صفحه 23 از 1141 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233731235231023 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 11404

موضوع: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

نقل قول نوشته اصلی توسط webnevis نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با امریه خاتم تماس گرفتم گفتش رشته کامپیوتر پذیرش نداریم ولی فک کنم رشته های برق و مکانیک و.. امریه میدن.
    اینم تل:88085700 داخلی934
    بچه ها منم بشدت دنبال امریه هستم،اگه از کامپیوتر خبری بدست اومد ما رو بی خبر نزارین.
    سلام.دوست عزیز ارگانهایی هستند که گرچه رشته های خاصی رو میگیرند ولی در این بین کامیوتر هم امریه می کنند هرچند محدودتر مثلا من رفته بودم جهاد کشاورزی درسته که بیشتر رشته های کشاورزی رو میگیره ولی کامپیوتر رو هم در صورت نیاز میگیرند.بدبختی برق اینه که نه اداره برق مارو میگیره نه مخابرات این از مرتبط ها بقیه هم میگن شما رشتتون به در ما نمی خوره مثلا همون جهاد.شما یه سر به جهاد بزنید ایشاالله که میگیرن.
    موفق باشید

کلا میشه بگید چطوری میشه امریه گرفت؟
    باید دفترچه پست کرد و بعد رفت دنبالش یا نه؟
    من تا دی ماه وقت دارم دفترچه بفرستم

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadii نمایش پست ها
    کلا میشه بگید چطوری میشه امریه گرفت؟
    باید دفترچه پست کرد و بعد رفت دنبالش یا نه؟
    من تا دی ماه وقت دارم دفترچه بفرستم
    با سلام
    این سوال بارها پرسیده شده و دوستان هم انصافاً تمام و کمال پاسخ دادند. برای پیدا کردن جواب سوالتون کافیه پست های این تاپیک رو به دقت مرور کنید. ولی به طور کلی....

برای گرفتن امریه باید اول به نهاد یا ارگان بخصوصی که مجوز جذب نیروهای امریه رو دارند، مراجعه کنید، مدارکتون رو تحویل بدید، ثبت نام کنید و پذیرش بگیرید. بعد از اینکه پذیرش گرفتید تا دو ماه قبل از تاریخ اعزام فرصت دارید برگ سبزتون رو برای تکمیل مدارکتون، به اون ارگان تحویل بدید. پیشنهاد من اینه که شما قبل از پست کردن دفتر چه سعی کن اول از یه جایی پذیرش بگیری. وقتی امریه تون ok شدش میتونی سریع دفترچه رو پرکنیی و بفرست. به عنوان مثال:

شما به سازمان XXX مراجعه کرده و برای تاریخ اعزام اول اسفند پذیرش می گیرید. اون سازمان مدارک شما رو برای ثبت نام ازتون می گیره و از شما می خواد که برگ سبزتون رو هم حداکثر تا تاریخ اول دی به اون سازمان تحویل بدین. حالا شما بایستی طوری دفترچتون رو پست کنید که تاریخ اعزامتون اول اسفند بیفته. (زمان مناسب برای مورد شما تقریباً بین 20 آبان تا 30 آذر هستش)یه نکته دیگه اینجا وجود داره و اون اینه که: برای اینکه برگ اعزامتون تا اول دی دستتون باشه که ببرین به اون سازمان تحویلش بدین بهترین زمان برای پر کردن دفترچه 5 تا 10 آذره. (5 آذر که دفترچتونو بفرستید 25 آذر برگ سبزتون میادش وتاریخ اعزامتون برای اول اسفند هستش ولی مثلاً اگر 25 آذر دفترچه پرکنید تاریخ اعزامتون بازم برای اول اسفند میفته ولی برگ سبزتون حدوداً 15 دی میادش و اونوقت اون ارگان ممکنه از شما قبول نکنه و بگه باید برگ سبزتو زودتر میاوردی)
    یه حالت دیگه اینه که مثلاً فرض کن شما امریتون برای تاریخ اعزام اول اسفند ok شده ولی دفترچتونو 25 مهر پست کردین و تاریخ اعزامتون خورده اول دی. این معناش اینه که دیگه امریتون مالیده شده...

