صفحه 139 از 151 نخستنخست ... 3989129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 1502

موضوع: دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

پیش فرض پاسخ : دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

در مرحله اولیه پذیرش خیلی از دانشگاه ها ریز نمره غیره رسمی با ترجمه غیر رسمی رو قبول میکنند. تا پذیرش بدهند هم رسمی شو تو فرصتی که هست آماده میکنین و در صورت پذیرش براشون میفرستین.

ایام بکام.

نقل قول نوشته اصلی توسط hat3ck نمایش پست ها
    من دانشگاه آزاد مشهد هستم ، رفتم سازمان مرکزی ریزنمرات بگیرم بهم گفت ریز نمرات قابل ترجمه رو بعد از فارغ التحصیلی میدم این ریزنمراتی که الان میدیم قابل ترجمه نیست !
    واقعا همه ی دانشگاه های آزاد اینجوریه ؟ اگه اینجوری باشه که تا اونموقع که ددلاین همه ی دانشگاه ها برای پاییز سال بعد هم تموم میشه .

Junior Member

سلام دوستان . من دانشنامه ام از دانشگاه آزاد به سازمان مرکزی رفته . با سرچ کردن تو این تاپیک ، متوجه شدم اگر شماره مرصوله رو داشته باشم میتونم برم و دانشنامه رو زودتر بگیرم . کسی میدونه تو سازمان مرکزی باید به چه کسی مراجعه کنم که کارم زود تر حل شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق - مخابرات

نقل قول نوشته اصلی توسط Rozita_mz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چون چند سال پیش فارغ التحصیل شدم اصل دانشنامه م و همینطور ریز نمرات کارشناسیم رو دارم. ولی مدرک پیش دانشگاهی بهم برگردونده نشده شما میدونید چطور میشه این مدرک رو از دانشگاه آزاد گرفت اصلا برای چی نگهش میداره دانشگاه؟
    سلام
    دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم و اقدام کردم روال صحیحش اینه که اصل مدرک شما فقط برای شما صادر میشه و باید دست خودتون باشه یا دست صادر کننده(یعنی مدرسه یا دانشگاهی که مدرکتون رو صادر کرده).
    در واقع شما باید به مدرسه پیشدانشگاهی که درس خوندید مراجعه کنید و همه مدارکتون رو به همراه پروندتون از اونجا بگیرید. اصل مدرکتون اونجا هست.
    اصلا اصل مدرک باید دست خودتون باشه و یک کپی از اون رو برای دانشگاه باید ببرید و سپس شما از طریق دفاتر پیشخوان(جدیدا اینطوری شده اما قبلا از اداره پست بود) برای ارسال تاییدیه تحصیلی به دانشگاهتون اقدام کنید. تاییدیه ی تحصیلی هم در واقع یک مکاتبه محرمانه بین دانشگاه و مدرسه پیشدانشگاهیتون هست که طی اون، دانشگاهتون اصالت مدرک پیشدانشگاهیتون رو از اداره آموزش و پرورش محل تحصیل پیش دانشگاهیتون احراز میکنه. و این مدرک رو دست دانشجو هم نمیدن و یه چیزیه بین دانشگاه و اداره آموزش و پرورش. (البته شما قبلا همه این مراحل رو طی کردید که الان دانش نامه تون صادر شده و من فقط روالش رو جهت اطلاع توضیح دادم )
    فکر نمیکنم دانشگاه اصل مدرک کسی رو تحویل بگیره! چون مسئولیتش بر عهده ی اونها میشه! و لزومی هم نداره که اصل مدرک رو از شما بگیره. اصل مدرک متعلق به خود شماست (و اگر شخص مشکل نظام وظیفه یا بدهی نداشته باشه میتونه اون رو تحویل بگیره. در غیر این صورت در محل صدورش داخل پرونده شخص باقی میمونه)
    اون چیزی که روی پرونده تون هست احتمالا گواهی موقت دوره پیشدانشگاهیتون هست که اون هم با صدور مدرک نیازی بهش نیست. اگر هم دانشنامه تون صادر شده، معنیش اینه که پرونده دانشگاهیتون تکمیل بوده و هیچ کسری نداشته و حتی بدهی هم نداشتید.
    در نتیجه من فکر میکنم شما باید برید پیشدانشگاهی که درس خوندید اصل مدرکتون رو از اونجا تحویل بگیرید. اون چیزی که قبلا گرفتید و به دانشگاه تحویل دادید احتمالا گواهی موقت دوره پیشدانشگاهی بوده. بعلاوه وقتی شما دانشنامه تون صادر شده و هیچ بدهی ندارید دانشگاه به هیچ عنوان حق نداره مدارک شما رو نگه داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق - مخابرات

نقل قول نوشته اصلی توسط storagemeter نمایش پست ها
    در مرحله اولیه پذیرش خیلی از دانشگاه ها ریز نمره غیره رسمی با ترجمه غیر رسمی رو قبول میکنند. تا پذیرش بدهند هم رسمی شو تو فرصتی که هست آماده میکنین و در صورت پذیرش براشون میفرستین.

