صفحه 106 از 151 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1502

موضوع: دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

پیش فرض پاسخ : دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

با سلام، من 91/5 فارغ التحصیل شدم و 93/2 ریز نمراتم را از دانشگاه گرفتم که مهر و امضا شده و نوار چسب زدن روی نمرات، همچنین مدرکم هم ظاهرا از هولوگرام دارها هست.

1- می خوام توصیه نامه را بدم یکی از آشناها بیاره برای تایید امور بین الملل، آیا مدرک و ریز نمرات را هم اونجا تایید میکنن؟ (سازمان مرکزی - انتهای اتوبان ستاری - امور بین الملل بلوک 3 هست)

2- آیا یه نسخه ریز نمرات کافیه؟ میشه از یه نسخه چند نسخه ترجمه کرد؟

3- آیا برای پذیرش در کشورهای خارجی مدارک دیگری نیاز به تایید در سازمان مرکزی و یا وزارت علوم (کلا در تهران به غیر سفارت و...) هست که همه را با هم ببریم و یا فقط ریز نمرات و مدرک (و توصیه نامه از امور بین الملل) نیازه؟

4- آیا آشنا می تونه این مدارک را برای تایید ببره و یا حضور شخص لازمه؟

5- مدرک دانشگاه آزاد را خودش تایید میکنه و یا نیاز به تایید وزارت علوم هم هست:
    سامانه تایید مدارک وزارت علوم و مسایل مرتبط

ویرایش توسط LHVIA : August 15th, 2015 در ساعت 02:11 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    با سلام، من 91/5 فارغ التحصیل شدم و 93/2 ریز نمراتم را از دانشگاه گرفتم که مهر و امضا شده و نوار چسب زدن روی نمرات، همچنین مدرکم هم ظاهرا از هولوگرام دارها هست.

1- می خوام توصیه نامه را بدم یکی از آشناها بیاره برای تایید امور بین الملل، آیا مدرک و ریز نمرات را هم اونجا تایید میکنن؟ (سازمان مرکزی - انتهای اتوبان ستاری - امور بین الملل بلوک 3 هست)

2- آیا یه نسخه ریز نمرات کافیه؟ میشه از یه نسخه چند نسخه ترجمه کرد؟

3- آیا برای پذیرش در کشورهای خارجی مدارک دیگری نیاز به تایید در سازمان مرکزی و یا وزارت علوم (کلا در تهران به غیر سفارت و...) هست که همه را با هم ببریم و یا فقط ریز نمرات و مدرک (و توصیه نامه از امور بین الملل) نیازه؟

4- آیا آشنا می تونه این مدارک را برای تایید ببره و یا حضور شخص لازمه؟

5- مدرک دانشگاه آزاد را خودش تایید میکنه و یا نیاز به تایید وزارت علوم هم هست:
    سامانه تایید مدارک وزارت علوم و مسایل مرتبط

1-ادرس همین هست ولی مدرکی که هولوگرام داره و ریز نمراتی که امضا و مهر سازمان رو داره دیگه نیازی به تایید نداره.مدرک که کلا تایید نمیخاد و ریز نمره هم اگه فیش 5500 تومنی واریز کردی ترجمه ی همون قابل تایید دادگستری و امور خارجه هست و مشکلی نداره.
    2- کلا دانشگاه 1 نسخه بیشتر نمیده و از همین 1 نسخه هر تعداد بخوای ترجمه رسمی میتونی کنی.
    3-برای پذیرش همون مدرکو ریز نمره رو ترجمه میکنید. برای تایید توصیه نامه باید معاون اموزشی واحدتون هم امضا کرده باشه و مهر دانشگاه روش زده بشه.
    4- اشنا هم میتونه مشکلی نداره
    5- مدرک دانشگاه ازاد نیاز به تایید وزارت علوم نداره.

