صفحه 80 از 83 نخستنخست ... 307071727374757677787980818283 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 791 تا 800 , از مجموع 826

موضوع: خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در بازه ی یکساله پس از فارغ التحصیلی

سلام؛
    دوستان من سال دوزادهم هستم و خرداد ماه امتحانام تموم شد و کنکور دادم. میخواستم این هفته برم دوبی، از اونجا که هجده سالم شده باید کارای سربازی رو اوکی کنم. هرچند من از مدرسه گواهی اشتغال به تحصیل گرفتم (که خب خود سیستمشون داد ... بارکد هم داره روش) ولی سروانی که توی حوزه نظام وظیفه بود اصلاً اجازه نداد بهش نشون بدم گواهی رو گفتش که شما فارغ التحصیل محسوب میشی و برای خروج باید اعزام بگیرم اولش! دوباره برگشتم مدرسه و مدیرمون گفت که نه من تا آخر سال تحصیلی (یعنی تا شهریور) دانش آموز محسوب میشم.
    و خب من ترجیح میدم که بدون اعزام و اینا خارج شم از کشور، مدیرمون هم گفت سعی کن اعزام نگیری. بقیه اعضای خانواده هم انقدر از کلمه اعزام هراس دارن که کلاً میگن بیخیال سفر بشیم، هرچند که ویزا و بقیه چیزامون آمادن.
    میشه در این مورد راهنماییم کنید؟ من الان میتونم با دانش آموزی خارج بشم؟
    این اعزام پیشنهادی دقیقاً چطوری میشه؟ چه نکات منفی داره؟
    لطفاً راهنمایی کنید. متشکرم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AnahitaFarhang نمایش پست ها
    سلام
    همسرم ویزای پیوست برای کشور آلمان را دارد. دقیقا شرایط مشابه دارد. یعنی تازه از مقطع ارشد فارغ التحصیل شده و در بازه ی یکساله ی پیش از سربازی هست. اینکه توی سایت evazifeh.epolice.ir کشور مقصد را آلمان بنویسیم تاثیر منفی روی نظر نظام وظیفه نداره؟ ممکنه توی اداره ی گذرنامه سوال خاصی بپرسن؟ در کل بهتر نیست کشور مقصد را ترکیه بنویسه و بلیط برای ترکیه بگیریم؟ ممنون
    با سلام
    میخواستم بدونم در نهایت همسرتون چه کاری انجام دادند؟ چون شرایط من هم مشابه همسرتون هست و نمیدونم جه کاری کنم بهتره.

Junior Member

با سلام

آیا به فارغ التحصیل ارشد روزانه، اجازه خروج برای خوندن ارشد دوم در رشته دیگر داده میشه (در بازه یک ساله از فارغ التحصیلی)؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer science- university of Jaen - Spain

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidelec نمایش پست ها
    با سلام

آیا به فارغ التحصیل ارشد روزانه، اجازه خروج برای خوندن ارشد دوم در رشته دیگر داده میشه (در بازه یک ساله از فارغ التحصیلی)؟
    سلام
    خیر فقط برای سفر و زیارت اجازه خروج میدن و برای ارشد دوم نمیدن مگه اینکه برای مقطع بالاتر یعنی دکتری ادمیشن داشته باشید .

سلام
    خواهش میکنم اگه دوستان اطلاع دارن کمکم کنن
    هر کدوم از بخش های سوالامو میدونید ممنون میشم راهنمایی کنید
    بخش 1: من فارغ التحصیل ارشد شبانه دانشگاه تهرانم و در حال حاضر در فرجه ی یکساله ی بعد از فارغ التحصیلی ام و شهریور 99 فرجم تموم میشه، قصد پذیرش مقطع کارشناسی ارشد از آلمان دارم و چون فرآیند اپلای طول میکشه، از شهریور 99 میگذره و دیگه نمیتونم از کشور خارج شم، اولا اینکه اصلا میتونم توی مقطع ارشدی که توی ایران فارغ التجصیل شدم از خارج از کشور پذیرش بگیرم یا حتما باید مقطع بالاتر باشه؟(یکی از این سایت های مشاوره ها نوشته بود که فقط یه بار میتونی توی مقطع یکسان پذیرش بگیری) دوم اینکه یه جا خوندم که باید برگه سبزمو بگیرم بعد نامه پذیرشو ببرم وزارت علوم تایید کنه بعد وزارت علوم یه نامه میزنه به نظام وظیفه معافیت تحصیلیم تمدید میشه، همچین چیزی درسته؟
    بخش 2: من با فرض اینکه این سوالاتی که پرسیدم جوابش منفی باشه، کنکور دکترا ثبت نام کردم که از معافیت تحصیلیش استفاده کنم، بعد به عنوان سفر زیارتی برم عراق بعد از عراق برم آلمان اونجا واسه ارشدم ثبت نام کنمو کاراشو کنم، همچین چیزی امکان داره یا نه؟ واسه اینکه آلمان ثبت نام شم حتما باید از دکترام توی ایران انصراف بدم یا همینجوری بزارم برم مشکلی پیش نمیاد؟ اگه بخوام انصراف بدم، چون قبلا یه بار توی ارشد دانشگاه آزاد انصراف دادم مشکلی واسم پیش نمیاد؟
    پیشاپیش ممنون از کمکتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer science- university of Jaen - Spain

