادر میشه، کلا چندبار مهلت خروج از کشور تمدید می کنند؟
    دو) اگه من تا آخر دی ماه ویزام نیومد، اون روزها (ماهها) که بدلیل نداشتن ویزا نمیتونم مهلت خروج تمدید کنم، چطوری حساب میشه؟ غیبت سربازی؟

با تشکر
    شما قبل از گرفتن نامه حتما وثیقه گذاشتی،به موجب اون وثیقه اگه اشتباه نکنم تا 6 ماه فرجه ی قانونی براتون در نظر گرفته میشه. تو این فرجه مهم نیست که چه میکنی در هر صورت آزادی. بعد از 6 ماه اگه هنوز دانشجو نشده باشی اون موقع باید دوباره تعیین تکلیف بشی که در اکثر موارد باز هم با خروج شما موافقت میشه.
    بقیه داستان حساب کتاب نداره، قانون هم نداره، داشته باشه هم بهش عمل نمیشه. (این البته از اون مواردیه که عمل نکردن به این قانون به نفع کساییه که دارن خارج میشن)

سلام. من سه ماه از فرجه یکسالم گذشته و الان باید برم سربازی. من یک پذیرش هم گرفتم. حالا می خوام ببینم ایا امکان خارج شدن برای من وجود داره؟ آیا باید تمام دوران سربازی طی بشه یا زودتر هم می تونم برم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط naeem2006nt نمایش پست ها
    سلام. من سه ماه از فرجه یکسالم گذشته و الان باید برم سربازی. من یک پذیرش هم گرفتم. حالا می خوام ببینم ایا امکان خارج شدن برای من وجود داره؟ آیا باید تمام دوران سربازی طی بشه یا زودتر هم می تونم برم؟
    طبق قانون شما باید بری سربازی.
    ولی خوشبختانه موارد زیادی دیده شده که این قانون به صورت سخت گیرانه اعمال نمیشه.
    همین الآن وارد سامانه ی نشا به آدرس nesha.msrt.gov.ir بشید، تشکیل پرونده بدین و پس فردا با در دست داشتن مدارک (مهمترین بخشش پرینت یا اصل نامه پذیرش) برید به اداره اعزام با هزینه ی شخصی (میدان فردوسی). همه ی اطلاعات تو همون سایت نشا وجود داره.
    اونها بهتون میگن امکانش هست که خارج بشید یا خیر. سریع اقدام کنید!

Junior Member

سلام
    یه سوال:
    اگه کسی تو فرجه یکساله بعد از فارغ التحصیلی، واسه مصاحبه دکتری بخواد بره خارج، واسه پاسپورت باید چه کنه؟ بعضی ها میگن نظام وظیفه، اگه تو 6 ماه اول باشی، با نامه فراغت تحصیلت و وثیقه 15 تومنی، کارتو راه میندازه ولی اگر تو 6 ماه دوم باشی، باید برگه اعزام داشته باشی و از این چیزا.
    کسی تجربه داشته؟
    ممنون

ممنون از اینکه لطف کردید پاسخ دادید. نه متاسفانه توی اداره اعزام گفتن باید بری یه مدت خدمت کنی مثلا آموزشی رو بگذرونی و بعد از پادگان نامه بیاری که این مدت خدمت کردی و بعد وزارت علوم نامه میده برای معافیت تحصیلی. ولی من نمیدونم که اصلا میشه از پادگان نامه گرفت یا نه. معمولا توی یک محیط نظامی کسی به این مسایل گوش نمیده.

Junior Member

یه سوال دیگه:
    اگه من با این شرایطم (تو 6 ماهه دوم فارغ التحصیلی هستم) بخوام واسه خروج برای آزمون زبان، از سازمان دانشجویان نامه بگیرم، بهم میدن؟
    مرسی

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط fhossein نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال:
    اگه کسی تو فرجه یکساله بعد از فارغ التحصیلی، واسه مصاحبه دکتری بخواد بره خارج، واسه پاسپورت باید چه کنه؟ بعضی ها میگن نظام وظیفه، اگه تو 6 ماه اول باشی، با نامه فراغت تحصیلت و وثیقه 15 تومنی، کارتو راه میندازه ولی اگر تو 6 ماه دوم باشی، باید برگه اعزام داشته باشی و از این چیزا.
    کسی تجربه داشته؟
    ممنون
    تجربه شخصی ندارم ولی فکر میکنم در یکسال پس از فارغ التحصیلی (بنا بر قوانین جاری) میتونید از کشور خارج بشید ولی باید وثیقه رو بسپارید و مشکلی مثل غیبت و اینها هم نداشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط fhossein نمایش پست ها
    یه سوال دیگه:
    اگه من با این شرایطم (تو 6 ماهه دوم فارغ التحصیلی هستم) بخوام واسه خروج برای آزمون زبان، از سازمان دانشجویان نامه بگیرم، بهم میدن؟
    مرسی
    بعید میدونم. چون تا جایی که خاطرم هست نامه ی درخواست شرکت در آزمون باید توسط دانشگاه صادر بشه و دانشگاه از لحظه ی فارغ التحصیلی دیگه هیچ نامه ای (به جز معرفی به نظام وظیفه) براتون صادر نمیکنه.
    ولی مثلا برای خروج تفریحی یا خروج زیارتی چون دیگه کاری با دانشگاه ندارید مشکلی نباید باشه.

Junior Member

دوستان یک سوال :
    اگر کسی حین گذروندن سربازی (فرضاً ماههای اول) بتونه پذیرش بگیره میتونه از کشور خارج بشه؟ یا باید صبر کنه دوره سربازی تموم بشه؟
    اگر امریه گرفته باشه چی؟ فرقی هم داره؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Abbas1986 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال :
    اگر کسی حین گذروندن سربازی (فرضاً ماههای اول) بتونه پذیرش بگیره میتونه از کشور خارج بشه؟ یا باید صبر کنه دوره سربازی تموم بشه؟
    اگر امریه گرفته باشه چی؟ فرقی هم داره؟
    طبق قانون (در صورتی که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی پذیرش داشته باشید) "بله میشه"، ولی بستگی به نظر یگان خدمتی هم داره. برخی یگانها به دلایل مختلف از جمله "امنیتی" و یا "همینطور الکی" ممکنه از خروجتون جلوگیری کنن یا پروسه ی ترخیص رو به تعویق بندازن البته تاکید مجدد میکنم که طبق قانون شما باید بتونید از سربازی ترخیص بشید (مگر به دلایل امنیتی).
    پس بهتره پیش از اعزام باهاشون هماهنگ کنید.
    حالت امریه با سربازی معمولی به طور کلی فرقی نداره، ولی با توجه به اینکه سربازی امریه نیروی کار تلقی میشه سازمان به کار گیرنده بیشتر دوست داره شما رو نگهداره (هرچند که نهایتا باید رضایت بده مگر به دلایل امنیتی).

سلام
    من چهار ماهه فارغ التحصیل شدم، یکی دوماهه دیگه یه کنفرانس آمریکا هست شاید بتونم برم، شرایط خروجم چجوریه؟ کسی میتونه راهنمایی کنه؟ واسه ویزا باید چیکار کنم؟ چه نوع ویزایی میخواد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)