با سلام خدمت دوستان چند تا سوال ابتدایی داشتم :

2- زمان فارغ التحصیلی از چه زمانی شروع می شه؟ زمان دفاع کردن یا زمان تسویه حساب از دانشگاه و گرفتن برگه برای اعزام به خدمت؟ این سوال رو پرسیدم چون مدارک مورد نیاز امریه یکیش این برگه هستش و باید داشته باشیم و اگه دو ماه بعد از دفاع این برگه رو بگیریم چه جوری مدارک رو برای امریه تحویل بدیم؟
    6- فوق لیسانس برقم از دانشگاه سراسری. به نظر شما کجاها برای امریه اقدام کنم؟ (ساکن تهرانم).

ممنون از همه
    ویرایش توسط dalvandi : October 10th, 2011 در ساعت 01:58 AM دلیل: مطالب غیر مرتبط حذف شد

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط greatamir1 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان چند تا سوال ابتدایی داشتم :

1- بعد از فارغ التحصیلی چه مدت وقت داریم دفترچه رو بفرستیم؟
    2- زمان فارغ التحصیلی از چه زمانی شروع می شه؟ زمان دفاع کردن یا زمان تسویه حساب از دانشگاه و گرفتن برگه برای اعزام به خدمت؟ این سوال رو پرسیدم چون مدارک مورد نیاز امریه یکیش این برگه هستش و باید داشته باشیم و اگه دو ماه بعد از دفاع این برگه رو بگیریم چه جوری مدارک رو برای امریه تحویل بدیم؟
    3- از زمانی که دفتر چه رو بفرستیم چند روز بعد برگه سبز میاد؟
    4- چند ماه بعد از فرستادن دفترچه اعزام میشیم؟
    5-هفته اول مهر دفاع کردم ولی هنوز تسویه نکردم. تا کی وقت دارم دفتر چه رو بفرستم؟
    6- فوق لیسانس برقم از دانشگاه سراسری. به نظر شما کجاها برای امریه اقدام کنم؟ (ساکن تهرانم).

