صفحه 265 از 1141 نخستنخست ... 165215255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275315365765 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,641 تا 2,650 , از مجموع 11404

موضوع: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    دوست عزیز متوجه هستم که اطلاعات موجود در این تالار ممکنه در نگاه اول خیلی زیاد به نظر برسه ولی با خوندن مطالب همین تاپیک از آغاز، تمام روند کار مربوط به سازمان های مختلف و با جزییات کامل براتون آشکار میشه. من یه توضیح خلاصه خدمتتون عرض میکنم ولی باقی اطلاعات رو با مطالعه ی مطالب پیشین به دست بیارید.

شما از چند ماه پیش از اعزام باید به دنبال دریافت امریه باشید، برای این منظور باید به سراغ بخش نیروی انسانی در سازمانهایی که به نحوی ارتباطی با نیروهای مسلح / دولت دارند برید و یا اطلاعیه های این سازمانها رو در جراید و وبسایت هاشون دنبال کنید. نمونه ای از این سازمان ها صاایران (وابسته به نیروهای مسلح - وزارت دفاع) و وزارت نفت (وابسته به دولت) هست.

بعد از رایزنی های اولیه که بسته به شرایط سازمان ها کاملا متفاوته و ممکنه از ارسال یک رزومه با ایمیل تا مصاحبه ی حضوری متفاوت باشه نوبت به یه سوال مهم میرسه: تاریخ اعزام شما کی هست؟ یا به بیان دیگه "برگ سبزت کو؟" (برخی شرکتها که تعداد متقاضی خیلی زیادی دارند بدون داشتن برگ سبز حتی حاضر به بررسی مدارک و صلاحیت شما نخواهند بود!).

برای گرفتن برگ سبز باید دفترچه اعلام آمادگی برای اعزام به خدمت رو از مراکز پلیس +10 تهیه کرده و ارسال کنید. بعد از 48 ساعت با مراجعه به هر یک از مراکز پلیس +10 میتونید نسخه ی المثنی برگ سبز رو دریافت کنید و بعد از چند روز هم نسخه ی اصلی با پست به درب خونه ارسال خواهد شد.

حالا که از زمان دقیق اعزام مطلع شدید باید به سراغ رایزنی اصلی برید و در این مرحله است که پاسخ قطعی به شما داده میشه و در صورتی که صلاحیت شما و تاریخ اعزام شما مورد تایید قرار بگیره به شما پاسخ مثبت داده میشه و معمولا در مصاحبه های حضوری برگ سبز شما ازتون گرفته میشه.

از این جا به بعد دیگه نیازی نیست شما کاری انجام بدین و روند پذیرش شما از سمت سازمان پذیرنده دنبال میشه و پس از دوره ی آموزشی جهت طی دوران خدمت به سازمان مورد نظر معرفی خواهید شد.

توجه کنید که این روندی که توضیح دادم روند کلی دریافت امریه بود و بسته به سازمان مورد نظرتون روند دریافت امریه ممکنه تفاوت های بنیادین داشته باشه. موفق باشید.
    لطفا پیش از طرح پرسش جدید خط آغازین این پاسخ رو یه بار دیگه مرور کنید. متشکرم.

ممنون بابت توضیحات کاملتون.
    دوست عزیز پدر من بازنشسته ارتش(نیروی هوایی) هست امکانش هست منم از این طریق دوره خدمتم رو تو نیروی هوایی تهران بگذرونم؟!؟ (حتی دوره اموزشی)

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_fi نمایش پست ها
    ممنون بابت توضیحات کاملتون.
    دوست عزیز پدر من بازنشسته ارتش(نیروی هوایی) هست امکانش هست منم از این طریق دوره خدمتم رو تو نیروی هوایی تهران بگذرونم؟!؟ (حتی دوره اموزشی)
    به طور کلی پاسخ خیر هست! به این معنی که پیشینه ی پدر شما حقی براتون ایجاد نمیکنه ولی شانستون رو افزایش میده که از اینجا به بعدش بستگی به اون بخش های "رایزنی" در پاسخ قبلیم داره، اگه به نحوی بتونید امریه ی تهران رو بگیرید (با کمک احتمالی پدرتون یا حتی بدون اون) کل دوره رو همینجا خواهید بود. البته، بعضی امریه ها پادگان آموزشی مشخصی دارند که باید دوره ی خدمت رو اونجا سر کنید. مثلا امریه های وزارت دفاع به پادگان جوادنیا قزوین (اگه اشتباه نکنم) اعزام میشن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع علوم و فنون مازندران

