صفحه 56 از 83 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط rzh نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من شرایطم به حدی اورژانسی هس که نمیدونم چیکار کنم. لطفا خواهش میکنم راهنمایی کنین.

من الان دربازه 1 ساله معافیت تحصیلی بعد لیسانسم (بهمن 93 فارغ التحصیل شدم ). از آمریکا پذیرش گرفتم و واسه 2 هفته دیگه باید واسه ویزا و وقت سفارت خارج بشم. ضمنا من بوسیله سفر زیارتی تونستم گذرنامه رو زودتر بگیرم. حالا سوالم اینه :

1. واسه خروج اولیه واسه ویزا، حتما باید اول تو سامانه نشا ثبتنام کنم و کاراشو انجام بدم و اونا بهم 20 روز واسه گرفتن ویزا اجازه خروج بدن؟

2. مثلا امکانش هست با توجه به اینکه الان گذرنامه دستمه؛ واسه سفر توریستی اقدام کنم و با گذاشتن فقط وثیقه ؛ برم کارای ویزا رو انجام بدم ؟ اگه بشه, واسه خروج اصلی گیر نمیدن بهم که چرا واسه خروج اولیه تو سامانه نرفتم؟

1. بله. بری خروج دانشجویی مجوز خروج شما از کشور توسط سامانه ی نشا صادر میشه.
    2. بله این مورد هم امکان پذیره. میتونید به صورت توریستی خارج شده و کارها رو انجام بدین. گیری در کار نخواهد بود. (کار غیر قانونی انجام ندادید).

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    1. بله. بری خروج دانشجویی مجوز خروج شما از کشور توسط سامانه ی نشا صادر میشه.
    2. بله این مورد هم امکان پذیره. میتونید به صورت توریستی خارج شده و کارها رو انجام بدین. گیری در کار نخواهد بود. (کار غیر قانونی انجام ندادید).
    خیلی ممنون بابت پاسختون.
    فقط یه سوال اینکه من شنیدم نظام وظیفه بعد اینکه وثیقه گذاشتی، یه برگه ای میده که نشون میده وثیقه گذاشتیم. یه سری از سفارت ها ممکنه ترجمه از برگه دریافت وثیقه توسط نظام وظیفه رو درخواست کنن. خب من اگه توریستی اقدام کنم و فعلا نخوام از طریق سامانه نشا اقدام کنم، بازم نظام وظیفه این برگه رو میده تا من بتونم ترجمه کنم ؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Amirkabir

اون برگه مال ضمانت نامه بانکیه یا ملکی
    اگه نقدی باشه همچین برگه ای وجود نداره

Member keivan68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق شریف / کنترل

خیلی ممنون بابت پاسختون.
    فقط یه سوال اینکه من شنیدم نظام وظیفه بعد اینکه وثیقه گذاشتی، یه برگه ای میده که نشون میده وثیقه گذاشتیم. یه سری از سفارت ها ممکنه ترجمه از برگه دریافت وثیقه توسط نظام وظیفه رو درخواست کنن. خب من اگه توریستی اقدام کنم و فعلا نخوام از طریق سامانه نشا اقدام کنم، بازم نظام وظیفه این برگه رو میده تا من بتونم ترجمه کنم ؟؟
    اینجا رو ببینید. توضیح دادم باید چکار کنید و کدوم برگه رو به چه نحوی ببرید دارالترجمه.
    BS & MS: Sharif EE/Control Theory&Robotics/iBT:101/GRE:323(V153,Q170)n
    Currently a PhD student of Electrical Engineering at Iowa State University

Junior Member

سلام دوستان

من پایان دی پارسال فارغ‌التحصیل شدم و پاییز امسال‌ میخوام برای سفر تفریحی برم خارج از کشور. با توجه به اینکه تا پاییز بیشتر از ۶ ماه از فرجه من میگذره، نیازی به ارسال دفترچه یا داشتن برگ سبز برای خروج از کشور هست یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط keivan68 نمایش پست ها
    اینجا رو ببینید. توضیح دادم باید چکار کنید و کدوم برگه رو به چه نحوی ببرید دارالترجمه.
    خیلی ممنونم دوست عزیز.
    من کامل توضیحات رو خوندم ولی شما از اینکه کدوم مدرک رو لازمه ترجمه کرد اطلاعات نداشتید و گفتید وقتی سفارت برید،مشخص میشه.
    آیا سفارت رفتید شما تا با قاطعیت بگید کدوم یکی از مدارک نیاز به ترجمه شدن داشت ؟؟

Junior Member

خیلی ممنونم دوست عزیز.
    من کامل توضیحات رو خوندم ولی شما از اینکه کدوم مدرک رو لازمه ترجمه کرد اطلاعات نداشتید و گفتید وقتی سفارت برید،مشخص میشه.
    آیا سفارت رفتید شما تا با قاطعیت بگید کدوم یکی از مدارک نیاز به ترجمه شدن داشت ؟؟
    یک نامه نیم آ۴ هستش یک مهر رو افسر نظام وظیفه میزنه، یکی رو مسئول بانک. توش متنی به این مضمون هستش:

از طرف نظام وظیفه به بانک: لطفا مبلغ این قدر رو از فلانی بگیر بریز تو فلان حساب بابت وثیقه خروج از کشور... مهر و امضا
    از طرف بانک به نظام وظیفه: این قدر مبلغ رو گرفتیم ریختیم به حساب فلان... مهر و امضا

یه دونه هم فیش واریز بانک هستش که تو بانک پر میکنی که اون رو هم باید ترجمه کنی.

اصل اینا میریه به نظام وظیفه، کپی اینا میچسبه به ترجمه میمونه پیش خودت. من خودم همینا رو بردم و کافی بود!

Junior Member

دوستان در بازه یکسال بعد از تحصیل تفریحی بخوام برم خارج چی باید ببرم نظام وظیفه جای گواهی اشتغال به تحصیل؟

نقل قول نوشته اصلی توسط navidrajil نمایش پست ها
    دوستان در بازه یکسال بعد از تحصیل تفریحی بخوام برم خارج چی باید ببرم نظام وظیفه جای گواهی اشتغال به تحصیل؟
    نامه معرفی به نظام ( اتمام تحصیل ) که دانشگاه بعد انجام دادن تمام کارای فارغ التحصیلی بهتون میده.

Junior Member

نامه معرفی به نظام ( اتمام تحصیل ) که دانشگاه بعد انجام دادن تمام کارای فارغ التحصیلی بهتون میده.
    یعنی لازم نیست دفترچه پست کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)