ممنون از همه
    سلام به شما

1- شما تا 180 روز (6 ماه) بعد از "تاریخ فارغ التحصیلی" مهلت داری که دفترچتو بفرستی. این یعنی اگر روز 181 ام دفترچتو فرستادی، غیبت میخوری. برای بالا بردن ضریب اطمینان شما می تونی 180 روز رو مقداری کمتر (مثلاً 170روز) درنظر بگیری.
    2- شما با مراجعه به دانشکده تون و انجام امور فارغ التحصیلی و تسویه حساب می تونی با پرسیدن از اپراتور مربوطه از تاریخ دقیق فارغ التحصیلیت مطلع بشی. معمولاً این تاریخ یا (1)"تاریخ دفاع" هستش، یا (2)"تاریخ اعلام آخرین نمره دانشجو" و یا (3)"تاریخی که خود دانشجو با چک و چونه زدن با دانشکده اونرو معلوم میکنه". برگه ای که برای اعزام به خدمت لازمه همون "نامه معرفی به نظام وظیفه" هستش و شما اون رو زمانی میتونی از دانشگاه بگیری که به طور کامل با دانشگاه تسویه کرده باشی. بعد از اینکه آموزش دانشگاه مدارک فارغ التحصیلی رو ترتیب اثر داد (که حدوداً میشه یک هفته تا 10 روز بعد از اتمام کلیه مراحل تسویه حساب با دانشگاه)، شما با مراجعه به اداره آموزش دانشگاه، "نامه معرفی به نظام وظیفه" رو از اونا درخواست میکنی. همون طور که خودت هم گفتی این نامه برای ثبت نام امریه لازمه !!!
    3- جدیداً اینجوریه که معمولاً 10 تا 20 روز بعد از ارسال دفترچه، برگ سبزتون می یادش. من این توضیح رو بدم برای دوستانی که دنبال امریه هستن و هنوز فرجه شش ماهشون برای ارسال دفترچه تموم نشده، برای این کار (پست کردن دفترچه) عجله نکنید چرا که یه موقع می بینی هنوز امریت ok نشده باید اعزام شی
    4- خوب مسلماً فرمول مشخصی نه برای ما (مشمولین) و نه حتی برای خود نظام وظیفه وجود نداره. بنابراین اگر روش یا نظری ارائه میشه صرفاً تجربی هستش و هیچ تضمینی برای قطعیت اون وجود نداره. برای تخمین تاریخ اعزامتون کافیه دو تا نکته رو مد نظر داشته باشید. (نکته اول) بررسی تاریخ های اعزام توی 6 ماه گذشته نشون می ده که اگر شما امروز دفترچتونو پست کنید زودترین زمانی که ممکنه تاریخ اعزامتون باشه، 40 روز بعده. (نکته دوم) همون طور که حتماً می دونید تاریخ اعزام بچه های کارشناسی و کارشناسی ارشد اول ماهای زوج هستش. بدون تردید 90% ار دوستان تونستن "فرمول به دست اومده" رو حدس بزنن. با وجود این اجازه بدید جهت روشن شدن هر چه بیشتر موضوع، با ذکر سه حالت ممکن "فرمول تجربی برای تخمین تاریخ اعزام " رو خدمتون ارائه کنم!
    حالت اول: شخصی در تاریخ 5 آبان دفتر چه پست می کنه. چهل روز بعد از این تاریخ میشه 15 آذر. بنابراین این شخص به احتمال بسیار قوی در تاریخ اعزام بعدی که اول دی هستش اعزام میشه.
    حالت دوم: شخصی در تاریخ 30 آبان دفترچه پست می کنه. چهل روز بعد از این تاریخ میشه 10 دی. بنابراین این شخص به احتمال بسار قوی در تاریخ اعزام بعدی که اول اسفند هستش اعزام میشه.
    حالت سوم: شخصی در تاریخ 20 آبان دفترچه پست می کنه. در این حالت استفاده از این "فرمول تجربی"، ما رو به تاریخ اول دی میرسونه. و چون این تاریخ، تاریخی هست که به زمان اعزام نزدیکه (منطبقه) استفاده از این فرمول با درصد خطای نسبتاً بالا همراهه. بنابراین برای افرادی که قصد دارند تاریخ اعزامشون را با دقت بالا تخمین بزنند حالت سوم به هیچ وجه مناسب به نظر نمی یاد.
    5- پیشنهاد من به شما اینه که در اولین فرصت کارای تسویه حساب رو انجام بدی و با گرفتن "نامه معرفی به نظام" دنبال یه جای مناسب برای امریه بگردی. شاید این تصور وجود داشته باشه که مثلاً اگر شما تا آذر برای تسویه حساب اقدام نکنید، تاریخ فارغ التحصیلیتون همون آذر میخوره. این تصور اشتباهه و شما با به تعویق انداختن کارهای تسویه حساب، در واقع بخشی از اون فرصت 6 ماهه رو که توی "سوال 1" عرض کردم، از دست میدین. اینکه تا کی وقت داری دفترچتو بفرستی تا غیبت نخوری نه به تاریخ "مراجعه شما برای تسویه حساب با دانشگاه" و نه به تاریخ "دفاع" شما بلکه به تاریخ فارغ التحصیلیتون ربط داره که توسط دانشگاه مشخص و به شما اعلام میشه و شما می تونید از اپراتوری که کار تسویه شما رو انجام می ده، این تاریخو بپرسید.
    6- لطفاً پست های گذشته تاپیک رو مرور کنید. در مورد بسیاری از ارگانهای مجاز برای امریه و شرایط هر کدوم، به تفصیل بحث شده
    موفق باشید

Junior Member

من حدودا ۷ ماه خدمات کردم و الان دارم فوق میخونم. حالا برای ۱۰-۱۱ ماهه باقی مونده میتونم امریه بگیرم؟ (از نظاره قانونی و غیر قانونی )
    با دانسگاه آزاد صحبت کردم تقریبا انا قبول میکنند ولی مسولش گفت که باید ۲ برابرش اینجا تاءحود خدمت بدی کسی اطلائی در این مورد داره ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    با سلام
    این سوال بارها پرسیده شده و دوستان هم انصافاً تمام و کمال پاسخ دادند. برای پیدا کردن جواب سوالتون کافیه پست های این تاپیک رو به دقت مرور کنید. ولی به طور کلی....

