صفحه 14 از 151 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1502

موضوع: دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavan70 نمایش پست ها
    دوست عزیز من هم همین مشکل رو داشتم. همون قسمت فارغ الحصیلا که میری، همونجا که قراره مدراکتونو بدن ، بگو به مسوولش که میخای اپلی کنی یا هر چی و نیاز داری به مدرک که سریع تر آماده بشه . من همین رو گفتم و بجای ۵ ماه حدودا ۲ ۳ ماهه مدرکم آماده بود.
    ممنون. شما کجا رفتید تو تهران؟
    خیابان پاسداران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد ؟ یا فارغ التحصیلان ؟ آدرس فارغ التحصیلان کجاس ؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    سلام
    در مورد ریزنمرات نهایی سوال داشتم. آیا بعد که وثیقه گذاشتیم ما دانشگاه آزادیا باید ریز نمرات نهایی رو از واحدومون بگیریم و باز یه بار دیگه بریم دانشگاه مرکزی تهران قسمت فارغ التحصیلان؟ یا همون تهران خودش ریز نمرات رو صادر میکنه؟
    ریز نمره قبل از گذاشتن وثیقه 1 فرم شماره 3 هستش که فاقد ترجمه رسمیه!
    بله بعدش باید ببرید مبلغی خودشون میگیرند و انجام میدند
    موفق باشید
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    ریز نمره قبل از گذاشتن وثیقه 1 فرم شماره 3 هستش که فاقد ترجمه رسمیه!
    بله بعدش باید ببرید مبلغی خودشون میگیرند و انجام میدند
    موفق باشید
    ممنون از جوابتون
    میخواستم پست رو ویرایش کنم سوال دیگه هم بپرسم که شما لطف کردین جواب دادین
    میخواستم این رو هم بپرسم که دوستمون گفتن 2 ، 3 ماهه تونستن مدرک رو بگیرن تازه باهاشون راه اومدن، این که خیلی خیلی زیاده.
    من تا جایی که شنیدم هر واحد دانشگاه آزاد که درس خونده باشین ،اون واحد دانشنامه رو صادر میکنه میفرسته تهران و وقتی که شما کارای نظام وظیفه رو انجام دادی اگه دانشنامت صادر شده بود و در دانشگاه مرکزی تهران موجود بود مدرکتو از همونجا میگیری و به واحد دیگه کاری نداری (و این کار بلافاصله انجام میشه) به جز مدرک پیش دانشگاهی که اونو باید از واحد گرفت .من فکر میکردم کل پروسه گرفتن مدرک بعد از درست شدن کارای نظام وظیفه یکی دو روزه درست میشه. آخه مدرک رو که واحد صادر میکنه تو تهران فقط یه امضا پاش میخوره!
    من باید تا آگست آلمان باشم و حداقل دو ماه قبلش واسه سفارت این مدرک رو لازم دارم. یعنی بقیه چکار کردن واسه این مشکل؟
    اینا که گفتم درسته؟
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

Junior Member

دوستان این شرایطی که الان واسم پیش اومده شاید واستون خنده دار بیاد اما حقیقت داره.

من تا الان فقط تونستم گواهی موقت فارغ التحصیلی رو بگیریم و هنوز دانشنامه ی من از واحد دانشگاهی ای که توش لیسانسم رو گرفتم، به تهران ارسال نشده. مسئولین اینطوری عنوان میکنند که
    به علت تغییر در ریاست دانشگاه آزاد، روی کاغذ هایی که باید پرینت بگیریم دانشنامه ی شما رو، اسم آقای جاسبی خورده. از طرفی تهران گفته که با تیغ اون اسم رو حذف کنید و برای ما دانشنامه هارو ارسال کنید. حالا که دانشنامه ها امضا شده از تهران میاد، دارالترجمه ها و وزارت امور خارجه و دادگستری، رو این مساله حساس شدن و برخی دانشجوها نتونستن ترجمه رسمی ای از مدرکشون بگیرن. واسه همین ما پروسه ی پرینت و ارسال دانشنامه به تهران رو متوقف کردیم تا نامه نگاری کنیم با تهران و نتیجه رو به ما بگن که باید چکار کنیم.

حالا این وسط یکی مثل من که باید حداکثر مرداد با دانشنامه بره دانشگاهی که پذیرش گرفته تکلیفش چیه ؟ تازه قبلش واسه ویزا هم به این دانشنامه نیاز دارم
    سوالی که داشتم اینه که، شما خودتون یا دوستانتون، کسایی بودن که دانشنامه شون اینطوری با تیغ تصحیح شده باشه و تونسته باشن ترجمه رسمی روش انجام بدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - دانشگاه Bogazici

سلام
    چند تا سوال برام با اینکه ویکی و همه ی پست ها رو خوندم بی جواب مونده ممنون میشم کمک کنید.
    1-من پائیر امسال درسم تموم میشه ، می تونم بلافاصله بعد از اینکه آخرین نمرم اومد درخواست ریز نمرات بدم؟ و از نظر دانشگاه تا کی دانشجو محسوب می شم؟
    2-اصلا می تونم ریز نمراتمو به جز نمره ترم آخر ترجمه کنم و بفرستم؟
    3-اینکه بچه ها می گن دانشگاه مقصد برای ارائه دانشنامه بهت مهلت می ده یعنی اینکه فقط با ریزنمره می شه ثبت نام کرد یا نه؟

و دو تا سوال دیگه دارم شاید زیاد به اینجا مربوط نشه و لی نمی دونم کجا مطرح کنم ممنون می شم اینارم کمک کنید.
    1- با پذیرش conditional میشه تشکیل پرونده داد؟
    2- پذیرشی که دانشگاه می ده پست میشه یا ایمیل میشه؟؟؟ وزارت علوم کدومشو می خواد؟

