صفحه 131 از 151 نخستنخست ... 3181121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,301 تا 1,310 , از مجموع 1502

موضوع: دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

پیش فرض پاسخ : دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

نه دوست عزیز. راهی براش وجود نداره.
    من با وجود این که پذیرش گرفته بودم و همه ی کارهای اداری تسریع رو انجام داده بودم و نامه ی تسریع از وزارت علوم و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد داشتم، برا من دو ماه طول کشید تا دانشنامه م بیاد.
    ینی برای دانشگاه آزادی ها با نامه ی تسریع کمتر از 2 ماه اصلا امکان نداره.
    حالا شما که همچین نامه ای از وزارت علوم و سازمان مرکزی ندارید، کمتر از 4-5 ماه امکان نداره، مگر با پارتی و چونه زدن و پی گیری کردن و خواهش کردن برای انجام سریع تر کارها.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

سلام. با تشكر پيشاپيش از راهنمايي تمامي دوستان.
    اگر كسي كه هنوز دانشجوي ارشد است و فقط دفاع نكرده ،تمامي ريز نمرات تاييد شده ارشد رو بدون نمره پايان نامه از دانشگاه هاش بگيره ،ايا مي تونه با اون براي پذيرش دكتري اقدام كنه ...؟
    اگر پاسخ منفي است دوستان چه پيشنهادي دارن تا كسي كه قراره تازه يك ماه ديگه دفاع كنه به ددلاين ١٥ ژانويه برسه...؟ با توجه به اينكه بعد فارغ التحصيلي تا دانشنامه صادر نشه دانشگاه ريز نمرات رسمي به كسي نميده...!

نقل قول نوشته اصلی توسط enminya نمایش پست ها
    سلام دوستان.

کسی میدونه از زمانی که کارای فارغ التحصیلی (تسویه حساب با دانشگاه و بررسی پرونده) رو انجام میدیم تا زمانی که دانشنامه اصل بیاد چقدر طول می کشه؟ از اونجایی که من خانم هستم و مشکل سربازی مشمولیت ندارم، آیا راهی وجود داره که بتونم دانشنامه رو سریعتر بگیرم؟
    سلام
    براي گرفتن دانشنامه البته پس از اونكه مدرك موقت رو ميگيرين بايد 6 ماه صبر كنين.
    تنها راه زودتر گرفتن مدرك اينه كه از واحد تون بخوايين اسم شما را جهت ارسال درخواست صدور مدرك به سازمان مركزي در اولويت قرار بدن چون سازمان مركزي هيچ درخواستي را جهت زودتر صادر كردن مدرك قبول نميكنه.....موفق باشين.
    رمز موفقيت اونكه وقتي همه دارن نقش همديگه رو بازي ميكنن تو با تمام وجود نقش خودت رو بازي كني!

نقل قول نوشته اصلی توسط aghaghia19 نمایش پست ها
    سلام. با تشكر پيشاپيش از راهنمايي تمامي دوستان.
    اگر كسي كه هنوز دانشجوي ارشد است و فقط دفاع نكرده ،تمامي ريز نمرات تاييد شده ارشد رو بدون نمره پايان نامه از دانشگاه هاش بگيره ،ايا مي تونه با اون براي پذيرش دكتري اقدام كنه ...؟
    اگر پاسخ منفي است دوستان چه پيشنهادي دارن تا كسي كه قراره تازه يك ماه ديگه دفاع كنه به ددلاين ١٥ ژانويه برسه...؟ با توجه به اينكه بعد فارغ التحصيلي تا دانشنامه صادر نشه دانشگاه ريز نمرات رسمي به كسي نميده...!

سلام
    شدني هست.... البته بعضي از دانشگاهها ميذارن با همون كارشناسي يكراست برين دكترا ولي در كل يادمه در كميته پذيرش يكي از دانشگاههاي امريكا نوشته بود كه در صورتي كه مدرك نهايي ارشد آماده نيست طي نامه اي دانشگاه اين مطلب رو ذكر و براي كميته پذيرش بفرسته داوطلب هم موظف است بمحض اخذ مدرك اون رو براي كميته ارسال كنه. موفق باشين....
    رمز موفقيت اونكه وقتي همه دارن نقش همديگه رو بازي ميكنن تو با تمام وجود نقش خودت رو بازي كني!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Uni. of Twente

دوستان سلام
    از زمانی که داخل سامانه دانشجویی سایت می زنه دانشنامه ارسال شده به سازمان مرکزی، چه مدت طول میکشه دانشنامه رو بتونم بگیرم؟
    از زمان گرفتن دانشنامه چقدر برای ریزنمرات کار داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Uni. of Twente

