صفحه 66 از 83 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - رشت

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

با سلام . این سوال خیلی برای بنده مهمه . ممنون میشم راهنماییم کنید . کسی که معافیت تحصیلیش تموم شده و دانشگاه تحصیلش رو پاوس میکنه و میگه بعد سربازی بیا و ادامه تحصیل بده . این یعنی اینکه این آقا 6 سال معافیت تحصیلیش تموم شده و دیگه 1 سال فرجه نداره و یکسره باید دفترچه خدمتش رو بفرسته. بعد از اینکه فرستاد ، یه 6-7 ماه دیگه اعزام میشه . تو این 6-7 ماه این آقا میتونه برای یه سفر تفریحی از کشور خارج شه ؟ ( این سوال خیلی برام مهمه )
    ویرایش توسط vahidokay : February 26th, 2016 در ساعت 03:35 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - رشت

تا جایی که بنده میدونم و دوستان راهنمایی کردن ، نخیر هیچ مشکلی پیش نمیاد . سفره دیگه . میتونه کنسل بشه یا اینکه دلتون نخواد برین . کسی نمیتونه تو این مورد دخالت کنه . بعد از اینکه مهلت خروجتون تموم شد میرین وثیقتونو آزاد میکنین

Junior Member

با سلام
    من خرداد ماه امسال از تحصیل انصراف دادم. الان جواب پذیرشم هم از امریکا و هم از کانادا اومده. منم میخوام برای ویزای هر دو اقدام کنم تا یه موقع اگه یکی رد شد، اون یکی رو برم (با ویزای سیاحتی میخوام خروج از کشور بگیرم). حالا چون یه بار انصراف دادم، نمیتونم یه دانشگاهی رو تو وزارت علوم برای معافیت تحصیلی ثبت کنم و بعدا عوضش کنم (درسته این حرف؟ شک کردم!).

شما دوستان چه راهی رو پیش پای من میزارین؟ اگه همین خرداد دفترچه بفرستم، بعد ویزا اوکی شه، میتونم برم معافیت بگیرم؟

خیلی ممنون
    -------
    یه سوال دیگه! ایا برای ما محدودیت خروج از کشور هست؟ منظورم برای تعدادشه. 3 یا 4 بار میشه رفت و برگشت؟ اینور اونور رو خوندم بیشتر گیج شدم. یکی یه جواب نهایی با لینکی چیزی بده خیلی ممنون میشم.

سلام دوستان
    من تاریخ اعزامم اول شهریوره و توی یه دانشگاهی تو کانادا هم پذیرش گرفتم که تاریخ شروع ترم 8 شهریوره. الان معافیت تحصیلی که باید برای صادر بشه چطوریه؟ یعنی من باید اول شهریور اعزام بشم و بعد از 8 روز تسویه حساب کنم؟
    ممنون

Junior Member

سلام ايا من از ارشد انصراف دادم ميخوام خارج ارشد بخونم اگه احيانا كاراي خارج نشد چون معافيت تحصيلي صادر شده ديگه حق خوندن ارشد تو ايرانو ندارم ؟ از چه مرحله اي به بعد ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hasandehbozorg نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تاریخ اعزامم اول شهریوره و توی یه دانشگاهی تو کانادا هم پذیرش گرفتم که تاریخ شروع ترم 8 شهریوره. الان معافیت تحصیلی که باید برای صادر بشه چطوریه؟ یعنی من باید اول شهریور اعزام بشم و بعد از 8 روز تسویه حساب کنم؟
    ممنون
    شما برای انجام کارای ویزا و گرفتن مجوز خروج از کشور خیلی قبلتر از شهریور ماه، کارای معافیت تحصیلی رو باید انجام بدی. مثلا حدودای اردیبهشت. جای نگرانی نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bardia999 نمایش پست ها
    سلام ايا من از ارشد انصراف دادم ميخوام خارج ارشد بخونم اگه احيانا كاراي خارج نشد چون معافيت تحصيلي صادر شده ديگه حق خوندن ارشد تو ايرانو ندارم ؟ از چه مرحله اي به بعد ؟
    شما اگه از ارشد انصراف بدی، به مدت یه سال نمیتونی تو کنکور ارشد شرکت کنی. بعد از انصراف هم یک سال وقت داری تا تو یه دانشگاهی ثبت نام کنی (چه ایرانی، چه خارجی) و معافیت تحصیلی بگیری. بعدا هم دیگه اجازه انصراف نداری. حالا اگه از خارج پذیرش گرفتی و با اون برای معافیت اقدام کردی و بعدش نرفتی، تا جایی که من میدونم عملا انصراف حساب میشه و باید بری سربازی.

Junior Member

سلام دوستان. سوالی که خیلی درگیرم کرده

کسی که دانشجوی دکترای داخل هست و مشمول هم هست ( بدون حتی یک روز غیبت و اینکه تا به حال از تحصیل انصراف نداده، به قول خودمون یه ضرب خونده ) آیا با داشتن نامه پذیرش در همان مقطع دکتری در خارج از کشور. میتونه از دکتری داخل انصراف بده و با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشه ؟؟؟

خیلی خیلی ممنون اگه جواب سوالم رو بدین

Junior Member

سلام.من خرداد ماه در پایان ترم 12 کارشناسی فارغ التحصیل میشم.میخوام هرجور شده برای ادامه تحصیل از ایران برم(ترجیحا کانادا یا امریکا) میخواستم ببینم الان که من گذرنامه هنوز ندارم.بعد از فارغ التحصیلی توی همون بازه یکساله برای ارسال دفترچه خدمت، برای گرفتن گذرنامه و بعدش هم خروج از کشور باید چیکار کنم؟ میخوام هرجور شده برای بهار 2017 پذیرش بگیرم و برم

نقل قول نوشته اصلی توسط elmasso نمایش پست ها
    سلام.من خرداد ماه در پایان ترم 12 کارشناسی فارغ التحصیل میشم.میخوام هرجور شده برای ادامه تحصیل از ایران برم(ترجیحا کانادا یا امریکا) میخواستم ببینم الان که من گذرنامه هنوز ندارم.بعد از فارغ التحصیلی توی همون بازه یکساله برای ارسال دفترچه خدمت، برای گرفتن گذرنامه و بعدش هم خروج از کشور باید چیکار کنم؟ میخوام هرجور شده برای بهار 2017 پذیرش بگیرم و برم
    سلام. به نظر من حتما الان تا دانشجویی با گواهی اشتغال به تحصیل با یه وثیقه 15 تومنی پاسپورتو بگیر. 15 تومنو 20 روز میخوابونی پاستو میگیری بعد هم پولتو پس میگیری.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)