صفحه 57 از 83 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط navidrajil نمایش پست ها
    یعنی لازم نیست دفترچه پست کنم؟
    تا 6 ماه پس از فارع التحصیلی لازم نیس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rzh نمایش پست ها
    تا 6 ماه پس از فارع التحصیلی لازم نیس.
    دفترچه رو ارسال کنیم که کمتر از دو ماه باید بریم سربازی. تازه یه قانون دیگه میگه که ۴۵ روز قبل از اعزام باید برگردی داخل کشور. عملاً هیچ زمانی برای خروج نمیمونه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط subco نمایش پست ها
    دفترچه رو ارسال کنیم که کمتر از دو ماه باید بریم سربازی. تازه یه قانون دیگه میگه که ۴۵ روز قبل از اعزام باید برگردی داخل کشور. عملاً هیچ زمانی برای خروج نمیمونه.
    دو ماه رو از کجا آوردید شما؟ دوست من آذر سال پیش پست کرد، ۱ تیر اعزام شد!!! به هر حال اگر ۲ ماه هم باشه و اون ۴۵ روز هم درست! دوستان توجه کنن که تو ۱۵ روز باقی مونده باید به روش بری دیگه بر نگردی، برن و دیگه بر نگردن!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط navidrajil نمایش پست ها
    دو ماه رو از کجا آوردید شما؟ دوست من آذر سال پیش پست کرد، ۱ تیر اعزام شد!!! به هر حال اگر ۲ ماه هم باشه و اون ۴۵ روز هم درست! دوستان توجه کنن که تو ۱۵ روز باقی مونده باید به روش بری دیگه بر نگردی، برن و دیگه بر نگردن!!!
    من از چندنفر از اطرافیان که پرسیدم گفتن اولین ماه زوج بعد از ارسال دفترچه اعزام شدن! گفتم شاید الانم همینطور باشه. اگه اینقدر فاصله بیفته که خیلی خوبه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Massachusetts Amherst

ببخشید من یه سوال دارم
    من فارق التحصیل شدم .... ویزای آمریکام در دبی صادر شد ... به من تا 12 تیر اجازه ی خروج دادند برای پیک آپ ویزا ... ولی من خارج نشدم و دادم یه شرکتی برام پیک آپ کنه .... الان ویزام آمادست .... ولی حتما باید باید تو بازه ی 20 مرداد تا 20 شهریور برم ... حالا می خواستم بدونم اگه ویزامو ببرم وزارت علوم اجازه خروج بعدی رو به من تا آخر شهریور می دن؟ یعنی اینکه نمیگن چرا از قبلیه استفاده نکردم و دردسر ساز نمیشه ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nariman_banaei نمایش پست ها
    ببخشید من یه سوال دارم
    من فارق التحصیل شدم .... ویزای آمریکام در دبی صادر شد ... به من تا 12 تیر اجازه ی خروج دادند برای پیک آپ ویزا ... ولی من خارج نشدم و دادم یه شرکتی برام پیک آپ کنه .... الان ویزام آمادست .... ولی حتما باید باید تو بازه ی 20 مرداد تا 20 شهریور برم ... حالا می خواستم بدونم اگه ویزامو ببرم وزارت علوم اجازه خروج بعدی رو به من تا آخر شهریور می دن؟ یعنی اینکه نمیگن چرا از قبلیه استفاده نکردم و دردسر ساز نمیشه ؟
    سلام،
    خیر مشکلی نیست. براشون دقیقا شرایط رو توضیح بدین. بهتون اجازه خروج داده خواهد شد.
    فقط توصیه میکنم هر چه سریعتر اقدام کنید.

دوستان سلام.
    من الان دو هفته هست که فارغ التحصیل شدم.یک ماه پیش با اشتغال به تحصیل خود دانشگام از کشور خارج شدم و ویزای آمریکا رو از دبی گرفتم و اومدم.
    حالا میخوام تو سایت نشا ثبت نام کنم،ولی مشکل اینجاست که: یه سری مدارک باید آپلود کنیم که من ندارم.
    1.گواهی فارغ التحصیلی آخرین مدرک تحصیلی (حداقل 6 ماه طول میکشه آماده شه و اصن دانشگاه اونو به من نمیده).
    2.کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه (فک کنم اینو دانشگاه بهم بده)
    3.نامه از یگان خدمتی ( اینو واقعا نیمدونم چیه!!)
    میشه راهنماییم کنید که اینا رو از کجا جور کنم ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hamiddn_1991 نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من الان دو هفته هست که فارغ التحصیل شدم.یک ماه پیش با اشتغال به تحصیل خود دانشگام از کشور خارج شدم و ویزای آمریکا رو از دبی گرفتم و اومدم.
    حالا میخوام تو سایت نشا ثبت نام کنم،ولی مشکل اینجاست که: یه سری مدارک باید آپلود کنیم که من ندارم.
    1.گواهی فارغ التحصیلی آخرین مدرک تحصیلی (حداقل 6 ماه طول میکشه آماده شه و اصن دانشگاه اونو به من نمیده).
    2.کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه (فک کنم اینو دانشگاه بهم بده)
    3.نامه از یگان خدمتی ( اینو واقعا نیمدونم چیه!!)
    میشه راهنماییم کنید که اینا رو از کجا جور کنم ؟
    سلام دوست عزیز،

