صفحه 2 از 52 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 517

موضوع: فرمهای قدیمی 158-156- DS 157

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد فرم DS 157

نقل قول نوشته اصلی توسط mspersian84

من كه فقط تاريخ ورود يا شروع در اون مقطع رو نوشتم. و فكر مي كنم كه مشكلي نداشت. چون كلير هم شدم.
    منم مثل آقا میثم فقط تاریخ ورود یا شروع رو نوشتم و مشکلی هم پیش نیومد.

نقل قول نوشته اصلی توسط icicle
    منم راجه به DS-157 و DS-158‌ سوال داشتم.
    ميگن اگه سوابق كاري زياد داشته باشيم،‌Clearance طول ميكشه. من حدود 10 ماهه كه فارغ التحصيل MS شدم ولي خوب قبل از فارغ التحصيلي يه جا (شركت نيمه خصوصي، كار مربوط به نيروگاههاي برق) مشغول بودم و بعد از فارغ التحصيلي همون جا استخدام شدم. مي خواستم ببينم اگه اصلاً در مورد سوابق كاريم هيچي ننويسم و بگم هدفم درس خوندن بوده و داشتم apply مي كردم مشكلي پيش مياد؟ يعني از جاي ديگه اي مي فهمن من الان كجا كار مي كنم؟ البته تو CV هم چيزي ننويسم.
    به نظر من چون احتمالا تو CV که به دانشگاه دادین سابقه کار رو نوشتین اینجا هم بنویسین که CV تفاوت اساسی با اونی که به دانشگاه دادین پیدا نکنه. (این خیلی بدتره!) ضمن اینکه بالاخره باید یه جوابی واسه این 10 ماه داشته باشین که چی کار میکردی !

Junior Member

سلام
    من سربازيم رو به صورت امريه در شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب گذروندم.
    يعني پس از 2 ماه آموزشي در پادگان 01 نيروي زميني ارتش ، 18 ما رو در اهواز به عنوان مهندس نفت گذروندم.
    مي خواستم بپرسم در جواب سوال شماره 15 فرم DS-157 چي بنويسم؟(?Have you ever performed military service)
    بنويسم امريه داشتم و ... يا انكه فقط بنويسم تو Army خدمت كردم؟

خيلي خيلي ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد.

شادوموفق باشيد.

ApplyAbroad Champion

تا اونجا که من یادم میاد این سوال می‌پرسه که آیا سربازی رفتید یا خیر و اگر رفتید تخصص نظامی‌تون چیه.
    به نظر من راستش رو بگید. یعنی بگید که بله سربازی رفتید ولی تخصص نظامی خاصی ندارید و به جای سربازی در یک شرکت نفتی کار می‌کردید.
    من خودم هم سربازی رفته بودم ولی چون با فوق لیسانس رفتم غیر از ۲-۳ هفته آموزشی که عملا فرمالیته بود، هیچ وقت در پادگان نبودم و فقط تو یک مرکز کامپیوتر کار می‌کردم (بیکار می‌گشتم!). من هم تو فرم همین رو نوشتم که سربازی رفتم ولی تخصص نظامی خاصی ندارم و فقط تو مرکز کامپیوتر کار می‌کردم.

Junior Member

It is not important at all
    no one in no embassy care about this thing
    because this is compulsory
    if you dont wirte it wont happen anything
    checkiing and .... is just joke in my OPINION
    best

K1

Junior Member

سلام به همگی

منظور از ایتم <8> DC-157 که گفته : 8. ( Full Name and Address of Contact Person or Organization in the United States (Include Telephone Number چیه؟ ایا باید دانشگاه مقصد رو پر کنیم؟

در ایتم 17 ، List All Educational Institutions You Attend or Have Attended. Include Vocational Institutions But Not Elementary Schools. ایا باید راهنمایی و دبیرستان رو هم پر کنیم؟

ایتم 18 یعنی چی؟ Have You Made Specific Travel Arrangements?

ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام

کلا زیاد سخت نگیر این فرم های سفارت را. اگر چیزی کم نوشته باشی آفیسر ازت می پرسد و خودش وارد می کند. (ظاهرا به نسخه الکترونیک فرم شما همان لحظه دسترسی دارد.)
    1) اگر تمایل داری با توجه به I20 مشخصات کسی که باید از ورود شما مطلع شود را بنویس. اما این مورد برای F1 مهم نیست.
    2) همان طور که گفته است فقط دانشگاهها را بنویس.
    3) این گزینه هم برای F1 مهم نیست. این فرم برای ویزای توریستی هم کاربرد دارد. می توانی بنویسی NO
    Hamid

ApplyAbroad Champion

همون طور که hamid_542 گفته خیلی نگران فرم‌ها نباشید، اونا خودشون چک می‌کنند و ازتون می‌پرسند اگر مورد خاصی باشه. فقط چیزی بر خلاف واقعیت ننویسید.
    در مورد بند ۸ من اسم دپارتمان و دانشگاه رو نوشته بودم.
    در مورد بند ۱۷، به نظر من اگر جا داره اسم دبیرستان رو هم بنویسید ولی راهنمایی لازم نیست. حداقل من ننوشته بودم.
    در مورد بند ۱۸ هم بنویسید می‌تونید بنویسید «نه» یا این که بنویسید باید قبل از یک تاریخ خاصی تو آمریکا باشید (مثلا تاریخ شروع ترم). من نوشته بودم «نه».

Junior Member

سلام
    من تو فرم DS-157 فرامش كردم اسممو به فارسي تو box شماره 3 بنويسم.
    Officer تو قبرس هم فكر كنم حواسش نبوده و نديده.
    حالا بايد چي كار كنم؟
    من خيلي از clearance مي ترسم.
    لطفا راهنماييم كنيد
    خيلي خيلي ممنونم.

Junior Member

نگران نباش، به خاطر یه اسم که نمی یان کسی رو reject کنن. اونا اسم شما رو به فارسی از خودتون بهتر بلدن بنویسن.

amirrezag
    Guest

آره، اصلاً نگران نباش. اگه قرار باشه به این چیزا گیر بدن، همه ردن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)