صفحه 6 از 151 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1502

موضوع: دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

Senior Member سپهر آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دریافت ريزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Raha Maleki نمایش پست ها
    سلام من تیر90 فارغ شدم.مدرک موقت رو گرفتم.این ماه مدرک اصلم صادر میشه.و بعدش با واریز 5500 تومان هم دانشگاه ریزنمره ی ترجمه شده بهم میدن. ایا باید خودم هم باید سازمان مرکزی یا دادگستری یا جای دیگه ای واسه مهر وامضا برم یا همین ریز نمره که دانشگاه بهم میده رو واسه اپلای استفاده کنم و بفرستم؟
    معمولا اگه خود دانشگاه مدرکی به زبان انگلیسی به شما بده و مهر/امضا کنه دیگه نیازی به مهر جاهای دیگه نیست.

ولی شما از روی اطمینان هم که شده از دانشگاه یا هر کسی که این مدرک را میخوای براش بفرستی این سوال را بپرس.

شاید بد نباشه که از خود دانشگاه و کسی که ریز نمرات را بهت میده هم سوال کنی.

شما کدام واحدی که خود دانشگاه بهت ریز نمره ترجمه شده میده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط leily_ava نمایش پست ها
    دوستان، يه كمي چيزهايي كه اين‌جا نوشتيد، تناقض داشت برام. لازمه به تعداد دانشگاه‌هايي كه مي‌خواهيم اپلاي كنيم،ريزنمرات بگيريم يا نه، كافيه يه دونه؟خود دارالترجمه كپي‌اش رو مي‌ذاره كنار ترجمه شده‌اش؟
    دارالترجمه خودش کپی ریزنمرات فارسی را کنار ترجمه میذاره.

البته بعضی دانشگاه ها از شما می خوان که نسخه اصل ریزنمرات(یا حتی چند نسخه از آن را) براشون ارسال کنید. ولی باز مثلا دانشگاه ما بیشتری از یک نسخه ریز نمرات (دانشجویی) صادر نمیکنه که برای این هم چند تا راه هست:

1) از همون یک نسخه کپی برابر اصل تهیه کنید.

2) دارالترجمه ها هم خودشون مهر کپی برابر اصل دارند و این کار را انجام میدند.

3) میتونید نسخه کپی را ببرید دانشگاه که اونجا براتون روش یه مهر تایید بزنند.(البته این که چه کسی این مهر را بزنه بر میگرده به دانشگاهی که این مدرک را براش ارسال میکنید.)

قبل از انجام هر کدام از این سه مورد هم اکیدا توصیه میشه که با دانشگاه یا موسسه مقصد تماس بگیرید تا خودشون راهنماییتون کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط maralelec نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فارغ التحصیل هستم و برای ارتقای معدل ترم جبرانی برداشتم در نتیجه نمرات این ترم جبرانی اواخر بهمن حاضر میشه که خیلی ازdeadlineها گذشته.از انجایی که این ترم جبرانی مربوط به واحدهایی از دو سال اولم است امکان اینکه نمرات دو سال دوم را به صورت unofficialفعلا بفرستم و وقتی نمرات ترم جبرانی ام اومد official همشو بفرستم هست؟اصلا دانشگاه آزاد به این صورت ریز نمره میده؟لطفا راهنمایی کنید.

ببخشید یک سوال دیگه هم دارم این درسته که وقتی هنوز همه کارهای فارغ التحصیلی را انجام ندادیم ریز نمره ای که دانشگاه به ما میده شامل دروس افتاده نمیشه؟واقعا ممنون میشم اگه جواب بدین.
    جواب سوال اولت دو حالت داره:

1) اگه تو میخوای ریز نمرات الانت را بفرستی همینی که داری را کامل و رسمی براشون بفرست. چون به هر صورت معیار تصمیم گیریشون همین خواهد بود! بعدا که قبول شدی هم تو هر مرحله ای(حتی ثبت نام) می تونی دوباره ترجمه همین مدرک را بهشون بدی و بعید میدونم مشکلی پیش بیاد.

2) وقتی صحبت از unofficial میشه شما اصلا کاری با دانشگاه نداری! همون نمراتی که احتمالا خودت تو سایت میبینی را هم میتونی پرینت بگیری و بدی بیرون برات ترجمه کنند و با مهر دارالترجمه(ولی بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه) براشون بفرستی! یا اصلا خودت میتونی یک فایل درست کنی و نمراتت را به انگلیسی توش قرار بدی. وقتی صحبت از unofficial میشه معنیش اینه که کارا داره بر اساس اعتماد متقابل انجام میشه که البته به احتمال زیاد بعدا(مثلا موقع ثبت نام) از شما یک مدرک رسمی خواسته میشه. موقعی که مدرک unofficial هست شما اصلا میتونی همه ی نمراتت را بکنی 19-20 و براشون بفرستی ولی (گذشته از مسائل اخلاقیش) اگه بعدا ازت مدرک اصلی را بخوان به مشکل بر می خوری.

