صفحه 4 از 83 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض خوردن ويزا در گذرنامه قبل از مهر اجازه خروج

سلام.
    من دانشجو هستم و مي خواستم براي ويزاي قبرس اقدام كنم. ولي متاسفانه كاراي اجازه خروج در دانشگاه تهران بسيار كند پيش ميره. به علاوه گفتن كه فقط براي امتحان اجازه خروج ميديم. منم نامه زدم كه مي خوام برم دبي. ولي در واقع مي خوام برم قبرس. حالا دو تا سوال دارم:
    1. از زماني كه نامه رو از وزارت علوم بگيرم و برم ميدان سپاه، با توجه به اينكه بايد وثيقه 5 ميليوني و چك 10 ميليوني بدم، چقد كارم طول مي كشه تا برسم اداره گذرنامه؟
    2. من دارم بررسي ميكنم كه برم اول كاراي ويزاي قبرس رو انجام بدم، بعد برم دنبال كار مهر خروج. مي خواستم بدونم توي نامه اي كه نظام وظيفه به اداره گذرنامه ميده، مقصد سفر من هم نوشته يا نه؟ نگرانم كه نامه نظام وظيفه و پاسم رو ببرم اداره گذزنامه، بعد طرف گير بده تو قبرس مي خواي بري يا دبي و اذيت كنه؟

ممنون از لطفتون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خوردن ويزا در گذرنامه قبل از مهر اجازه خروج

این که شما کدوم کشور می خواید برید و حساسیت های مربوط به اون فقط تا نظام وظیفه است. گذرنامه اصلا به این موضوع کاری ندارند. کسی هم نمی شینه تک تک صفحات پاسپورت شما رو مطالعه کنه اونجا ! بهتره اول ویزاتون رو بگیرید بعد برید دنبال اجازه خروج از کشور.

من خودم یه بار قبلا این کار رو کردم مشکلی هم پیش نیومد. منطقی هم هست چون وثیقه تون کمتر دست نظام وظیفه می مونه...

تو نامه نظام وظيفه كه به وزارت علوم ميده كشور مقصد هم واسه من نوشته بود.يعني شما ميگي من ميتونم يه كشور ديگه هم برم؟موقع پس گرفتن وثيقه كسي گير نميده چرا اون كشوري كه تو نامه نبوده رفتي؟
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

نه دقت کنید حرف من به این معنی نیست که مشکلی پیش نمی آد. گفتم گذرنامه یا فرودگاه کاری به این مسائل ندارند اما عموما دانشگاه، وزارت علوم و نظام وظیفه دوست دارند بدونن شما کجا می خواید برید و حساس هم هستند !!!

1- وقتی که وثیقه رو بذاری، شما فرداش ساعت 10 صبح می تونی بری گذرنامه شهرارا و مدارکتو بدی و 2-3 روز بعدش باید بری همونجا و پاسپوتتو بگبری (تجربه 6 ماه قبل خودم)
    2- اداره گذرنامه برای شما اجازه خروج صادر می کنه و نه اجازه خروج به مقصد معین و خاص پس نگران نباش
    3- در هنگام برگشت، مهر ورود و خروجی که در فرودگاه ایران بر پاسپورت شما زده می شود چک می گردد نه ویزای شما

ایام خوش

نقل قول نوشته اصلی توسط haagh
    1- وقتی که وثیقه رو بذاری، شما فرداش ساعت 10 صبح می تونی بری گذرنامه شهرارا و مدارکتو بدی و 2-3 روز بعدش باید بری همونجا و پاسپوتتو بگبری (تجربه 6 ماه قبل خودم)
    والا منم 2 هفته پيش قصد داشتم همين كارو انجام بدم كه پاسپورت رو زود بهم بدن.ولي تو همين اداره گذرنامه شهرآرا كسي مدارك قبول نمي كنه كه 2-3 روز بعد هم پاسپورت بدن.به من كه گفتن تحويل مدارك و درخواست پاسپورت فقط از طريق پليس +10!!!!!
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

آقاي بهروز
    اين موردي كه گفته شد برا ي مهر خروج بايد بري اداره گذرنامه و 2-3 روز بعد ايشا.. ميدن، مال كسي هست كه پاس داره. اگر پاس نداشته باشي، بايد بري همون پليس+10

0hamed0
    Guest

ببخشید من تازه گذرنامه گرفتم (با وثیقه 15 میلیونی)و توش نوشته فقط تا 9 تیر می تونید خارج شید. می دونم که میشه تمدیدش کرد. ولی سوالم اینه که آیا همینو باید بدم به سفارتهای کانادا و اروپایی یا باید بدم مهری، تمدیدی کنن؟ (اینو از اون جهت می پرسم که سفارت کانادا میگه که گذرنامه تون باید جهت خروج از کشور دارای اعتبار لازم و کافی باشه )

نقل قول نوشته اصلی توسط mhd
    آقاي بهروز
    اين موردي كه گفته شد برا ي مهر خروج بايد بري اداره گذرنامه و 2-3 روز بعد ايشا.. ميدن، مال كسي هست كه پاس داره. اگر پاس نداشته باشي، بايد بري همون پليس+10
    آهااااااا....دستت درد نكنه.من فكر كردم اونجا هم قبول ميكردن يارو مارو سركار گذاشت

نقل قول نوشته اصلی توسط -Hamed-
    ببخشید من تازه گذرنامه گرفتم (با وثیقه 15 میلیونی)و توش نوشته فقط تا 9 تیر می تونید خارج شید. می دونم که میشه تمدیدش کرد. ولی سوالم اینه که آیا همینو باید بدم به سفارتهای کانادا و اروپایی یا باید بدم مهری، تمدیدی کنن؟ (اینو از اون جهت می پرسم که سفارت کانادا میگه که گذرنامه تون باید جهت خروج از کشور دارای اعتبار لازم و کافی باشه )
    منظور از اعتبار لازم و كافي اينه كه به تاريخ انقضاي پاسپورت شما لااقل 18 ماه مونده باشه.اونا كاري به اجازه خروج تو پاسپورت ندارن.فقط از اعتبار 5 ساله پاسپورت يك سال و نيم مونده باشه كافيه و شما ميتوني تقاضاي ويزا بدي.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)