لطفا قبل از پرسیدن این سوال های پیش پا افتاده 20 -30 صفحه اخر این فرومو بخونید همه ی سوالاتون تکراری بود

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها
    سلام
    1-ادرس همین هست ولی مدرکی که هولوگرام داره و ریز نمراتی که امضا و مهر سازمان رو داره دیگه نیازی به تایید نداره.مدرک که کلا تایید نمیخاد و ریز نمره هم اگه فیش 5500 تومنی واریز کردی ترجمه ی همون قابل تایید دادگستری و امور خارجه هست و مشکلی نداره.
    2- کلا دانشگاه 1 نسخه بیشتر نمیده و از همین 1 نسخه هر تعداد بخوای ترجمه رسمی میتونی کنی.
    3-برای پذیرش همون مدرکو ریز نمره رو ترجمه میکنید. برای تایید توصیه نامه باید معاون اموزشی واحدتون هم امضا کرده باشه و مهر دانشگاه روش زده بشه.
    4- اشنا هم میتونه مشکلی نداره
    5- مدرک دانشگاه ازاد نیاز به تایید وزارت علوم نداره.

لطفا قبل از پرسیدن این سوال های پیش پا افتاده 20 -30 صفحه اخر این فرومو بخونید همه ی سوالاتون تکراری بود

موفق باشید
    با سلام و تشکر فراوان

من تعدادی از صفحات را خوندم، تقریبا در مورد هولوگرام مطمئن بودم و سوالات دیگه را نمی دونستم، البته به نظر من خیلی بهتر میشه اگه تو پست اول سوالات متداول گذاشته بشه چون صفحه ویکی را هم دیدم ولی جوابی برای سوالام پیدا نکردم، حتی آدرس سازمان مرکزی هم آدرس قبلیش هست ظاهرا.

به هر جال یه نکته من ریز نمراتم مهر و امضا سازمان را نداره، اونموقع برای من دانشگاه رایگان ریز نمرات داد، معاونت آموزشی مهر و امضا کرد و روی نمرات هم چسب زد. نه فیشی واریز کردم و نه تهران ارسال شد همون لحظه داد.

با این حساب باید این را هم برای تایید ببرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزبعضی دانشگاه ها برای ارزیابی اولیه ریزنمرات غیررسمی رو هم می پذیرن که فکر می کنم اون روشی که گفتید جواب میده. اما بعضی دارالترجمه ها همون ریزنمرات غیر رسمی دانشگاه رو هم ترجمه نمی کنن؛ به این معنی که مهر مؤسسه رو پای اون نمی زنن!
    یه فرم نمرات که سه تا جای امضا زیرش داره برای کسانی که همچین وضعیتی رو دارن من خودم دیروز گرفتم. باید اول واحدتون مهر و امضاها رو بزنن 2000 تومن هم باید فیش واریز کنین بعد ببرین انتهای پونک کنار علوم تحقیقات (سازمان مرکزی) اونجا مهر گیوری یا خواجه مهری بخوره. این مهر حتمن و حتمن بید بخوره وگه نه وزارت خارجه و دادگستری تایید نمی کنن. بعد بدید دارالترجمه با تایید وزارتین ریزنمره رسمی بدون نمره پایان نامه دیتتون میاد و میتونید با همون اپلای کنید.

Junior Member

سلام دوستان

من مطالب رو کاملن مطالعه کردم ولی سوالاتی برام پیش اومده . من پارسال فارغ التحصیل شدم موقتم رو گرفتم ولی حالا میخوام برم اصل دانشانامه رو بگیرم ( که حتما هولوگرام رو داره) و برای ریز نمرات گرفتن همون موقع به من تحویل میدن یا نه؟ بعد از واریز فیش . چون شهر دانشگاهم با شهر محل زندگیم 8 ساعت فاصله داره و براحتی نمیتونم برم و بیام . ممنون میشم راهنماییی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah1981 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من مطالب رو کاملن مطالعه کردم ولی سوالاتی برام پیش اومده . من پارسال فارغ التحصیل شدم موقتم رو گرفتم ولی حالا میخوام برم اصل دانشانامه رو بگیرم ( که حتما هولوگرام رو داره) و برای ریز نمرات گرفتن همون موقع به من تحویل میدن یا نه؟ بعد از واریز فیش . چون شهر دانشگاهم با شهر محل زندگیم 8 ساعت فاصله داره و براحتی نمیتونم برم و بیام . ممنون میشم راهنماییی کنید

