صفحه 76 از 83 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

سلام
    کسی می دونه تا زمانی قبل از اعزام میشه اجازه خروج از کشور گرفت؟ مثلا من اعزامم 1 آبان هست می تونم اوایل مهرماه تفریحی برای 1 هفته از کشور خارج شم؟

سلام دوستان
    من دانشجو ترم 6 ارشدم و شهریور 96 میخوام دفاع کنم.سربازی هم نرفتم.چند وقت پیش لاتاری برنده شدم و باید از(اسفند 96)تا(15 مهر 97) دوبار از کشور خارج بشم واسه کارام!در ضمن میخوام برم و برای سربازی برنگردم!
    به نظر شما 6 ترمه دفاع کنم به مشکلی بر نمیخورم واسه خروج؟؟
    یا خودمو 7 ترمه کنم؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_kh_90 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجو ترم 6 ارشدم و شهریور 96 میخوام دفاع کنم.سربازی هم نرفتم.چند وقت پیش لاتاری برنده شدم و باید از(اسفند 96)تا(15 مهر 97) دوبار از کشور خارج بشم واسه کارام!در ضمن میخوام برم و برای سربازی برنگردم!
    به نظر شما 6 ترمه دفاع کنم به مشکلی بر نمیخورم واسه خروج؟؟
    یا خودمو 7 ترمه کنم؟؟؟
    به نظرم اگه قصدت رفتن و برنگشتنه و مشکلی برات پیش نمیاد 7ترمه شو راحت باشی..
    چون از لحظه فارغ شدنت یک سال تقریبا فرصت داری تکلیفت سربازیت رو روشن کنی..و مشکل بعدی اینه که برای خروج از کشور باید خودت رو معرفی کرده باشی و برگه سبز داشته باشی..
    شما اگه 7 ترمه بشی مثلا تاریخ فراغت رو بزنن بهمن..شما باید سریع بری برگه سبز رو بگیری بعد برای اسفند میتونی بری و برگردی ولی مشکل اونجاست که ممکنه مثلا اعزام اردیبهشت بشی که تحت اون شرایط به سفری که تو مهر میری نمیرسی..
    یه کار میتونی بکنی که سفر اول رو رفتی دیگه برنگردی که یکم سخته باید 6 ماه تو کشوری که میری بمونی حداقل تا گرین کارتت بیاد..یکم شرایطت سخته خدایی

Junior Member

سلام
    من یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. کسی که با معافیت تحصیلی (به قید وثیقه) خارج از کشور تحصیل می کرده و چند ماه پیش فارغ التحصیل شده در این بازه یک ساله بعد از فارغ التحصیلی آیا میتونه هنوز به ایران سفر کنه و دوباره خارج بشه(طبق همون قانون دانشجویی سالی سه بار ورود اقامت کمتر از چهار ماه)؟ اگر بله در این شرایط باید چه کار کرد باید قبل از سفر به ایران از کنسولی مهر خروج گرفت یا از وزارت علوم در ایران؟

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

نقل قول نوشته اصلی توسط majid67110 نمایش پست ها
    سلام
    کسی می دونه تا زمانی قبل از اعزام میشه اجازه خروج از کشور گرفت؟ مثلا من اعزامم 1 آبان هست می تونم اوایل مهرماه تفریحی برای 1 هفته از کشور خارج شم؟
    تا 45 روز قبل از اعزام با گذاشتن وثیقه میتونی تا حداکثر 1 ماه از کشور خارج بشی

Junior Member

سلام، دوستان یه سوال مهم خروج سرباز دارم لطفن راهنمایی کنید،
    من شهریور پارسال دیپلم گرفتم،
    و اردیبهشت امسال 18 سالم کامل شد،

سوال اینکه اولن چون یک ماه از تموم شدن 18 سالم میگزره یعنی یک ماه غیبت دارم؟
    دومن من دانشگاه نرفتم و معافیت تحصیلی ندارم،
    آیا بدون معافیت تحصیلی، باگزاشتن وصیقه میشه از کشور خارج شد؟

چون فککنم تو سایت نظام وضیفه دیدم اگه یک سال بعد گرفتن دیپلم به سربازی نرم غیبت حساب نمیشه،
    یعنی من تو این سه ماه باید دانشگاه ثبت نام کنم بعد برم از نظام وضیفه معافیت تحصیلی بگیرم بعد برم وصیقه بزارم که از کشور خارج شم
    درسته؟
    ضمنا دلیل صفر هم گردشه

سلام دوستان، وقتتون بخیر
    من اواخر شهریور از مقطع ارشد فارغ التحصیل خواهم شد و پس از اون 10 مهر باید برای ارائه مقاله(سفر علمی) به خارج از کشور سفر کنم
    آیا باید حتما برگه اعزام داشته باشم ؟ به نظر شما شرایط به چه صورته ؟!

سلام دوستان و مدیران انجمن،
    من بیشتر از یک سال منتظر ویزای آمریکا هستم و تا آخر تیر یک سال از فارغ التحصیلیم هم می گذره. هفته پیش به امور دانشجویان مراجعه کردم و شرایطم رو گفتم. گفتن باید بره شورا و امروز تماس گرفتن گفتن تا آخر شهریور اگه ویزا بیاد امکان بررسی به درخواست شما وجود داره.
    می خواستم بدونم معافیتم قابل تمدید هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

سلام دوستان

من سه‌شنبه (دیروز) برگ سبزم رو از پلیس +۱۰ گرفتم. الان که با کد سخا وارد evazifeh میشم وضعیتم هنوز معافیت تحصیلیه. پلیس +۱۰ گفت ماکزیمم یک روز طول می‌کشه که وضعیت به اعزام تغییر بکنه و بعدش می‌تونم مجوز خروج بگیرم اما هنوز وضعیت تغییر نکرده.
    با توجه به این که عجله دارم و باید سه‌شنبه هفته آینده خارج بشم، آیا کارها به‌موقع انجام میشه با فرض این که شنبه وضعیتم تغییر کنه؟
    اگه با برگ سبز حضوری برم میدون سپاه کارم رو انجام میدن یا نه؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان،

من دانشجوی ارشد هستم و تا بهمن ماه قصد دارم فارغ بشم و به تازگی ویزای 476 استرالیا (ویزای اقامت موقت 18 ماهه که هم میشه باهاش کار کرد و هم درس خوند) رو گرفتم و قصد دارم تو فرجه یه ساله بعد از فارغی خارج بشم. چندین سوال پیش اومده برام:
    آیا اگر من برگ سبز رو دریافت کنم و برم و در موعد مقرر یه ماهه برنگردم وضعیت من چی حساب میشم، سرباز فراری یا غایب؟ اگر من اونجا ویزام رو بعد از چند ماه به ویزای کار و یا تحصیلی تغییر بدم میتونم بیام ایران بعد از چند سال؟ مثل بعضیها که بعد از 3 سال به صورت مقطعی اجازه دارن وارد و خارج شن! و اگر در بدترین حالت من برگردم ایران بعد از 18 ماه، آیا 18 ماه اضافه میخورم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)