صفحه 198 از 1141 نخستنخست ... 98148188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208248298698 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,971 تا 1,980 , از مجموع 11404

موضوع: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

سلام.کسی میدونه تاییدیه گزینش چی هست؟

دوستان می گن که اگه تو آموزشی نمره کمتر از 80 بگیرین امریه هاتون باطل می شه، مگه آموزشی چند نمره داره؟
    اصلا این صحبت صحت داره؟

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

با سلام

خوشحالم که میبینم تعداد صفحات این انجمن به 200 رسید. یادمه قبلنا میشد که هفته ها میگذشت و کسی پستی نمیذاشت! اینکه دوستان بدون هیچ چشمداشتی تجربیاتشونو در اختیار فروم قرار میدن فوق العاده و قابل ستایشه. مرسی از همه... موافقید با هم یه نیگاهی به شناسنامه کودکی که الان واسه خودش جوون رعنایی شده بندازیم؟!

از بدو تاسیس (آبان 86) تا اولین پست من (مهر 90) ---> از صفحه 1 تا 21 (21 صفحه در 48 ماه)
    از اولین پست من (مهر 90) تا پست قبلی من (مرداد 91) ---> از صفحه 21 تا 85 (65 صفحه در 10 ماه)
    از پست قبلی من (مرداد 91) تا الان(فروردین 92) ---> از صفحه 85 تا 200 (116 صفحه در 8 ماه)

به امید روزی که همه این سعادتو داشته باشیم که بتونیم برای هم مفید باشیم

نقل قول نوشته اصلی توسط جلالی نمایش پست ها
    با سلام
    من میخواستم برای امریه در وزارت نفت ثبت نام کنم.ولی یکی از مدارکی که در سایت مربوطه اعلام کرده اند "مدرک تحصیلی" هست.با توجه به اینکه در هنگام فارغ التحصیلی گواهی موقت را به من ندادند و گفتند زمانی که دفترچه اعزام به خدمت را پست کردی می توانیم گواهی موقت را به تو بدهیم برای این مشکل چه کاری باید انجام دهم؟؟یعنی حالا که مدرک تحصیلی (گواهی موقت)را به من نمی دهند چه چیزی را باید برای وزارت نفت به عنوان مدرک تحصیلی بفرستم؟؟
    ببینید شما تسویه حسابتون با دانشگاه و کارای فارغ التحصیلی رو که انجام دادید 2 تا Document رو میتونید از دانشگاه بخواید.

«نامه معرفی به نظام ظیفه»: که توش نوشته شده شما همه واحداتونو پاس کردید و در تاریخ فلان با معدل فلان فارغ التحصیل شدید. (نهایتاً یک ماه بعد از تسویه حساب حاضر میشه که میتونید با مراجعه به دانشگاه بگیریدش)
    «گواهی موفقت فارغ التحصیلی (گواهی اتمام واحدهای تحصیلی)»: که توش نوشته شده شما همه واحداتونو با معدل فلان پاس کردید، واحد باقیمانده ندارید و امور فارغ التحصیلیتون در دست بررسی هستش. (بلافاصله بعد از تسویه حساب میتونید درخواست بدید براتون صادر شه و بگیریدش)

هر کدوم از این دو تا که باشه برای ثبت نام امریه وزارت نفت کفایت میکنه ولی خوب از اونجا که دومی زودتر صادر میشه معمولا بچه ها از همون دومی استفاده میکنن.

اینکه فرمودید گواهی موقتو بهتون ندادن و گفتن باید اول دفترچه پست کنید کاملاً بی اساسه. اگه تمامی نمرات شما ثبت شده باشه (همه واحداتونو پاس کرده باشید) و همینطور تسویه حساب و امور فارغ التحصیلی رو انجام داده باشید، هیچ منع قانونی برای گرفتن گواهی موقت وجود نداره!

سوال دوم اینکه "تاییدیه گزینش" که در سایت وزارت نفت نوشته شده یکی از مدارکی است که باید ارسال کنید دقیقا چیست؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad369 نمایش پست ها
    سلام.کسی میدونه تاییدیه گزینش چی هست؟
    چیز قابل ارسالی نیست! بعضی از شرکت های تابعه وزارت نفت، پرسنل طرح نظامشون رو هم گزینش (حالا یا علمی یا عقیدتی سیاسی یا هر دو یا هیچ کدوم) میکنن. تجربه نشون داده که اگه مورد خاص سیاسی نداشته باشی به احتمال قریب به یقین گزینش تاییدت میکنه. به عنوان مثال برای بنده (که گاز بودم) فقط عقیدتی سیاسی بود ولی برای دوستان نفت و پتروشیمی علمی بود. این موردو زیاد جدیش نگیر!

