صفحه 21 از 1141 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031711215211021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 11404

موضوع: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

سلام
    من رشتم الکترونیک هست
    من می خوام امریه بگیرم ولـــــی من اصلا بسیجی نیستم !!!!
    آیا این مشکل ایجاد میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    من رشتم الکترونیک هست
    توی امریه های زیر نظر ارتش نه

Senior Member

سلام
    من رشتم الکترونیک هست
    پارتی داشته باشی...نه....به تعداد متقاضی هم بستگی داره....اگه کم باشه..هیچی نمیخاد...حتی پارتی

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام
    من رشتم الکترونیک هست
    تا اونجایی که من می دونم برای امریه گرفتن لزومی نداره حتماً از برادرای عزیز بسیجی باشی!!!
    مگر اینکه بخوای از سپاه و یا ارگانهای وابسته به اون امریه بگیری. شما می تونی برای جاهای دیگه اقدام کنی.
    حدود 50 تا موسسه و ارگان هستن که از طرف فرمانده کل قوا (رهبری) مجاز دونسته شدن برای اینکه فارغ التحصیلای دانشگاهی به عنوان سرباز دوره خدمتشون رو اونجا بگذرونن (البته با شرایط حقوقی یکسان با پادگان). مجلس شورای اسلامی هم صلاحیت این ارگانها رو بررسی کرده و کلاً این داستان امریه به صورت یه مصوبه قانونی در اومده.
    شما می تونی لیست این 50 تا ارگان رو از تو اینترنت پیدا کنی و بسته به تمایل خودت یکی از اونها رو واسه امریه انتخاب کنی و پس از ثبت نام و پذیرش گرفتن از اون ارگان، دوره خدمتت رو اونجا بگذرونی. البته ناگفته نمونه که شرایط شما (مثل رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، معدل، و ...) بایستی خواسته های اون ارگان رو Satisfy کنه.
    برای نمونه این سه تا ارگان واسه من مناسب نیستن به دلایلی که جلوشون نوشته شده

سازمان بهزیستی (من رشتم مکانیکه و هیچ ارتباطی به اونجا نداره)
    دانشگاه آزاد (من مقطع تحصیلیم کارشناسیه در حالی که اونا مقاطع ارشد و دکترا رو می خوان)
    وزارت نفت (شرط معدلش به من نمی خوره)

شرایط مورد نیاز برای ارگانها رو می تونی از راههای زیر به دست بیاری
    1- از طریق اینترنت. که متاسفانه از این همه ارگان فقط دو موردشون تو سایتاشون لینک مربوط به امریه رو دارند (وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی)
    2- شماره تماسشون رو از اینترنت یا 118 گرفته و باهاشون تماس میگیری
    3- آدرسشونو از اینترنت یا 118 گرفته، کار و زندگیتو تعطیل کرده و حضوری به ارگان مورد نظر مراجعه می کنی.

ایشالا که ردیف میشه

رشته و دانشگاه

سلام
    بچه ها خــــــــــــــــیلی ممـــــــــــــــنون از راهنماییتون
    منم وزارت نفت نیگا کردم و شرط معدل به من نخورد
    راستی من می خوام دی خودمو معرفی کنم.
    از طرفی دی قراره نتایج دانشگاهها هم بیاد حالا من از دانشگاه قبول شدم اونوقت امریه مشکلی ایجاد نمی کنه که؟
    و
    اگه امریم جور شد و واسه مهر 2012 هم پذیرش بگیرم اونقت من می تونم مهر برم دانشگاه ثبت نام کنم؟

