صفحه 24 از 1141 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334741245241024 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 11404

موضوع: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

سلام
    من بهمن ماه امسال کنکور کارشناسی دارم و مرداد ماه فارغ التحصیل شدم! یعنی تا بهمن فرصت دارم که دفترچه ارسال کنم!
    سوالم اینه که چطوری دفترچه رو ارسال کنم که تا بعد از کنکورم اعزام نشم و همچنین بتونم امریه بگیرم!
    چون ظاهرا هرجا که برای امریه بری میگه برگه اعزام به خدمت رو باید همراه داشته باشیم!
    ممنون

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadii نمایش پست ها
    سلام
    من بهمن ماه امسال کنکور کارشناسی دارم و مرداد ماه فارغ التحصیل شدم! یعنی تا بهمن فرصت دارم که دفترچه ارسال کنم!
    سوالم اینه که چطوری دفترچه رو ارسال کنم که تا بعد از کنکورم اعزام نشم و همچنین بتونم امریه بگیرم!
    چون ظاهرا هرجا که برای امریه بری میگه برگه اعزام به خدمت رو باید همراه داشته باشیم!
    ممنون
    با سلام

Default رو بر این اساس میگیریم که کنکور ارشد همون اواخر بهمن برگزار بشه؛ از طرفی شما نهایتاً تا بهمن (6 ماه بعد از تاریخ فارغ التحصیلیتون) مهلت دارید دفترچه رو بفرستید. بنابراین Option های زیر رو دارید:

1- دفترچه رو بین 30 آبان تا 10 دی بفرستید، در این صورت تاریخ اعزامتون به احتمال قوی (و نه قطعاً) اول اسفند خواهد بود.
    2- دفترچه رو بین 30 دی تا 10 اسفند بفرستید ، در اینصورت تاریخ اعزامتون به احتمال قوی (و نه قطعاً) اول اردیبهشت خواهد بود.

،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،، ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،، توضیحات تکمیلی در پست 228 همین تاپیک ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،، ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

و اما در مورد لازم بودن برگه اعزان (برگ سبز) برای امریه:

البته که لازمه ولی اینو هم مد نظر داشته باشید که بعد از اینکه برگ سبزتون رو دریافت کردید، تا فرارسیدن تاریخ اعزام، زمان محدودی خواهید داشت و پیدا کردن جای مناسب برای امریه ممکنه توی اون زمان محدود میسر نباشه. مثلا:

شما 30 آبان دفترچه پست می کنید، 20-15 آذر برگ اعزامتون می یادش و تاریخ اعزامتون می خوره واسه اول اسفند. ا ز طرفی شما ارگانی که شما رو پذیرش میکنه حتماً باید دو ماه قبل از تاریخ اعزام (در این مورد میشه اول دی) مدارکتون رو به "ستاد کل نیروهای مسلح" تحویل بده. یعنی عملاً اگر شما نتونی از 20-15 آذر (که برگ سبزتو در اختیار داری) تا 30 آذر (که Deadline ثبت نام امریه برای تاریخ اعزام اول اسفند در تمام ارگانها هستش)، از جایی پذیرش بگیری، دیگه امریه ای در کار نیست و باید تشریف ببرید پادگان ...

اینه که بهتره اول با ارائه مدارکتون (از قبیل "گواهی موقت فارغ التحصیلی" و "نامه معرفی به نظام وظیفه")، از یه ارگان قول پذیرش بگیرید و بعد در اسرع وقت برگ سبزتون که اومد، همه مدارک رو با هم ببرید و رسماً ثبت نام کنید.

ضمناً من Option اول رو بهتون پیشنهاد میکنم چرا که اگر Option دوم رو انتخاب کنید روزهای آخر کنکور رو باید به کارهای امریه اختصاص بدید و این قضیه ممکنه تمرکز شما رو به هم بریزه!!!

