نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: آزادى بيان و تمرين دمكراسى در فروم

پیش فرض آزادى بيان و تمرين دمكراسى در فروم

با سلام به همه دوستان و مديران محترم

محروميت من امروز تموم شد و من دوباره به فروم برگشتم. نكاتى در مورد مديريت فروم به نظرم رسيد كه اينجا بيان ميكنم:

به نظر من جا داره كه انسان هميشه از سيستم هاى موفق درس بگيره. هر كشور و هر سيستمى كه تو دنيا به جايى رسيده به خاطر دمكراسى و ازادى بيان بوده است.
    آمريكا و كانادا در طى 200 سال از هيچى به جايى رسيدند كه امروز 42% ثروت دنيا رودارند و اينها همش به خاطر ازادى بيان هست!با ازادى بيان هست كه آشتباهات هر كسى مشخص ميشه و عيار واقعى هر كس و هر چيزى معلوم خواهد شد.

در كانادا وزير كار به خاطر يك آشتباه 1500 دلار را در جايه نا مناسبى هزينه كرده بود، با كمك ازادى بيان و توسط يك روزنامه نگار كارش افشا شد، هم آبروش رفت هم 1500 دلار رو از جيبش داد و هم بهره پول رو!
    حتما رسوايى آريل شارون رو يادتون هست. آون هم با پول مردم آسراييل يك شراب پنجاه دلارى سفارش داده بود كه وقتى فهميدند پولش رو ازش پس گرفتند!
    ولى وقتى ازادى بيان نباشه هر كسى ميتونه هر كار آشتباهى رو بدون ترس از باز خواست انجام بده هر طرز فكر آشتباهى رو جايه حقيقت به ديگران تحميل كنه و اين عامل بد بختى كشور هاى جهان سوم است.

ياد اورى ميكنم كه محرومييت من به خاطر سطح پايين خوندن دانشگاه هاى يك كشور و دانشجويان اون انجام شد و البته با عنوان "توهين". توهين وقتى ميعنى پيدا ميكنه كه كسى حرف خلاف واقع بزنه و باعث ناراحتى ديگران بشه. به نظر من و طبق آصول دمكراسى شما بايد از من ميخاستيد كه دلايل و مداركم رو آرائه كنم و اگر صحبت هاى من صحيح بود كه آطلاعات رو باقى ميگزاشتيد تا بقييه هم آن رو بدونند.
    نه اينكه به خاطر خوش آمدن مدير تاپيك يا بچه هايى كه آونجا درس ميخونند پست من حذف بشه و من محروم بشم.
    دوستان هم اگه دلايل و مداركى براى دفاع از عقيده شون داشتند ميتونستند آراييه بدن!

اين برخورد صحيح و آصولى با قضيه بود. حذف كاربرى و تهديد به مسدود كردن نام كاربرى شايد در كوتاه مدت مشكلات رو حل كنه ولى نتيجه بلند مدتش ترويج "محافظه كارى" و "نون به نرخ روز خورى" (به روش ايرونى)هست. ينى هر كس بياد سوال بپرسه ،مديران جواب بدن و شخص هم جوابش رو بگيره و بره تا مشكلات آحتمالى براش ايجاد نشه!

موفق باشيد

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : آزادى بيان و تمرين دمكراسى در فروم

aabed جان
    تقریبا تمام صحبت‌هات درسته و نتیجه‌ی بحث قبلی ما هم همین بود. همگی باید سعی کنیم آستانه‌ی تحمل‌مون رو بالا ببریم ولی در عین حال هم همه باید مراقب باشیم که به بقیه بی‌احترامی نکنیم. آزادی بیان با گفتن هرچی دلمون خواست فرق می‌کنه و ضمنا از جمله‌ای که شما در فروم می‌نویسی لزوما نمی‌شه غرض شما رو فهمید و متوجه شد که به قصد توهین بوده یا نبوده،‌ به همین دلیل باید در انتخاب کلمات هم دقت بیشتری کنیم.

اين مشكل پايين بودن تحمل و سريع واكنش نشون دادن كه موجب ميشه نتونيم كار گروهى كنيم كاملا فرهنگى هست و جزيى از شخصيت همه ما هست!

تو فرهنگ هاى شرقى از جمله ايران انسان ها هيچ وقت احساسشون رشد نميكنه و به بلوغ احساسى نميرسند! اين به اين معنى هست كه طرف 50-40 سالشه ولى آحساس بچه 5 ساله رو داره و به همون سرعت عصبانى ميشه و به همون سرعت واكنش نشون ميده ومثل يك بچه جو گير ميشه!

