صفحه 17 از 1141 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627671175171017 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 11404

موضوع: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

پیش فرض پاسخ : امریه انرژی اتمی یا وزرات نفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_ghl نمایش پست ها
    ممنون...صرف نظر ازبحث ویزا کدوم بهتره؟...از نظر سابقه و وضعیت حقوقی و آینده شغلی منظورمه؟!
    هر جوری بخوای حساب کنی وزارت نفت بهتره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    هر جوری بخوای حساب کنی وزارت نفت بهتره.
    اگر موردی و با دلیل توضیح بدید ممنون میشم...(خیلیارو حساب اسم و عنوان نظر میدن...می خوام اینجوری نباشه...)

رشته و دانشگاه
    UTSA

اگر موردی و با دلیل توضیح بدید ممنون میشم...(خیلیارو حساب اسم و عنوان نظر میدن...می خوام اینجوری نباشه...)
    ببین دوست من، جدای بحث خروج از کشور و امکان زیر نظر بودن و ... که یکی از مشکلات انرژی اتمی هست و دوستان اشاره کردن، توجه به این نکته داشته باشید که وزارت نفت قویترین وزارتخونه دولته (در کنار وزارت نیرو و بالاتر از اون) و بخش عمده ای از بودجه کشور از طریق این وزارت خونه تامین میشه. مملکت داره رو نفت میچرخه. حقوق کارمندای وزارت نفت همیشه از حقوق کارمندای هم رده خودشون تو جاهای دیگه به طور قابل توجهی بیشتر بوده. یه قانونی جدیداً دولت داره دنبال میکنه به نام قانون مدیریت خدمات کشوری که نمیدونم تا چه حد با هاش آشنا هستید، اما یکی از مواردش اینه که حقوق همه کارمندای هم رتبه تو همه سازمانهای دولتی به یک اندازه باشه.
    این از نظر درآمدی که مهمترین جنبه اش بود.

البته همه این بحثها منوط به اینه که شما رو بعد از امریه استخدام کنن. در غیر اینصورت، به جز بحث خروج از کشور، تفاوت خاصی وجود نداره.
    ویرایش توسط atabak-aut : August 13th, 2011 در ساعت 11:58 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    ببین دوست من، جدای بحث خروج از کشور و امکان زیر نظر بودن و ... که یکی از مشکلات انرژی اتمی هست و دوستان اشاره کردن، توجه به این نکته داشته باشید که وزارت نفت قویترین وزارتخونه دولته (در کنار وزارت نیرو و بالاتر از اون) و بخش عمده ای از بودجه کشور از طریق این وزارت خونه تامین میشه. مملکت داره رو نفت میچرخه. حقوق کارمندای وزارت نفت همیشه از حقوق کارمندای هم رده خودشون تو جاهای دیگه به طور قابل توجهی بیشتر بوده. یه قانونی جدیداً دولت داره دنبال میکنه به نام قانون مدیریت خدمات کشوری که نمیدونم تا چه حد با هاش آشنا هستید، اما یکی از مواردش اینه که حقوق همه کارمندای هم رتبه تو همه سازمانهای دولتی به یک اندازه باشه.
    این از نظر درآمدی که مهمترین جنبه اش بود.

البته همه این بحثها منوط به اینه که شما رو بعد از امریه استخدام کنن. در غیر اینصورت، به جز بحث خروج از کشور، تفاوت خاصی وجود نداره.
    خیلی ممنون...البته من شنیدم حقوق انرژی اتمی هم بالاست...البته فقط شنیدم!...همین شنیدن هاست که آدم رو دچار تردید می کنه!

البته من امریه وزارت نیرو ( شرکت برق منطقه ای) رو هم تونستم بگیرم...بذارید شرایط سه تاش رو بگم بعد شما بگید جای من بودید کدوم رو انتخاب می کردید:

1- انرژی اتمی : محلش تهرانه - حقوقش تو ساعات اداری مثل سربازاست تو ساعات غیر اداری هم اضافه کاری حساب میشه.

2- شرکت نفت: محلش احتمالا جنوبه - حقوقش مثل سربازاست.

3-شرکت وابسته به شرکت برق: محلش شهرخودمه - حقوقش مثل کارمندان شرکته.

از نظر مکان و حقوق قطعا سومی بهتره! ولی تردید من برای یه جاییه که ییه سابقه به درد بخور + آینده ی روشنتر داشته باشه.
    ویرایش توسط atabak-aut : August 13th, 2011 در ساعت 11:58 PM

رشته و دانشگاه
    UTSA

خیلی ممنون...البته من شنیدم حقوق انرژی اتمی هم بالاست...البته فقط شنیدم!...همین شنیدن هاست که آدم رو دچار تردید می کنه!

