صفحه 135 از 151 نخستنخست ... 3585125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,341 تا 1,350 , از مجموع 1502

موضوع: دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

پیش فرض پاسخ : دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط REZA186 نمایش پست ها
    سلام ..من نامه پذیرش و کارت پایان خدمت و گواهی موقت از دانشگاه آزاد مشهد دارم ... بازم نیازه از طریق نشا اقدام کنم ..یا با همین ها برم سازمان مرکزی کافیه ؟؟
    ممنون بابت وقتی که میزارید....
    شما با کارت پایان خدمت تشریف ببرید دانشگاه محل تحصیلتون ابتدا گواهی موقت را تحویل دهید و اصل دانشنامه (ممهور به مهر برجسته و البته هولوگرام دار) را تحویل بگیرید. احتمالا مقدار مختصری هم پول از شما بگیرند (در حد بیست سی هزار تومان البته اگر در زمان فارغ التحصیلی از شما نگرفته باشند). این اصل دانشنامه الان قابل ترجمه است. دانشنامه ها معمولا بعد از صرف زمانی از موقع فارغ التحصیلی دانش آموخته به واحد میرسد.
    همچنین، از دانشگاه بخواهید که برایتان ریز نمرات قابل ترجمه صادر کنند (مقدار ناچیزی هم از شما میستانند). برای این ادعا شما نیاز به هیچ مدرکی ندارید، همین قدر که ادعا کنید برای تحصیل خارج از کشور میخواهید موظف اند برایتان ریز نمرات قابل ترجمه صادر کنند (اگرچه نیاز به ارائه نامه پذیرش ندارید اما داشته باشید شاید قوانین عوض شده باشد). رئیس دایره فارغ التحصیلان دانشگاه محل تحصیلتان برایتان ریز نمرات صادر میکند و بعد از پاراف کردن آن و امضای رئیس واحد، ریزنمرات شما به دبیرخانه دانشگاه آزاد مشهد میرود و از آنجا برای ساختمان مرکزی ارسال میشود (شماره و تاریخ مرسوله را داشته باشید برای پیگیری های آتی). بعد توسط رئیس اداره کل امور فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واقع در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد امضا میشود و از آن پس شما میتوانید خودتان برای دریافت ریزنمرات اقدام کنید (تا اینجا 1 ماه زمان میبرد) یا منتظر بمانید تا مرسوله به مشهد عودت شود و از دایره فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد واحد مشهد بگیرید (در این صورت کل زمان چیزی بین 1.5 تا 2 ماه خواهد بود). از این پس ریز نمرات شما قابل ترجمه میشود.

***از آنجا که از سوالتان پیداست که با روند آشنا نیستید، در بالا توضیحاتی در خصوص روند اخذ اصل دانشنامه و ریزنمرات قابل ترجمه از دانشگاه آزاد ارائه گردید. لذا شما نظر به اینکه دانش آموخته دانشگاه دولتی نیستید نیاز به اقدام از طریق سامانه نشا ندارید.
    ***برای اینکه اصل دانشنامه دانشگاه آزاد قابل ترجمه باشد (فارغ از اینکه دارالترجمه ای پیدا شود که رعایت نکند) نیاز به دو چیز است: مهر برجسته که معمولا روی عکستان میخورد و دیگری داشتن هولوگرام که روی صفحه میخورد (توجه داشته باشید پشت آن تمبر باطل شده باشد)
    ***برای اینکه ریزنمرات شما قابل ترجمه باشد (فارغ از اینکه دارالترجمه ای پیدا شود که رعایت نکند)، مهر اداره کل امور فارغ التحصیلان و مهر دانشگاه آزاد اسلامی ضرور است که در آخرین صفحه میخورد.
    ***در خصوص تسریع فرایند شما نیاز است که خودتان پیگیری مستمر داشته باشید. حسب تجربه تسریع در بروکراسی سیستم موجود از نظر سازمان کاریست غیرضروری. اما شما میتوانید بعد از اینکه مطمئن شدید ریزنمرات به دبیرخانه ساختمان مرکزی و سپس به اداره کل امور فارغ التحصیلان رسیده، از منشی رئیس اداره مطبوعه بخواهید کمی تعجیل کنند که ممکن است اقدامی عاجل انجام دهند؛ اتفاقی که در واحد دانشگاهی به ندرت رخ میدهد یا اصلا رخ نمی دهد.