سوال سوم اینکه در صورتی که در اول اردیبهشت ماه برای امریه شرکت نفت ثبت نام کنم تاریخ اعزام طبق گفته خود سایت اول آبان خواهد بود.در صورتی که امریه قبول شوم و تاریخ اعزام هم اول آبان باشد ولی شهریور ماه که نتایج نهایی کارشناسی ارشد می آید و ارشد قبول شده باشم تکلیف امریه چه میشود؟آیا میشود بعد از اتمام فوق لیسانس دوباره درخواست داد یا کلا از بین می رود؟
    حتماً مستحضر هستید که امریه شما تنها در صورتی تایید نهایی میشه که «ستاد کل نیروهای مسلح» اون رو تاییدش کنه. از طرفی میدونید که ارگانهای امریه دهنده لیست افراد مورد پذیرششون رو دو ماه قبل از اعزام برای بررسی به ستاد کل ارسال می کنند. در صورتی که شما قبل از اعزام، معافیت تحصیلی بگیرید قطعاً ستاد کل امریه شما رو هم تایید و صادر نخواهد کرد. پس به نظر نمیرسه برای استفاده مجدد از امریه در آینده مشکلی داشته باشید. ولی در صورتی امریه شخصی توسط ستاد کل تایید بشه و این شخص حین امریه به هر دلیلی از خدمت ترخیص بشه، استفاده مجدد از امریه برای این شخص در آینده امکانپذیر نخواهد بود.

موفق باشید/

Junior Member

[QUOTE=sarbazak;1138286]با سلام

خوشحالم که میبینم تعداد صفحات این انجمن به 200 رسید. یادمه قبلنا میشد که هفته ها میگذشت و کسی پستی نمیذاشت! اینکه دوستان بدون هیچ چشمداشتی تجربیاتشونو در اختیار فروم قرار میدن فوق العاده و قابل ستایشه. مرسی از همه... موافقید با هم یه نیگاهی به شناسنامه کودکی که الان واسه خودش جوون رعنایی شده بندازیم؟!

از بدو تاسیس (آبان 86) تا اولین پست من (مهر 90) ---> از صفحه 1 تا 21 (21 صفحه در 48 ماه)
    از اولین پست من (مهر 90) تا پست قبلی من (مرداد 91) ---> از صفحه 21 تا 85 (65 صفحه در 10 ماه)
    از پست قبلی من (مرداد 91) تا الان(فروردین 92) ---> از صفحه 85 تا 200 (116 صفحه در 8 ماه)

ببینید شما تسویه حسابتون با دانشگاه و کارای فارغ التحصیلی رو که انجام دادید 2 تا Document رو میتونید از دانشگاه بخواید.

«نامه معرفی به نظام ظیفه»: که توش نوشته شده شما همه واحداتونو پاس کردید و در تاریخ فلان با معدل فلان فارغ التحصیل شدید. (نهایتاً یک ماه بعد از تسویه حساب حاضر میشه که میتونید با مراجعه به دانشگاه بگیریدش)
    «گواهی موفقت فارغ التحصیلی (گواهی اتمام واحدهای تحصیلی)»: که توش نوشته شده شما همه واحداتونو با معدل فلان پاس کردید، واحد باقیمانده ندارید و امور فارغ التحصیلیتون در دست بررسی هستش. (بلافاصله بعد از تسویه حساب میتونید درخواست بدید براتون صادر شه و بگیریدش)

هر کدوم از این دو تا که باشه برای ثبت نام امریه وزارت نفت کفایت میکنه ولی خوب از اونجا که دومی زودتر صادر میشه معمولا بچه ها از همون دومی استفاده میکنن.

اینکه فرمودید گواهی موقتو بهتون ندادن و گفتن باید اول دفترچه پست کنید کاملاً بی اساسه. اگه تمامی نمرات شما ثبت شده باشه (همه واحداتونو پاس کرده باشید) و همینطور تسویه حساب و امور فارغ التحصیلی رو انجام داده باشید، هیچ منع قانونی برای گرفتن گواهی موقت وجود نداره!

چیز قابل ارسالی نیست! بعضی از شرکت های تابعه وزارت نفت، پرسنل طرح نظامشون رو هم گزینش (حالا یا علمی یا عقیدتی سیاسی یا هر دو یا هیچ کدوم) میکنن. تجربه نشون داده که اگه مورد خاص سیاسی نداشته باشی به احتمال قریب به یقین گزینش تاییدت میکنه. به عنوان مثال برای بنده (که گاز بودم) فقط عقیدتی سیاسی بود ولی برای دوستان نفت و پتروشیمی علمی بود. این موردو زیاد جدیش نگیر!

حتماً مستحضر هستید که امریه شما تنها در صورتی تایید نهایی میشه که «ستاد کل نیروهای مسلح» اون رو تاییدش کنه. از طرفی میدونید که ارگانهای امریه دهنده لیست افراد مورد پذیرششون رو دو ماه قبل از اعزام برای بررسی به ستاد کل ارسال می کنند. در صورتی که شما قبل از اعزام، معافیت تحصیلی بگیرید قطعاً ستاد کل امریه شما رو هم تایید و صادر نخواهد کرد. پس به نظر نمیرسه برای استفاده مجدد از امریه در آینده مشکلی داشته باشید. ولی در صورتی امریه شخصی توسط ستاد کل تایید بشه و این شخص حین امریه به هر دلیلی از خدمت ترخیص بشه، استفاده مجدد از امریه برای این شخص در آینده امکانپذیر نخواهد بود.

