صفحه 69 از 83 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

سلام دوستان. من بهمن از کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم. تا کی وقت دارم دفترچه پست کنم که غیبت نخورم؟ بعضی جاها دوستان گفتن که بعد از شش ماه غیبت میخورم اما مگه فرصتم 1 ساله نیست؟ بعد چرا تو سایت نشا گفته که کسانی که شش ماه از فراغتشون گذشته باید دفترچه پست کنن؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CS PhD@TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1190 نمایش پست ها
    سلام
    كسي تجربه اي يا اطلاعي در اين زمينه داره؟
    اگه دفترچه سربازي رو به قصد معافيت پزشكي ارسال كنيم، تا اون مدتي كه تكليف معافيت يا عدم معافيتمون معلوم بشه، اجازه خروج از كشور با گذاشتن وثيقه ١٥ ميليوني داريم (براي مصاحبه سفارت آمريكا)؟
    من ابتداي فرجه يك ساله بعد تحصيل هستم.
    سلام.
    ببین شما مهم نیست داری چیکار میکنی، برای معافیت اقدام کردی یا هر چی. تا یک ماه قبل از اعزام به خدمت (پس از پست کردن دفترچه و دریافت کارت سبز)، میتونی با 15 تومن از کشور خارج شی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CS PhD@TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط victorman نمایش پست ها
    سلام دوستان. من بهمن از کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم. تا کی وقت دارم دفترچه پست کنم که غیبت نخورم؟ بعضی جاها دوستان گفتن که بعد از شش ماه غیبت میخورم اما مگه فرصتم 1 ساله نیست؟ بعد چرا تو سایت نشا گفته که کسانی که شش ماه از فراغتشون گذشته باید دفترچه پست کنن؟؟
    سلام. یک ساله مطمئن باش. من شهریور 94 فارغ التحصیل شدم و هفته دیگه برای دکتری از کشور میرم. نگران نباش همون یک ساله.

سلام خدمت دوستان عزیز
    من سال 1393 مدرک کارشناسی ام رو از دانشگاه آزاد اصفهان گرفتم.رشته عمران
    الان برنامه ریزی کردم که ایشالا سال 1396 دوره کارشناسی ارشدم رو توی دانشگاهی از تهران شروع کنم..یعنی واسه ارشد سال 96 کنکور میدم..
    توی این مدت مشغول به کار در زمینه رشته ام بودم ولی نتونستم بیمه رد کنم و سابقه ثبت شده ای ندارم و از اردیبهشت امسال تونستم بیمه رد کنم...
    الان میواستم ارشد تهران و دانشگاه معتبر بخونم که واسه دکترا برم آلمان، الان متوجه شدم که این وقفه توی ادامه تحصیلم و نداشتن سابقه کار ثبت شده برام مشکل ساز میشه و نمیتونم برای رفتن اقدام کنم...
    دوستان کسی هست که بتونه راهنمایی ام کنه؟؟؟
    ممنون میشم

پیش فرض پاسخ : حداکثر مهلت خروج از کشور پس از فارغ التحصیلی

سلام.
    من مشمول سربازی هستم ولی دانشگاه مقصدم مدرک‌م رو ازم نخواسته. همچنان برای خروج از کشور لازم هست که مدرک‌م رو آزاد کنم؟

Junior Member

درود بر دوستان، یه سوال داشتم نمی دونم این مطلب به اینجا مربوطه یا نه!!!
    من بعد از تموم کردن دوران کارشناسیم در 4 سال(تاریخ فارغ التحصیلی :31 شهریور 93)، از فرصت یکسالم(فرصت یکساله نظام وظیفه) استفاده کردم و کنکور ارشد دادم و وارد مقطع ارشد شدم(ماه و سال ورود:شهریور 1394) و دارم از معافیت تحصیلی استفاده می کنم و احتمالا تا شهریور یا مهر 1396 از پایان نامه ام دفاع می کنم و فارغ التحصیل میشم و بعدش وارد پروسه اپلای میشم (برای گرفتن پذیرش مقطع دکترا در fall 2018)، حالا سوالم اینه که من که مهر یا شهریور1396 فارغ التحصیل میشم، دوباره یک فرصت یکساله دارم یا نه ؟یعنی بعد از فارغ التحصیلیم باید به سربازی برم؟ یا یه فرصت یکساله دارم تا با انجام کارای مربوط به اپلای و گرفتن پذیرش در مقطع دکترا، با قراردان وثیقه و گرفتن معافیت تحصیلی از کشور خارج بشم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید!!!!!!!!!!!