دوستان کسی میدونه واسه امریه صاایران چطور باید اقدام کنم؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh69 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من اعزامی 1/10 بودم و تکمیلی هم داشتم
    شما روز 1/12 میری شهید مدرس کرج برگ تکمیلی رو هم همراه میبری همین
    البته یه چن روز دیگه بهت زنگ می زنن
    ممنون بابت اطلاعاتتون ... ببخشید شما الان تو خاتم ، چه کاری انجام میدید ؟؟... یعنی با توجه به رشتتون هست.... حقوق و مرخصی اون جا چه جوریه ؟؟؟... در کل لطف کنید یه توضیح مختصر بدید ممنون میشم...

Junior Member

سلام به همه دوستان من چند صفحه ای از صحبت دوستان رو خوندم مخصوصا این جدیدا رو ولی خوب چیز درست حسابی دستگیرم نشد اگه مدیران انجمن لطف کنن امکان سرچ در موضوع رو بزارن خیلی خوب میشه ...
    من شرایطمو میگم لطف کنین اگه اطلاعاتی دارین بدین...
    من دانشجوی ترم آخر مهندسی عمرانم (کارشناسی) دانشگاه دولتی معدل بالای 16 آخر خرداد هم فارغ التحصیل میشم من مشهدیم و با توجه به اینکه احداث خط 2 قطار شهری مشهد دست قرارگاه خاتم می خوام برای امریه خاتم اقدام کنم به سایتشون هم سر زدم حالا چند تا سوال دارم
    1-کی باید برم دنبالش و صحبت اولیه رو بکنم بزارم واسه اون ور سال یا نه؟
    2-تو سایتشون دو تا شرط مهم دارن یکی این که باید برگ سبزت افتاده باشی سپاه و اینکه 6 ماه بسیج عادی داشته باشی حالا اینا اجباریه حتما راهی نداره؟سپاه رو شاید بشه یه کاریش کرد ولی بسیج فک نکنم البته موقعی که دبستان یا راهنمایی بودم عضو بسیج بودم همون خوبه یا نه اگه خوبه از کجا باید برم گواهی بگیرم و سابقه بسیجی مو دربیارم؟
    3-فقط باید از طریق سایتشون ثبت نام کنم یا نه حضوری برم یا دنبال پارتی باشم(هرچند تجربه ثابت کرده اگه خدا نخواد پارتی هیچه ولی خوب شایدم خدا خواست پارتی شد وسیله)؟
    4-شرایط امریه تو خاتم با بقیه جاها فرق نمیکنه از نظر حقوق و مدت امریه؟
    لطفا کسایی که تو خاتم امریه گرفتن جواب بدن... :d
    یا علی...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lamp نمایش پست ها
    ممنون بابت اطلاعاتتون ... ببخشید شما الان تو خاتم ، چه کاری انجام میدید ؟؟... یعنی با توجه به رشتتون هست.... حقوق و مرخصی اون جا چه جوریه ؟؟؟... در کل لطف کنید یه توضیح مختصر بدید ممنون میشم...
    سلام دوست عزیز
    اره من الان سربار خاتم توی منطقه جنوب هستم
    توی قسمت برق و تاسیسات چون رشته من برق هست.حقوق حدود 400 و 22 روز کار 8 روز استراحت

شرایط کار در جنوب سخته اگه می تونین توی شهر خودتون باشین بهتره و اون انتظاراتی که از خاتم دارین اونی نیست که فک می کنین.حداقل واسه من نبوده
    ولی من با این وجود ناراضی نیستم
    حداقل این که از پادگان بهتره ولی سختی های خاص خودش رو داره مثلا این که از خونه دوری و و روزی 12 ساعت باید کار کنی(البته اکه منطقه جنوب باشی)

اگر سوالی دیگه هست من در خدمتم

Junior Member

سلام دوست عزیز
    توی قسمت برق و تاسیسات چون رشته من برق هست.حقوق حدود 400 و 22 روز کار 8 روز استراحت