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام
    بچه ها خــــــــــــــــیلی ممـــــــــــــــنون از راهنماییتون
    منم وزارت نفت نیگا کردم و شرط معدل به من نخورد
    راستی من می خوام دی خودمو معرفی کنم.
    از طرفی دی قراره نتایج دانشگاهها هم بیاد حالا من از دانشگاه قبول شدم اونوقت امریه مشکلی ایجاد نمی کنه که؟
    و
    اگه امریم جور شد و واسه مهر 2012 هم پذیرش بگیرم اونقت من می تونم مهر برم دانشگاه ثبت نام کنم؟
    با سلام
    جا داره منم از همه بچه های تاپیک که تجربیاتشون رو با حوصله و صادقانه share میکنن، خیلی خیلی خیلی تشکر کنم.
    میشه بگین چه دانشگاهیه که نتایج قبولیش دی مشخص میشه؟
    از اونجایی دانشگاه های دولتی، آزاد و پیام نور و .... توی ایران همشون نتایجشون نیمه دوم شهریور مشخص میشه پس احتمالاً واسه دانشگاهای خارج از کشور apply کردین. به سلامتی ایشالا
    و اما مرخصی/ فرض می کنیم شما دفترچه رو پست کردین و فردای اون روز معلوم شد پذیرشون برای Fall 2012 (یا به قول شما مهر 2012)، ok شده . در اون صورت سه حالت داره
    1-اگر شروع ترم تحصیلی قبل از تاریخ اعزامت باشه: میتونی مرخصی تحصیلی بگیری و بری دانشگاه ثبت نام کنی و حالشو ببری.
    2- اگر شروع ترم تحصیلی توی دوره آموزشی (یعنی دو ماه اول خدمتتون) بیفته بازم می تونی مرخصی بگیری و بری دانشگاه ثبت نام کنی (البته توی دوره آموزشی اگه مرخصی بگیری بعداً دوباره باید دوباره دو ماه آموزشی رو از نو بگذرونی حتی اگه 50 روز از آموزشی رو گذرونده باشی و فقط 10 روزش مونده باشه)
    3- اگر شروع ترم تحصیلی بعد از دوره آموزشیت بیفته بازم می تونی مرخصی بگیری و البته در این مرحله نظام وظیفه باهات منصفانه حساب میکنه (یعنی دقیقاً همون مقداری از خدمتت رو مونده بعداً باید بگذرونی نه بیشتر نه کمتر)
    اگر ایشالا موفق شدین از جایی امریه بگیری، برای مرخصی گرفتن وقتی که شما توی مرحله اول یا دوم باشی با سازمان امریه دهنده هیچ کاری نداری و طرف حسابت فقط نظام وظیفه هستش که توضیحاتش رو نوشتم. اما گر توی مرحله سوم باشین یه کوچولو گیر داره. بعضی از ارگانهای امریه دهنه موقع ثبت نام یه تعهد ازت میگیرن که شما نمیتونی در حین گذروندن دوره خدمت سربازی، مرخصی تحصیلی بگیری و بری. مثلاً "وزارت اموزش و پرورش" همچین تعهدی رو از متقاضیان امریه میگیره ولی "وزارت نفت" و "وزارت نیرو" این داستانا رو ندارن.

با توجه به اینکه تو کار apply هستی اطلاعات بیشتر در مورد اینکه کی دفترچتو بفرستی واسه نظام که بهتر باشه، می تونی به تاپیک سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...) یه سری بزنی.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    با سلام
    جا داره منم از همه بچه های تاپیک که تجربیاتشون رو با حوصله و صادقانه share میکنن، خیلی خیلی خیلی تشکر کنم.
    میشه بگین چه دانشگاهیه که نتایج قبولیش دی مشخص میشه؟
    از اونجایی دانشگاه های دولتی، آزاد و پیام نور و .... توی ایران همشون نتایجشون نیمه دوم شهریور مشخص میشه پس احتمالاً واسه دانشگاهای خارج از کشور apply کردین. به سلامتی ایشالا
    و اما مرخصی/ فرض می کنیم شما دفترچه رو پست کردین و فردای اون روز معلوم شد پذیرشون برای Fall 2012 (یا به قول شما مهر 2012)، ok شده . در اون صورت سه حالت داره
    1-اگر شروع ترم تحصیلی قبل از تاریخ اعزامت باشه: میتونی مرخصی تحصیلی بگیری و بری دانشگاه ثبت نام کنی و حالشو ببری.
    2- اگر شروع ترم تحصیلی توی دوره آموزشی (یعنی دو ماه اول خدمتتون) بیفته بازم می تونی مرخصی بگیری و بری دانشگاه ثبت نام کنی (البته توی دوره آموزشی اگه مرخصی بگیری بعداً دوباره باید دوباره دو ماه آموزشی رو از نو بگذرونی حتی اگه 50 روز از آموزشی رو گذرونده باشی و فقط 10 روزش مونده باشه)
    3- اگر شروع ترم تحصیلی بعد از دوره آموزشیت بیفته بازم می تونی مرخصی بگیری و البته در این مرحله نظام وظیفه باهات منصفانه حساب میکنه (یعنی دقیقاً همون مقداری از خدمتت رو مونده بعداً باید بگذرونی نه بیشتر نه کمتر)
    اگر ایشالا موفق شدین از جایی امریه بگیری، برای مرخصی گرفتن وقتی که شما توی مرحله اول یا دوم باشی با سازمان امریه دهنده هیچ کاری نداری و طرف حسابت فقط نظام وظیفه هستش که توضیحاتش رو نوشتم. اما گر توی مرحله سوم باشین یه کوچولو گیر داره. بعضی از ارگانهای امریه دهنه موقع ثبت نام یه تعهد ازت میگیرن که شما نمیتونی در حین گذروندن دوره خدمت سربازی، مرخصی تحصیلی بگیری و بری. مثلاً "وزارت اموزش و پرورش" همچین تعهدی رو از متقاضیان امریه میگیره ولی "وزارت نفت" و "وزارت نیرو" این داستانا رو ندارن.