سلام
    شما فیش رو که واریز کنید همون روز فارغ التحصیلان براتون ریز نمره رو صادر میکنه و 2 تا امضا باید دانشگاهتون بگیرید که یکیش امضای رییس دانشگاست. اگر این امضاها رو خودتون بگیرید و دانشگاه رو راضی کنید خودتون ببرید تهران سازمان مرکزی برای تایید زودتر نتیجه میگیرید. در غیر این صورت باید صبر کنید دانشگاه خودش پست کنه تهران و 20 روز الی 1 ماه بعد دوباره تشریف ببرید دانشگاه ریز نمره رو بگیرید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Civil-Environmental engineering-SBU

سلام دوستان. آقا من تازگي فارغ التحصيل شدم. حالا مي خوام اصل دانشنامه رو زود بگيرم. به يكي از كارمنداي بخش فارغ التحصيلان گفتم. ايشون گفتن ما يه كد محموله مرسوله يه همچين چيزي بهت ميديم خودت سازمان مركزي پيگيري كن. حالا دوستان كسي همچين تجربه اي داره ؟ چقدر زمان مي خواد؟ سپاس فراوان

Junior Member inglorious آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Microbiolgy - Azad University

نقل قول نوشته اصلی توسط danial1992 نمایش پست ها
    سلام دوستان. آقا من تازگي فارغ التحصيل شدم. حالا مي خوام اصل دانشنامه رو زود بگيرم. به يكي از كارمنداي بخش فارغ التحصيلان گفتم. ايشون گفتن ما يه كد محموله مرسوله يه همچين چيزي بهت ميديم خودت سازمان مركزي پيگيري كن. حالا دوستان كسي همچين تجربه اي داره ؟ چقدر زمان مي خواد؟ سپاس فراوان
    فقط در صورتی که پذیرش داشته باشی میتونی اصل دانشنامه رو زود بگیری. اگه پذیرش داری، باید در وزارت علوم- سازمان دانشجویان + سامانه نشا پذیرشتو با مدارک درخواستی ثبت کنی. بعد مراحل معافیت تحصیلی و وثیقه، بهت یه نامه میدن خطاب به مدیر کل امور فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد - طهمورث آقاجانی. نامه رو می بری اونجا، بهش یه کپی از معافیت تحصیلی و یه کپی از پذیرش رو هم منگنه میکنی. تحویل متصدی بخش فارغ التحصیلان در سازمان میدی و اون شماره محموله حاوی دانشنامه رو هم که واحدت بهت داده رو بهشون میدی اونجا. حدود یک ساعت بعد دانشنامه تایید میشه، هولوگرام هم میخوره (به دلیل فرمت اضطراری و دستوری نامه وزارت علوم و سازمان دانشجویانه این سرعت عمل) ولی به تو تحویل نمیدن. میگن میفرستیم واحدت برو واحدت تحویل بگیر هفته بعد. شما اگه واحدت تهرانه، یک هفته بعد برو. اگه شهرستانه دو هفته بعد.

× واحد من تهران بود. از زمان تسویه حساب حدود 20 روز بعد دانشنامه رو فرستادن سازمان. من پنج روز بعدش بعد اون پروسه وزارت علوم، از طریق این روش رفتم سازمان و دانشنامه ام حدود یه ربع بعد تایید شد. سه روز بعد هم با پیک هفتگی واحد ما برگشت واحدمون و رفتم تحویل گرفتم. (دانشنامه هایی که این نامه رو براشون بیاری تک فقره با پیک برمیگردونن سریع به واحدت چون نامه دستوری هست)

در صورتی که فقط پذیرشو بیاری، بدون کپی نامه معافیت تحصیلی از طرف نظام وظیفه و بدون اون نامه وزارت علوم-سازمان دانشجویان، تنها کاری میکنن برات اینه که تسریع ثبت میکنن و به جای اینکه شش ماه طول بکشه، شاید سه چهار ماهه آماده بشه و بفرستن واحدت. در هر صورت فقط در صورتی بهت تحویل میدن دانشنامه رو که یا معافیت تحصیلی برای پذیرش مقطع بالاتر در خارج از کشور به همراه نامه وزارت علوم-سازمان دانشجویان رو داشته باشی یا اینکه کارت پایات خدمت/معافیت.