ایام بکام.
    داخل اون ریز نمره غیر رسمی که میدن نمرات دروس افتاده هم اومده. آیا توی ریز نمره رسمی هم به همین شکل هست؟ آیا ریز نمره غیر رسمی رو باید با همه نمراتش ترجمه کرد یا باید تغییری داخلش داد و مثلا فقط نمره ی دروس گذرونده شده رو ترجمه کرد؟
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق - مخابرات

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    اگر بخواهیم به کسی وکالت بدیم برایروسه ی گرفتن مدرک موقت و بعد رفتن به تهران و تسریع صدور دریافت دانشنامه با ارئه ی نامه ی پذیرش و آخر از همه دریافت دانشنامه, نوع خاصی از وکالت نامه لازمه؟ کسی تجربه ای در این زمینه داره؟
    سلام
    یک وکالت نامه محضری به نام و مشخصات اون شخص میگیرید و میفرستید براش. یه مبلغ اندکی هم محضر میگیره. و بعد اون شخص با در دست داشتن مدارک خودش میتونه کارهای مربوط به مدارک شما رو انجام بده. در واقع وکیل قانونی شماس و امضاء ش ارزش امضای شما رو در زمینه های یاد شده داره.
    من برای یکی از دوستان این کارو انجام دادم خودش شهرستان بود و فقط وکالت نامه رو فرستاد و من رفتم کارهای مربوط به مدرکشو از طرف ایشون انجام دادم.

Junior Member ali_konkoori آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام دوستان، آیا در مرحله اول پذیرش ترجمه رسمی یا غیر رسمی کارنامه های تایید شده توسط اداره نمرات دانشگاه (نه ریز نمرات) به عنوان unofficial transcript قابل قبول هست؟ یا باید حتما خود ریز نمرات غیر رسمی بگیریم و ترجمه کنیم؟ اگر اینطوری هست، برای دریافت ریزنمرات غیر رسمی قبل از فارق التحصیلی چطور باید اقدام کرد؟
    خیلی ممنون

Junior Member

من رفتم ريزنمرات رو بگيرم بعد از يك پروسه ي طولاني يك پاكت مهر شده دادن گفتن بايد ببرم سازمان مركزي تهران ، سوالم اينه كه اين پاكت رو ميتونم پست هم بكنم يا حتما بايد از طرف خودم يا كسي ارسال بشه ؟ بعد از تحويل همونجا ريزنمرات رو ميدن يا طول ميكشه ؟

Junior Member

سلام
    خواهش ميكنم بهم جواب بديد
    من امروز رفتم اصل دانشنامه ارشدم رو گرفتم اونجا كه چك كردم اطلاعات صحيح بود اما الان كه داشتم نگاه ميكردم ديدم اصلا معدل فوق ليسانسم توش نيومده ايا اين طبيعيه؟
    اخه تو مدرك ليسانسم معدل نوشته شده و تو مدرك موقت ارشدم هم معدل بود اما تو اصلش نيست خواهش ميكنم بهم بگيد اين طبيعيه يا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_771 نمایش پست ها
    بله دوست عزیز میتونی ولی اینکه به راحتی بتونی بگیریش یا با دوندگی دیگه به واحد دانشگاهیت بستگی داره
    سلام دوست عزيز خسته نباشين
    من دانشگاه ازاد كرمان كارشناسى پيوسته عمران ميخونم و ١١ واحد دارم كه تموم كنم ميخواستم بدونم ريزنمراتى كه تا الان پاس كردم و بايد ببرم سازمان مركزى يا يه نامه از دانشگاه گرفتم كه تا اخر اين ترم فارغ التحصيل ميشه كفايت ميكنه برا دارالترجمه.خيلى ممنون اگه ممكنه زود جواب بدين ✋

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط Lindo نمایش پست ها
    سلام
    خواهش ميكنم بهم جواب بديد
    من امروز رفتم اصل دانشنامه ارشدم رو گرفتم اونجا كه چك كردم اطلاعات صحيح بود اما الان كه داشتم نگاه ميكردم ديدم اصلا معدل فوق ليسانسم توش نيومده ايا اين طبيعيه؟
    اخه تو مدرك ليسانسم معدل نوشته شده و تو مدرك موقت ارشدم هم معدل بود اما تو اصلش نيست خواهش ميكنم بهم بگيد اين طبيعيه يا نه؟
    آره طبیعیه نگران نباشید..

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein994 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز خسته نباشين
    من دانشگاه ازاد كرمان كارشناسى پيوسته عمران ميخونم و ١١ واحد دارم كه تموم كنم ميخواستم بدونم ريزنمراتى كه تا الان پاس كردم و بايد ببرم سازمان مركزى يا يه نامه از دانشگاه گرفتم كه تا اخر اين ترم فارغ التحصيل ميشه كفايت ميكنه برا دارالترجمه.خيلى ممنون اگه ممكنه زود جواب بدين ✋
    اگه میخواید بصورت رسمی ترجمه بشه (که مهر دادگستری و وزارت خارجه بخوره) باید ریزنمرات "قابل ترجمه ای" که از دانشگاه میگیرید رو ببرید سازمان مرکزی مهر و امضا بشه. بعد میتونید بصورت رسمی ترجمه کنید.
    اگه دنبال مهر دادگستری و وزارت خارجه نیستید نیازی به تایید کردن مدارک توسط سازمان مرکزی نیست و دارالترجمه بصورت غیر رسمی براتون ترجمه میکنه. و نامه از دانشگاه که تا آخر این ترم فارغ التحصیل میشید هم کلن لازم نیست.

موفق باشید..
    ویرایش توسط maxi1 : November 11th, 2017 در ساعت 11:02 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)