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_1 نمایش پست ها
    شما برای اپلای نیاز به ریز نمره آفیشال ندارید. من بعد فارغ التحصیلی کارنامم رو از دانشگاه گرفتم ، سه تا مهر امضا داشت مال مسِئول آموزش و ... همون رو ترجمه غیر رسمی کردم با مهر ناجیت ، بعدشم با مدرک موقتتون برید واحد بین الملل سازمان مرکزی تو دانشگاه علوم تحقیقات بهتون یه مدرک فارالتحصیلی موقت انگلیسی میدن ( به نظر من به تعداد اپلای هاتون ازون مدرک بگیرین اگه میدن من یکی گرفتم مجبور شدم واسه بقیه جاها کپی بگیرم ) اعتبار این نامه انگلیسی از ترجمه مدرک موقت بیشتره ، در نهایت هر دانشگاهی که خواستین اپلای کنید ریز نمره و گواهی رو میبرین دبیرخونه بین الملل سازمان مرکزی براتون میذاره تو پاکت دانشگاه سیل میکنه همین سیل شدن باعث میشه اکثر دانشگاها مدارکتون رو افیشال محسوب کنن، برای پست هم لازم نیست برید تهران یه مسئول خیلی مهربون داره میتونین از شهرستان پست کنید براشون خودشون کاراشو براتون انجام میدن ، وقتی انشالله پذیرش گرفتین با نامه پذیرش تو سامانه نشا میتونین ثبت نام کنید و کارای دانشنامتون رو چند روزه انجام بدین
    دوستان کسی به جز ایشون تجربه ای دارن در مورد مراجعه به سازمان مرکزی و دریافت مدرک موقت به انگلیسی؟!! هیچ جا جز صحبت ایشون چیزی در این مورد ندیدم. میخواستم ببینم مراجعه کنم به امور بین الملل یا نه
    متشکر

Junior Member

سلام دوستان عزیز

من اینقدر این پستای سایت و مقاله ویکی خوندم که خسته شدم، اول اینو بگم که خرداد 95 فارغ التحصیل شدم و الان میخوام برای پذیرش اقدام کنم دانشگاه مقصد برای ارشد هم اشنا دارم که خیلی سخت گیری نکنن و فعلا ترجمه ریز نمراتم لازم دارم رفتم سازمان مرکزی (مشهد) میگم ریز نمراتم فقط میخوام نه سایر مدارک برای ترجمه میگن نمیشه چون مشمولی باید 1-معافیت بیاری 2-پایان خدمت 3-برگه سبز 4-نامه شمول معافیت موقت 5-نامه مقطع بالاتر

حالا منی که حدود 3 ماه از تاریخ فراغتم میگذره چرا باید برگه سبز بگیرم؟ هنوز یکسال وقت هست من چرا باید زودتر دفترچه بفرستم که وقت خودم کمتر کنم؟ چه نامه ای از نظام وظیفه میشه گرفت که ریز نمرات بهم بدن بتونم ترجمه کنم بفرستم دانشگاه که کارای پذیرش انجام بدم؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط venon123 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من اینقدر این پستای سایت و مقاله ویکی خوندم که خسته شدم، اول اینو بگم که خرداد 95 فارغ التحصیل شدم و الان میخوام برای پذیرش اقدام کنم دانشگاه مقصد برای ارشد هم اشنا دارم که خیلی سخت گیری نکنن و فعلا ترجمه ریز نمراتم لازم دارم رفتم سازمان مرکزی (مشهد) میگم ریز نمراتم فقط میخوام نه سایر مدارک برای ترجمه میگن نمیشه چون مشمولی باید 1-معافیت بیاری 2-پایان خدمت 3-برگه سبز 4-نامه شمول معافیت موقت 5-نامه مقطع بالاتر

حالا منی که حدود 3 ماه از تاریخ فراغتم میگذره چرا باید برگه سبز بگیرم؟ هنوز یکسال وقت هست من چرا باید زودتر دفترچه بفرستم که وقت خودم کمتر کنم؟ چه نامه ای از نظام وظیفه میشه گرفت که ریز نمرات بهم بدن بتونم ترجمه کنم بفرستم دانشگاه که کارای پذیرش انجام بدم؟

