صفحه 5 از 83 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

پیش فرض پاسخ : قضیه دو ماه فرصت خروج بعد از گرفتن پاسپورت چیه؟ واقعا چنین چیزی هست؟

آيا واقعا نميشه كاري كرد كه اعتبار ويزا رو بيشتر كنن. من ميخوام خانمم رو دير تر ببرم و حداقل با سه ماه تاخير. در اين مورد ميشه درخواستي به سفارت داد؟

پیش فرض پاسخ : حداکثر مهلت خروج از کشور پس از فارغ التحصیلی

سلام بر دوستان
    یک سوال میپرسم که جوابشو در موارد مورد بحث پیدا نکردم
    بالاخره امروز پاس من اومد و نوشته که تاریخ صدورش 89/03/09 در حالیکه مهلت خروج بین 89/03/05 تا 89/05/05 هست
    ولی درس من 17 آگوست شروع میشه که یعنی من باید دور و بر 20 مرداد یعنی چیزی حدود 15 تا 20 روز بعد از مهلت اتمام مهر خروجم خارج بشم
    فرمودید که برم وزارت علوم و نامه بگیرم که برم گذرنامه دوباره اینو تمدید کنه ولی نفرمودید که با این کار یکبار از دوبار مهلت خروج ما در سال میپره یا نه؟
    اگه قراره بپره که با این مهر خروجی که داریم میشه یک ترکیه باهاش رفت یا نه (نظام وظیفه وثیقه رو ضبط نکنه؟) (البته من قراره سوئد برم و تو این مهلت خروج هم احتمالا ویزام آماده نمیشه)
    اگر هم که نمیپره همون بهتر که بریم از وزارت علوم نامه بگیریم برای گذرنامه که حداقل بتونیم در سال تحصیلی دو بار از کشور خارج بشیم
    و سوال آخر اینکه این مهلت دوبار خروج در سال مربوط به سال تحصیلی ما میشه اونجا یا مربوط به سال شمسی میشه مثلا در سال 89 نمیشه دوبار بیشتر از کشور خارج شد نه؟

ApplyAbroad Veteran

من یه چندتا سوال دارم خواهشا اگه کسی می دونه جوابم رو بده:
    1.من برای آلمان کارام رو کرده بودم که متاسفانه ویزام ریجکت شد.الان 6 ماه از فارق لاتحصیلیم می گذره و من نامه دیفر رو از دانشگاه گرفتم تا برای ترم بعد دوباره اقدام کنم...آیا لازم هست که الان نامه دیفر رو ببرم وزارت یا صبر کنم هر موقع ویزا اومد واسه مهر خروج که رفتم همه کارارو با هم کنم؟
    2.ممکن هست که من مجبور شم با یه پذیرش دیگه که روش ویزا رو راحت می دن اقدام کنم.....اما برسم اونجا بخوام عوض کنم دانشگاه رو...آیا این امکان هست که صداش رو الان در نیارم اونجا که رفتم وقتی عوض کردم به اینجا خبر بدم؟آخه من شنیدم یه تغییر بیشتر نمی شه داد این می شه 2تا تغییر

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Faithful نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    یک سوال میپرسم که جوابشو در موارد مورد بحث پیدا نکردم
    بالاخره امروز پاس من اومد و نوشته که تاریخ صدورش 89/03/09 در حالیکه مهلت خروج بین 89/03/05 تا 89/05/05 هست
    ولی درس من 17 آگوست شروع میشه که یعنی من باید دور و بر 20 مرداد یعنی چیزی حدود 15 تا 20 روز بعد از مهلت اتمام مهر خروجم خارج بشم
    فرمودید که برم وزارت علوم و نامه بگیرم که برم گذرنامه دوباره اینو تمدید کنه ولی نفرمودید که با این کار یکبار از دوبار مهلت خروج ما در سال میپره یا نه؟
    اگه قراره بپره که با این مهر خروجی که داریم میشه یک ترکیه باهاش رفت یا نه (نظام وظیفه وثیقه رو ضبط نکنه؟) (البته من قراره سوئد برم و تو این مهلت خروج هم احتمالا ویزام آماده نمیشه)
    اگر هم که نمیپره همون بهتر که بریم از وزارت علوم نامه بگیریم برای گذرنامه که حداقل بتونیم در سال تحصیلی دو بار از کشور خارج بشیم
    و سوال آخر اینکه این مهلت دوبار خروج در سال مربوط به سال تحصیلی ما میشه اونجا یا مربوط به سال شمسی میشه مثلا در سال 89 نمیشه دوبار بیشتر از کشور خارج شد نه؟
    با سلام دوست عزیز