البته من امریه وزارت نیرو ( شرکت برق منطقه ای) رو هم تونستم بگیرم...بذارید شرایط سه تاش رو بگم بعد شما بگید جای من بودید کدوم رو انتخاب می کردید:

1- انرژی اتمی : محلش تهرانه - حقوقش تو ساعات اداری مثل سربازاست تو ساعات غیر اداری هم اضافه کاری حساب میشه.

2- شرکت نفت: محلش احتمالا جنوبه - حقوقش مثل سربازاست.

3-شرکت وابسته به شرکت برق: محلش شهرخودمه - حقوقش مثل کارمندان شرکته.

از نظر مکان و حقوق قطعا سومی بهتره! ولی تردید من برای یه جاییه که ییه سابقه به درد بخور + آینده ی روشنتر داشته باشه.
    شما کارتون خیلی درست بوده که تونستین از سه جای شاخ امریه بگیرید ها! خودمونیم! من چهار جا رفتم، تازه معدل بالا و شاگرد ممتاز و مقاله و .... یه جا جور شد که اونهم در حد اینجا ها نیست! در هر صورت آرزوی موفقیت بیشتر دارم براتون.
    والا اینطور که من فهمیدم شما محل اقامتتون تهران نیست. حالا دو تا بحث میشه، اگر براتون مسئله ای نیست که خارج از شهر خودتون یک سال و اندی خدمت کنید، و اگر براتون مسجّله که بعد از پایان خدمت توسط سازمان مربوطه جذب میشید، پیشنهاد من همچنان نفته.
    اگر معلوم نیست که جذبتون میکنن یا نه، گزینه شرکت برق گزینه خوبیه چون هم تو شهرتونه و هم حقوقش بالاتره. یه جورایی میشه گفت هدف میان مدته.
    گزینه آخر هم به خاطر مشکلات خروج از کشور و یه سری مسائل حاشیه ای و ...انرژی اتمیه. انرژی اتمی اسم دهن پر کنی داره، ولی...چجوری بگم، معلوم نیست واقعاً تا کی کار و بارش خوب باشه. اما نفت و برق چیزیه که هیچ وقت کار و بارش کساد نمیشه.

دیگه انتخاب آخر رو خودتون باید انجام بدید. اما اگر من جای شما بودم، شرکت برق رو انتخاب میکردم.

سلام من دانشجوی مهندسی نفت دانشکده نفت اهواز هستم. ورودی 88، ترم 4 ام رو تمام کردم. می خواستم یه راهنمایی بگیرم. تا الان معدلم 14 است، میتونم بالاترش بیارم،درسمم خوب هستش و بوده، زبانمم فک کنم خیلی خوبه. میخوام اپلای کنم کانادا (University of Alberta) به دنبال Full Fund هستم.در واقع هدف نهایی من زندگی در کاناداست. چند راه جلومه. با توجه به اینکه به هیج وجه معافیت بم نمی رسه. من تمام تلاشمو واسه معدل و مقاله خواهم کرد. اما کدووم:
    1-اتمام کارشناسی-امریه شرکت نفت-اپلای-...
    2-اتمام کارشناسی-اپلای-اتمام ارشد کانادا-برگشت و امریه-اپلای واسه PhD و ...
    3-اتمام کارشناسی-اپلای-اتمام ارشد کانادا-اتمام PhD کانادا-برگشت و امریه و ...
    4-اتمام کارشناسی-اتمام ارشد در ایران-امریه-...
    5-اتمام کارشناسی-اتمام ارشد در ایران- اپلای PhD کانادا-برگشت و امریه و ...

از اینکه بلند شد عذرمیخوام. در مورده همه فک کردم اما واقعا مطمئن نیستم، راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

سلام دوستان... میشه از این دو سال سابقه کار (به عنوان امریه) برای آزاد کردن مدرک ارشد استفاده کرد ؟؟
    یعنی یکی بعد از ارشد ... امریه بگیره و تو همون 2 سال امریه.. سابقه کار هم بشه براش و بعد از خدمت مدرکشم آزاد کنه.
    ویرایش توسط Arash_Mohebi7 : August 14th, 2011 در ساعت 05:20 PM
    I am Back

رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط miladolad نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی مهندسی نفت دانشکده نفت اهواز هستم. ورودی 88، ترم 4 ام رو تمام کردم. می خواستم یه راهنمایی بگیرم. تا الان معدلم 14 است، میتونم بالاترش بیارم،درسمم خوب هستش و بوده، زبانمم فک کنم خیلی خوبه. میخوام اپلای کنم کانادا (University of Alberta) به دنبال Full Fund هستم.در واقع هدف نهایی من زندگی در کاناداست. چند راه جلومه. با توجه به اینکه به هیج وجه معافیت بم نمی رسه. من تمام تلاشمو واسه معدل و مقاله خواهم کرد. اما کدووم:
    1-اتمام کارشناسی-امریه شرکت نفت-اپلای-...
    2-اتمام کارشناسی-اپلای-اتمام ارشد کانادا-برگشت و امریه-اپلای واسه PhD و ...
    3-اتمام کارشناسی-اپلای-اتمام ارشد کانادا-اتمام PhD کانادا-برگشت و امریه و ...
    4-اتمام کارشناسی-اتمام ارشد در ایران-امریه-...
    5-اتمام کارشناسی-اتمام ارشد در ایران- اپلای PhD کانادا-برگشت و امریه و ...