لطفا در مساله ای به این مهمی کمی بیشتر دقت به خرج بدین و پیش از کلیک روی "قوانین را خواندم؛ شروع فرایند ثبت نام" واقعا قوانین رو بخونید!!

مدارك مورد نياز
    1 تصوير اصل پذيرش از كشور محل تحصيل ( براي كشور آمريكا فرم I-20 الزامي است).
    2 تصوير نمره زبان
    3 تصوير گواهي فارغ‌التحصيلي ( نامه دانشگاه به سازمان وظيفه )
    4 تصوير شناسنامه
    5 تصوير كارت ملي
    6 كسانيكه بعد از فرجه شش ماه*فارغ‌التحصيلي مراجعه مي‌كنند بايد تصوير دفترچه اعزام به خدمت را نيز ارائه دهند.
    كساني كه در حين خدمت مي‌باشند مي‌بايست نامه‌اي از يگان خدمتي خود اخذ و ضميمه مدارك نمايند

تذكر: متقاضيان مي‌بايست نسبت به ارسال تصوير مدارك مورد نياز از طريق وبگاه در هنگام ثبت نام اقدام نمايند و در هنگام مراجعه به اداره كل بورس و اصل مدارك ارسال شده را به روئيت كارشناسان مربوطه برسانند .
    * طبق قانون جدید، 6 ماه به یکسال افرایش پیدا کرده.

نتیجه اینکه مورد 1 و 2 در واقع یک مدرک هستند (همون نامه به نظام وظیفه) و مورد 3 هم برای شما نیست.

ممنون از شما دوست عزیز.
    یک سوال دیگم دارم.اینو واقعا جوابشو نمیدونم.
    من که الان ویزا رو گرفتم و میخوام یک خروج از کشور 2 ساله بگیرم.
    تو سایت نشا همون اولش 2 تا گزینه هست: 1.نظام وظیفه و 2.سایر خدمات(که خروجی هم داخل این گزینه هست).
    من کدوم رو باید ایتخاب کنم ؟!
    اصن میشه یه دستورالعمل کامل از این سایت برای خروج از کشور بلند مدت بدید؟
    با تشکر
    ویرایش توسط hamiddn_1991 : July 1st, 2015 در ساعت 10:18 PM

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hamiddn_1991 نمایش پست ها
    ممنون از شما دوست عزیز.
    یک سوال دیگم دارم.اینو واقعا جوابشو نمیدونم.
    من که الان ویزا رو گرفتم و میخوام یک خروج از کشور 2 ساله بگیرم.
    تو سایت نشا همون اولش 2 تا گزینه هست: 1.نظام وظیفه و 2.سایر خدمات(که خروجی هم داخل این گزینه هست).
    من کدوم رو باید ایتخاب کنم ؟!
    اصن میشه یه دستورالعمل کامل از این سایت برای خروج از کشور بلند مدت بدید؟
    با تشکر
    خواهش میکنم،
    مهر خروج از کشور نهایتا برای 3 ماه صادر میشه و در این 3 ماه به شما فرصت داده میشه که خاک ایران رو ترک کنید. هر دفعه که به کشور برگردید و بخواید دوباره خارج بشید باید پروسه‌ی دریافت مهرخروج رو (به صورت خیلی کوتاه و میانبر) تکرار کنید. پس برای هر بار خروج از کشور باید یک مهر خروج جدید دریافت کنید.

شما که اولین بارتون هست باید همون گزینه ی اول (نظام وظیفه) رو انتخاب کنید. دفعه ی آینده که به ایران برگشتید، برای مهر خروج جدید باید گزینه ی دوم رو انتخاب کنید.

بله! چرا که نه؟ خدمت شما:
    1. چارت: مراحل کامل دریافت معافیت سربازی و خروج از کشور دانشجویی
    2. سپردن وثیقه: http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C%D9%82%D9%87
    3. گرفتن اصل مدرک: http://www.applyabroad.org/forum/sho...88%D8%AF%D9%86
    4. دریافت مهر خروج: http://www.applyabroad.org/forum/sho...B1%D9%88%D8%AC

ضمن اینکه از اینجا به بعد دیگه سوال شما مربوط به تشکیل پرونده در سایت نشا هست، لطفا گفتگو رو اینجا ادامه بدین:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C%D9%84%DB%8C

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)