موفق باشید
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آز

دوستان ببخشید من نرسیدم کل مباحث را بخونم.
    من یک دفعه ریز نمرات قابل ترجمه گرفتم،ولی متاسفانه گم شدن، هم لیسانس هم ارشد.
    محدودیتی در تعداد گرفتن ریز نمرات هست؟ دوباره بهم میدن یا روال خاصی داره؟ و این که دوباره نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل داره؟ سربازی نرفتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Buali Sina university(studying masters in mechanical engineering)

سلام دوستان. لطفا يكي راهنماييم كنه من ٨ خرداد وقت سفارت دارم و به يك مشكل بزرگ خوردم.
    من مدرك اصلي ليسانس و پيش دانشگاهي و ريزنمرات ليسانس رو دارم ولي بهم ريز نمرات پيش دانشگاهي و مدرك ديپلمم و ريز نمراتش رو ندادن.
    رفتم اموزش پرورش گفت بايد بري از دبيرستان بگيري رفتم دبيرستان گفتن ما داديم بهت بردي دانشگاه دانشگاهم ميگه ما نميتونيم بديم بايد از اموزش پرورش بگيري.
    من بايد چيكار كنم؟
    ممنون
    .Comfort is the enemy of achievement

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

پیش فرض پاسخ : دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آز

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_aa نمایش پست ها
    دوستان ببخشید من نرسیدم کل مباحث را بخونم.
    من یک دفعه ریز نمرات قابل ترجمه گرفتم،ولی متاسفانه گم شدن، هم لیسانس هم ارشد.
    محدودیتی در تعداد گرفتن ریز نمرات هست؟ دوباره بهم میدن یا روال خاصی داره؟ و این که دوباره نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل داره؟ سربازی نرفتم
    سلام دوست عزیز.
    تو دانشگاه آزاد که ندیدم محدودیتی باشه، حداقل دوبار رو پرسیدم گفتن میدیم و میدادن تا یه سال پیش (الانم بعید بدونم نظرشون عوض شده باشه) ولی خوب اونا دوبار پول میگرین دیگه، رایگان که نمیدن. روالشم مثل همون سری اول هست، برای اطمینان بیشترم از دانشگاهتون بپرسید. آره دوباره نیاز به گواهی داره، دقیقا روالش مثل سری اول هست. انگار دفعه اول هست، هیچ فرقی نداره باید همون مدارک سری اول رو مجددا ارائه بدید، البته چیزی مثل گواهی باید نسخه جدیدش باشه طبیعتا.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Junior Member

سلام دوستان
    من خانومم لیسانس علو آزمایشگاهی داره و طرحشون‌اجباریه.
    برای ادامه تحصیل خارج از نیاز به اصل مدرک و ریز نمرات هست.
    دانشگاه ازاد گفت تا تکلیف طرح مشخص نشه مدرک رو نمیدم. وزارت بهداشت هم گفتن که ۳۰ میلیون وثیقه میگیرن برای طرح و تا دوسال اگر پذیرش از دانشگاه خارجی نیاریم پول ضبط میشه.
    این منطق مشکل داره وزارت بهداشت حاضره طرف بره طرح و حقوق بهش بده ولی کسی که میگه من طرح نمیرم و نمیخوام تو ایران بمونم رو ازش پول میگیره.
    سوال من اینه که آیا کسی از شما این فرایند رو طی کردین؟ واقعا به همن شکله و باید این وثیقه داده بشه در حالی که کل هزینه تحصیل ۳۰ میلیون نشده.....
    ممنونم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط saber44 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من خانومم لیسانس علو آزمایشگاهی داره و طرحشون‌اجباریه.
    برای ادامه تحصیل خارج از نیاز به اصل مدرک و ریز نمرات هست.
    دانشگاه ازاد گفت تا تکلیف طرح مشخص نشه مدرک رو نمیدم. وزارت بهداشت هم گفتن که ۳۰ میلیون وثیقه میگیرن برای طرح و تا دوسال اگر پذیرش از دانشگاه خارجی نیاریم پول ضبط میشه.
    این منطق مشکل داره وزارت بهداشت حاضره طرف بره طرح و حقوق بهش بده ولی کسی که میگه من طرح نمیرم و نمیخوام تو ایران بمونم رو ازش پول میگیره.
    سوال من اینه که آیا کسی از شما این فرایند رو طی کردین؟ واقعا به همن شکله و باید این وثیقه داده بشه در حالی که کل هزینه تحصیل ۳۰ میلیون نشده.....
    ممنونم
    سلام
    روال کار به همین صورت هست. برای اطلاعات بیشتر به تاپیک های زیر مراجعه فرمایید.دریافت ریز نمرات و مدارک تحصیلی از دانشگاههای علوم پزشکی
    سوالات خود درباره طرح خدمت گروههای پزشکی را در اینجا مطرح کنید

موفق باشید

Junior Member

دوستان من تو پنل کاربری دانشگاهم قسمت فارغ التحصیلان زده ( ارسال به سازمان) من دانشنامه موقتمو گرفتم میخواستم ببینم این پیام ارسال به سازمان یعنی دانشنامه اصلی من حاضره ؟ یا باید بزنه اماده تحویل؟
    دوم اینکه نوشته بودن دانشنامه های جدید دانشگاه آزاد هولوگرام داره و نیاز به تاییدش نیست یعنی من نیازی نیست دیگه مدرک و ریزنمرات رو به تایید برسونم در سازمان مرکزی؟

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
    آیا با داشتن نامه پذیرش از دانشگاه میشه گواهی موقت را (برای افراد مشمول خدمت سربازی) از دانشگاه آزاد گرفت یا تا زمان ثبت نام در سامانه نشاء و طی کردن مراحل اخذ معافیت تحصیلی برای مقطع بالاتر این کار امکان پذیر نیست....؟؟؟

