صفحه 6 از 83 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

پیش فرض پاسخ : حداکثر مهلت خروج از کشور پس از فارغ التحصیلی

دوستان ، من الان درسم تموم شده(8 ترمه)، پروژه کارشناسیمم آماده ارائه هست . حالا میخوام برای ادامه تحصیل، خارج از کشور اقدام کنم، تا کی فرصت دارم که از ایران خارج شم بدون اینکه مشمول بشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    برای همین میخوام بدونم که پروژه رو تحویل بدم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟
    اگه مشمول شدم و به سربازی رفتم ، میتونم در صورتی که یه دانشگاه پذیرش داد ، برم ادامه تحصیل بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_sh_elec نمایش پست ها
    دوستان ، من الان درسم تموم شده(8 ترمه)، پروژه کارشناسیمم آماده ارائه هست . حالا میخوام برای ادامه تحصیل، خارج از کشور اقدام کنم، تا کی فرصت دارم که از ایران خارج شم بدون اینکه مشمول بشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    برای همین میخوام بدونم که پروژه رو تحویل بدم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟
    اگه مشمول شدم و به سربازی رفتم ، میتونم در صورتی که یه دانشگاه پذیرش داد ، برم ادامه تحصیل بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    در اکثر دانشگاهها به این صورت هست که زمانی که آخرین نمره شما میاد تاریخ فارغ التحصیلی شما محسوب میشه و بعد از اون 6 ماه فرصت دارید تا دفترچه رو پست کنید که مشمول نشید ولی باز هم اکیدا بهتون پیشنهاد میکنم از آموزش دانشگاه خودتون این مسئله رو بپرسید چون ممکنه بعضی دانشگاهها سیستمشون فرق کنه. در مورد سوال دومتون هم بله در حین خدمت سربازی هم میتونید برای ادامه تحصیل برید .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IUST

دوستان یه سوال اظطراری,من پاسپورتم رو 3ماهه پیش گرفتم ,امروز اتفاقی فهمیدم که تا 2ماه بیشتر اعتبار نداره,من هفته دیگه بلیط دارم,چقدر طول می کشه تمدید کنند؟؟؟/لطفا راهنماییم کنید

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط wilson666 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال اظطراری,من پاسپورتم رو 3ماهه پیش گرفتم ,امروز اتفاقی فهمیدم که تا 2ماه بیشتر اعتبار نداره,من هفته دیگه بلیط دارم,چقدر طول می کشه تمدید کنند؟؟؟/لطفا راهنماییم کنید
    یعنی کلا 5 ماه مهلت داشت؟چجوری؟! میشه یه کم توضیح بدی؟
    اگر وثیقه بزاری حداکثر برای مدت تعطیلی دانشگاه ها مهلت خروج میدن که میشه حداکثر سه ماه تابستون. اگر هم معافی که کلا ازاده! پس این 5 ماه قضیش چیه؟
    به هر حال در بهترین حالت 1 هفته طول میکشه تا عوض کنن! فکر کنم باید بلیطت رو به تاخیر بندازی.
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

دوستان پاسخها و سوالات خودتون رو در جای مناسب بپرسید و حتمن قبل از ارسال سوال جدید کمی جستجو نماید.

اون مسئله دوماه فقط برای کساییه که تعهد خدمت سربازی دارند و پس از گذاشتن وثیقه، نامه وزارت علوم خطاب به اداره گذرنامه صادر میشه و از اون روز دو ماه مهلت خروج هست.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member aghsajjy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer engineering, Politecnico di Milano

نقل قول نوشته اصلی توسط sssmmmrrr نمایش پست ها
    با سلام
    این مهر اجازه خروج که توی پاسپورت می زنن مهر خاصیه؟ منظورم اینه که مثلا من می تونم به هر طریقی مثلا زیارتی برم وثیقه بذارم و پاسپورت (با مهر اجازه خروج) بگیرم و بعد بجای عراق یا سوریه برم سفارت یه کشور دیگه و ویزای اون کشور را بگیرم؟ یا اون مهر فقط برای کشورهای زیارتی اعتبار داره؟
    از لحاظ شدن که میتونی این کارو بکنی...
    یعنی نامه خروج برای سوریه بگیری... بعدش بری سفارت آنکارا... اما سعی کن کشوری که به عنوان مقصد اعلام میکنی همونجا بری...
    من پارسال برای یه کنفرانس توی سنگاپور نامه گرفتم... با دوستام اول رفتیم مالزی از اونجا لا اتوبوس رفتیم سنگاپور. بعد که برگشتیم ودیعه ها رو پس دادن... اما همین چن وقت پیش که بازهم با همون دوستا خواستیم بریم فقط به من گیر دادن که چرا کشوری بجز مقصد رفتم و 6 ماه ممنوع الخروج شدم...!

