صفحه 77 از 83 نخستنخست ... 276768697071727374757677787980818283 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 761 تا 770 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط Nature7 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من دانشجوی ارشد هستم و تا بهمن ماه قصد دارم فارغ بشم و به تازگی ویزای 476 استرالیا (ویزای اقامت موقت 18 ماهه که هم میشه باهاش کار کرد و هم درس خوند) رو گرفتم و قصد دارم تو فرجه یه ساله بعد از فارغی خارج بشم. چندین سوال پیش اومده برام:
    آیا اگر من برگ سبز رو دریافت کنم و برم و در موعد مقرر یه ماهه برنگردم وضعیت من چی حساب میشم، سرباز فراری یا غایب؟ اگر من اونجا ویزام رو بعد از چند ماه به ویزای کار و یا تحصیلی تغییر بدم میتونم بیام ایران بعد از چند سال؟ مثل بعضیها که بعد از 3 سال به صورت مقطعی اجازه دارن وارد و خارج شن! و اگر در بدترین حالت من برگردم ایران بعد از 18 ماه، آیا 18 ماه اضافه میخورم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام،
    1- سرباز غایب حساب میشید. فراری کسیه که حین سربازی از پادگان خارج بشه و برنگرده.
    2- شما تحت هر ویزایی 3 سال خارج از کشور باشید میتونید از اون قانون تردد مشمولین استفاده کنید.
    3- بعد از 18 ماه، 18 ماه اضافه نمیخورید.---> جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینکه در قانون جدید آمده است که افراد در صورت عدم مراجعه تا 3 ماه برای اعزام خدمت و معرفی خود شامل 3 ماه اضافه خدمت خواهند شد و در صورت داشتن بیش از 3 ماه غیبت شامل 6 ماه اضافه خدمت خواهند شد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc of Civil Engineering @ University of Tehran

سلام.
    من شهریور 96 فارغ التحصیل میشم و تو پاییز اپلای می کنم واسه دکتری، یعنی واسه ورودی پاییز 97. تو این یک سال اگه مثلا واسه کار سفارتی چیزی بخوام برم خارج از کشور باید چیکار کنم؟(با توجه به اینکه برگ سبز ندارم) وقتی پذیرش رو گرفتم(مثلا فرض کنیم طرفای اردیبهشت) از کی بهم معافیت تحصیلی میدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng. structural & Earthquake Eng

دوستان من رو لطفا راهنمایی کنید
    من در تاریخ 27 شهریور از تز فوق لیسانسم دفاع میکنم
    پذیرش دکتری دارم برای ترم بهمن ماه
    من شنیدم که تاریخ فارغ التحصیلی همان تاریخ دفاع میخوره و نمیشه کاریش کرد در نتیجه من تا اون موقع فارغ التحصیل شدم و طبق شنیده ها باید برای خروج از کشور 20 میلیون وثیقه بگذارم و قبلش دفترچه اعزام به خدمت پر کنم تا برگه سبز رو بگیرم
    من سوالم اینه : اگر بخواهم دی ماه از طریق ویزای زیارتی به کشوری مثله عراق برم بعدش با هواپیما برم کشور مقصدم امکان پذیره ؟ میدونم به نظام وظیفه ایران ربطی نداره ولی آیا در عراق در فرودگاه مشکلی پیش میاد ؟
    حقیقتش من قصدم رفتن و برنگشتنه و بعد چند سال برمیگردم و سربازی ام رو میخرم برای همین میخوام یه کاری کنم کمتر وثیقه بگذارم چون 20 تومن برام سنگینه،
    کشوری هم که میخوام برم ترکیه هست که برای ورود بهش برای ایرانیا ویزا نمیخواد
    لطفا راهنمایی کنید

سلام دوستان،من آخر شهریور فاراغ التحصیل میشم(لیسانس)،و اینکه یک سال هم سنتوات ارفاقی گرفتم،میخواستم بدونم الان من اون یک سال معافیت بعد لیسانسو دارم؟چون من مهر ماه وقت سفارت دارم ارمنستان،الان موندم چطور باس از کشور خارج بشم؟فرم i20 رو قبل ویزا باس ببرم وزارت علوم،یا بعد ویزا؟چون رفتم میدون سپاه گفت مشکلی نیست،همون i20 رو ببر وزارت علوم،بعد اومدم خونه زتگ زدم نظام وظیفه،گفت دفترچتو پست کن،تاریخ اعزامت میخوره برج 10،اگه تا اون موقع کارات اوکی شد که هیچی،نشد بنداز عقب،الان موندم چیکار کنم