شرایط کار در جنوب سخته اگه می تونین توی شهر خودتون باشین بهتره و اون انتظاراتی که از خاتم دارین اونی نیست که فک می کنین.حداقل واسه من نبوده
    حداقل این که از پادگان بهتره ولی سختی های خاص خودش رو داره مثلا این که از خونه دوری و و روزی 12 ساعت باید کار کنی(البته اکه منطقه جنوب باشی)

سلام ... سپاسگذار بابت اطلاعات کاملتون ... والا من از موسسه ای که پذیرش گرفتم هم پروژه داخل استانمون داره هم خارج استان... ولی گفتن معلوم نیست کجا میفتی ... راستی شرایط خوابگاه و امکانات رفاهی ( اینترنت و ..) و چجوریه ؟ کاری که انجام میدید سخته ؟؟ واین که کاری هست که بعدا بشه به اون به عنوان سابقه کار اشاره کرد؟؟ و احنمال استخدام بعد خدمت در خاتم هست ؟؟.... بازم ممنون...

Junior Member

سلام دوست عزیز

میگم مهندس شما خودت کجایی هستی که افتادی جنوب تو شهر خودتون خاتم پروژه نداشت؟مثلا من مشهدیم و پروژه خط 2 قطار شهری مشهد دست قرارگاه خاتمه یعنی ممکنه منم بیفتم جای دیگه مثلا جنوب البته خرداد درسم تموم میشه؟ یه سوال دیگه :مدت امریه تو خاتم همون 24 ماهه دیگه درسته؟ و واقعا 400 حقوق میدن من شنیده بودم امریه حقوقش مثله سربازی عادیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lamp نمایش پست ها
    سلام ... سپاسگذار بابت اطلاعات کاملتون ... والا من از موسسه ای که پذیرش گرفتم هم پروژه داخل استانمون داره هم خارج استان... ولی گفتن معلوم نیست کجا میفتی ... راستی شرایط خوابگاه و امکانات رفاهی ( اینترنت و ..) و چجوریه ؟ کاری که انجام میدید سخته ؟؟ واین که کاری هست که بعدا بشه به اون به عنوان سابقه کار اشاره کرد؟؟ و احنمال استخدام بعد خدمت در خاتم هست ؟؟.... بازم ممنون...
    سلام lamp عزیز
    میشه یه توضیح مختصری درباره روند گرفتن امریه از خاتم بدی...پارتی داشتی یا فقط از طریق سایت ثبت نام کردی؟باید حتما برگ سبزت افتاده باشی سپاه؟بسیجی چی داشتی؟
    یا علی...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esi33 نمایش پست ها
    سلام lamp عزیز
    میشه یه توضیح مختصری درباره روند گرفتن امریه از خاتم بدی...پارتی داشتی یا فقط از طریق سایت ثبت نام کردی؟باید حتما برگ سبزت افتاده باشی سپاه؟بسیجی چی داشتی؟
    یا علی...
    علیک سلام... اول باید شرایط پذیرش خاتم را داشته باشی که تو سایت خاتم قسمت جذب سربازی ....حتما باید 6 ماه بسیج عادی رو داشته باشی و شرط معدل و رشته مورد نیاز ( بستگی به دانشگاهت داره )... بعد ثبت نام ، اگه نیاز داشته باشن زنگ میزنن... ولی من خودم رفتم یکی از موسسات قرب کربلا ( وابسته به خاتم ) قسمت منابع انسانی و یه اوکی اولیه گرفتم و بعد دفترچه ام را فرستادم و مدارکم را بهشون تحویل دادم... پارتی هم نداشتم... برگ سبز داشتم ولی فرقی نمیکنه داشته باشی یا نه ( فقط اگه داشته باشی اموزشی نمیری ) ... اگه پذیرش ت تو موسسات خاتم اوکی بشه خود به خود تو سپاه میفتی دیگه نیازی نیست خودت دنبال افتادن تو سپاه بیفتی... اگه موسسه ای رفتی و بهت اوکی ندادن می تونی ازشون شماره های موسسات دیگشون رو بگیری و زنگ بزنی و بپرسی جذب می کنن یا نه ؟؟....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)