برای گرفتن امریه باید اول به نهاد یا ارگان بخصوصی که مجوز جذب نیروهای امریه رو دارند، مراجعه کنید، مدارکتون رو تحویل بدید، ثبت نام کنید و پذیرش بگیرید. بعد از اینکه پذیرش گرفتید تا دو ماه قبل از تاریخ اعزام فرصت دارید برگ سبزتون رو برای تکمیل مدارکتون، به اون ارگان تحویل بدید. پیشنهاد من اینه که شما قبل از پست کردن دفتر چه سعی کن اول از یه جایی پذیرش بگیری. وقتی امریه تون ok شدش میتونی سریع دفترچه رو پرکنیی و بفرست. به عنوان مثال:

شما به سازمان XXX مراجعه کرده و برای تاریخ اعزام اول اسفند پذیرش می گیرید. اون سازمان مدارک شما رو برای ثبت نام ازتون می گیره و از شما می خواد که برگ سبزتون رو هم حداکثر تا تاریخ اول دی به اون سازمان تحویل بدین. حالا شما بایستی طوری دفترچتون رو پست کنید که تاریخ اعزامتون اول اسفند بیفته. (زمان مناسب برای مورد شما تقریباً بین 20 آبان تا 30 آذر هستش)یه نکته دیگه اینجا وجود داره و اون اینه که: برای اینکه برگ اعزامتون تا اول دی دستتون باشه که ببرین به اون سازمان تحویلش بدین بهترین زمان برای پر کردن دفترچه 5 تا 10 آذره. (5 آذر که دفترچتونو بفرستید 25 آذر برگ سبزتون میادش وتاریخ اعزامتون برای اول اسفند هستش ولی مثلاً اگر 25 آذر دفترچه پرکنید تاریخ اعزامتون بازم برای اول اسفند میفته ولی برگ سبزتون حدوداً 15 دی میادش و اونوقت اون ارگان ممکنه از شما قبول نکنه و بگه باید برگ سبزتو زودتر میاوردی)
    یه حالت دیگه اینه که مثلاً فرض کن شما امریتون برای تاریخ اعزام اول اسفند ok شده ولی دفترچتونو 25 مهر پست کردین و تاریخ اعزامتون خورده اول دی. این معناش اینه که دیگه امریتون مالیده شده...
    ممنون از جواب خیلی خوبتون
    فقط می مونه اینکه تو اصفهان کجا برم دنبال امریه!
    چه سازمان هایی امریه پذیر هستند؟
    ممنون

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadii نمایش پست ها
    ممنون از جواب خیلی خوبتون
    فقط می مونه اینکه تو اصفهان کجا برم دنبال امریه!
    چه سازمان هایی امریه پذیر هستند؟
    ممنون
    سلام به شما

به این سوالات دقت کنید

1- چه سازمانها، ارگانها یا نهادهایی برای پذیرش امریه، مجوز دارند؟
    2- هر کدوم از این ارگانهای مجاز، جه رشته هایی رو پذیرش می کنند؟
    3- آیا ارگان مورد نظر اساساً شرایط خاصی رو برای پذیرش داره یا نه؟ و اگه داره اون شرایط خاص چیا هستند؟
    4- و در نهایت از بین ارگانهایی که شرایطشون به من میخوره، مناسبترین کدومه؟

توجه داشته باشید که همه ماها اینجا سوالمون همینه و اساساً این تاپیک درست شده تا دوستان تجربیاتشون رو در مورد این سوالات به اشتراک بذارن! شما می تونید با خوندن پست های این تاپیک به سطحی از اطلاعات که همه دوستان دارند (و برای اکثریت یکسان هستش) دست پیدا کنید. من به شما اطمینان میدم که هر کدوم از دوستان که تجربه جدیدی داشته باشه، بدون تردید اونو مطرحش می کنه تا بقیه هم استفاده کنند...