برای گرفتن ریزنمره لیسانس در دانشگاه آزاد اول از همه شما باید دانشنامه خودتون رو تحویل بگیرید. برای گرفتن دانشنامه هم حتما یکی از مواردی که شما خودتون گفتید لازمه پس هیچ راه دیگه ای ندارید! اما نکته اول اینکه الان شما 4 ماه هست فارغ التحصیل شدید و برید از دانشگاهتون بپرسید اصلا هنوز دانشنامتون صادر شده یا نه؟! چون در بعضی مواقع صدور دانشنامه تا 6 ماه طول میکشه، و بعد از اینکه از آماده بودن دانشنامتون اطمینان پیدا کردید برید سراغ ریزنمره. نکته دوم اینکه اگه هنوز قانون 1 سال فرصت برای ارسال دفترچه خدمت بعد از فارغ التحصیلی وجود داشته باشه یعنی شما حدود 4 ماه از این زمان رو گذروندید و الان 8 ماه دیگه زمان برای معرفی خودتون دارید. به نظرم اگر برید پلیس+10 و به اصطلاح دفترچتون رو تحویل بدید مشکلی براتون پیش نمیاد چون تا اونجایی که اطلاع دارم الان دفترچه رو تحویل بدید خیلی زود تاریخ اعزامتون بخوره 1 اردیبهشت هست یعنی 6 ماه دیگه (2 مورد: 1- شما قبل از تحویل دفترچه میتونید از پلیس+10 بپرسید که الان دفترچه بدم تاریخ اعزامم کی میخوره و به شما میگن، 2- بعد از مشخص شدن تاریختون میتونید درخواست بدید که 2 ماه اعزامتون تاخیر بیوفته و معمولا هم با تاخیر موافقت میشه)، پس اگر مطمئن هستید که میتونید تا 6 ماه دیگه پذیرش بگیرید و اینکه مطمئن هستید الان دانشنامه لیسانستون آماده هست میتونید خیلی راحت برید دفترچه رو با خیال راحت تحویل بدید و برگ سبز رو تحویل بگیرید و باهاش برید دانشنامه و ریزنمرتون رو تحویل بگیرید. (اینجور که شما نوشتید ظاهرا ساکن مشهد هستید و یا حالا هر شهر دیگه، وقتی ریز نمره رسمی و قابل ترجمه رو بخوان به شما بدن باید اون ریزنمره بره سازمان مرکزی دانشکاه آزاد تو تهران و تایید بشه که این پروسه رو اگه دانشگاه بخواد براتون انجام بده حداقل 2 ماه زمان میبره ولی اگه خودتون ریزنمره رو بگیرید و بیارید سازمان مرکزی میتونید تو 1 روز تاییدیه بگیرید).
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام، بنده تجربه شخصی خودم رو میگم.
    برای گرفتن ریزنمره لیسانس در دانشگاه آزاد اول از همه شما باید دانشنامه خودتون رو تحویل بگیرید. برای گرفتن دانشنامه هم حتما یکی از مواردی که شما خودتون گفتید لازمه پس هیچ راه دیگه ای ندارید! اما نکته اول اینکه الان شما 4 ماه هست فارغ التحصیل شدید و برید از دانشگاهتون بپرسید اصلا هنوز دانشنامتون صادر شده یا نه؟! چون در بعضی مواقع صدور دانشنامه تا 6 ماه طول میکشه، و بعد از اینکه از آماده بودن دانشنامتون اطمینان پیدا کردید برید سراغ ریزنمره. نکته دوم اینکه اگه هنوز قانون 1 سال فرصت برای ارسال دفترچه خدمت بعد از فارغ التحصیلی وجود داشته باشه یعنی شما حدود 4 ماه از این زمان رو گذروندید و الان 8 ماه دیگه زمان برای معرفی خودتون دارید. به نظرم اگر برید پلیس+10 و به اصطلاح دفترچتون رو تحویل بدید مشکلی براتون پیش نمیاد چون تا اونجایی که اطلاع دارم الان دفترچه رو تحویل بدید خیلی زود تاریخ اعزامتون بخوره 1 اردیبهشت هست یعنی 6 ماه دیگه (2 مورد: 1- شما قبل از تحویل دفترچه میتونید از پلیس+10 بپرسید که الان دفترچه بدم تاریخ اعزامم کی میخوره و به شما میگن، 2- بعد از مشخص شدن تاریختون میتونید درخواست بدید که 2 ماه اعزامتون تاخیر بیوفته و معمولا هم با تاخیر موافقت میشه)، پس اگر مطمئن هستید که میتونید تا 6 ماه دیگه پذیرش بگیرید و اینکه مطمئن هستید الان دانشنامه لیسانستون آماده هست میتونید خیلی راحت برید دفترچه رو با خیال راحت تحویل بدید و برگ سبز رو تحویل بگیرید و باهاش برید دانشنامه و ریزنمرتون رو تحویل بگیرید. (اینجور که شما نوشتید ظاهرا ساکن مشهد هستید و یا حالا هر شهر دیگه، وقتی ریز نمره رسمی و قابل ترجمه رو بخوان به شما بدن باید اون ریزنمره بره سازمان مرکزی دانشکاه آزاد تو تهران و تایید بشه که این پروسه رو اگه دانشگاه بخواد براتون انجام بده حداقل 2 ماه زمان میبره ولی اگه خودتون ریزنمره رو بگیرید و بیارید سازمان مرکزی میتونید تو 1 روز تاییدیه بگیرید).
    موفق باشید
    سلام تشکر از پاسخ