با توجه به اینکه تو کار apply هستی اطلاعات بیشتر در مورد اینکه کی دفترچتو بفرستی واسه نظام که بهتر باشه، می تونی به تاپیک سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...) یه سری بزنی.
    سلام
    خیلی ممنون که با حوصله و خوب راهنمایی کردین
    ولی...
    از طرفی دانشگاههایی که قراره برم اونجا (اگه قبول شم) گفتن باید مدارکم (دانشنامم+ریزنمرات) همرام باشه که واسه این هم دانشگاه گفته باید خودتو معرفی کنی بعد برگ سبز رو بیاری تا ما دانشنامه اصلی رو بدیم(_عجب ادمایین...قبلا گفتن 6 ماه بعد بیا بعدا که گیر دادم اینو گفتند)
    از طرفی واسه مصاحبه هم باید برم خارج که واسه اون هم باید خودمو معرفی کنم و بعد ....(شبیه مراحل بالا )
    از طرفی اگه نظام وظیفه اجازه بده می خوام 2 بار تو این مدت برم خارج(واسه امتحان..البته اگه نشه مشکلی نیست)
    از طرف دیگه کلا 6 ماه که مهلت داشتم هم 30 دی تموم میشه
    خلاصه 1000 تا مشکل داریم
    واسه امریه هم از طرفی دانشگاه آزادی هستم از طرفی معدلم کمه از طرفی بسیجی نیستم(خدا رو شکر)...
    1000 تا هم اینجا مشکل داریم
    فکر کنم این کار شدنی نیست باید مثل آدم سربازی بریم

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

سلام.
    دوستانی که دنبال امریه هستن، گزینه دانشگاه شهید ستاری نیروی هوایی ارتش رو هم مد نظر داشته باشند.
    من الان که در حال گذروندن دوره آموزشی در پادگان شهید خضرایی نیرو هوایی هستم، خیلی از بچه های گردان، حدود 10-11 نفر، پذیرش از دانشگاه دارن به عنوان هیئت علمی.
    البته پذیرش و نه امریه.
    عیبش اینه که باید با لباس نظامی برید تو دانشگاه، اما اینطوری که بچه ها میگن، اصلاً محیطش خشک و نظامی نیست. مزیتش هم اینطوری که بچه ها میگفتن اینه که وقت آزادش زیاده و مثل جاهای دیگه ساعت اداری نیست و تا 2 هست. بعضاً میتونید تا 5 هم وایسید و بعد روز بعد رو اصلاً نیاید.

شرایط خاصی هم لازم نداره، خلاصه یه پیگیری بکنید.
    یه توصیه دیگه هم که فکر کنم قبلاً کرده بودم و الان مجدداً تکرار میکنم، اینه که حتماً حتماً حتماً سعی کنید امریه جور کنید! وقتی وارد محیط نظامی بشید میفهمید چی میگم. الان بچه هایی که امریه ندارن مثل چی پشیمونند.
    زیاد هم دنبال کار مرتبط با رشته و اینها نباشید، ما کسی رو داریم حقوق دانشگاه تهران خونده، از ستاد امر به معروف و نهی از منکر امریه گرفته!
    اگه لازم شده 4 ماه هم خدمتتون رو عقب بندازید، حتماً سراغ امریه برید.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام.
    تاریخ اعزام من اول آبان هست و امکان تمدید هم ندارم. برگ سفید هم هنوز نیومده. هفته پیش یکی از آشناها تماس گرفت و گفت موافقت جذب شما رو برای امریه گرفتم منم مدارکم رو بردم دادم. الان سوال این جاست که برای این کار دیر نشده؟ اگه نامه اون سازمان روز‌های آخر دست من برسه و یا وسط آموزشی بره نظام وظیفه چی می‌شه؟؟؟

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsandj نمایش پست ها
    سلام.
    تاریخ اعزام من اول آبان هست و امکان تمدید هم ندارم. برگ سفید هم هنوز نیومده. هفته پیش یکی از آشناها تماس گرفت و گفت موافقت جذب شما رو برای امریه گرفتم منم مدارکم رو بردم دادم. الان سوال این جاست که برای این کار دیر نشده؟ اگه نامه اون سازمان روز‌های آخر دست من برسه و یا وسط آموزشی بره نظام وظیفه چی می‌شه؟؟؟
    سلام
    ببینید دوست عزیز سازمان یا ارگانی که به شما امریه میده باید حدوداً دو ماه قبل از تاریخ اعزام (برای مورد شما میشه اوایل شهریور)، به "ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران" (که بالاترین مرجع نظامی در کشور هستش) گزارش کنه که شما در اون سازمان یا ارگان مشغول به خدمت خواهید شد. این schedule رو خود ستاد تعیین میکنه و اگر خارج از deadline عمل کنید، نظام وظیفه به هیچ وجه نه با شما، نه با اون آشناتون و نه با اون سازمان امریه دهنده، راه نمی یاد. با توجه به اینکه اول آبان نزدیکه و احتمال عقب انداختن تاریخ اعزام برای شما صفره، شما می تونید خودتونو برای دوره آموزشی آماده کنید ولی این به معنای ناامیدی کامل نیست!
    تجربه نشون داده که افرادی بودند که بعد از گذروندن دوره آموزشی و حتی یه مقدار از دوره خدمتشون توی پادگان، از جاهای مختلف و خیلی خیلی خوبی هم امریه گرفتند. به هر حال امریه هم که میگرفتین باید آموزشی رو میگذروندین دیگه...
    بنابراین نا امید نباشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)