با توجه به اینکه ساکن اصفهان هستید این لینک ممکنه بهتون کمک کنه:

http://www.mojsazan.com/forum/showthread.php?tid=286

موفق باشید/

ممنون از sarbazak بخاطر پست های مفیدشون.
    دو تا ابهام!!!
    1- شما یه جایی از پستتون گفتید: " تا دو ماه قبل از تاریخ اعزام فرصت دارید برگ سبزتون رو برای تکمیل مدارکتون، به اون ارگان تحویل بدید."
    با توجه به اینکه الان 21 مهر هست و من حداقل تا اوایل آبان کارای تسویه ام طول میکشه آیا میتونم با احتساب اعزام 1 دی برای امریه اقدام کنم؟حتما باید دقیقا 2 ماه قبل از دی برگ سبز برسه بهشون؟؟
    جهت اطلاع بگم که تاریخ فارغ التحصیلیم اواخر خرداد ماهه و بدلیل یک سری مسائل برای تسویه دیر اقدام کردم.
    2- اگر دوستان اطلاعی از اداره جات یا شرکت های خاصی در شیراز دارن که امریه بپذیرن بگه.
    یا مثل دوستی که اصفهان بود سایتی که میدونن بذارن تا استفاده کنیم.
    ممنون

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mohammad65 نمایش پست ها
    ممنون از sarbazak بخاطر پست های مفیدشون.
    دو تا ابهام!!!
    1- شما یه جایی از پستتون گفتید: " تا دو ماه قبل از تاریخ اعزام فرصت دارید برگ سبزتون رو برای تکمیل مدارکتون، به اون ارگان تحویل بدید."
    با توجه به اینکه الان 21 مهر هست و من حداقل تا اوایل آبان کارای تسویه ام طول میکشه آیا میتونم با احتساب اعزام 1 دی برای امریه اقدام کنم؟حتما باید دقیقا 2 ماه قبل از دی برگ سبز برسه بهشون؟؟
    جهت اطلاع بگم که تاریخ فارغ التحصیلیم اواخر خرداد ماهه و بدلیل یک سری مسائل برای تسویه دیر اقدام کردم.
    2- اگر دوستان اطلاعی از اداره جات یا شرکت های خاصی در شیراز دارن که امریه بپذیرن بگه.
    یا مثل دوستی که اصفهان بود سایتی که میدونن بذارن تا استفاده کنیم.
    ممنون

با سلام

روال قانونیش اینه که ارگانهایی که مجوز جذب امریه رو دارند، موظفند لیست افراد پذیرش شده رو (به همراه مدارک شون (از جمله برگ سبز))، 60 روز قبل از تاریخ اعزام مشمولین، به "ستاد کل نیروهای مسلح" تحویل بدهند. و بعد از اینکه"ستاد کل نیروهای مسلح" اون لیست رو به تایید "دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهي كل قوا" در آورد، کد محل دوره آموزشی مشمولین رو تععین و 10 روز قبل از اعزام، به مشمولین اعلام خواهد کرد. موردهایی بوده که دوستان پذیرش رو از سازمان یا ارگانی گرفتند ولی چون نتونستند برگ سبزشون رو به موقع به اون ارگان تحویل بدن، امریه رو از دست دادند.

بنابراین، با شرایط زمانی که شما داری تصور نمیکنم برای تاریخ اعزام اول دی، جایی بهتون امریه بدند. اگر شما اصرار دارید که حتماً از اول دی خدمت کنید باید قید امریه رو بزنی و دفترچتو نهایتاً تا هفته اول آبان بفرستی،

موفق باشید/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)