صفحه 68 از 83 نخستنخست ... 18585960616263646566676869707172737475767778 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

سلام دوستان عزیز،

این مهلت خروج 6 ماهه برای مشمولین به کشورهای مثل کانادا یا آمریکا دقیقا از کی شروع میشه؟ از "روز گذاشتن وثیقه" یا از "روز صدور پاسپورت" یا از "روز تشکیل پرونده در سیستم نشا"؟ یا چیز دیگه؟

پیشاپیش ممنونم

Junior Member

سلام عزیزان

من ابان 94 کارشناسی ارشدم تموم شد ، الان با کلی زحمت یه استاد اونور قبول کرده که برای دکترا برم ، کارشناسیم دانشگاه گیلان بوده ، الان باید مدرکم رو بخرم ، اما دانشگاه میگه باید یا کارت معافیت بدی یا نامه اشتغال به تحصیل ، حالا منی که در فرجه یک ساله هستم ، چیکار باید کنم ؟ با تشکر

سلام دوستان یک راهنمایی میخواستم
    من برج 8 (آیان ) اعزام هستم. لیسانس برق دارم و برای ارشد میخام آلمان پذیرش بگیرم.
    من ناچار هستم مهر ماه یک دانشگاه هر رشته ای شده ثبت نام کنم تا یک ترم معاف تحصیلی بگیرم و آماده پذیرش برای بهمن بشم. تا یک سال بعد از انصراف ظاهرا معافی شامل میشه. دو تا سوال داشتم .

1- اول اینکه آیا کارم درسته؟

2 - الزامی هست حتما ارشد ثبت نام بشه یا لیسانس هم میشه ؟ ( جهت کاهش هزینه )

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kingr2r1 نمایش پست ها
    سلام عزیزان

من ابان 94 کارشناسی ارشدم تموم شد ، الان با کلی زحمت یه استاد اونور قبول کرده که برای دکترا برم ، کارشناسیم دانشگاه گیلان بوده ، الان باید مدرکم رو بخرم ، اما دانشگاه میگه باید یا کارت معافیت بدی یا نامه اشتغال به تحصیل ، حالا منی که در فرجه یک ساله هستم ، چیکار باید کنم ؟ با تشکر
    شما باید ابتدا در "سامانه نشا" ثبت نام کنید که بتونید وثیقه بگذارید و مدارک رو بتونید آزاد کنید. برای این کار شما باید یک نامه پذیرش دکترا و یکی از نمرات زبان را فراهم کنید و به همراه مدارک شناسایی تون در سامانه آپلود کنید. سپس اصل اون رو حضوری می برید و بقیه ماجرا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aalavi نمایش پست ها
    شما باید ابتدا در "سامانه نشا" ثبت نام کنید که بتونید وثیقه بگذارید و مدارک رو بتونید آزاد کنید. برای این کار شما باید یک نامه پذیرش دکترا و یکی از نمرات زبان را فراهم کنید و به همراه مدارک شناسایی تون در سامانه آپلود کنید. سپس اصل اون رو حضوری می برید و بقیه ماجرا.

سپاس گذارم بابت پاسخ . اما وقتی من مدارکو نفرستم چطوری پذیرش بگیرم ؟ اول باید مدارک رو بفرستم دانشگاه مورد نظر تا نامه پذیرش رو بگیرم . بعد اینکه قرار شده اونجا زبان المانی رو یاد بگیرم در کلاس های دانشگاه . الان فقط هد مهندسی شیمی کشور مد نظر سوپروایزر بنده شده و منتظر مدارک رو براش ارسال کنم که از دانشگاه پذیرش بدن .

سپاس گذارم بابت پاسخ . اما وقتی من مدارکو نفرستم چطوری پذیرش بگیرم ؟ اول باید مدارک رو بفرستم دانشگاه مورد نظر تا نامه پذیرش رو بگیرم . بعد اینکه قرار شده اونجا زبان المانی رو یاد بگیرم در کلاس های دانشگاه . الان فقط هد مهندسی شیمی کشور مد نظر سوپروایزر بنده شده و منتظر مدارک رو براش ارسال کنم که از دانشگاه پذیرش بدن .
    فکر کنم باید مدرک B2 المانی داشته باشید البته برای مقطع ارشد که به این شکل است و نداشته باشید معافیت تحصیلی صادر نمیشه در وزارت علوم.در ضمن با گواهی موقت و ریزنمره میشه پذیرش گرفت از بیشتر دانشگاه ها و بعدا که رفتید اصل مدرک رو تحویل بدید...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    فکر کنم باید مدرک B2 المانی داشته باشید البته برای مقطع ارشد که به این شکل است و نداشته باشید معافیت تحصیلی صادر نمیشه در وزارت علوم.در ضمن با گواهی موقت و ریزنمره میشه پذیرش گرفت از بیشتر دانشگاه ها و بعدا که رفتید اصل مدرک رو تحویل بدید...

مرسی عزیز . بله مدرک همون b2 هست . اما من الان یکی از دوستام رفته و همونجا داره زبانو میخونه . ربطی به وزارت نداره وقتی با هزینه شخصی دارم میرم . اتفاقا یکی از دوستا دقیقا همین حرفه شمارو زد . بازم ممنونم

Junior Member

مرسی عزیز . بله مدرک همون b2 هست . اما من الان یکی از دوستام رفته و همونجا داره زبانو میخونه . ربطی به وزارت نداره وقتی با هزینه شخصی دارم میرم . اتفاقا یکی از دوستا دقیقا همین حرفه شمارو زد . بازم ممنونم

من الان زنگ زدم دانشگاه مقطع کارشناسیم . برای ریز نمرات . میگن یا معافیت تحصیلی یا پایان خدمت باید بدی . داستانی داریم به خدا . خوب ما الان چه گناهی کردیم تو فرجه یک ساله هستیم !!!!!

سلام دوستان
    بنده در این ترم فارغ التحصیل میشوم در مقطع کارشناسی. میخوام برای خارج از کشور اپلای کنم و تا سال آینده از کشور خارج شوم. آیا در این فرجه ی یکساله میتوانم از کشور خارج شوم؟ چه تفریحی و چه برای کارهای ویزا یا اینکه چند واحد نگه دارم برای ترم مهر که بتوانم از دانشگاه خودم گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم؟ اگر میتوانم خارج شوم آیا محدودیتی هم برای تعداد دفعات خارج شدن وجود دارد یا خیر؟
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام
    كسي تجربه اي يا اطلاعي در اين زمينه داره؟
    اگه دفترچه سربازي رو به قصد معافيت پزشكي ارسال كنيم، تا اون مدتي كه تكليف معافيت يا عدم معافيتمون معلوم بشه، اجازه خروج از كشور با گذاشتن وثيقه ١٥ ميليوني داريم (براي مصاحبه سفارت آمريكا)؟
    من ابتداي فرجه يك ساله بعد تحصيل هستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)