لازمه رشد احساس بروز دادن اون هست و اينكه احساس در پستى و بلندى هاى زندگى اون قدر شكست بخوره تا رشد كنه و بشه احساس يه انسان كامل! ولى تو فرهنگ ايران از بچگى ياد ميگيريم كه احساسمون رو سركوب كنيم! بچه خوب بچه ارومه و كسى يه كه صحبت نميكنه.تو كلاس دست به سينه ميشينه. وقتى بزرگ ميشه و تو زندگى شخصى و عاطفيش همين پاليسى رو دنبال ميكنه (كه بهش نگن سبك، جلف، يا عاشق پيشه). اينه كه در تمام عمر با احساس 5 سالگيش زندگى ميكنه و با مسائل بر خورد ميكنه و با همون احساس هم ميميره .

تو رانندگيش مثل يه بچه دستش رو بوق ميگزاره، تو انتخابات جو گير ميشه به كسى راى ميده كه هيچ وقت قصد راى دادن بهش رو نداشته و حتى جو گير ميشه و انقلاب ميكنه و حتى بعد 30 سال دليلش رو نميدونه!

موفق باشيد

ApplyAbroad Champion

همه‌ی این حرف‌های شما قبول ولی با مطرح کردن این مساله در این فروم این مشکل حل نخواهد شد و این فروم جای ریشه‌یابی و درمان مشکلات اجتماعی مملکت نیست. اگر پیشنهادی برای بهتر شدن فروم دارید مطرح کنید، در غیر این صورت از پرداختن به بحث‌های متفرقه خودداری کنید.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

جان هر کی دوست دارین دیگه از این صحبت ها نکنین تا حداقل من اپلای کنم ... بعد خواستین بزنین اینجا رو اصلآ بترکونین ! .. ;D
    ختم این تاپیک رو اعلام می کنم !!

من میخوام از بک منظر دیگه بگم که ایرانی باید هوای ایرانی را داشته باشه شاید این مسایل خیلی جزیی است چون هر کسی یک دیدگاهی داره سر و کله زدن با همه بعنوان مدیر خیلی سخته و هر کسی اشتباه میکنه اگه شایدم خودمونم باشیم اشتباهاتمون بیشتر ازاین حرفها خواهد بود.

وقتی بری ببینی که چقدر اسیر سیاست هستی شاید کمتر به مسایل جزیی بپردازی .من همیشه وقتی که ویزا چسبیده بشه بهترین لحظه میدونستم اما وقتی دیدم قبرسی ها چه راحتند یعنی روز مصاحبه میشند یک قسم میخورند فردا ویزاشون چسبیده شده روی پاسپورت یک نفر را دیدم همون روز تقاضا داده بود چسبوندند ویزاشا .وقتی ببینی که مدارک دادی 5 ساعت میشونندت بعد بهت میگن برو پس فردا بیا همون لحظه جوابتا نمیدهند .بعد کار یک ربعست خودم دیدم که یکی از بچه ها یادشون رفته بچسبونند 20 دقیقه نشست کارش انجام شد بعد وقتی مرور میکنی همه وقتایی که خودت و دیگران رادرگیر این ویزا کردی از درون احساس خوبی نداری.یاد اون فامیلمون که 11 ماهه کلیر شده بعد بجای ویزای دانشجویی بهش توریستی دادند .

ما بعد مصاحبه هر کی میاد بیرون میپرسیم ازش چی شد سر و صدا میکنیم اما قبرسی ها حتی زحمت سوال هم از همدیگه به خود نمیدهند و من احساس اسکارلت تو بر باد رفته را داشتم .اون کسی که باید پاسپورتما در نهایت بده بهش سلام نکردم حواسم نبود اون بهم سلام کرد .

من سرسری پست شما را خوندم الان دیدم مسدود شدی بسلامتی .مسدود شدن اونور معنای خوبی داره حتما جزو honor رزومت بنویس updateکن بفرست هر چه سریعتر .من دارم سرزنش میکنم خودما چرا Standford اون بالاها اپلای نکردم البته نمیدونستم که مسدود میشم

.
    بعد به تجربه من میرسی میبینی اون مدیر اصلی را بیشتر از همیشه دوستش داری . ;D
    The truth of my life:I`m only looking for you

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)