جالبیش اینه که اکثر ایرانیای اون کنفرانس از طریق مالی اومده بودن و فقط 2-3 نفر بودیم که ممنوع الخروج شدیم و اکثرا مشکلی نداشتن!!!
    خیلی شانسکیه!

Junior Member

سلام. یه سوال داشتم. من الان 17 سالمه و سال سوم رو تموم کردم. متولد مرداد 73 هستم. می خواستم بدونم کی ممنوع الخروج میشم؟ چون می خوام ویزای امریکا یا استرالیا برای کالج بگیرم.

Junior Member

سلام. من یه سؤال دارم که هر چی جستجو می کنم به جایی نمی رسم. قضیه اینه که تو قوانین نظام وظیفه گفتن که دانشجویان خارج از کشور بعد فارغ التحصیلی یکسال برای تعیین تکلیف فرصت دارند. حالا سؤال من اینه که آیا در مدت این یکسال میشه همون خارج از کشور موند یا اینکه باید بیایم ایران حتما؟ حالا اصلا تو اون مدت ظاهرا یکبار به ما اجازه خروج میدن. این اجازه به مدت محدود هستش یا مدتش فرقی نمی کنه. یعنی فرضا اگه من تو اون یه سال بیام ایران میتونم اجازه خروج بگیرم برم مثلا شش ماه بعدش برگردم (البته حواسم هست که مهلت یه سال نگذره)؟ بعد فقط یه بار میشه اجازه گرفت یا به دفعات هم میشه؟
    ممنون میشم اگه یکی که از این قضیه خبر داره بهم جواب بده...
    منتظر هستم

Junior Member

سلام دوستان . . من یه سوال دارم که این روزا خوره شده واسه من . من الان که 22 مهر 90 هستش 6 واحد معرفی به استاد دارم . یعنی فارق التحصیلی من یا می خوره آخر مهر یا آخر آبان . حالا من میخوام واسه ترم ژانویه نه ولی واسه ترم بعدش که میشه تابستون اقدام کنم واسه ادامه تحصیل خارج از کشور . . حالا با توجه به اینکه من 6 ماه بیشتر فرصت ندارم سعنس آخر فروردین یا اردیبهشت . حالا اگه من بزارم یه هفته مونده به پایان مهلت 6 ماهه و دفترچه خدمت رو بفرستم و با توجه به اینکه بعد از فرستادن دفترچه هم یک 2 یا 3 ماهی طول میکشه آیا میتونم از کشور خارج بشم؟! البته اگه مثلا از یک دانشگاه پذیرش بگیرم. اگه نامه پذیرشم بیاد و از طرفی وقت اعزامم رسیده باشه می تونم پاسپورت بگیرم ؟ ؟ خیلی حیاتیه واسم بچه ها لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه . مرسی

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhodadadi نمایش پست ها
    من یه سر به وزارت علوم و نظام وظیفه رفتم و قانون درستش رو اینجوری اعلام کردند:
    بعد از دفاع پایان نامه 6 ماه برای ارسال دفترچه مهلت هست و از همون تاریخ یعنی تاریخ دفاع پایان نامه و نه فارغ التحصیلی 1 سال فرصت برای پذیرش هست و در هر شرایطی که از خدمت باشین بهتون معافیت تحصیلی میدن
    درست متوجه نشدم، یعنی اگر کسی مثلا در حین خدمت باشه و مثلا 13 ماه از دفاع پایان نامه اش گذشته باشه بهش معافیت نمی دن؟ به این موضوع کاری نداره که دفترچه رو به موقع ارسال کرده باشی؟
    ویرایش توسط homo : November 1st, 2011 در ساعت 01:53 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)