موفق باشید/[/QU
    ممنون از شما به خاطر پاسخ های عالیتون بنده مهندسی نفت دانشگاه ازاد دارم به نظرتون احتمال قبولی دارم؟

Junior Member

ممنون از شما به خاطر پاسخ های عالیتون بنده مهندسی نفت دانشگاه ازاد دارم به نظرتون احتمال قبولی دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ata_21 نمایش پست ها
    دوستان می گن که اگه تو آموزشی نمره کمتر از 80 بگیرین امریه هاتون باطل می شه، مگه آموزشی چند نمره داره؟
    اصلا این صحبت صحت داره؟
    سلام شما کجا آموزشی رو طی کردی ؟ نمره ی چی 80 بشه ؟ تیر اندازی ؟ فرماندهی ؟ نمره امتحان کتبی و ....

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa1001 نمایش پست ها
    سلام شما کجا آموزشی رو طی کردی ؟ نمره ی چی 80 بشه ؟ تیر اندازی ؟ فرماندهی ؟ نمره امتحان کتبی و ....
    من 2/1 اعزامم
    مسئول امور اداری ارگانی که امریه ام رو گرفتم می گفت یه نامه ای اومده که توش شماره امریه، تاریخ صدور امریه و چند تذکر وجود داشت که یکی از این تذکرها، تذکر بالا بود، واسه این خیلی نگران شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ata_21 نمایش پست ها
    من 2/1 اعزامم
    مسئول امور اداری ارگانی که امریه ام رو گرفتم می گفت یه نامه ای اومده که توش شماره امریه، تاریخ صدور امریه و چند تذکر وجود داشت که یکی از این تذکرها، تذکر بالا بود، واسه این خیلی نگران شدم
    سلام دوست عزیز
    ان شاالله آموزشی رو میری و خودت متوجه خیلی امور میشی !!! یادش بخیر تو آموزشی روزی نبود که ما رو از تجدید دوره و خیلی چیزا نترسونند اینکه میگم ترسوندن شاید خندت بگیره ولی باید بری و با جو پادگان آشنا بشی .... جالبه که دوره که تموم شد همش ما رو از اردوی 5 روزه که در انتهای دوره هست می ترسوندند و تجدید اردو و...
    نمره ها هم همه کشک هستند و جالبه که تو درجه ما هم تاثیر نداشت ... البته اگر در سپاه هستی مسلما بحث عقیدتی و گزینشی که در پادگان میشی بسیار مهم هست
    من یادمه کلا 13-14 عنوان درسی تو پادگان داشتیم !!!
    که در قالب 4-5 امتحان از ما گرفتند .... نگران نباش ....خنگ ترین افراد هم قبول میشند ... شما که نفر اولید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    با سلام

موفق باشید/
    بَــــــــ... ببین کی اومده. کجایی بابا سرهنگ جون. میدونی چن وقته پیدات نیست. معلومه عسلویه حسابی خوش میگذره

آخ آخ آخ... یادته سرهنگ چقد استرس امریه و خدمتو داشتیم. الان که اون روزا رو یادم میاد میبینم خود خدمت کردن به مراتب آسونتر، راحت تر و بی استرس تر از اون ماههای قبل از اعزام و حوادث شوم و ناگوارشه. از اون جلسه کذایی ملاقات مردمی و سردار کریمی بگیر تا تمدید کردن تاریخ اعزام و همچنین مراحل ثبت نام و گزینش علمی وزارت نفت و بالاخره اون تراژدی بزرگ که به راستی هممونو سورپرایز کرد!!! همش 10 روز مونده بود اعزام بشیم که یهویی امریه رو کردنش 24 ماه! باور میکنی من تا همین یکی دو ماه پیش هر روز هر روز میرفتم police.ir رو چک میکردم تا مگر آقایون از خر شیطون پیاده شده باشن... ولی نشدن سرهنگ. نشدن...

علی ای حال آقایون سعی کنید اگه راه داره یکم کمتر استرس امریه و خدمتو داشته باشید. اینم یه دوره ست مثل بقیه دوره ها. هیچکی قد من حرص این ماجراها رو نخورد و از قضا بدترین اتفاقات ممکنه هم رخ داد. فروردین که تموم بشه ما میشیم 12 ماه خدمت. اگه امریه 24 ماهه نشده بود اول مهر 92 ترخیص بودیم ولی الان تا اردیبهشت 93 خدمت دوستان خواهیم موند.

چنتا سوال:
    چرا نفت انقد کم حقوق میده؟ ملت تو انرژی اتمی دارن 400-300 تومن میگیرن اونوقت ما... نه عیدی؟ نه پاداش اوپک؟ نه هیچ...
    داستان بیمه نفت سرکاری بود دیگه، آره؟ برا ما که پیچوندن و همون بیمه ارتشو دادن، تازه اونم با کلی تاخیر. برای شما چطور؟ تونستید بیمه نفتو بگیرید یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان این کد دوره که می گن دوماه بعد از دوره آموزشی هس چیه وآیا برای سربازان امریه ای هم وجود داره(ارتش)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)