موفق باشید/

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    با سلام

Default رو بر این اساس میگیریم که کنکور ارشد همون اواخر بهمن برگزار بشه؛ از طرفی شما نهایتاً تا بهمن (6 ماه بعد از تاریخ فارغ التحصیلیتون) مهلت دارید دفترچه رو بفرستید. بنابراین Option های زیر رو دارید:

1- دفترچه رو بین 30 آبان تا 10 دی بفرستید، در این صورت تاریخ اعزامتون به احتمال قوی (و نه قطعاً) اول اسفند خواهد بود.
    2- دفترچه رو بین 30 دی تا 10 اسفند بفرستید ، در اینصورت تاریخ اعزامتون به احتمال قوی (و نه قطعاً) اول اردیبهشت خواهد بود.
    موفق باشید/
    ممنون از توضیح خوبتون
    فقط یه سوال مسخره بپرسم ببخشید شما
    میشه اعزام بشیم خدمت و بعد امریه بگیریم؟ یا امریه رو تا قبل از اعزام فقط میدن؟

و سوال دوم اگر آپشن دوم رو انتخاب کنم ، و اعزامم بیافته بعد از عید! اونوقت جایی هست که امریه بگیرم؟ یا فقط تا آذر امریه میدن؟
    مرسی که وقت میذارید و جواب میدید

Junior Member webnevis آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering -ACECR IUT Branch

سلام بچه ها
    من بعد از کاردانی رفتم دنبال معافیت پزشکی و کاراش رو انجام دادم که کارشناسی قبول شدم برای ثبت نام چون 6 ماه فرجم تموم شده بود دانشگاه گفت باید بری نظام وظیفه تاییدیه بگیری ،رفتم نظام وظیفه تو سیستم نگا کرد یه فرم غیبت زیر 3 ماه بهم داد(روش نوشت 1ماه و 25 روز) تکمیل کردم بعد یه نامه داد رفتم دانشگاه باهاش ثبت نام کردم. بهمن هم انشا... فارغ التحصیل می شم.
    حالا می خوام ببینم این غیبته با اینکه دنبال کارهای معافیتم بودم تو دفترچم می خوره و نمی تونم برم دنبال امریه ؟؟؟؟ دوستان راهنمایی کنید

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadii نمایش پست ها
    ممنون از توضیح خوبتون
    فقط یه سوال مسخره بپرسم ببخشید شما
    میشه اعزام بشیم خدمت و بعد امریه بگیریم؟ یا امریه رو تا قبل از اعزام فقط میدن؟

و سوال دوم اگر آپشن دوم رو انتخاب کنم ، و اعزامم بیافته بعد از عید! اونوقت جایی هست که امریه بگیرم؟ یا فقط تا آذر امریه میدن؟
    مرسی که وقت میذارید و جواب میدید
    با سلام

سوال اول: قبل از اعزام باید پذیرش امریتون مشخص بشه. ضمناً پادگان محل آموزشی شما بسته به ارگانی که امریه گرفتید مشخص میشه. به عنوان مثال سپاه، نیروهای امریه رو برای دوره آموزشی به پادگانهای: «شهيد صدوقي يزد»، «شهيد باكري دزفول»، «شهيد هاشمي نژاد نيشابور» و .... می فرسته. در مورد اینکه آیا ممکنه بعد از اعزام امریه گرفت باید بگم که کار محتاطانه ای نیست. اگر هم شدنی باشه باید حتماً ارگانی رو انتخاب کنید که با یگان آموزشیتون مرتبط باشه. ضمناً کلی هم دوندگی داره.

سوال دوم: ؟!!! نه آقا کی گفته فقط تا آخر آذر امریه میدن؟ من عرض کردم برای هر تاریخ اعزامی که بخواین امریه بگیرید، دو ما قبل از اون تاریخ اعزام، لازمه که برگ سبزتون رو به ارگان امریه دهنده تحویل بدید. حالا اگه تاریخ اعزامتون اول اسفند باشه خوب دو ماه قبلش میشه آخر آذر و اگه تاریخ اعزامتون اول اردیبهشت باشه دو ماه قبلش میشه آخر بهمن و قسط علی هذه...