امروز صبح رفتم نظام وظیفه مامور مربوط به امور تحصیلی نامه فراغت ثبت کرد گفت تا شهریور سال دیگه فرصت داری دفترچه ارسال کنی، برا گرفتن ریز نمرات گفتم که میگن نظام وظیفه یه نامه بده جواب همیشگی به ما ربطی نداره و... داد. ازش پرسیدم الان دفترچه پر کنم کی تاریخ اعزام میخوره گفت همین اسفند! خوب من که نمیتونم به هوای یک ریز نمره گرفتن دفترچه پر کنم تاریخ اعزام بخوره. کار پذیرشم و پاسکاریای ایرانم که قابل پیش بینی نیست ممکنه بیشتر طول بکشه، رفتم ساختمان مرکزی دانشگاه گواهی موقتم حتی آماده نشده منی که فارغ التحصیل خردادم!!!!

زنگ زدم امور بین الملل دانشگاه آزاد، یه خانومی بود گفت برو فعلا با ترجمه غیررسمی پذیرشت بگیر که کارت عقب نیوفته :| خوب اخه همه دانشگاه ها که قبول نمی کنن ترجمه غیررسمی، در کل واقعا باید به این روند کاری و قوانین عجیبی که برا خودشون ساختن تاسف خورد.

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط venon123 نمایش پست ها
    سلام تشکر از پاسخ

امروز صبح رفتم نظام وظیفه مامور مربوط به امور تحصیلی نامه فراغت ثبت کرد گفت تا شهریور سال دیگه فرصت داری دفترچه ارسال کنی، برا گرفتن ریز نمرات گفتم که میگن نظام وظیفه یه نامه بده جواب همیشگی به ما ربطی نداره و... داد. ازش پرسیدم الان دفترچه پر کنم کی تاریخ اعزام میخوره گفت همین اسفند! خوب من که نمیتونم به هوای یک ریز نمره گرفتن دفترچه پر کنم تاریخ اعزام بخوره. کار پذیرشم و پاسکاریای ایرانم که قابل پیش بینی نیست ممکنه بیشتر طول بکشه، رفتم ساختمان مرکزی دانشگاه گواهی موقتم حتی آماده نشده منی که فارغ التحصیل خردادم!!!!

زنگ زدم امور بین الملل دانشگاه آزاد، یه خانومی بود گفت برو فعلا با ترجمه غیررسمی پذیرشت بگیر که کارت عقب نیوفته :| خوب اخه همه دانشگاه ها که قبول نمی کنن ترجمه غیررسمی، در کل واقعا باید به این روند کاری و قوانین عجیبی که برا خودشون ساختن تاسف خورد.
    خواهش میکنم
    اون بنده خدا راست گفته نظام وظیفه کاری به ریزنمره و این چیزا نداره اونا فقط آدم سرباز میشناسن! احتمالا یکی دو هفته دیگه اقدام کنید اسفند پر شده و اعزام اردیبهشت میشه (چون تاریخ اعزام تحصیل کرده ها اول ماه های زوج هست).
    باز پیگیر دانشنامتون باشید و بگید عجله دارم چیکار میتونم کنم؟ بهشون بگو شده خودم دستی برم سازمان مرکز میرم فقط زودتر انجام بشه، شاید بشه کاری کرد!
    حالا فعلا همین ترجمه غیررسمی رو بگیرید، میشه باهاش یه کارایی کرد اگرچه قطعا به اندازه ترجمه رسمی دستتون باز نیست.
    ایشالا کار شما هم به زودی راه میوفته.
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)