سپاس

سلام و خسته نباشید
    دوستان من از دانشگاهم (آزاد تهران مرکز)سوال کردم برای دریافت ریز نمرات اونها به من گفتن ریز نمرات رسمی و قابل ترجمه بعد از فارغ التحصیلی نمیدیم چون مشمولی و من برای apply کردن به اون نیاز دارم الان وضعیت من چی میشه؟

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

Exclamation پاسخ : دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

دوستان من در تاریخ 95/12/15 از دانشگاه آزاد کرج در کارشناسی مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شدم. با توجه به پذیرش گرفتنم از انگلیس و اینکه شاید بدونید انگلیس در ایران سفارت داره ولی ویزای تحصیلی نمیده و حداقل باید 3 ماه قبل از شروع کورس کارشناسی ارشدم ویزا رو در امارات یا ترکیه بگیرم تونستم طی 3 هفته کاری دانشنامم رو بگیرم.

کارهایی که کردم :

1- جمع کردن امضاها و اعلام فارغ التحصیلی به آموزش دانشگاه
    2-گرفتن برگه تسویه حساب از امور دانشجویی دانشگاه
    3-گرفتن نامه ی اتمام دوره تحصیل برای پلیس +10 از طرف اداره مشمولین دانشگاه
    4-ورود و ثبت نام در سامانه نشا
    5-اخد نامه ی تسریع در صدور مدرک پس از طی اداری از وزارت علوم
    (مراحل اخذ نامه تسریع بصورت مفصل در این لینک موجود است) تاپیک جامع مراحل گرفتن معافیت تحصیلی، گذاشتن وثیقه، گرفتن اجازه ی خروج و پاسپورت
    6-مراجعه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واقع در حصارک تهران به بخش دانش آموختگان (بلوک1-طبقه1) که مسئول دفتر آن خانم بهرامی میباشد و تحویل نامه وزارت علوم و دریافت نامه تسریع در صدور مدرک با سربرگ و مهر دانشگاه آزاد
    7-مراجعه به اداره فارغ التحصیلان واحد دانشگاهی و تحویل نامه تسریع و درخواست ارسال سریعتر مدارک تحصیلی و مدرک موقت به سازمان مرکزی تهران برای تائید و صدور دانشنامه
    8-گرفتن شماره بسته پستی ارسالی از دانشگاه واحد خود به سازمان مرکزی جهت ردیابی مرسوله از طریق دبیرخانه واحد دانشگاهی خودتون
    9-مراحعه به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد وافع در حصارک تهران (بلوک 1-طبقه همکف-واحد دبیرخانه) و اعلام شماره مرسوله پستی و اطمینان از رسیدن مرسوله به دبیرخانه سازمان مرکزی ( حتما شماره پرونده ی اداری مرسوله خود را از مسئول دبیرخانه بگیرید)
    10-مراجعه به بخش دانش آموختگان (بلوک1-طبقه1) که مسئول دفتر آن خانم بهرامی میباشد
    11-تحویل دادن فتوکپی نامه تسریع که در مرحله 6 گرفتید به خانم بهرامی و پر کردن فرم درخواست تسریع صدور دانشنامه که خانم بهرامی به شما میدهند ( شماره پرونده ای که از دبیرخانه گرفتید را هم در فرم ذکر نمائید )
    12-پیدا کردن پارتی...
    (روند عادی به این صورت هست که بعد از پر کردن فرم خانم بهرامی به شما میگن که برید منتظر بمونید تا 1.5 ماه آینده خودمان مدرک را به دانشگاه واحد خودتان ارسال میکنیم... در واقع در این مرحله باید فقط برای یک امضای آقای آقاجانی که مدیر دانش آموختگان هستند صبر کنید )
    که بنده یکی از آشنایانم شاغل در دانشگاه مرکز بودند که پروسه ی 1.5 ماهه به 24 ساعت کاهش یافت.
    13-و در انتها شما میتوند با شماره ای که از دبیرخانه واحد دانشگاهی شما ( در مرحله 8 توضیح داده شد ) گرفتید هر چند وقت به دبیرخانه واحد دانشگاهی خودتون سر بزنید و با دادن شماره مرسوله رسیدن دانشنامه به واحد دانشگاهی رو پرس و جو کنید

بعد از دریافت دانشنامه بلافاصله از طریق واحد آموزش دانشکده محل تحصیلتون درخواست ریز نمره قابل ترجمه کنید.
    بعد از چاپ و گرفتن و ریز نمرات باید برای مهر قابل ترجمه شدن مدارک ریز نمره را به دانشگاه آزاد مرکزی واقع در حصارک پیش خانم بهرامی ببرید که اگر ساعت 8 اونجا باشید بهتون میگن ساعت 9.5 بیاید تحویل بگیرید.

این پروسه پیچیده بلاخره تموم شد و میتونید برید دارالترجمه رسمی برای ترجمه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)