صفحه 65 از 83 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط roamer989 نمایش پست ها
    من امروز رفتم نظام وظیفه و با افسرش صحبت کردم همونطور که کفته بود از 1 دی 1394 قوانین عوض شده . قبلا در 3 ماه نخست بعد از فراغت میبایست خارج میشدید و در غیر این صورت باید با برگه سبز مجوز خروج میگرفتید اونم تا 45 روز قبل از اعزام و اما طبق قانون جدید در بازه یکساله تا 30 روز قبل اتمام بازه (11 ماه بعد فراغت) می تونید فقط یکبار مجوز خروج بگیرید .
    قبلا هم هروقت تو فرجه ی یکساله اجازه خروج میخواستید بهتون میدادن! از برگه سبز و این حرفا هم خبری نبود. (منبع: خودم!)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad_Ra نمایش پست ها
    سلام
    دوستان این خیلی سوال مهمیه و فکر میکنم مشکل خیلی ها باشه. کسی اطلاع دقیقا داره افراد فارغ التحصیل که در بازه یکساله هستن و نیاز دارن برای گرفتن گذرنامه +‌گرفتن ویزا برای کشورهایی مثل کانادا و امریکا ۲ بار از ایران خارج بشن وضعیت چه جوری میشه؟
    اگه بعد از گرفتن پاسپورت تا زمان مصاحبه سفارت خارج نشیم مشکل حل میشه؟!
    هیچ مشکلی نداره. شما هروقت برای بار دوم قصد خروج داشته باشید وزارت علوم نامه خروجی میده. (منبع: خودم!)

Junior Member

سلام دوستان، من یه سوال دارم من خرداد ماه 94 نامه پذیرشم رو گرفتم و بعد از اقدام برای ویزا و سایر مراحل تاریخ خروجم توی مهر ماه بود. اما خوب متاسفانه ویزام نیومد و هنوز ایرانم. از وزارت علوم سوال کردم گفتن یکسال فرصت داری! اما در مورد وضعیتم استرس گرفتم و گفتم بیام اینجا مطرح کنم. امسال دوباره چندتا پذیرش دارم و میخوام اقدام کنم برای یکیشون (منتظرم همه نامه ها بیاد، بد تصمیم بگیرم. چون فقط یکبار کشور رو میشه عوض کرد ) قاعدتا نباید مشکلی داشته باشم دیگه؟ تا خرداد ماه دیگه؟

Junior Member

من برای مجوز خروجم وثیقه سیاحتی رو گذاشتم و توی ویزام مشخصه که ویزای دانشجویی دارم،میخواستم بدونم مامور گذرنامه متوجه میشه که من مجوز خروجم رو از طریق سیاحتی گرفتم ولی ویزام دانشجویی هست تا بخواد به من ایراد بگیره؟اصن همچین چیزی تو سیستمشون ثبت میشه؟

سلام
    ببخشید من تازه با این سایت آشنا شدم و شاید سوالم رو باید جای دیگه میپرسیدم، اما لطفا در صورت امکان پاسخ بدید.
    من مهرماه 94 در مقطع ارشد دفاع کردم:
    1- تا کی زمان دارم که دفترچه اعزام پست کنم؟
    2- اگه تایم پذیرش و خروج از کشور بعد از تاریخ اعزام باشه چی میشه؟
    شرمنده شاید سوالم تکراری باشه اما خصوصا در مورد اول خیلی شک دارم و جوابای متنوع شنیدم، مثلا سالهای پیش 6 ماه زمان بوده برای ارسال دفترچه، اما میگن الان 1 ساله.

نقل قول نوشته اصلی توسط emad__ab نمایش پست ها
    من برای مجوز خروجم وثیقه سیاحتی رو گذاشتم و توی ویزام مشخصه که ویزای دانشجویی دارم،میخواستم بدونم مامور گذرنامه متوجه میشه که من مجوز خروجم رو از طریق سیاحتی گرفتم ولی ویزام دانشجویی هست تا بخواد به من ایراد بگیره؟اصن همچین چیزی تو سیستمشون ثبت میشه؟
    صددرصد در سیستم ثبت میشه و همونجا که اسم شما رو میزنه تمام اطلاعات شما نمایش داده میشه و میتونه براتون مشکل‌ساز بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaJJJ نمایش پست ها
    سلام دوستان، من یه سوال دارم من خرداد ماه 94 نامه پذیرشم رو گرفتم و بعد از اقدام برای ویزا و سایر مراحل تاریخ خروجم توی مهر ماه بود. اما خوب متاسفانه ویزام نیومد و هنوز ایرانم. از وزارت علوم سوال کردم گفتن یکسال فرصت داری! اما در مورد وضعیتم استرس گرفتم و گفتم بیام اینجا مطرح کنم. امسال دوباره چندتا پذیرش دارم و میخوام اقدام کنم برای یکیشون (منتظرم همه نامه ها بیاد، بد تصمیم بگیرم. چون فقط یکبار کشور رو میشه عوض کرد ) قاعدتا نباید مشکلی داشته باشم دیگه؟ تا خرداد ماه دیگه؟
    نه مشکلی نداره. خیالتون راحت. تا یکی دو ماه بعد از فرجه‌ی یکساله هم با دانشجویان عزیز راه میان.(منبع: خودم!)

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    صددرصد در سیستم ثبت میشه و همونجا که اسم شما رو میزنه تمام اطلاعات شما نمایش داده میشه و میتونه براتون مشکل‌ساز بشه.

دوست عزیز با احترام کامل، کاملا نظر شما اشتباه است! من خودم با وثیقه ی سفر علمی خارج شدم چند ماه پیش. افسر هیچ اطلاعاتی نداره و هیچ کاری هم نداره. اون فقط چک میکنه که ممنوع الخروج نباشی، همین! البته ممکن بهتون یادآوری کنه که اجازه ی خروج شما محدودیت زمانی داره که شما هم میگید میدونم و قبل از مهلت برمی گردم.
    اصلا این مطلب غیر عملی است، مثلا: من قبل از اومدن ویزام اجازه ی خروج گرفتم، بعدش که ویزام رو زدن تو پاسپورتم، هیچ جایی ثبت نمیشه.
    مورد بعدی، اگه بهتون گیر داد، بهش میگید که "به شما ربطی نداره"! شما ویزا دارید، داشتن ویزا جرم نیست. تا زمانی که وثیقه دارید و قانونی عمل کردید هیچ کاری نمی توانند انجام بدن.

Junior Member

سلام دوستان یک سوالی من دارم. ممنون میشم راهنماییم کنین.
    من اسفند امسال فارغ التحصیل میشم از مقطع کارشناسی ارشد. یعنی تا اسفتد سال دیگه فرصت دارم که سربازی نرم. سوال من اینجاست من میخام برای پذیرش اقدام کنم از دوستانی که این مراحلو رفتن پرسیدم گفتن به طور معمول جواب پذیرش فروردین یا اردیبهشت میاد ( یعنی یکی دو ماه پس از فرجه یک ساله ) در این صورت میتونم وثیقه بزارم ؟؟؟؟

ممنونم

سلام
    یه سوال داشتم
    من میخوام در بازه 1 ساله بعد از فراغت از تحصیل درخواست خروج از کشور برای سفر زیارتی رو بدم
    حالا میخوام بدونم که اگه درخواست بدم و پاسپورت بگیرم ولی از کشور خارج نشم، مشکلی پیش میاد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)