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_szd نمایش پست ها
    سلام
    خواهش میکنم اگه دوستان اطلاع دارن کمکم کنن
    هر کدوم از بخش های سوالامو میدونید ممنون میشم راهنمایی کنید
    بخش 1: من فارغ التحصیل ارشد شبانه دانشگاه تهرانم و در حال حاضر در فرجه ی یکساله ی بعد از فارغ التحصیلی ام و شهریور 99 فرجم تموم میشه، قصد پذیرش مقطع کارشناسی ارشد از آلمان دارم و چون فرآیند اپلای طول میکشه، از شهریور 99 میگذره و دیگه نمیتونم از کشور خارج شم، اولا اینکه اصلا میتونم توی مقطع ارشدی که توی ایران فارغ التجصیل شدم از خارج از کشور پذیرش بگیرم یا حتما باید مقطع بالاتر باشه؟(یکی از این سایت های مشاوره ها نوشته بود که فقط یه بار میتونی توی مقطع یکسان پذیرش بگیری) دوم اینکه یه جا خوندم که باید برگه سبزمو بگیرم بعد نامه پذیرشو ببرم وزارت علوم تایید کنه بعد وزارت علوم یه نامه میزنه به نظام وظیفه معافیت تحصیلیم تمدید میشه، همچین چیزی درسته؟
    بخش 2: من با فرض اینکه این سوالاتی که پرسیدم جوابش منفی باشه، کنکور دکترا ثبت نام کردم که از معافیت تحصیلیش استفاده کنم، بعد به عنوان سفر زیارتی برم عراق بعد از عراق برم آلمان اونجا واسه ارشدم ثبت نام کنمو کاراشو کنم، همچین چیزی امکان داره یا نه؟ واسه اینکه آلمان ثبت نام شم حتما باید از دکترام توی ایران انصراف بدم یا همینجوری بزارم برم مشکلی پیش نمیاد؟ اگه بخوام انصراف بدم، چون قبلا یه بار توی ارشد دانشگاه آزاد انصراف دادم مشکلی واسم پیش نمیاد؟
    پیشاپیش ممنون از کمکتون
    سلام دوست گرامی من پاسخ شما رو در خصوصی دادم اما پیاماتون پره و نمیاد براتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام
    من دانشجوی کارشناسی هستم و 10 ترم تحصیلم طول میکشه. توی سایت نظام وظیفه در مورد صدور مجوز خروج برای حالتی که از سنوات ارفاقی استفاده بشه همچین چیزی نوشته شده:
    بله صدور مجوز خروج از کشور برای دانشجویانی که با موافقت کمسیون موارد خاص دانشگاه و وظیفه عمومی در حال تحصیل در سنوات ارفاقی می باشند بلامانع می باشد. ولیکن بعد از فراغت از تحصیل اجازه خروج از کشور صادر نمی شود .
    ولی بالاتر بدون ذکر پیش شرط نوشته شده که هر دانشجویی در مهلت یکساله بعد از فارغ التحصیلی میتونه مجوز خروج بگیره
    ممنون میشم اگر کسی اطلاع دقیق داره پاسخ بده

Junior Member

سلام خدمت شما دوستان
    من یه سوال سادهای داشتم در رابطه با خروج از کشور برای مشمولان سربازی.
    اگر اداره گذرنامه مجوز خروج رو مثلا برای پذیرش کانادا صادر کنه، ما میتونیم پرواز برای مثلا آلمان بگیریم؟ منظورم این هست که آیا مجوز خروج برای کشور خاصی صادر میشه و دم پاسپورت کنترل فرودگاه امام، افسر چک میکنه که بلیط با مجوز خروج همخوانی داره؟ ممنون میشم هرکسی میدونه پاسخ بده بهم.

Junior Member

سلام آیا در صورت انصراف از تحصیل هم می توان در این فرجه یکساله از کشور خارج شد ؟
    من ترم ششم دکتری هستم.
    فرآیند گرفتن مجوز خروج از کشور در این بازه اینترنتی هست ؟
    ممنون

با سلام
    آیا در فرجه یکساله بعد از دکتری میشه برای خروج از کشور اقدام کرد؟ چندبار؟ ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)