برای مشمولین بد نیست یه توضیح بذاریم از پروسه. ببینید شما باید از قبل (طی ترم آخر) از طریق ارسال ریز نمرات غیر رسمی یا فرم شماره 3 پذیرش مشروط به ارائه دانشنامه کسب کنید. در این صورت:

1. تسویه حساب دانشگاه جهت فراغت از تحصیل (بین یک هفته تا دو هفته طول میکشه)
    2. دریافت نامه فراغت از تحصیل از بخش فارغ التحصیلان واحد دانشگاهی خطاب به سازمان وظیفه عمومی ناجا (یه روز)
    3. ثبت کلیه مدارک (اعم از نامه پذیرش و نمره زبان و نامه فراغت و ...) در سامانه نشاء و وزارت علوم-سازمان دانشجویان به صورت حضوری و اینترنتی (دو روز)
    4. نامه سازمان دانشجویان به نظام وظیفه بر اساس نامه فراغت، پذیرش و سایر مدارک و تقاضای معافیت تحصیلی (یه روز)
    5. نظام وظیفه و وثیقه و ضمانت نامه بانکی و ... (متغییر. بستگی به بانک و پول و .../ داخل نظام وظیفه یه نصفه روزه)
    6. تحویل نامه معافیت تحصیلی صادره به سازمان دانشجویان و درخواست نامه به گذرنامه (کارهای گذرنامه میره بخش دیگه ای و اون هم از زمان تقاضا تا دریافت بین یک تا دو هفته میکشه)
    7. درخواست نامه به دانشگاه جهت دریافت اصل دانشنامه
    ...

موفق باشید
    ویرایش توسط inglorious : August 19th, 2015 در ساعت 05:38 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Civil-Environmental engineering-SBU

نقل قول نوشته اصلی توسط inglorious نمایش پست ها
    فقط در صورتی که پذیرش داشته باشی میتونی اصل دانشنامه رو زود بگیری. اگه پذیرش داری، باید در وزارت علوم- سازمان دانشجویان + سامانه نشا پذیرشتو با مدارک درخواستی ثبت کنی. بعد مراحل معافیت تحصیلی و وثیقه، بهت یه نامه میدن خطاب به مدیر کل امور فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد - طهمورث آقاجانی. نامه رو می بری اونجا، بهش یه کپی از معافیت تحصیلی و یه کپی از پذیرش رو هم منگنه میکنی. تحویل متصدی بخش فارغ التحصیلان در سازمان میدی و اون شماره محموله حاوی دانشنامه رو هم که واحدت بهت داده رو بهشون میدی اونجا. حدود یک ساعت بعد دانشنامه تایید میشه، هولوگرام هم میخوره (به دلیل فرمت اضطراری و دستوری نامه وزارت علوم و سازمان دانشجویانه این سرعت عمل) ولی به تو تحویل نمیدن. میگن میفرستیم واحدت برو واحدت تحویل بگیر هفته بعد. شما اگه واحدت تهرانه، یک هفته بعد برو. اگه شهرستانه دو هفته بعد.

× واحد من تهران بود. از زمان تسویه حساب حدود 20 روز بعد دانشنامه رو فرستادن سازمان. من پنج روز بعدش بعد اون پروسه وزارت علوم، از طریق این روش رفتم سازمان و دانشنامه ام حدود یه ربع بعد تایید شد. سه روز بعد هم با پیک هفتگی واحد ما برگشت واحدمون و رفتم تحویل گرفتم. (دانشنامه هایی که این نامه رو براشون بیاری تک فقره با پیک برمیگردونن سریع به واحدت چون نامه دستوری هست)

در صورتی که فقط پذیرشو بیاری، بدون کپی نامه معافیت تحصیلی از طرف نظام وظیفه و بدون اون نامه وزارت علوم-سازمان دانشجویان، تنها کاری میکنن برات اینه که تسریع ثبت میکنن و به جای اینکه شش ماه طول بکشه، شاید سه چهار ماهه آماده بشه و بفرستن واحدت. در هر صورت فقط در صورتی بهت تحویل میدن دانشنامه رو که یا معافیت تحصیلی برای پذیرش مقطع بالاتر در خارج از کشور به همراه نامه وزارت علوم-سازمان دانشجویان رو داشته باشی یا اینکه کارت پایات خدمت/معافیت.