Junior Member

سلام دوستان چند تا سوال داشتم مربوط به سربازی، من دانشجوی ارشدم و قصد دارم تا بهمن پایان نامه رو بدم و بعدش میرم تو فرجه یه ساله بعد ار فارغی، همچنین ویزای ۴۷۶ رو گرفتم. این سوال رو دارم که اگر من بخوام برگه سبز اعزام رو بگیرم و بعد اجازه خروج ۲۱ روزه بگیرم، آیا ممکن است نظام وطیفه به خاطر کشور مقصد و یا نوع ویزا اجازه خروج ندهد یا اصلا فقط پول مهمه و به این کارا کاری ندارن؟ سوال دیگه اینکه من اگر قبل از فارغی یک بار خارج بشم آیا بعد از فارغی و گرفتن برگه سبز آیا مدتی باید از سفر قبلی گذشته باشد که اجازه خروج پیدا کنم یا خیر؟ ممنونم

Junior Member

سلام دوستان یه سوالی داشتم من این ترم پاییز ترم اخر هستم و می خواستم همین ترم برای گرفتن پاسپورت زیارتی اقدام کنم حالا یه سوال داشتم من بعد از اینکه فارغ التحصیل شدم ایا باز می توانم سال بعد اردیبهشت ماه یکبار دیگه درخواست خروج از کشور بدم ؟ البته می دونم باید برگه سبز داشته باشم

سلام دوستان،
    امیدوارم حال همگی خوب باشه. من سال پیش آذر ماه فارغ التحصیل شدم از مقطع کارشناسی ارشد و از دانشگاه ملبورن برای دکترا پذیرش گرفتم. سپس رفتم با گذاشتن پول در نظام وظیفه کارهای آزاد کردن مدرک و معافیت تحصیلی رو انجام دادم. از اون موقع تا الان منتظر ویزا هستم. میخواستم بدونم من تا کی میتونم منتظر ویزا باشم؟ آیا اگر یک سال از فراغت از تحصیل بگذره ( یعنی آذر امسال) من دیگه نمیتونم از کشور خارج بشم؟ قانونش چجوری هست کلا؟
    خیلی ممنون

Junior Member

دوستان من دارم فارغ التحصیل می شم و تا ۹۷\۶\۳۱ معافیت تحصیلی دارم. من اگه بهمن ماه بخوام مسافرت تفریحی برم ایا باید دفترچه پر کنم؟ اگه اره تاریخ اعزام کی می خوره؟ اصلا نمی خوام قبل ۹۷\۶\۳۱ اعزام بخورم!

Member
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. & M.Sc.: Ferdowsi, Chem Eng- PhD Student: British Columbia, Materials Eng

سلام دوستان عزیز
    من واسه 10 دی از کانادا پذیرش گرفتم و الان حدود 20 روز هست که واسه ویزا اقدام کردم. کارهای مربوط به وثیقه رو هم انجام دادم
    اگر اومدن ویزام طول بکشه و از تاریخ شروع ترم بگذره ، مجبورم دیفر کنم. اگر این کارو انجام بدم فرجه یک ساله تحصیلی قبلیم تموم میشه (30 بهمن پارسال دفاع کردم)
    میخوام ببینم این معافیت تحصیلی جدیدم که برای دکترا صادر شده برای شروع درسم در دی ماه، واسه شروع در ترم بعدش هم معتبره؟ یا باید برم نظام وظیفه و اطلاع بدم

سلام دوستان ،
    کسی میدونه تو این بازه ۱سال فرجه چند بار از ایران میشه خارج شد؟ آیا محدودیتی داره؟ من باید یک سفر دبی برم برای سفارت کانادا و بعد اگر اوکی شد کانادا که میشه دو بار خروج از کشور. ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)