حالا چیزی که من پیشنهاد کرده بودم این بود که چون روزهای آخر بهمن در بحبوحه کنکور و درس و تست هستید، شاید دل و دماغ و حس و حال پیگیری کردن کارهای امریه رو نداشته باشید

موفق باشید/
    ویرایش توسط dalvandi : October 19th, 2011 در ساعت 07:45 PM دلیل: حذف بخش غیر مرتبط

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط artabel نمایش پست ها
    من حدودا ۷ ماه خدمات کردم و الان دارم فوق میخونم. حالا برای ۱۰-۱۱ ماهه باقی مونده میتونم امریه بگیرم؟ (از نظاره قانونی و غیر قانونی )
    با دانسگاه آزاد صحبت کردم تقریبا انا قبول میکنند ولی مسولش گفت که باید ۲ برابرش اینجا تاءحود خدمت بدی کسی اطلائی در این مورد داره ممنون میشم
    با سلام

تصور نمی کنم به لحاظ قانونی، ماده ای وجود داشته باشه که امکان گرفتن امریه برای سربازان در حال خدمت، رو محدود کنه. ولی چیزی که واضح هستش اینه که هر ارگانی برای بررسی موارد مشابه مورد شما، قوانین و اساس نامه های خودش رو داره. شما می تونید جواب سوالتون رو با مراجعه کردن به ارگانهای مورد نظر، و ذکر شرایطتون؛ دقیقتر و بهتر بگیرید و نهایتاً هر کدوم مناسبتر بود رو انتخاب کنید...

موفق باشید/

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

Lightbulb پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

تذکر مهم: این تاپیک صرفا جهت طرح سوالات و مباحث مربوط به امریه می باشد. لطفا توجه داشته باشید مراد از امریه، خدمت در دستگاههای غیر نظامی (در بعضی موارد مرتبط با نهادهای نظامی) به عنوان خدمت دوره ضرورت است و نه مثلا پذیرش خدمت در سپاه پاسداران و دیگر نهادهای نظامی. بحثهای غیر مرتبط یا بدون محتوی مفید حذف خواهند شد.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

با سلام

تصور نمی کنم به لحاظ قانونی، ماده ای وجود داشته باشه که امکان گرفتن امریه برای سربازان در حال خدمت، رو محدود کنه. ولی چیزی که واضح هستش اینه که هر ارگانی برای بررسی موارد مشابه مورد شما، قوانین و اساس نامه های خودش رو داره. شما می تونید جواب سوالتون رو با مراجعه کردن به ارگانهای مورد نظر، و ذکر شرایطتون؛ دقیقتر و بهتر بگیرید و نهایتاً هر کدوم مناسبتر بود رو انتخاب کنید...

موفق باشید/
    با سلام
    اینجانب تاریخ اعزامم برج آبان است و دارای مدرک کارشناسی ارشد هستم آموزشی ام نیروی انتظامی اراک پادگان مالک اشتر افتاده ام آیا با توجه به این موضوع در حین خدمت میتونم امریه بگیرم؟ اگر میتونم کجاها میتونم؟ لطفا مرا راهنمایی نمایید
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

با سلام

موفق باشید/
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi7i نمایش پست ها
    با سلام
    اینجانب تاریخ اعزامم برج آبان است و دارای مدرک کارشناسی ارشد هستم آموزشی ام نیروی انتظامی اراک پادگان مالک اشتر افتاده ام آیا با توجه به این موضوع در حین خدمت میتونم امریه بگیرم؟ اگر میتونم کجاها میتونم؟ لطفا مرا راهنمایی نمایید
    با تشکر
    بعد از تخصیص سرباز به یکی از یگانهای نظامی (ناجا، سپاه یا ارتش) تغییر یگان از طرق عادی تقریبا غیرممکن است. برای مثال بعد از تخصیص به سپاه امکان جابه جایی به مثلا ارتش وجود ندارد. این مساله در مورد امریه نیز صادق است. خصوصا اینکه برای اقدام برای دریافت امریه شما حداقل باید دوماه قبل از تاریخ اعزام (یعنی زمانی که هنوز یگان شما مشخص نشده است) برای امریه اقدام کنید.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

پیش فرض پاسخ : امریه در سربازی و ویزای امریکا

سلام دوستان یه سوالی داشتم
    میخاستم بدونم من دارم فارغ التحصیل میشم از دانشگاه ازاد با مدرک مهندسیه شیمی ( کارشناسی) و حدود دی ماه فارغ التحصیل میشم به نظرتون برای گرفتن امریه از الان به پیگیریاش اقدام کنم یا درسم تموم شد بعدم شما کدوم ارگان ها رو پیشنهاد میکنین که امریه بدن با معدل 14.5 تا 15.5 من ؟؟؟
    ممنون میشم کسی کمکم کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)