صفحه 67 از 83 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

سلام/دوستان یه سوال خیلی فوری و حیاتی دارم.من فارغ التحصیل کارشناسی عمران هستم.مشمول هستم و 6 ماه هست که فارغ التحصیل شدم.میخواستم پذیرش بگیرم برای دندانپزشکی.
    سوال اول .یعنی وفتی پذیرش بگیرم مقطع پایینتر محسوب میشه (یعنی دوباره کارشناسی حساب میشه نه ارشد که طبق چیزهایی که تو نت دیدم اجازه نظام وظیفه برای مقطع بالاتر میشه نه پایینتر) اجازه همچین کاری رو میدن؟
    سوال دوم .میخواستم بدونم الان اگر پذیرش بگیرم میتونم با گذاشتن وثیقه پاسپورت بگیرم؟
    کدوم راه برای منه؟
    1.قبل از پست دفترچه درخواست پاسپورت کنم
    2.بعد از پست دفترچه درخواست پاسپورت کنم
    3.برم ارشد بخونم و در حین تحصیل انصراف بدم و درخواست پاسپورت کنم
    4.برم ارشد و بدون انصراف با معافیت تحصیلی از کشور خارج بشم و با ویزای تحصیلی در اون کشور درس بخونم؟(اصلا با اعتبار این پاسپورت میشه از سفارت ویزای تحصیلی گرفت؟)
    دوستان تورو خدا راهنمایی کنید

Junior Member Davari72 آواتار ها

سلام دوستان خواهش می کنم کمک کنید.

من ۲۶ شهریور ۹۴ فارق التحصیل شدم و الان در فرجه یکسال پس از فارق التحصیلی هستم. نامه پذیرش در مقطع ارشد برای fall 2016 دارم ولی به دلایلی نمیتونم برم و دانشگاه راه دیفر برای ترم بعد ( شروع کلاس ها بهمن ۹۵ و تاریخ تشکیل پرونده سفارت بین مهر تا آذر و اعلام نتایج ویزا دی ۹۵) باز گذاشته. حالا سوال من اینه که من می تونم قبل از پایان شهریور که فرصت یکسالم تموم میشه مثلا ۱ شهریور تو نشا ثبت نام کنم و کارای گذاشتن وثیقه ام رو انجام بدم و بعدش مرحله آزاد کردن مدارک لیسانس رو تا آبان انجام بدم و برم واسه تشکیل پرونده سفارت؟ معافیت تحصیلی بعد از وثیقه برام شهریور رد میشه؟

تاریخ اعزام من روی برگه سبزم اردیبهشت سال 95 ثبت شده. من مهر 94 فوق لیسانس علوم تحقیقات قبول شدم و فعلا نرفتم ثبت نام کنم. فارغ التحصیل دوره لیسانس تیر ماه 94 ام.
    حالا با توجه به اینکه یه مستر یک ساله در انگلیس (دانشگاهش مورد تایید وزارت علوم هست) ویه مستر مهندسی (M.Eng) دارای 45 واحد و بدون تز از یکی از دانشگاه های خیلی خوب کانادا(بازهم مورد تایید وزارت هست) قبول شدم, از طرفی هم نمیخوام پول الکی شهریه ثابت دانشگاه آزادو بدم,به نظرتون کدوم یکی از موارد زیر قابل قبوله برای غیب نخوردن و ترک ایران:

الف)نامه قبولی این دو دانشگاه رو قبل تاریخ اعزام ببرم نظام وظیفه تا غیبت نخورم و به موقع برم انگلیس یا کانادا.
    ب)ماه فروردین برم شهریه ثابت علوم تحقیقات رو بریزم و مرخصی تحصیلی بگیرم از شر اردیبهشت سربازی رفتن خلاص بشم(اصلا این حالت ممکنه؟ یعنی علوم تحقیقات قبول میکنه؟ نظام وظیفه چطور؟)
    پ) نظر و تجربیات شما برای غیبت نخوردن و هر راه ممکن برای پول بیهوده خرج نکردن و خدمت اجباری رو نرفتن.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

آقا من این اپلای ابرود رو شخم زدم ولی جواب سوالم رو پیدا نکردم. ممنون میشم راهنمایی م کنید.
    من از دانشگاه A در بریتانیا که مورد تایید وزارت علوم هست پذیرش دارم. ولی چون گرونه نمی خوام برم.
    از دانشگاه B در لهستان که مورد تایید وزارت علوم "نیست" هم پذیرش دارم. و چون ارزونه می خوام برم.
    حالا سوال من اینه که من می تونم با ارایه ی نامه ی پذیرش دانشگاه A وثیقه بذارم و معافیت تحصیلی بگیرم و پاسپورت بگیرم و به بهانه ی گرفتن ویزای بریتانیا برم ترکیه، بعدش برم سفارت لهستان در ترکیه و ویزای لهستان رو بگیرم؟

سوال دوم: این پاسپورتی که میدن اعتبار زمانی محدودی داره؟ مثلا 3 سال؟ (من برا ارشد می خوام برم). بعدش به راحتی از لهستان میشه تمدیدش کرد دیگه نه؟