تا اونجایی که من می دونم، این مورد تمدید جزو اون دوبار حساب نمی شود. به هرحال درباره سال تحصیلی هم باید عرض کنم، وزارت علوم تعریفش از سال تحصیلی همون سال آکادمیک هست، موفق و پیروز باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط vaguecreature نمایش پست ها
    من یه چندتا سوال دارم خواهشا اگه کسی می دونه جوابم رو بده:
    1.من برای آلمان کارام رو کرده بودم که متاسفانه ویزام ریجکت شد.الان 6 ماه از فارق لاتحصیلیم می گذره و من نامه دیفر رو از دانشگاه گرفتم تا برای ترم بعد دوباره اقدام کنم...آیا لازم هست که الان نامه دیفر رو ببرم وزارت یا صبر کنم هر موقع ویزا اومد واسه مهر خروج که رفتم همه کارارو با هم کنم؟
    2.ممکن هست که من مجبور شم با یه پذیرش دیگه که روش ویزا رو راحت می دن اقدام کنم.....اما برسم اونجا بخوام عوض کنم دانشگاه رو...آیا این امکان هست که صداش رو الان در نیارم اونجا که رفتم وقتی عوض کردم به اینجا خبر بدم؟آخه من شنیدم یه تغییر بیشتر نمی شه داد این می شه 2تا تغییر
    با سلام

چون الان دارای پرونده هستید و براتون معافیت صادر شده هست، تا 6 ماه بعد از صدور این معافیت می تونید صبر کنید ولی بعد از اون توصیه نمیشه، چون ممکنه نیاز داشته باشید که دانشگاه و کشور و غیره رو عوض کنید، سعی کنید تو این بازه باشه کارتون...
    ولی در کل اگر کشور تغییر نمی کنه زیاد نگران نباشید، و با در نظر گرفتن این بازه زمانی کارتون رو بکنید، و بعدا سر فرصت اقدام به تغییر بدهید که هم از این تاریخ تخطی نشه و هم یکبار تغییرتون الکی نسوزه.

هارار لی اولاسیز
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

با درود به همه دوستان

من طبق نامه پذیرش که توش نیمه مه یعنی اردیبهشت89 رو آخرین فرصت ثبت نام دانشگاه زده، پاسپورت گرفتم که تا آخر خرداد اجازه خروج داده.
    از آنجایی که منتظر یک نامه موافقت کمک هزینه تحصیلی بودم هنوز سفارت نرفتم. این نامه تا 2 ماه دیگه دستم می رسه که گرفتن ویزامو تضمین می کنه. آیا دوباره در آن زمان به من اجازه خروج می دن یا میگن زمان ثبت نامت طبق نامه پذیرش گذشته؟ ( باید اضافه کنم که از نظر دانشگاه مقصد و استاد هر زمان برم ثبت نام می کنن)
    اصلا در حال حاضر وظیفه دارم این مشکل رو به وزارت علوم اطلاع بدم یا بهتره منظر اون نامه باشم؟

ممنون از راهنماییتان

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahsavar نمایش پست ها
    با درود به همه دوستان

من طبق نامه پذیرش که توش نیمه مه یعنی اردیبهشت89 رو آخرین فرصت ثبت نام دانشگاه زده، پاسپورت گرفتم که تا آخر خرداد اجازه خروج داده.
    از آنجایی که منتظر یک نامه موافقت کمک هزینه تحصیلی بودم هنوز سفارت نرفتم. این نامه تا 2 ماه دیگه دستم می رسه که گرفتن ویزامو تضمین می کنه. آیا دوباره در آن زمان به من اجازه خروج می دن یا میگن زمان ثبت نامت طبق نامه پذیرش گذشته؟ ( باید اضافه کنم که از نظر دانشگاه مقصد و استاد هر زمان برم ثبت نام می کنن)
    اصلا در حال حاضر وظیفه دارم این مشکل رو به وزارت علوم اطلاع بدم یا بهتره منظر اون نامه باشم؟