جواب سوال دوم:

ریزنمرات دانشجویی(این دانشجویی خیلی مهمه) که دانشگاه آزاد به شما میده(اگه اشتباه نکنم اسمش میشه فرم شماره 3) شامل دروس افتاده نمیشه و دروسی هم که ترمیم معدل شده فقط نمره بالاتر درج میشه. به فارغ التحصیلی و ... هم ربطی نداره. شما تا موقعی که بتونی این نوع ریزنمرات را بگیری به همین صورتیه که گفتم. ولی حواست باشه که معمولا این نوع ریزنمرات را فقط زمان دانشجویی و قبل از فراغت از تحصیل به شما میدند که معنی قبل از فراغت از تحصیل هم در اکثر مواقع یا قبل از ثبت شدن آخرین نمره یا حداکثر چند روز بعدشه(که این توی واحد های مختلف دانشگاه آزاد متفاوته).

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام
    من فارغ التحصیل تیر هستم
    ولی شهریور تسویه کردم
    مدرک موقت نگرفتم. برگه اعزام به خدمت دارم
    الان اگه برم دانشگاه بهم دانشنامه اصلی رو میدن؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    من فارغ التحصیل تیر هستم
    ولی شهریور تسویه کردم
    مدرک موقت نگرفتم. برگه اعزام به خدمت دارم
    الان اگه برم دانشگاه بهم دانشنامه اصلی رو میدن؟
    اگه آماده باشه می دن.

اگر دانشگاه آزاد باشه اول شما باید مدرک موقتو بگیری بعد صبر کنی تا ۴ ماه بعد اصل مدرک آماده میشه... والی اگر عجله دارد به دانشگاه بگید ممکنه ۲ ۳ ماهه بدن.

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    یک مطلبی از ویکی خوندم بسیار نگرانم کرد

ممنون میشم اساتید منو از نگرانی خارج کنن

نوشته که (برای گرفتن پذیرش داشتن دانشنامه الزامی است). دانشنامه رو فقط به فارغ‌التحصیل‌ها میدن.یعنی‌ من که ترم آخر هستم به مشکل میخورم واسه پذیرش؟فکر کنم ریز نمره رسمی‌ کافی‌ باشه،غیر از اینه؟ویکی چی‌ میگه پس!!

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

سلام

نوشته که (برای گرفتن پذیرش داشتن دانشنامه الزامی است). دانشنامه رو فقط به فارغ‌التحصیل‌ها میدن.یعنی‌ من که ترم آخر هستم به مشکل میخورم واسه پذیرش؟فکر کنم ریز نمره رسمی‌ کافی‌ باشه،غیر از اینه؟ویکی چی‌ میگه پس!!
    خیلی از دانشگاه های برای مرحله اپلای ریز نمره رسمی براشون کافیه ولی بعضیا هم هستن که اصرار دارن دانشنامه یا هر مدرکی که گواه اعطای درجه تحصیلی هست ارائه بدید برای اپلای. بستگی به دانشگاهی داره که میخواید اپلای کنید. اگه احیانا نیاز به دانشنامه پیداکردید شاید اگه باشون صحبت کنید واز دانشگاتون نامه ای ارائه بدید که تا تاریخ فلان مدرکتون اعطا میشه کمک کنه. ولی خب بیشتر دانشگاه ها همون ریزنمرات رسمی برای اپلای براشون کافیه.
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    سلام

سلام
    من دیروز که دانشگاه بودم گفتند با برگه اعزام به خدمت هم میشه دانشنامه اصلی رو گرفت

یه سوال :
    به من گفتند که وقتی ما تاییدیه رو امضا کردیم و فرستادیم سازمان مرکزی 3 هفته بعد دانشنامه اصلیت میاد.ولی اگه خیلی عجله داری زنگ بزن ما شماره نامه رو بدیم خودت برو سازمان مرکزی بهشون گیر بده اونوقت بهت زود می دن.حالا فرضا 10 دی شماره رو به من دادن اونوقت من برم سازمان مرکزی چقدر طول میکشه دانشنامه + ریزنمرات رو بدن ؟
    کسی از این پرسه خبر داره ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    من دیروز که دانشگاه بودم گفتند با برگه اعزام به خدمت هم میشه دانشنامه اصلی رو گرفت

یه سوال :
    به من گفتند که وقتی ما تاییدیه رو امضا کردیم و فرستادیم سازمان مرکزی 3 هفته بعد دانشنامه اصلیت میاد.ولی اگه خیلی عجله داری زنگ بزن ما شماره نامه رو بدیم خودت برو سازمان مرکزی بهشون گیر بده اونوقت بهت زود می دن.حالا فرضا 10 دی شماره رو به من دادن اونوقت من برم سازمان مرکزی چقدر طول میکشه دانشنامه + ریزنمرات رو بدن ؟
    کسی از این پرسه خبر داره ؟
    فکر نمی کنم دانشنامه رو تو سازمان به خودتون بدن!
    بعد از تسویه حساب با دانشگاه از امور فارغ التحصیلان بخواهین که دانشنامه شما رو با پست پیشتاز بفرستن سازمان و پس از انجام کاراش از سازمان بخواهین که دوباره با پست پیشتاز بفرستن واحدتون برای ریز نمرات هم همین مراحل رو طی کنین.
    اگه پیگیری کنین کمتر از دو ماه دانشنامه و ریز نمرات دستتونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)