از اینکه بلند شد عذرمیخوام. در مورده همه فک کردم اما واقعا مطمئن نیستم، راهنمایی کنید.
    سلام دوست من.
    حتماً اطلاع دارید که معدل زیاد خوبی ندارید (البته این از معدل دوره کارشناسی من بیشتره، سوءتفاهم نشه)، و این که دانشگاههای کانادا بعضاً به معدل دو سال اول تحصیل شما بسیار توجه میکنند. در هر صورت، فرصت دارید و باید سعی کنید که حتماً معدلتون رو بالای 15 بیارید. من موفق به این کار نشدم و علیرغم این که معدل ارشدم 18 هست، ولی قید کانادا رو زدم چون میدونم که قبولم نمیکنند به احتمال قوی. شما نیاز به تلاش زیاد دارید که ان شاء الله موفق میشید.

اما بعد. البته من شنیدم وزارت نفت برای دانشگاه خودش تسهیلاتی برای امریه میده. اما این رو بدونید که در هر صورت گرفتن امریه کار آسونی نیست و در خیلی از موارد تا آخرین لحظه هم ممکنه اوکی نشه. سه تا از دوستان من قبلاً به خدمت اعزام شدن، و با این که خیلی روی امریه اشون حساب کرده بودن، روز تقسیم امریه شون نیومد و مجبور شدن که خدمت رو به طور عادی بگذرونن. در هر صورت نمیخوام نا امید باشی، احتمال اینکه امریه بشی از اینکه نشی بیشتره، ولی میخوام بگم همچین صد در صد هم روی امریه شدن حساب نکن.

ببین واقعاً نمیشه یه نظر کلی داد. خیلی از دوستان میگن که افتادن وقفه بین درس خوندن به خاطر سربازی چیز خوبی نیست و باعث منفک شدن ذهن شما از آموخته های قبلیش میشه. یه سری هم مثل من که اعصابشون از این که هر جا رفتن به نظام وظیفه اشون گیر دادن خط خطیه میگن مرگ یک بار، شیون هم یکبار، میریم خدمت و شرّش رو یک بار برای همیشه میکنیم. ضمن این که این فاصله بین دو مقطع که به سربازی مشغول هستید، با کمی شانس میتونه یه فرصت طلایی باشه که رزومه ات رو قوی کنی، سر فرصت امتحانات زبانت رو بدی و خلاصه بارت رو ببندی.
    اگر شما بتونید معدلتون رو به بالای 15 برسونید، گزینه اول یا سوم بهترین گزینه است. حالا چه امریه بشید، چه نشید. انتخاب این که اول برید سربازی یا اپلای کنید هم به خودتون و شخصیت خودتون ربط داره.
    اگر نه، شانستون برای پذیرش کم میشه، اما نه اینکه صفر بشه. بنابراین باید گزینه 4 یا 5 رو انتخاب کنید که انتخاب این دیگه بستگی داره شما جزء کدوم گروه از افراد پاراگراف قبل باشید. من گزینه چهار رو انتخاب کردم و به امید خدا دارم در جهتش پیش میرم.
    امیدوارم هر تصمیمی میگیری موفق باشی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    سلام دوستان... میشه از این دو سال سابقه کار (به عنوان امریه) برای آزاد کردن مدرک ارشد استفاده کرد ؟؟
    یعنی یکی بعد از ارشد ... امریه بگیره و تو همون 2 سال امریه.. سابقه کار هم بشه براش و بعد از خدمت مدرکشم آزاد کنه.
    میشه، ولی فکر کنم یه پولی یه جایی باید داد!
    ویرایش توسط vv_matin : August 14th, 2011 در ساعت 09:36 PM

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

میشه، ولی فکر کنم یه پولی یه جایی باید داد!
    دقیقا چه پولی رو باید به کجا داد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    I am Back

رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    دقیقا چه پولی رو باید به کجا داد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خب برادر اگه میدونستم که میگفتم!
    برای سابقه بیمه باید ظاهراً به تامین اجتماعی مبلغی داد. نمیدونم این مبلغ شامل سابقه خدمت هم میشه یا نه.
    اینجا رو ببینید:
    http://www.sarbazi.us/?p=1618

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)