ممنون از راهنماییتان
    شرایط من در پست های بالا نوشته شده
    من امروز رفتم که مهر خروجم که تا 5 مرداد اعتبار داشت رو تمدید کنم چون تاریخ خروج من 23 مرداد هست
    خانمی که در اداره اعزام با هزینه شخصی بودند فرمودند که 10 روز قبل از اتمام مهر خروج یعنی همون 5 مرداد برم و یک نامه بگیرم و از اونجا دوباره پروسه اداره گذرنامه و مهرخروج
    در مورد مورد شما هم اگه هروقت برید ثبت نام میکنند که فکر نمیکنم لزومی به اطلاع به وزارت علوم باشه
    شما برای فوق 4 سال معافیت تحصیلی دارید پس فکر نکنم جای نگرانی باشه

Junior Member

از راهنماییت ممنون

برای دکترا دارم میرم. تو زمان دو ماهه که اجازه خروج داشتم ویزا نگرفتم. احتمالا تا یکی دو ماه دیگه بگیرم و یا شاید به استناد یه پذیرش دیگه بخوام کشور دیگهی برم.
    فقط می خوام بدونم الان که بخاطر نامه پذیرش قبلیم معافیت تحصیلی دارم تا کی آزادم و آیا دوباره مراجعه کنم که مهر خروج بزنن مشکلی برام پیش نمی آرن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahsavar نمایش پست ها
    از راهنماییت ممنون

برای دکترا دارم میرم. تو زمان دو ماهه که اجازه خروج داشتم ویزا نگرفتم. احتمالا تا یکی دو ماه دیگه بگیرم و یا شاید به استناد یه پذیرش دیگه بخوام کشور دیگهی برم.
    فقط می خوام بدونم الان که بخاطر نامه پذیرش قبلیم معافیت تحصیلی دارم تا کی آزادم و آیا دوباره مراجعه کنم که مهر خروج بزنن مشکلی برام پیش نمی آرن؟
    اگه بخواهید دانشگاهتون رو تغییر بدید که باید تو وزارت علوم یکسری کارا رو انجام بدید
    اگه دانشگاهی که میخواهید تغییر بدید همچون دانشگاه قبلی که با اون تو وزارت علوم تشکیل پرونده داده بودید توی یک کشور باشه که روندش آسانوتره ولی اگه دانشگاه جدیدی که میخواهید با اون اقدام کنید توی یک کشور دیگه باشه روندش بیشتر طول میکشه
    فکر کنم باید نظام وظیفه هم برید و اونجا هم یکسری تغییرات انجام بدید حالا دیگه نمیدونم که تو نظام وظیفه بهتون گیر میدن یا نه
    در کل شما در هر مقطع میتونید یک بار دانشگاه رو عوض کنید مثلا خود من اول با دانشگاه میلان ایتالیا تشکلیل پرونده دادم تو وزارت علوم بعد رفتم تغییرش دادم به KTH سوئد که مشکلی نبود فقط دوباره باید شورا تشکیل بشه.

ApplyAbroad Veteran

لام

آیا این دو ماه فرصت خروج، از تاریخ سربرگ نامه وزارت علوم به اداره گذرنامه حساب می شه، یا از زمانی که به اداره گذرنامه مراجعه کرده باشیم (که نکردم هنوز) و اجازه خروج روش ثبت شده باشه؟ (البته منطقی اینه که هردوش یکی باشه!!)

تجربه ی شخصی من در مورد اون یک سال فرجه پس از فارغ التحصیلی هم اینه:
    من پس از یک سال از فارغ التحصیلی ام، برای وثیقه گذاری واسه پذیرش PhD ام به نظام وظیفه مراجعه کردم! سرهنگ عباس آزموده خیلی گیر داد بهم، ولی مجبور شدم با یکم تلخک بازی شادش کنم و بر من ببخشه این یک سال رو!!!!!!!
    پس به هر حال این کار شدنی هست! مث هرکار دیگه ای توی این مملکت! فقط یکم زور داره و حرص خوردن!!

البته الان که موفق به گرفتن ویزا نشدم و می خوام دوباره دانشگاه امو عوض کنم، می دونم که خیلی سخت گیری بیشتری می کنن طبق گفته ی وزارت علوم! ولی راهیه که باید رفت!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)