سپاس بسیار

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط darksun نمایش پست ها
    سلام
    چند تا سوال برام با اینکه ویکی و همه ی پست ها رو خوندم بی جواب مونده ممنون میشم کمک کنید.
    1-من پائیر امسال درسم تموم میشه ، می تونم بلافاصله بعد از اینکه آخرین نمرم اومد درخواست ریز نمرات بدم؟ و از نظر دانشگاه تا کی دانشجو محسوب می شم؟
    2-اصلا می تونم ریز نمراتمو به جز نمره ترم آخر ترجمه کنم و بفرستم؟
    3-اینکه بچه ها می گن دانشگاه مقصد برای ارائه دانشنامه بهت مهلت می ده یعنی اینکه فقط با ریزنمره می شه ثبت نام کرد یا نه؟

و دو تا سوال دیگه دارم شاید زیاد به اینجا مربوط نشه و لی نمی دونم کجا مطرح کنم ممنون می شم اینارم کمک کنید.
    1- با پذیرش conditional میشه تشکیل پرونده داد؟
    2- پذیرشی که دانشگاه می ده پست میشه یا ایمیل میشه؟؟؟ وزارت علوم کدومشو می خواد؟

سپاس بسیار
    1. بله. معمولا بسته به واحد از زمانی که آخرین نمره رفت تو کارنامه و یا از چند روز بعدش فارغ التحصیل محسوب میشی.

2. بله. حتما ترم آخر ریز نمره ترم های قبلی را بگیر.

3. بستگی به دانشگاه داره. ولی خیلی روش حساب نکن. چون تو بعضی موارد، حتی اگه دانشگاه هم قبول کنه، سفارت ممکنه راه نیاد و بدون دانشنامه اجازه اقدام برای ویزا را به شما نده. البته این مورد خیلی نسبیه و کاملا مربوط میشه به دانشگاه و کشور مقصد.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CIVIL ENGINEER

با سلام...
    دوتا سوال داشتم. به نظرم اومد به این تا÷یک مربوط میشه. من برای کانادا اقدام کردم.
    ترجمه لیست نمرات را کجا باید تایید کنند؟... آیا سفارت ایران در اتاوا باید تایید کنه؟
    ارزیابی مدارک دانشگاه آزاد خارج از تهران{رودهن} با بکس سراسری یا آزاد تهران فرقی داره؟

Junior Member

سلام
    من در کانادا هستم ، و اصل مدارکم دست خودمه، دانشگاه ubc خواسته ریز نمرات تأیید شده من مستقیم براشون پست بشه.
    آیا من می‌تونم یک فامیلی یا دوستامو به واحد دانشگاه آزاد دا پاسداران بفرستم، و آنها کپی مدارکمو مهر یا تأیید کنن ، یا باید حتما به واحد دانشگاهی که فارغ تحصیل شدم در شهرستان مراجعه کنند .
    من چون اصل مدرکن اینجاست در ترجمهٔ مدارک مشکلی‌ ندارم، دانشگاه یوو بی‌ سی‌ ، نسخهٔ فارسیه تأیید شده مدارک رو می‌خواد.
    ممنون میشم اگر راهنمایی‌ کنید

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط buddy نمایش پست ها
    سلام
    من در کانادا هستم ، و اصل مدارکم دست خودمه، دانشگاه ubc خواسته ریز نمرات تأیید شده من مستقیم براشون پست بشه.
    آیا من می‌تونم یک فامیلی یا دوستامو به واحد دانشگاه آزاد دا پاسداران بفرستم، و آنها کپی مدارکمو مهر یا تأیید کنن ، یا باید حتما به واحد دانشگاهی که فارغ تحصیل شدم در شهرستان مراجعه کنند .
    من چون اصل مدرکن اینجاست در ترجمهٔ مدارک مشکلی‌ ندارم، دانشگاه یوو بی‌ سی‌ ، نسخهٔ فارسیه تأیید شده مدارک رو می‌خواد.
    اگه درست متوجه شده باشم شما منظورتون اینه که باید مدارک رسمی پست بشه. درسته؟
    اگه اینجوریه باید تمام مدارکتون رو آشناتون ببرن امور بین الملل دانشگاه آزاد و از اونجا برای دانشکاه بفرستن.

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط buddy نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    تا جایی که من میدونم دانشگاه آزاد هیچ مدرکی رو کپی برابر اصل نمیکنه. در مورد کپی تایید شده این چیز عجیب و جدیدی نیست. همون دارالترجمه که مدارک رو ترجمه میکنه یه کپی فارسی بهش ضمیمه میکنه و همشو تا میزنه و محل تا زدگی رو مهر میکنه یعنی کپی های فارسی و هر چیزی که در این مجموعه هست مورد تایید است.
    مگر بعضی دانشگاه های خیلی گیر که به طور واضح گفته باشن کپی به زبان اصلی که جدا از ترجمه ها باشه واسمون بفرستین که خیلی غیر منطقی به نظر میرسه، من فک کنم فقط یه جا همچین چیزی دیدم. حالا اگه خیلی دانشگاه گیره این کافیه که کپی های فارسی که به ترجمه ها اتچ شده رو ببرن دفترخونه اسناد رسمی مهر کپی برابر با اصل و مهر برجسته بزنه. در مورد فرستادن از دانشگاه آزاد هم باید ببرین امور بین الملل بدون هیچ مشکلی به هر جای دنیا که بخواین میفرستن.
    ضمنا فقط اگه ریز نمرات جدید خواستین باید از واحد خودتون بگیرین و تهران تایید کنین و دست کسی هم نمیدن مگر اینکه وکالت محضری داشته باشه ازتون.
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)