برای مشمولین بد نیست یه توضیح بذاریم از پروسه. ببینید شما باید از قبل (طی ترم آخر) از طریق ارسال ریز نمرات غیر رسمی یا فرم شماره 3 پذیرش مشروط به ارائه دانشنامه کسب کنید. در این صورت:

1. تسویه حساب دانشگاه جهت فراغت از تحصیل (بین یک هفته تا دو هفته طول میکشه)
    2. دریافت نامه فراغت از تحصیل از بخش فارغ التحصیلان واحد دانشگاهی خطاب به سازمان وظیفه عمومی ناجا (یه روز)
    3. ثبت کلیه مدارک (اعم از نامه پذیرش و نمره زبان و نامه فراغت و ...) در سامانه نشاء و وزارت علوم-سازمان دانشجویان به صورت حضوری و اینترنتی (دو روز)
    4. نامه سازمان دانشجویان به نظام وظیفه بر اساس نامه فراغت، پذیرش و سایر مدارک و تقاضای معافیت تحصیلی (یه روز)
    5. نظام وظیفه و وثیقه و ضمانت نامه بانکی و ... (متغییر. بستگی به بانک و پول و .../ داخل نظام وظیفه یه نصفه روزه)
    6. تحویل نامه معافیت تحصیلی صادره به سازمان دانشجویان و درخواست نامه به گذرنامه (کارهای گذرنامه میره بخش دیگه ای و اون هم از زمان تقاضا تا دریافت بین یک تا دو هفته میکشه)
    7. درخواست نامه به دانشگاه جهت دریافت اصل دانشنامه
    ...

موفق باشید
    ممنون دوست عزيز. من پايان خدمت دارم لازم مراحليُ كه گفتين طي كنم؟ بدون پذيرش ميشه كاري كرد؟ دانشنامه رو براي اپلاي مي خوام!

Junior Member inglorious آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Microbiolgy - Azad University

نقل قول نوشته اصلی توسط danial1992 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزيز. من پايان خدمت دارم لازم مراحليُ كه گفتين طي كنم؟ بدون پذيرش ميشه كاري كرد؟ دانشنامه رو براي اپلاي مي خوام!
    در صورتی که معافیت داری، مدرک موقت رو از واحدت تحویل بگیر (مدرک موقت ارزش ترجمه نداره) و این مدرکو ببر سازمان مرکزی بخش بین الملل، قسمت دبیرخونه بین الملل (اقای طباطبایی)، بعد از واریز فیش ۳۰ هزار تومانی، تقاضای گواهی انگلیسی زبان با مهر انگلیسی میکنی. یه کپی هم از این مدرک موقت همراهت باشه. بعد دبیرخونه مخصوص بخش بین الملل با اون فیش واریزی شمارو هدایت میکنه پیش منشی دبیرکل بخش بین الملل (خانم مولایی... عینکی هستن)، اونجا بعد از ثبت فیش و چک کردن مدرکتون، در اتاق مجاور کارشناس براتون گواهی انگلیسی صادر میکنن ده دقیقه بعد و میرین پیش همون خانم مولایی شمارو میفرستن داخل که دبیر کل امضا کنه بعد خود مولایی مهر انگلیسی هم میزنن. بعد میرین دبیرخونه بین الملل اگه خواستین پاکت انگلیسی یا فارسی هم میگیرن. همونجا هم اگه خواستین براتون پست میکنن.

این گواهی انگلیسی در حکم فراغت از تحصیل با ذکر مدت دوره و نوع مدرک و رشته و معدل و تعداد واحد، میتونه برای اپلای استفاده بشه از طریق اسکن کردن برای دانشگاه مورد نظر یا ارسال پستی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)