قسمت دوم سوالتون: پاسپورت اعتبارش پنج ساله است, و بعد از صدور تنها چالش شما اجازه خروج از کشوره.بعد از این پنج سالم سفارت خونه های ایران در تمام کشورها (طبق یه قانون مهم بین المللی) بدون قید و شرط تمدید میکنن.
    قسمت اول سوالتون هم تا حدودی شبیه منه.
    یه پذیرش مستر یک ساله از انگلیس دارم, یه پذیرش مستر مهندسی (بدون تز 45 واحده) از کانادا همه کارای آزادسازی مدارک و زبان و اینارو هم انجام دادم هردو دانشگاه هم مورد قبول وزارت علوم هست. مهر پارسالم علوم تحقیقات قبول شدم و نرفتم پول شهریه ثابت بدم جا رزرو کنم. برای اینکه غیبت نخورم بهترین راه چیه از نظر شما؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    آقا من این اپلای ابرود رو شخم زدم ولی جواب سوالم رو پیدا نکردم. ممنون میشم راهنمایی م کنید.
    من از دانشگاه A در بریتانیا که مورد تایید وزارت علوم هست پذیرش دارم. ولی چون گرونه نمی خوام برم.
    از دانشگاه B در لهستان که مورد تایید وزارت علوم "نیست" هم پذیرش دارم. و چون ارزونه می خوام برم.
    حالا سوال من اینه که من می تونم با ارایه ی نامه ی پذیرش دانشگاه A وثیقه بذارم و معافیت تحصیلی بگیرم و پاسپورت بگیرم و به بهانه ی گرفتن ویزای بریتانیا برم ترکیه، بعدش برم سفارت لهستان در ترکیه و ویزای لهستان رو بگیرم؟

سوال دوم: این پاسپورتی که میدن اعتبار زمانی محدودی داره؟ مثلا 3 سال؟ (من برا ارشد می خوام برم). بعدش به راحتی از لهستان میشه تمدیدش کرد دیگه نه؟

Junior Member

Smile پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

سلام
    من چند روز پیش اداره سربازی بودم.
    چندتا سوال پرسیدم که به نظرم برای همه کاربردیه. سوال ها و جواب ها تقریبا اینجوری بود.

اول از همه پرسیدم که در بازیه یک ساله ی بعد از تحصیل چندبار می شود خارج شد؟
    جواب افسر: هر تعداد
    اگر برگه ی سبز ر پر کنیم چند باز می شود خازج شد؟
    جواب: هر تعداد تا چهل و پنج روز قبل از اعظام
    اگه برگه ی سبز ر پر کنم و در این بین پذیرشم بیاد چی می شه؟
    جواب: از اعظام معاف می شید تا برید تحصیل و برگردی

حق نگهدارتون

سلام دوستان نمیدونم جای درستی میپرسم سوالو یا نه

من میتونم حین یا قبل از سربازی اپلای کنم واسه دانشگاه که تو زمان صرفه جویی بشه؟
    در حالی که به من اصل مدارک تحصیلی رو نمیدن !!
    ممنون

ببخشید، من بهمن پارسال فارغ التحصیل شدم و الان از یه دانشگاه آمریکا پذیرش دارم برای دکترا. رفتم نظام وظیفه برای خروج موقت (20 روزه) اقدام کردم و اون ها مراحل لازم رو انجام دادند و پاسپورت من اومد. حالا سوالم اینه که من چطور باید به ماموران سفارت نشون بدم کدر فرجه یکساله هستم و معافیت تحصیلی دارم؟ در واقع حرفم اینه اونایی که از راه تحصیلی خروج پیدا میکنند از کشور، نظام وظیفه بهشون یه نامه معافیت میده، اما من واقعا موندم الان چطور باید نشون بدم که معافم و تو فرجه یکساله قرار دارم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    economics,Uni of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها

بله اون چیزی که من مطمئنم اینه که شما میتونید تا مرحله گرفتن پاسپورت جلو برید
    ولی معمولا سفارت های هرکشور، مخصوص ملیت آن کشور(+افراد مقیم) هست و شما اجازه درخواست ویزا از خارج کشور خودتان را ندارید.(لذا ترکیه رفتن تون از منظر گرفتن ویزای تحصیلی لهستان فایده ای نداره چون تو ایران سفارت ش هست!)

درمورد سوال دوم: بله میتونید برید سفارت ایران در اونجا و پاسپورت جدید درخواست بدین
    اعتبار نیز 5ساله ست

دوستان یک سوال
    من در تاپیک جامع خودندم، در صورت پذیرش میشه از اسکن پذیرش برای انجام کارها کاملا استفاده کرد! ولی یک جاش نوشته بود کهه از یک مرحله ای به بعد باید نامه رسمی رو داشته باشیم!
    آیا این درسته؟
    یا اینکه با همون اسکن/ایمیل پذیرش میشه تا دریافت گذرنامه هم رفت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)