Junior Member

با عرض سلام
    دوستان اگر غیبت سربازی داشته باشیم و نامه پذیرش از دانشگاه خارج بگیریم میتونیم واسه تحصیل خارج بشیم؟ یا بدلیل غیبت اجازه نمیدن؟
    ممنون

‎سلام
    ‎یکی جواب این سوال منو بده، یه بار دیگه پرسیدم نمیدونم چرا مدیرای این فروم سوالا رو بی دلیل پاک میکنن، به وزارت علوم زنگ زدم هیچ جوابی ندادن اصلا معلوم نیست کی مسئول سایت نشا هست، حاظرم حتی پولم بدم فقط یه جواب دقیق میخوام:
    ‎من بهمن ۹۴ از مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم و الان پذیرش برای مقطع دکترا دارم ولی مشروط به افزایش نمره زبان بود و دوباره دارم امتحان میدم، میخوام بدونم جریان فرجه ۶ ماهه چیه؟ یعنی باید قبل از این که ۶ ماه اول بعد از فارغ التحصیلی تموم شه نامه لغو معافیت رو ببرم پلیس + ۱۰ و درخواست اعزام بدم؟ از نظام وظیفه و پلیس + ۱۰ پرسیدم هر دو گفتن تا یک سال برای درخواست اعزام زمان داری، یا این که باید اگه از شش ماه گذشته بود قبل از درخواست توی نشا اول درخواست اعزام بدم؟ یا این که این قانون قدیمیه و سایت به روز نشده؟ تو سایت نشا اینو گفته:
    ‎كسانيكه بعد از فرجه شش ماه فارغ‌التحصيلي مراجعه مي‌كنند بايد تصوير دفترچه اعزام به خدمت را نيز ارائه دهند

سلام
    دوستان حداقل میشه یه موسسه یا مرکز یا شماره تلفن که از طریقش بشه این موضوع رو فهمید به من بدید؟ امروز صبح بیشتر از صد بار با داخلی های مختلف وزارت علوم تماس گرفتم اما هیچکس نمیدونه یا اصلا انگار تو این وزارت خونه قانونا همیشه با ابهام نوشته میشه، جریان فرجه شش ماهه که تو سایت نشا گفته شده چیه، این مشکل خیلی ها هست وقتی این همه دانشجو تو این فروم هستن که پذیرش گرفتن و بدون مشکل خارج شدن چرا هیچکس جواب نمیده

سلام دوستان
    من دو هفته پیش از کارشناسی ارشد فارغ شدم و نامه‌ی معرفی به نظام‌وظیفه رو بردم وزارت علوم و وزارت علوم نامه‌ای (گویا معافیت تحصیلی برای مقطع دکترا) بهم داده که ببرم نظام‌وظیفه که بعد از گذاشتن وثیقه بتونم مدرک ارشد رو بخرم و بالاخره بتونم اجازه‌ی خروج بگیرم. من نامه‌ی نظام وظیفه رو برای گذاشتن وثیقه گرفتم، ولی هنوز وثیقه رو نذاشتم. میخوام ببینم امکانش هست که من قبل از خرید مدرکم به عنوان سفر سیاحتی/نیمه‌علمی از کشور خارج بشم؟ (یعنی نه به عنوان سفر بلندمدت که لازمه‌ش خرید مدرک ارشد هست.)
    ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)